Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα τηλέφωνα που έχω (βλέπε υπογραφή) έχω 9.21.0

 

Και στα δύο την ίδια έκδοση ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη room του akis αν θυμάμαι καλά υπάρχει προεγκατεστημένη η εφαρμογή που κόβει τις διαφημίσεις αλλά μου κόβει και την πρόσβαση σε κάποιες ιστοσελίδες (π. χ. traffic.shareaholic.com). Υπάρχει τρόπος να ανοίξουμε τις ιστοσελίδες αυτές ή πρέπει να εγκαταστήσω εφαρμογή που κόβει τις διαφημίσεις και να επιτρέψω από εκεί να ανοίγουν?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μου εδωσε η αδερφη μου ενα Note II να ξεμπρικαρω. Δεν ξερω ποια ROM ειχε, παντως καποια official και χωρις να εχει πειραχτει. Μια μερα ξαφνικα εκλεισε κι απο τοτε κολλαει σε bootloop στην αρχικη οθονη που λεει "Samsung Galaxy Note II GT-N7100". Το περιεργο ειναι οτι δεν μπαινει καθολου σε Recovery με Vol Up, Home και Power. Μονο σε Download mode μπαινει.

 

Αυτα που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης ειναι να φλασαρω 2-3 stock firmware, CWM και Philz Recovery με Odin. Ολα επιτυγχανουν κανονικα και το Odin βγαζει μηνυμα Pass, αλλα εξακολουθει να παραμενει σε bootloop και να μην μπαινει σε κανενα σε Recovery.

 

Εχετε καμια ιδεα για το τι αλλο μπορω να κανω? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Στη room του akis αν θυμάμαι καλά υπάρχει προεγκατεστημένη η εφαρμογή που κόβει τις διαφημίσεις αλλά μου κόβει και την πρόσβαση σε κάποιες ιστοσελίδες (π. χ. traffic.shareaholic.com). Υπάρχει τρόπος να ανοίξουμε τις ιστοσελίδες αυτές ή πρέπει να εγκαταστήσω εφαρμογή που κόβει τις διαφημίσεις και να επιτρέψω από εκεί να ανοίγουν?

Δεν ξερω αν ειναι εφαρμογη που απλα την κανεις uninstall ή χαρακτηριστικο της ρομ, οποτε ειναι πιο δυσκολο να απεγκατασταθει. Ενω οντως λειτουργει καλα το adblock, σε πολλα site δεν σε αφηνει να μπεις γιατι εχουν popup διαφημιστικα. Σε καθε περιπτωση την καλυτερη απαντηση θα τη δωσει ο ακιςς, ο οποιος παντως εχει χαθει τελευταια.

 

Καλησπερα παιδια, μου εδωσε η αδερφη μου ενα Note II να ξεμπρικαρω. Δεν ξερω ποια ROM ειχε, παντως καποια official και χωρις να εχει πειραχτει. Μια μερα ξαφνικα εκλεισε κι απο τοτε κολλαει σε bootloop στην αρχικη οθονη που λεει "Samsung Galaxy Note II GT-N7100". Το περιεργο ειναι οτι δεν μπαινει καθολου σε Recovery με Vol Up, Home και Power. Μονο σε Download mode μπαινει.

 

Αυτα που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης ειναι να φλασαρω 2-3 stock firmware, CWM και Philz Recovery με Odin. Ολα επιτυγχανουν κανονικα και το Odin βγαζει μηνυμα Pass, αλλα εξακολουθει να παραμενει σε bootloop και να μην μπαινει σε κανενα σε Recovery.

 

Εχετε καμια ιδεα για το τι αλλο μπορω να κανω? Ευχαριστω.

Δεν χανεις τιποτε να δοκιμασεις το εξης:

Μεσω odin φλασαρε το καταλληλο twrp για το νοτε2. Στο κουτακι του odin ξετικαρε το auto restart after flash. Μολις λοιπον περαστει το twrp και σου βγαλει pass το odin, κανε manually restart (vol up+vol down+home+power). Θα σε βγαλει παλι στο bootloop, οποτε το κλεινεις και δοκιμαζεις να μπεις σε recovery mode.

Αν δεν μπαινει ουτε τωρα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία rom του akiss ποιά έκδοση του agni χρησιμοποιείται?

Την τελευταία εγώ! 4.5.1! Με τις ρυθμίσεις που λέει ο Άκης!

Link to comment
Share on other sites

Στα τηλέφωνα που έχω (βλέπε υπογραφή) έχω 9.21.0

 

Και στα δύο την ίδια έκδοση ;)

 

Update...

Χθές το βράδυ μου ήρθε ενημέρωση και στα 2 τηλέφωνα...

Τώρα πιά έχουν 9.22.1 ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτε να δοκιμασεις το εξης:

Μεσω odin φλασαρε το καταλληλο twrp για το νοτε2. Στο κουτακι του odin ξετικαρε το auto restart after flash. Μολις λοιπον περαστει το twrp και σου βγαλει pass το odin, κανε manually restart (vol up+vol down+home+power). Θα σε βγαλει παλι στο bootloop, οποτε το κλεινεις και δοκιμαζεις να μπεις σε recovery mode.

Αν δεν μπαινει ουτε τωρα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Σε ευχαριστω για το χρονο σου. Το εχω δοκιμασει κι αυτο, αλλα δεν λεει βγει απο αυτο το bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Τι εκανε παλι η μαμα Sammy με το S7-Edge:cry: σκεεεετη απολαυση... Μεγας πανικος....Απαπα.... το ανοιγω για να παρω τα αρχεια να ανεβασω το νοτη σε ταχυτητα:p:DΑντε να δουμε τι ρομ θα βγει παλι... Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Ετη φωτος το 7αρι-edge...μακραν η καλυτερη υλοποιηση παγκοσμιως:respect:Το κερασακι θα ειναι το επομενο note...Αντε να εχουμε μια συκευη για την επομενη 3τια...Ο πραγματικος διαδοχος του 2 ξανα στο θρονο...Ας ασχοληθω με το ρομακι τωρα.Θα μας στειλει στο τρελαδικο η Sammy δεν προκειται να ησυχασουμε απ'αυτη...Παω να φτιαξω το ρομ και ξαναπιανω το 7αρι και...κολαω....χαχαχαχαχαχα Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι κάτοχος του τηλεφώνου από χτες και έχω μία απορία. Πως γυρίζει το πληκτρολόγιο στα αγγλικά ;

Η μπάρα του κενού γράφει Ελληνικά και προσπαθώ να τη σειρω αριστερά δεξιά αλλά δεν.

Έχω βάλει στη ρύθμιση γλώσσας Ελληνικά και Αγγλικά US αλλά όπως προείπα δεν...

Ευχαριστώ.

Υ.Γ. σούπερ το τηλεφωνακι. Καλά που έχει τη γραφίδα και τα κουτσοβολευω προς το παρόν! !!

Link to comment
Share on other sites

Update D.F. (M) Style 25_03_16

 

*Deodex rom

*Odex rom(performance)

 

*Update(μερικα αρχεια απο S7_EDGE)

*Update superuser

*Update Google play

*Update Google service

*Update Launcher theme(mm)

*Update Task manager theme(mm)

*Update stock browser theme(mm)

*Update systemui(mm)

*Update camera(ενεργο φλας και φωτισμο μεχρι 0%)

*Update music player theme(mm)

*Update HSDPA/GSM System(διαγραφη LTE)

*Update DNS(ποιο γρηγορη συνδεση και google εφαρμογες)

*Update settings Kernel

*Update Framework files

*Update(ευαισθησια οθονης-τιμες)

Και αλλα δεν θυμαμαι παθαινω αμνησια...

 

*Rom Link Deodex https://mega.nz/#!3BB2CTQY!weBAR0PMNx8OQeUteeGash-Zf8ZcfNvLr7s6aa2Rf4g

 

*Rom Link Odex.......

 

*Apps https://mega.nz/#!3dQDXAYb!cDFSpvI7tEHxRKej9_FzFRgh2VP3r-JoqaazVjfBA7k

 

*Wallpapers S7 https://mega.nz/#!LcQAHL6Q!JX-zYyDH65AXehiCZgG21ltUxs-gYtGrpwC7sDq3J2U

 

*Audio S7 https://mega.nz/#!GBgU1Dab!uPRDZ41HP6t_9aPLaPQT9F662y46ypFiLRjPrTvgPL0

 

*Bootanimation S7 https://mega.nz/#!qU5RXAoZ!SShSGABl1ovJhpSqxD8g6UbgHkPZIzt7mv-MprcuLXs

 

*Radio-FM http://www.mediafire.com/download/cdaekdtbkaxbwh5/Radio_v3.apk

 

*Μετα την εγκατασταση παμε settings και... Απενεργοποιηστε την εξοικονομηση ενεργειας και στις επιλογες προγραμματιστη απενεργοποιηστε και τα τρια animation.

 

*Επισης παμε superuser και απενεργοποιουμε τα παντα εκτος απο την πρωτη επιλογη .

 

*Εαν οι τριτες εφαρμογες που εχετε βαλει ο καθενας παρουσιαζουν lag(εξαιτιας των νεων Google-service) βαλτε το παρακατω αρχειο(εγκατασταση μεσο recovery) εφοσον πρωτα εχετε βαλει off και τα τρια animation στις ρυθμισεις/επιλογες προγραμματιστη ----> https://mega.nz/#!DYgBXSoC!QK33F9yUVcMjtzsj9XnvmLu-whQTvwstgb5K0U1QjNc

 

:spider::spider::spider:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Εχω εδω και 2 χρονια το note 2 το οποιο απο την πρωτη στιγμη που το πηρα το ρουταρα και το ειχα με διαφορες custom rom.

Ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα καθως ακολουθουσα ρητα τις οδηγιες του καθε οδηγου και γενικοτερα φροντιζα να ενημερωνομαι

Προσφατα ομως εγκατεστησα μια ρομ cyanogen build απο xda και δουλευαν ολα καλα και ωραια οπως παντα.μετα απο μια εβδομαδα χρησης το κινητο μου ετυχε να το αφησω να σβησει απο μπαταρια,....μετα απο αυτο τα "εχω δει ολα"

Τ κινητο κολλαει στο Λογκο της ρομ και γενικοτερα δεν μπαινει ουτε σε recovery mode παρα μονο σε download mode.

Δοκιμασα να κανω reset μεσω odin με stock rom και το odin εβγαζε το σφαλμα με το pit file .

Βρηκα και προσθεσα αντιστοιχο αρχειο αλλα παρολα αυτα δεν αλλαξε κατι.

Συμφωνα με διαφορους οδηγους που διαβασα το οτι στο download mode αναφερει το ονομα της συσκευης υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει hard brick

Eχετε κατι να μου προτεινετε?Θα με βοηθουσατε παρα πολυ

με εκτιμηση,

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Εχω εδω και 2 χρονια το note 2 το οποιο απο την πρωτη στιγμη που το πηρα το ρουταρα και το ειχα με διαφορες custom rom.

Ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα καθως ακολουθουσα ρητα τις οδηγιες του καθε οδηγου και γενικοτερα φροντιζα να ενημερωνομαι

Προσφατα ομως εγκατεστησα μια ρομ cyanogen build απο xda και δουλευαν ολα καλα και ωραια οπως παντα.μετα απο μια εβδομαδα χρησης το κινητο μου ετυχε να το αφησω να σβησει απο μπαταρια,....μετα απο αυτο τα "εχω δει ολα"

Τ κινητο κολλαει στο Λογκο της ρομ και γενικοτερα δεν μπαινει ουτε σε recovery mode παρα μονο σε download mode.

Δοκιμασα να κανω reset μεσω odin με stock rom και το odin εβγαζε το σφαλμα με το pit file .

Βρηκα και προσθεσα αντιστοιχο αρχειο αλλα παρολα αυτα δεν αλλαξε κατι.

Συμφωνα με διαφορους οδηγους που διαβασα το οτι στο download mode αναφερει το ονομα της συσκευης υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει hard brick

Eχετε κατι να μου προτεινετε?Θα με βοηθουσατε παρα πολυ

με εκτιμηση,

Νικος

Αφού μπαίνει σε download Mode βάλε μια μαμά ρομ μέσω odin. Μετά root recovery κτλ. ..
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες για τεστερς...? Δεν είναι stable ?

Οκ την πέρασα....Προς το παρόν Καλή φαίνεται....τι έχεις αλλάξει?

 

Ελα Κωστη καλημερα.Χθες ημουν κομματια και δεν εγραψα τις αλλαγες ειναι αρκετες.Πχ.Αλλαξα για πρωτη φορα ολα τα αρχεια του μοντεμ.Πλεον εαν πας ρυθμισεις/περισσοτερα δικτυα /δικτυα κιν.τηλεφωνιας θα δεις για πρωτη φορα σε LTE πορτ να ειναι καρφωτο το WCDMA/GSM ενω μεχρι πριν στα πορτ ηταν το LTE με αποτελεσμα μεγαλυτερη ασταθεια λογο αναζητησης(Στο XDA ακομα ψαχνονται).Ειναι πολλα τα bug που διορθωσα θα τα γραψω καποια στιγμη σημερα γιαυτο εγραψα για τεστερς μια χαρα σταθερη ειναι.:D

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Ελα Κωστη καλημερα.Χθες ημουν κομματια και δεν εγραψα τις αλλαγες ειναι αρκετες.Πχ.Αλλαξα για πρωτη φορα ολα τα αρχεια του μοντεμ.Πλεον εαν πας ρυθμισεις/περισσοτερα δικτυα /δικτυα κιν.τηλεφωνιας θα δεις για πρωτη φορα σε LTE πορτ να ειναι καρφωτο το WCDMA/GSM ενω μεχρι πριν στα πορτ ηταν το LTE με αποτελεσμα μεγαλυτερη ασταθεια λογο αναζητησης(Στο XDA ακομα ψαχνονται).Ειναι πολλα τα bug που διορθωσα θα τα γραψω καποια στιγμη σημερα γιαυτο εγραψα για τεστερς μια χαρα σταθερη ειναι.:D

Καλημέρα! Την έχω από το βράδυ, όλα καλά δείχνουν μέχρι στιγμής! :)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Την έχω από το βράδυ, όλα καλά δείχνουν μέχρι στιγμής! :)

 

:rolleyes:Καλα παμε μετα το ψυχολογικο σοκ:lol: που επαθα με το S7 edge προσπαθω με νυχια και με δοντια:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Δεν μας ανεβάζεται και κανένα screenshot να δούμε και εμείς πως είναι.:)

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Άκη....οκ όλα Καλά

 

Το μονο που δεν μου άρεσε είναι το ασπρο-γαλαζιο στην μπάρα ειδοποιήσεων...ηταν πιο ξεκούραστο το παλιο που είχες

 

https://mega.nz/#!SdpXxRTZ!UP2Osqa_JoPERV8qSbhUSxHjsbUS77szAAJIJGOuy8Q Ειναι οπως το μπλε ασπρο αλλα σε μαυρο ασπρο και μεγαλυτερο..Οποιος το βαλει παει με το root explorer δινει permissions και reboot .το πρασινο πρεπει να το ξαναφτιαξω Κωστα γιατι στο ρομ εχω βγαλει εξω το sfinder.Για να φτιαξω το πρασινο πρεπει να αλλαξω και τα csc.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Άκη μπράβο για την ρομ. Μεγάλη διόρθωση αυτή με το LTE. Επιτέλους δούλεψε και το smart radio από το gravity.
Link to comment
Share on other sites

Αφού μπαίνει σε download Mode βάλε μια μαμά ρομ μέσω odin. Μετά root recovery κτλ. ..

 

δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο.παιρνω ολο fail και χωρις pit file δεν γινεται καν η προσπαθεια.

Δεν ξερω αν μπορει να φταει το οτι δεν ηταν ενεργοποιημενο το usb debugging πριν συμβει το σφαλμα πχ ή να φταει το pit file

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...