Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mass storage όχι. Το έχει απ ενεργοποίησε η Samsung.

Στον Perseus μπορείς να παίξεις με το Stweaks και να αλλάξεις ότι θέλεις (χωρίς αυτό να είναι απαραίτητο).

Αν θέλεις μπορείς να αλλάξεις τα χρώματα (διάβασε στην πρώτη σελίδα του Perseus).

 

οκ...

ρε χωρις Mass storage πως την παλεύετε ???:mad:

αυτο ειναι το μοναδικο μείον για μενα σε αυτο το διαμάντι...

(σοβαρο ομως...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ...

ρε χωρις Mass storage πως την παλεύετε ???:mad:

αυτο ειναι το μοναδικο μείον για μενα σε αυτο το διαμάντι...

(σοβαρο ομως...)

 

Εγώ φίλε δεν μεταφέρω μεγάλα αρχεία παρά μόνο φωτογραφίες και δεν με ενδιαφέρει.

Μπορείς να κάνεις δουλειά με mod αλλά δεν το έχω ψάξει καθόλου. Google it. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε δεν μεταφέρω μεγάλα αρχεία παρά μόνο φωτογραφίες και δεν με ενδιαφέρει.

Μπορείς να κάνεις δουλειά με mod αλλά δεν το έχω ψάξει καθόλου. Google it. :)

 

οκ θα το ψαξω...:)

απλα δεν εχω συνηθίσει μεχρι τωρα ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ..σε android...;)

ρε παιδες εχει led το κινητο για αναπάντητες κτλ τωρα το ειδα!!!!:):)

ποποποποποπο...εχω μεινει γενικά μακακας....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..Θα μπορουσε καποιος να μας πει τι ρυθμισεις μπορουμε να κανουμε μεσω stweaks ωστε να εκμεταλευτουμε πληρως τον περσεα?

 

Οι δικές μου ρυθμίσεις:

 

Στο CPU tab

CPU MAX FREQUENCY 1600

CPU MIN FREQUENCY 800

τα άλλα όπως είναι...

 

Στο CPU SCALING tab

SAMPLING RATE 20000μS

SAMPLING DOWN FACTOR 5 samples

UP THRESHOLD 55%

DOWN DIFFERENTIAL 10%

FREQUENCY FOR RESPONSIVENESS 1200MHz

UP THRESHOLD AT MIN FREQ 25%

FREQUENCY STEP 25%

FLEXRATE MAX FREQ 1200MHz

τα άλλα όπως είναι...

 

Στο CPU HOTPLUG tab

 

CPU UP RATE 10 samples

CPU DOWN RATE 20 samples

HOTPLUG FREQ FROM 1 CORE TO ONLINE 1000MHz

HOTPLUG FREQ FROM 2 CORES TO OFFLINE 800MHz

HOTPLUG FREQ FROM 2 CORES TO ONLINE 1000MHz

HOTPLUG FREQ FROM 3 CORES TO OFFLINE 800MHz

HOTPLUG FREQ FROM 3 CORES TO ONLINE 1000MHz

HOTPLUG FREQ FROM 4 CORES TO OFFLINE 800MHz

RUNQUEUE DEPTH FROM 1 CORE TO ONLINE 100

RUNQUEUE DEPTH FROM 2 CORES TO OFFLINE 100

RUNQUEUE DEPTH FROM 2 CORES TO ONLINE 200

RUNQUEUE DEPTH FROM 3 CORES TO OFFLINE 200

RUNQUEUE DEPTH FROM 3 CORES TO ONLINE 300

RUNQUEUE DEPTH FROM 4 CORES TO OFFLINE 300

τα άλλα όπως είναι...

 

Στο GPU tab

 

GPU MAX FREQUENCY 533MHz

GPU MIN FREQUENCY 266MHz

UP THRESHOLD 55%

τα άλλα όπως είναι...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Κωστα ευχαριστω πολυ..Δοκιμαζω αμεσως..

 

edit:Μολις εβαλα τις τιμες που εγραψες..Για να ξερω Κωστα,με αυτες τις ρυθμισεις τι πετυχαινεις?

Edited by Dimitris2k

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου ρυθμίσεις:

 

Στο CPU tab

CPU MAX FREQUENCY 1600

CPU MIN FREQUENCY 800

τα άλλα όπως είναι...

 

Στο CPU SCALING tab

SAMPLING RATE 20000μS

SAMPLING DOWN FACTOR 5 samples

UP THRESHOLD 55%

DOWN DIFFERENTIAL 10%

FREQUENCY FOR RESPONSIVENESS 1200MHz

UP THRESHOLD AT MIN FREQ 25%

FREQUENCY STEP 25%

FLEXRATE MAX FREQ 1200MHz

τα άλλα όπως είναι...

 

Στο CPU HOTPLUG tab

 

CPU UP RATE 10 samples

CPU DOWN RATE 20 samples

HOTPLUG FREQ FROM 1 CORE TO ONLINE 1000MHz

HOTPLUG FREQ FROM 2 CORES TO OFFLINE 800MHz

HOTPLUG FREQ FROM 2 CORES TO ONLINE 1000MHz

HOTPLUG FREQ FROM 3 CORES TO OFFLINE 800MHz

HOTPLUG FREQ FROM 3 CORES TO ONLINE 1000MHz

HOTPLUG FREQ FROM 4 CORES TO OFFLINE 800MHz

RUNQUEUE DEPTH FROM 1 CORE TO ONLINE 100

RUNQUEUE DEPTH FROM 2 CORES TO OFFLINE 100

RUNQUEUE DEPTH FROM 2 CORES TO ONLINE 200

RUNQUEUE DEPTH FROM 3 CORES TO OFFLINE 200

RUNQUEUE DEPTH FROM 3 CORES TO ONLINE 300

RUNQUEUE DEPTH FROM 4 CORES TO OFFLINE 300

τα άλλα όπως είναι...

 

Στο GPU tab

 

GPU MAX FREQUENCY 533MHz

GPU MIN FREQUENCY 266MHz

UP THRESHOLD 55%

τα άλλα όπως είναι...

 

να ρωτησω λιγο?

με αυτες τις ρυθμισεις τι κερδιζεις?

εχει καμια επιπτωση στην αυτονομία του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Το υποστηρίζει κανονικά και ο Perseus μην σε τρομάζει!

 

αφού το υποστηρίζει γιατί δε το βλέπω εγώ μέσα στο stweaks σαν επιλογή όταν περνάω τον perseus? ενώ με τον redpill μου το βγάζει επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Κωστα ευχαριστω πολυ..Δοκιμαζω αμεσως..

 

edit:Μολις εβαλα τις τιμες που εγραψες..Για να ξερω Κωστα,με αυτες τις ρυθμισεις τι πετυχαινεις?

 

να ρωτησω λιγο?

με αυτες τις ρυθμισεις τι κερδιζεις?

εχει καμια επιπτωση στην αυτονομία του κινητου?

 

Η Samsung για λόγους αυτονομίας έχει ρυθμίσει έτσι το Note (όπως και το S3) ώστε να παίζει σε όλο το εύρος των συχνοτήτων της CPU ξεκινώντας απο τα 200ΜHz σε χαμηλό φόρτο και πηγαίνοντας σταδιακά στα 1600 όταν είναι ανάγκη. Το θέμα είναι ότι συχνά στις χαμηλές συχνότητες όταν το κινητό ζοριστεί πρώτα αρχίζει να κομπιάζει και μετά δίνει εντολή ο kernel για να ανεβάσει στροφές η CPU. Ρυθμίζοντας την min CPU πάνω απο τα 200MHz επιτυγχάνετε σε απλά τασκς (κυρίως σκρολάρισμα σε εφαρμογές όπως ο Browser, το youtube, το dropbox, το Gmail) να μην εμφανίζεται συχνά αυτό το κόμπιασμα.

 

Επίσης η samsung έχει ορίσει να ανεβάζει στροφές η CPU όταν φτάσει στο 95% του φόρτου της. Δηλαδή όταν φτάσει στο αμήν. Με το up threshold σε χαμηλότερο ποσοστό επιτρέπετε στην CPU να ανεβάσει freq πιο νωρίς ώστε να αποφύγετε και πάλι τα microlags.

 

By default η εταιρεία έχει ορίσει ότι ο kernel θα ελέγχει αν χρειάζεται να ανεβάσει ή να κατεβάσει συχνότητα η cpu κάθε 50.000μS. Δηλαδή κάθε 0,05 δευτερόλεπτα ο kernel τσεκάρει τις απαιτήσεις σας απο την CPU και αναλόγως προσαρμόζει τις επιδόσεις της. Βάζοντας στο SAMPLING RATE μικρότερες τιμές του ζητάτε να τσεκάρει πιο συχνά. Θα μου πείτε τι 0,05 sec, τι 0,02 sec... Μιλάμε για απειροελάχιστο διάστημα. Συμφωνώ. Εδώ όμως έρχεται και μας τα χαλάει το CPU UP RATE και το CPU DOWN RATE. Με αυτά ορίζουμε πόσες δειγματοληψίες πρέπει να κάνει ο κέρνελ πριν αποφασίσει ότι πρέπει να ξυπνήσει ή να κοιμίσει έναν ακόμα πυρήνα. Πχ ας πουμε ότι μόλις ξεκλειδώσατε την οθόνη. Σίγουρα μαζί με το κινητό "ξύπνησε" μόνο ένας απο τους τέσσερις πυρήνες. Αν αρχίσει η χρήση και ξαφνικά φορτώσει η CPU, ο kernel θα πρέπει για να δώσει εντολή να ξυπνήσει ο επόμενος πυρήνας να πραγματοποιήσει όσες επιτυχημένες δειγματοληψίες του πει το CPU UP RATE οι οποίες θα διαρκούν απο όσο λέει το SAMPLING RATE η καθε μία. Αν επομένως το SAMPLING RATE είναι 50000μS και το CPU UP RATE στο 25, θα χρειαστούν τουλάχιστον 1,25 sec για να ξυπνήσει ο επόμενος πυρήνας. Με το στήσιμο που προτείνω αυτό θα γίνει σε 0,2 sec. Σημαντικά πιο γρήγορα.

 

Γενικά τέτοιας φύσεως είναι οι αλλαγές που προτείνω. Ενας ασφαλής τρόπος (χωρίς overclocking και αυξημένες τάσεις στα τρανζίστορ) για να γίνει το κινητό ακόμα πιο γρήγορο. Με αυτό το στήσιμο παρέταξα το Note δίπλα σε ένα S4 και δεν μπόρεσα να βγάλω νικητή...

 

Οι αλλαγές αυτές σίγουρα επηρεάζουν την αυτονομία αλλά όχι σημαντικά. Τους πρώτους μήνες που δεν το είχα πειράξει έβγαζα στο 24ωρο κατα μέσο όρο 7μιση ώρες οθόνη. Τώρα βγάζω κάπου στις 7. Αυτό είναι το μόνο downside αλλα θεωρώ όχι και τόσο σημαντικό.

 

Αν δω ότι υπάρχει ενδιαφέρον θα κάτσω να γράψω έναν οδηγό στον οποίο θα εξηγώ και τις υπόλοιπες παραμέτρους του stweaks. Για την ώρα αυτά τα λίγα, έτσι για να μπουν όσοι έχουν το μικρόβιο του πειράγματος στο νόημα :happy:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Απολυτα κατατοπιστικος..Εχω βαλει ηδη τις ρυθμισεις που προτεινες..Οταν βρεις χρονο γραψε και τον οδηγο που λες να αρχισουμε τα πειραματα.. :p

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές αυτές σίγουρα επηρεάζουν την αυτονομία αλλά όχι σημαντικά. Τους πρώτους μήνες που δεν το είχα πειράξει έβγαζα στο 24ωρο κατα μέσο όρο 7μιση ώρες οθόνη. Τώρα βγάζω κάπου στις 7. Αυτό είναι το μόνο downside αλλα θεωρώ όχι και τόσο σημαντικό.

 

Αν δω ότι υπάρχει ενδιαφέρον θα κάτσω να γράψω έναν οδηγό στον οποίο θα εξηγώ και τις υπόλοιπες παραμέτρους του stweaks. Για την ώρα αυτά τα λίγα, έτσι για να μπουν όσοι έχουν το μικρόβιο του πειράγματος στο νόημα :happy:

 

σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντηση!:)

το κατατοπιστικός ειναι λιγο!

 

παντως και αυτη η μιση ωρα που λες για μενα που ερχομαι απο το πρωτο note ειναι σημαντικό θεμα!

ειναι η πρωτη φορα που κραταω ενα galaxy ολη μερα χωρις να το φορτίσω...!

και θελω να το χαρω αυτο...οσο παει!

μολις ηρεμησω απο αυτο το σοκ θα το ψαξω καλύτερα το θεμα:)

(ηδη το post σου το εχω αποθηκεύσει στο dropbox μου για "μετα" ;) )

Link to comment
Share on other sites

@mindfield κατατοπιστικός όσο δε πάει!

Και μιας που έχω σχεδόν τις ίδιες ρυθμίσεις, θα ήθελα να προσθέσω ότι έχοντας τον επεξεργαστή στα min 200-max 1400, αλλά και u/v -25, η συσκευή "πετάει" αλλά και η διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο.

 

Περιμένω κι εγώ τον οδηγό σου κι σε ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σου.

 

Edit: Καλώς τον @freddaras κι ας άργησες...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καθόλου οδηγίες για stock καταστάσεις, αλλά με root, χρησιμοποιώντας το SetCPU ;

 

O stock kernel δε δέχεται αλλαγές.

Προσωπικά επειδή τον stock άψογο σαν kernel, αλλά θέλω κι ένα μικρό πείραγμα, έχω επιλέξει adam kernel by wannam που είναι ότι πιο κοντά σε stock.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@Mindfield...είσαι "Ανοικτό Πανεπιστήμιο"!!!

Μπράβο σου για το ανοικτό μάθημα και ευχαριστώ πολύ και εγώ που μου άνοιξες λίγο τα μάτια!!!:)

 

Εγώ τις έβλεπα όλες αυτές τις ρυθμίσεις στα Stweaks αλλά δεν τολμούσα να τις πειράξω γιατί δεν είχα ιδέα για το τι κάνουν...

 

Και επειδή τέτοια ποστ κάνουν το myphone να ξεχωρίζει και να μένει χρόνια στην καρδιά μας πρέπει με κάποιον τρόπο να μπει "πίνακα" ώστε να μπορεί ο καθένας μας να ανά τρέχει και να διαβάζει για να μάθει πέντε πράγματα παραπάνω για την λειτουργία του τηλεφώνου του!:)

 

Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία! :)

 

*Μήπως να έφτιαχνες τον "myphone kernel" για το Νοτέλι μας με τις δικές σου ρυθμίσεις;;;:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στα πεταχτά! Βασικά επιβεβαίωση ζητάω... Kernel περνάω μέσω Odin και κάνει αυτόματα factory reset; Ειδικά το 2ο με καίει....
Link to comment
Share on other sites

@mindfield κατατοπιστικός όσο δε πάει!

Και μιας που έχω σχεδόν τις ίδιες ρυθμίσεις, θα ήθελα να προσθέσω ότι έχοντας τον επεξεργαστή στα min 200-max 1400, αλλά και u/v -25, η συσκευή "πετάει" αλλά και η διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο.

 

Περιμένω κι εγώ τον οδηγό σου κι σε ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σου.

 

Edit: Καλώς τον @freddaras κι ας άργησες...:)

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα τον ετοιμάσω τον οδηγό. :)

 

Υπάρχουν καθόλου οδηγίες για stock καταστάσεις, αλλά με root, χρησιμοποιώντας το SetCPU ;

 

Με το Setcpu μπορείς να επιλέξεις τον governor, το scheduler, την min και max CPU frequency, το threshold και διάφορα άλλα.

Αν θες να κάνεις overclock χρησιμοποιείς παράλληλα το tegrak ultimate. Το τελευταίο σου επιτρέπει να ρυθμίσεις και τα steps της GPU.

 

Χοντρικά.

Governors: Ρυθμίζουν την συμπεριφορά της CPU.

PegasusQ: Η συχνότητα και ο αριθμός των πυρήνων της cpu προσαρμόζονται στην ζήτηση.

Ondemand: Η συχνότητα της cpu προσαρμόζεται στην ζήτηση. Οι ενεργοί πυρήνες είναι πάντα 4.

Performance: Η συχνότητα είναι κολλημένη στη μέγιστη τιμή της και οι πυρήνες όλοι ενεργοί. (φυσικά όταν κλειδώνεις τη συσκευή πέφτει σε ύπνο κανονικά)

 

I/O scheduler: Καθορίζει με ποια σειρά θα γίνει η ανάγνωση και η εγγραφή δεδομένων στη μνήμη της συσκευής. Δίνει προτεραιότητα σε blocks δεδομένων ανάλογα με το ποια λειτουργία ζήτησε την εγγραφή/ανάγνωση τους, το πότε αυτό ζητήθηκε, το μέγεθός τους, τον χρόνο που χρειάζεται για να ολοκληρωθεί η διαδικασία κ.α.

NOOP: Λογική First In/ First Out, διαχειρίζεται τα δεδομένα με την σειρά που εμφανίστηκαν. Ιδανική για συσκευές αποθήκευσης χωρίς την ανάγκη μηχανικά κίνησης (πχ HDD υπολογιστή)

CFQ: Μοιράζει το διαθέσιμο I/O traffic σε όλα τα πακέτα δεδομένων. Ιδανικό για multi-processors συσκευές.

DEADLINE: Δίνει ένα χρονικο όριο σε κάθε request για να ξεκκινήσει. Στοχεύει έτσι στο να μην "ξεμείνει" το traffic άδειο λόγω μπλοκαρίσματος κάποιου request.

 

Για το up threshold δες προηγούμενο ποστ μου.

 

Αν πειράξεις το min frequency πρόσεξε να πειράξεις και τη freq που θα "κοιμούνται" οι πυρήνες για να μην έχει πάντα όλους τους πυρήνες ενεργούς. Πχ αν πας την min freq στα 400, βάλε την freq που θα πέφτει ο αριθμός των πυρήνων θα είναι επίσης 400.

 

@Mindfield...είσαι "Ανοικτό Πανεπιστήμιο"!!!

Μπράβο σου για το ανοικτό μάθημα και ευχαριστώ πολύ και εγώ που μου άνοιξες λίγο τα μάτια!!!:)

 

Εγώ τις έβλεπα όλες αυτές τις ρυθμίσεις στα Stweaks αλλά δεν τολμούσα να τις πειράξω γιατί δεν είχα ιδέα για το τι κάνουν...

 

Και επειδή τέτοια ποστ κάνουν το myphone να ξεχωρίζει και να μένει χρόνια στην καρδιά μας πρέπει με κάποιον τρόπο να μπει "πίνακα" ώστε να μπορεί ο καθένας μας να ανά τρέχει και να διαβάζει για να μάθει πέντε πράγματα παραπάνω για την λειτουργία του τηλεφώνου του!:)

 

Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία! :)

 

*Μήπως να έφτιαχνες τον "myphone kernel" για το Νοτέλι μας με τις δικές σου ρυθμίσεις;;;:p:p

 

Παρακαλώ. :)

 

Θα ετοιμάσω οδηγό και θα τα αναφέρω όλα εκεί.

 

Οσον αφορά τον kernel, υπάρχουν εδω μέσα σπουδαίοι devs που αν θέλουν μπορούν να κάνουν τη δουλειά αυτή. Μην ξεχνάμε ότι η "δική μας" Omega έχει σαρώσει τα πάντα στον χώρο των Galaxy, ο Στράτος μας με τον Semaphore είχε παραδοσιακά τον καλύτερο kernel σε παγκόσμιο επίπεδο για το SGS1 (και νομίζω έχει αρχίσει να σκαλίζει και το Nexus4 τώρα), o Kyrillos έδωσε άλλη πνοή στα Galaxy 3 ανα τον κόσμο και .... κάπου εδώ αρχίζω να αισθάνομαι ότι έκανα λάθος που ξεκίνησα να απαριθμώ γιατί είναι τόσα πολλά τα παιδιά που σίγουρα κάποιον θα ξεχάσω!

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με phoenix 10 και όλα καλά. Οι αλλαγές της ημέρας ήταν εγκατάσταση airdroid 2, cinemagram και video editor από samsung store. Επίσης είχα ενεργοποιήσεις από developer options το usb debugging. Το video editor κολούσε, άχρηστη εφαρμογή, την κλείνω. Λίγο πριν φύγω από δουλειά παρατηρώ lag, προσπαθώ να πάω στο task manager, δεν πήγαινε καν. Κάνω reboot, περιμένω πάνω από 3 λεπτά για να περάσει το σήμα της samsung και βλέπω το μενού της samsung όπως χρησιμοποιείς πρώτη φορά το κινητό. Ξανά reboot, το λιδιο, δεν μπορούσα να το αποφύγω, συμπληρώνω αναγκαστικά ξανά κάποια πεδία και προχωράει. Έχουν εξαφανιστεί πολλές εφαρμογές, μπαίνω evernote και μου λέει κάνε login... σαν να μην την έχω χρησιμοποιήσει ξανά όπως και όλες οι άλλες εφαρμογές. Στο boot μου πετάει μηνύματα ότι κράσαρε το skype, το tango και μερικές άλλες. Το tango το έβγαλα μέσω play store και το έβαλα ξανά και όλα οκ. Τι γίνεται όμως με το tapatalk ή swype που τα έχει βγάλει, δεν τα βρίσκω πουθενά και το play store μου πετάει error "-24" όταν τα κάνω εγκατάσταση και όχι μόνο αυτές τις εφαρμογές. Όταν το διαπίστωσα είχα πολλά νεύρα, τώρα έχω ηρεμήσει, αλλά οκ δεν θεωρώ ότι έκανα κάτι που να δημιούργησε όλο αυτό το θέμα. Είναι δυνατόν να προκύψει από μία εφαρμογή όπως το video editor; Αν η απάντηση είναι ναι, τότε τελείωσε το android για μένα. Έχει κανείς ιδέα γιατί έγιναν όλα αυτά; Πως μπορώ να σβήσω εφαρμογές χειροκίνητα εννοώ να βρω το path και να τις διαγράψω; Θα κοιτάξω να δω τι παίζει με ubuntu...
Link to comment
Share on other sites

οκ...

ρε χωρις Mass storage πως την παλεύετε ???:mad:

αυτο ειναι το μοναδικο μείον για μενα σε αυτο το διαμάντι...

(σοβαρο ομως...)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

Και για μενα αυτο ηταν το μονο μειον.

Μ αυτο εδω ομως κανω δουλεια οποτε το χρειαζομαι το mass storage device

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη σε ολους!!

Εφτιαξα ενα μοντακι που διορθωνει την ημερα και τον μηνα στην οθονη κλειδωματος..

Προσοχη!! ειναι δοκιμασμενο σε custom (deodex) rom (XXDMC3) και με Simplistic και χωρις.... δεν γνωριζω αν δουλευει σε στοκ κ.λ.π.......

 

Εγκατασταση απο cwm recovery η mobile odin..

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img42/4960/20130504174617.png http://imageshack.us/a/img706/2811/20130504174054.png

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

Και για μενα αυτο ηταν το μονο μειον.

Μ αυτο εδω ομως κανω δουλεια οποτε το χρειαζομαι το mass storage device

 

δώσε μας έναν οδηγό πως ακριβώς χρησιμοποιήτε

αυτή η εφαρμογή? . στην ουσία δηλαδή αυτή η εφαρμογή

κάνει την μνήμη της micro sd μνήμη του τηλεφώνου ?

επειδή τα αγγλικά μας δεν είναι πολύ καλά φοβάμαι μήπως

κάνω κανένα λάθος . ποια είναι ακριβώς η διαδικασία ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

δώσε μας έναν οδηγό πως ακριβώς χρησιμοποιήτε

αυτή η εφαρμογή? . στην ουσία δηλαδή αυτή η εφαρμογή

κάνει την μνήμη της micro sd μνήμη του τηλεφώνου ?

επειδή τα αγγλικά μας δεν είναι πολύ καλά φοβάμαι μήπως

κάνω κανένα λάθος . ποια είναι ακριβώς η διαδικασία ?

 

Mε προλαβες..

και εγω δεν καταλαβα πως δουλεύει η εφαρμογή...:)

Link to comment
Share on other sites

Mε προλαβες..

και εγω δεν καταλαβα πως δουλεύει η εφαρμογή...:)

 

Χρόνια πολλά σε όλους .

Δεν κάνει κάτι περίπλοκο ,αν δουλέψει βλέπει την εξωτερική μνήμη ως UMS (χρειάζεται busybox ).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χριστος Ανεστη με υγεια και χαρα σε ολους... Ας μου πει καποιος μια εφαρμογη που βλεπεις για καμενα pixel.. Ευχαριστω
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χρονια πολλα χριστος ανεστη παιδες!!θελω να ρωτησω κατι αν εχει συμβει σε καποιον :ειμαι επαρχια και δουλευω το internet της γραμμης μ το θετικο ειναι οτι εχω πιασει τρελη ταχυτητα σε speed test που τεσταρα 12,5 mb down και 3.5 up σχεδον πιο γρηγορα απο τι ειχα δοκιμασει στην αθηνα !το προβλημα ειναι το εξης μετα απο 5 -10 λεπτα χρησης δειχνει οτι εχει δυκτυο αλλα δεν φορτωνει τιποτα και αναγκαζομαι να κλεινω τα δεδομενα και να κανω την αλλαγη απο wdcma se gsm/wdcma και δουλευει μετα !ειμαι με pheonix 10 αλλαξα μοντεμ στην pheonix και το ιδιο προβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...