Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγω γυρισα στην 06.01 lite ρομ του ακιςς. Σ εμενα η κυλιση ειναι ομαλοτερη παντου.

Ειχες κανει full wipe οταν εβαλες την νεα λαιτ ή οπως εγω με dirty flash?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω ως δευτερη συσκευη ολα τα φλασαρισματα με τις ρομ του ακιςς εγιναν με advanced wipes του twrp, αλλα χωρις format data.

Τωρα που γυρισα στην 06.01 βλεπω οτι ειναι μεν το ιδιο γρηγορη αλλα η κυλιση σε ολες σχεδον τις εφαρμογες ειναι τελεια ομαλη, ενω η 16.01 σ εμενα ειχε καποια σκαλωματα, ειδικα στο tapatalk.

Δεν εχει βεβαια s finder αλλα εχει κυανα toggles.

:):)

Δεν βλεπω να αλλαζω αλλη ρομ, εκτος κι αν ο ακιςς κανει πορτ καποια mm.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω ως δευτερη συσκευη ολα τα φλασαρισματα με τις ρομ του ακιςς εγιναν με advanced wipes του twrp, αλλα χωρις format data.

Τωρα που γυρισα στην 06.01 βλεπω οτι ειναι μεν το ιδιο γρηγορη αλλα η κυλιση σε ολες σχεδον τις εφαρμογες ειναι τελεια ομαλη, ενω η 16.01 σ εμενα ειχε καποια σκαλωματα, ειδικα στο tapatalk.

Δεν εχει βεβαια s finder αλλα εχει κυανα toggles.

:):)

Δεν βλεπω να αλλαζω αλλη ρομ, εκτος κι αν ο ακιςς κανει πορτ καποια mm.

 

απο θεμα μπαταριας ποια ειδες καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Την 16.01 ρομ την κρατησα 4 μερες, αρα εκανα μολις 2 πληρεις κυκλους φορτισης/αποφορτισης. Συνεπως δεν εχω πληρη εικονα. Δεν παρατηρησα παντως καποια σημαντικη διαφορα ειτε προς τα πανω ειτε προς τα κατω.

Η μονη σημαντικη διαφορα στο δικο μου νοτε2 ειναι στην ομαλοτητα κυλισης ολων των εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Φοράω την 06-01-16 ρομ του akiss και παρατήρησα ότι δεν με αφήνει να μεταφέρω δεδομένα από την μνήμη του τηλ. Στην εξωτερική κάρτα μνήμης...Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Φοράω την 06-01-16 ρομ του akiss και παρατήρησα ότι δεν με αφήνει να μεταφέρω δεδομένα από την μνήμη του τηλ. Στην εξωτερική κάρτα μνήμης...Καμία ιδέα;

Με τι προγραμμα το κανεις?

Εγω εχω βαλει τι root explorer... Παιρνει και δικαιωματα supersu και σου μεταφερει οτι θες οπου θες :)

Link to comment
Share on other sites

Με τι προγραμμα το κανεις?

Εγω εχω βαλει τι root explorer... Παιρνει και δικαιωματα supersu και σου μεταφερει οτι θες οπου θες :)

Εβγαλα άκρη!Νόμιζα ότι ήταν θέμα της ρομ αλλά την λαλακία την είχα κάνει εγώ...Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!:)

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα άκρη!Νόμιζα ότι ήταν θέμα της ρομ αλλά την λαλακία την είχα κάνει εγώ...Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!:)

 

εεεε για πες τι ειχες κανει...

να γελασουμε λιγο :p:p:p:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εεεε για πες τι ειχες κανει...

να γελασουμε λιγο :p:p:p:lol::lol::lol:

Είσαι κακός αλλά δεν θα σου χαλάσω χατίρι!!!!!Βάζοντάς το Wanam για το screen shot/recording πείραξα την επιλογή sd rw permission.....Οπότε.....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κακός αλλά δεν θα σου χαλάσω χατίρι!!!!!Βάζοντάς το Wanam για το screen shot/recording πείραξα την επιλογή sd rw permission.....Οπότε.....:cool:

 

Ειμαι ειμαι :p

 

μα και συ το κανες πολυ πολυπλοκο :D

ολα καλα λοιπον!

η ρομ πεταει παντως και κανενα bug

 

 

ερωτηση!!!!

 

εχει κανεις θεμα με αποσυνδεσεις την καρτας μνημης??

η να κλαιω την καρτα σε λιγο???

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

Να την κλαις :p

Λεω εδω και ποσες μερες να κρατησω backup και ποτε δεν το κανω...χαχα

 

Πρεπει να παρω αλλη παντως...την εχω κατι χρονια...λογικο ειναι να τα χει παιξει λιγο...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την n5 lite 06-01.καμια σχεση τελικα πολυ καλο rom και καλυτερη διαχειριση της μπαταριας μεχρι τωρα!!ξερει κανεις αν μπορω να βρω καπου τη μοντα της eclipse με το κρυφο κουμπι πανω αριστερα στην οθονη?? Edited by nikos1125
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 6.1.καμια σχεση τελικα πολυ καλο rom και καλυτερη διαχειριση της μπαταριας μεχρι τωρα!!ξερει κανεις αν μπορω να βρω καπου τη μοντα της eclipse με το κρυφο κουμπι πανω αριστερα στην οθονη??

 

η 6.0.1 θέλει πολύ δουλειά ακόμα... αλλά για την ώρα στέκεται καλά...

Link to comment
Share on other sites

η 6.0.1 θέλει πολύ δουλειά ακόμα... αλλά για την ώρα στέκεται καλά...

 

ωπ sorry για τη n5 lite 6.1.16 του akiss μιλαω.δεν το διευκρινησα.

Link to comment
Share on other sites

ωπ sorry για τη n5 lite 6.1.16 του akiss μιλαω.δεν το διευκρινησα.

 

ποιο κουμπι λες?

μηπως πανω δεξια για κλειδωμα οθονης??

Link to comment
Share on other sites

ποιο κουμπι λες?

μηπως πανω δεξια για κλειδωμα οθονης??

 

οχι αυτο,το αλλο πανω αριστερα για τα recent apps.

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο,το αλλο πανω αριστερα για τα recent apps.

[ATTACH]64898

Αυτο μηπως? Αν ειναι αυτο ενεργοποιειται οταν πατας το "πλαινα πληκτρα"

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

στις eclipse rom για οποιον τις ειχε περασει μεσα στις ρυθμισεις υπηρχε και ενα custom settings.μεσα απο εκει μπορουσες να ενεργοποίησεις 3 κρυφα κουμπια πανω δεξια κλειδωμα το οποιο το εχουμε στη μεση το home button και πανω αριστερα εμπαινε στο task manager. Edited by nikos1125
Link to comment
Share on other sites

στις eclipse rom για οποιον τις ειχε περασει μεσα στις ρυθμισεις υπηρχε και ενα custom settings.μεσα απο εκει μπορουσες να ενεργοποίησεις 3 κρυφα κουμπια πανω δεξια κλειδωμα το οποιο το εχουμε στη μεση το home button και πανω αριστερα εμπαινε στο task manager.

 

Αυτό είναι, το αποσυμπιέζεις, κάνεις απλή εγκατάσταση το apk και εμφανίζεται στις ρυθμίσεις.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι, το αποσυμπιέζεις, κάνεις απλή εγκατάσταση το apk και εμφανίζεται στις ρυθμίσεις.

 

αυτος εισαι!!ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους χθές βρήκα χρόνο και φλάσαρα την διπρόσωπη 06.01.2016 και...ΟΥΑΟΥ!...akiss you did a great job!

1.ο agni 4.4.5 κληρονομιά απο πριν αλλα με τις ρυθμίσεις του ακη, πρέπει να γίνει 4.3.9, αφού ολα δουλεύουν ρολόι?πειράζω το overclocking (τωρα 1600) η το undervolting (τωρα οφφ)

2.τα ζιπάκια για systemui (s finder) αλλαγές της marshmallow απο το bytheway δουλεύουν σε αυτή τη ρομ?

3.το μυστικό ζιπάκι επιτάχυνσης του ακη κανει διαφορά?, αν ναι μπορώ να το έχω?

4. όμορφα τα animations, μήπως κοβουν ταχύτητα, κάποια αλλαγή?

5. ακόμα παιδεύομαι με το μόντεμ, κάπου ο ακης τα είχε μαζεμένα αλλα δεν τα βρίσκω, καποια πρόταση που να ταιριαζει στην cosmote?

ακη πολλές ευχαριστίες!

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...