Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εβαλα για δοκιμη την νεα 7.1 http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/development/n7100-murat-rom-3-1-ota-update-multi-t3108443

μου φανηκε πολυ σβελτη και χωρις lag και μεχρι στιγμης καλλη μπαταρια σε σχεση με την προηγουμενη 7.0 εχει και ομορφο μαυρο χρωμα που μαρεσει

 

την ειχα βαλει και εγω...

δεν την κρατησα ουτε μιση μερα...του ακη η λαιτ ειναι πολυ πιο σβελτη :D

αλλα ναι μαρεσε και μενα η μαυριλα της murat :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ οσο εχω καταλαβει, εσυ αλεξ δεν πρεπει να εχεις αφησει ρομ που δεν εχεις βαλει

:):)

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο εχω καταλαβει, εσυ αλεξ δεν πρεπει να εχεις αφησει ρομ που δεν εχεις βαλει

:):)

Χαχαχα καπως ετσι ;)

Link to comment
Share on other sites

την ειχα βαλει και εγω...

δεν την κρατησα ουτε μιση μερα...του ακη η λαιτ ειναι πολυ πιο σβελτη :D

αλλα ναι μαρεσε και μενα η μαυριλα της murat :p

αναμενουμε την v6 eclipse του akki με το μαυρο θεμα :-)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο κατεβασα την κουρτινα των ειδοποιησεων κσι ειδα αυτο:

https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/13/1279e54588b9831486d7a06e1e1ce120.jpg

Αλλη μια χαζομαρα της google, σκεφτηκα. Στο νοτε4 ομως που εχω διπλα, η κουρτινα ειναι κανονικη, χωρις καρδουλομπιχλιμπιδια. Η μια συσκευη ειναι καθρεφτης της αλλης απο θεμα εφαρμογων/στησιματος. Η μονη διαφορα ειναι οτι το νοτε2 εχει την καστομ ρομ 26-01 του ακιςς, ενω το νοτε4 τη στοκ 5.1.1.

Καποιος που να εχει τη ρομ του ακιςς μπορει να τσεκαρει αν εχει κι αυτος τις καρδουλες? Ή αν ειναι καποια (και ποια?) εφαρμογη υπευθυνη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο κατεβασα την κουρτινα των ειδοποιησεων κσι ειδα αυτο:

https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/13/1279e54588b9831486d7a06e1e1ce120.jpg

Αλλη μια χαζομαρα της google, σκεφτηκα. Στο νοτε4 ομως που εχω διπλα, η κουρτινα ειναι κανονικη, χωρις καρδουλομπιχλιμπιδια. Η μια συσκευη ειναι καθρεφτης της αλλης απο θεμα εφαρμογων/στησιματος. Η μονη διαφορα ειναι οτι το νοτε2 εχει την καστομ ρομ 26-01 του ακιςς, ενω το νοτε4 τη στοκ 5.1.1.

Καποιος που να εχει τη ρομ του ακιςς μπορει να τσεκαρει αν εχει κι αυτος τις καρδουλες? Ή αν ειναι καποια (και ποια?) εφαρμογη υπευθυνη.

Θα πας ρυθμισεις-εφε φεστιβαλ. Σημερα λογω Αγιου Βαλεντινου σου βγαζει καρδουλες, σε περιπτωση γενεθλιων καποιας επαφης θα σου βγαλει τουρτα..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμισεις-εφε φεστιβαλ. Σημερα λογω Αγιου Βαλεντινου σου βγαζει καρδουλες, σε περιπτωση γενεθλιων καποιας επαφης θα σου βγαλει τουρτα..

Χε χε, ευχαριστω dimis_pj. Δεν ειχα προσεξει καν αυτο το διακοπτη. Δηλαδη σε λιγες μερες, την Τσικνοπεμπτη θα μου πεταει και κοψιδια?:):):)

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσουμε σε NOTE 2 φίλου πρώτη φορά custom rom. Τι προτείνετε; απαραίτητη προϋπόθεση είναι να δουλεύει κανονικά το πενάκι.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσουμε σε NOTE 2 φίλου πρώτη φορά custom rom. Τι προτείνετε; απαραίτητη προϋπόθεση είναι να δουλεύει κανονικά το πενάκι.

 

Θα κατεβάσεις αυτή που είναι η καλύτερη του Άκη:

https://mega.nz/#!iUhSnQjb!JpwsOPEb6UwUZRHiNsyjOJKOWIuIDplh_mxoU3oSz7w

Οδηγίες και προαιρετικές εφαρμογές θα βρεις εδώ:

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=81051

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε λιγο πιο πισω σελιδες για την ρομ που εχει φτιαξει ο ακης

Αψογη στα παντα :)

Καλώς τον Άλεξ...

 

Βλέπω στην υπογραφή έχεις μαζέψει σαβούρα μπόλικη ε?:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον Άλεξ...

 

Βλέπω στην υπογραφή έχεις μαζέψει σαβούρα μπόλικη ε?:D:lol:

 

δεν βαριεσαι...σε ασχολια να μαστε :p:p

 

καλημερα σε ολους :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ, ξερεις αν δουλευει το wifi και data στην v7? γιατι στην v6 που δοκημασα ειχε θέμα. παρολο που αλαξα και moden μήπως εφταιγε αυτο. και την ξηλωσα για τον λογο αυτό
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ, ξερεις αν δουλευει το wifi και data στην v7? γιατι στην v6 που δοκημασα ειχε θέμα. παρολο που αλαξα και moden μήπως εφταιγε αυτο. και την ξηλωσα για τον λογο αυτό

Για data και wifi στο xda δεν έχουν αναφέρει κάτι αλλά αναφέρουν μερικά bugs για τα οποία βγάζουν fixes.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ, ξερεις αν δουλευει το wifi και data στην v7? γιατι στην v6 που δοκημασα ειχε θέμα. παρολο που αλαξα και moden μήπως εφταιγε αυτο. και την ξηλωσα για τον λογο αυτό

Έκλεισα 12 ώρες με τη v7 και δεν ειχα προβλημα ουτε με wifi ουτε με data...και γενικοτερα κανενα θεματακι μεχρι στιγμης..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα 12 ώρες με τη v7 και δεν ειχα προβλημα ουτε με wifi ουτε με data...και γενικοτερα κανενα θεματακι μεχρι στιγμης..

ωραία θα την δοκίμασω και εγω σημερα μολις παω σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι με cm12 και πλήρως ευχαριστημένος απο την απόδοση του κινητού εκτός απο την κάμερα.

Υπάρχει κάποια καλή rom που να έχει υποστήριξη της native camera;

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι με cm12 και πλήρως ευχαριστημένος απο την απόδοση του κινητού εκτός απο την κάμερα.

Υπάρχει κάποια καλή rom που να έχει υποστήριξη της native camera;

εγω εχω αγοράσει την εφαρμογη a better camera πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αγοράσει την εφαρμογη a better camera πολυ καλη

 

Το ίδιο έκανα και εγώ στις 2 συσκευές Samsung όταν έτρεχα AOSP roms.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν μπορει καποιος να με βοηθησει. Εχω την τελευταια ρομ του akis που ειναι pre rooted και δεν μπορω να την κανω να φαινετε un rooted. Συγκεκριμενα ενδιαφερομαιι για την υπηρεσια nova go. Please help!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...