Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα μετα απο μια εβδομαδα ατελειωτων φλασαρισματων με ολες σχεδον τις custom rom 4.3 ξαναγυρισα στην στοκ 4.1.2 και ησυχασε το κεφαλι μου θα περιμενω την επισημη ρομ γιατι ολες μα ολες ειχαν πολλα θεματακια αν και ειναι αλλο επιπεδο η 4.3 θα κανω υπομονη...οι δοκιμες τελος !!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα μετα απο μια εβδομαδα ατελειωτων φλασαρισματων με ολες σχεδον τις custom rom 4.3 ξαναγυρισα στην στοκ 4.1.2 και ησυχασε το κεφαλι μου θα περιμενω την επισημη ρομ γιατι ολες μα ολες ειχαν πολλα θεματακια αν και ειναι αλλο επιπεδο η 4.3 θα κανω υπομονη...οι δοκιμες τελος !!!!!

 

Εμ οταν τα λεω...παντως δειχνει πολυ καλη η 4.3 και θα ανανεωσει το κινητο.

 

Υγ.Τωρα θα πεταχτει καποιος που θα πει οτι με την δικη του custom 4.3 δουλευουν ολα τελεια.Και οχι δεν ειμαι μαντης :p

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εμ οταν τα λεω...παντως δειχνει πολυ καλη η 4.3 και θα ανανεωσει το κινητο.

 

Υγ.Τωρα θα πεταχτει καποιος που θα πει οτι με την δικη του custom 4.3 δουλευουν ολα τελεια.Και οχι δεν ειμαι μαντης :p

και εγω ειπα πως ειναι πολυ καλη η 4.3 αλλα ακομα εχουν θεματα οποτε αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα πηρα το ΝΟΤΕ2 και προσπαθω ν ακανω ΡΟΥΤ με ΟΝΤΙΝ< κανω ολη την διαδικασια και οταν συνεω το τηλεφωνο το ID;COM γινεται κιτρινο και οχι ΜΠΛΕ

 

ειναι σωστο >¨΄΄΄

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα πηρα το ΝΟΤΕ2 και προσπαθω ν ακανω ΡΟΥΤ με ΟΝΤΙΝ< κανω ολη την διαδικασια και οταν συνεω το τηλεφωνο το ID;COM γινεται κιτρινο και οχι ΜΠΛΕ

 

ειναι σωστο >¨΄΄΄

 

Με ανοιχτό το τηλέφωνο το συνδέεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα πηρα το ΝΟΤΕ2 και προσπαθω ν ακανω ΡΟΥΤ με ΟΝΤΙΝ< κανω ολη την διαδικασια και οταν συνεω το τηλεφωνο το ID;COM γινεται κιτρινο και οχι ΜΠΛΕ

 

ειναι σωστο >¨΄΄΄

 

Αν εχεις περασει το kies σβηστο και περνα μονο τα drivers απο εδω.https://docs.google.com/file/d/0BwO2K6_pgq39RnJGbkhQd1BLc00/edit?usp=sharing

Kαι φυσικα οπως σου ειπε και ο Στρατος πρεπει να εχεις το τηλ σε download mode.

Volume down+Home button+Power.Kαι μετα Volume up.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από Sotmax v5 σε Ketan χρειάζονται όλα τα wipes.?

 

Καλό θα ήταν να κάνεις όλα τα wipes..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμ οταν τα λεω...παντως δειχνει πολυ καλη η 4.3 και θα ανανεωσει το κινητο.

 

Υγ.Τωρα θα πεταχτει καποιος που θα πει οτι με την δικη του custom 4.3 δουλευουν ολα τελεια.Και οχι δεν ειμαι μαντης :p

 

Ας το πω εγώ. Ναι εκανα ολα τα wipes και ναι δεν εχω κανένα bug lag ή οτιδήποτε άλλο. Δουλεύει χειρόγραφο,swype και ολα καλα. Air command full και ολα τα apps στο spen Window. Τι να σου πω!

Επιπλέον η μπαταρία κρατάει περισσότερο απο πριν χωρις greenify

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις φωτο με τη μπαταρια?Ειναι ο μονος λογος να παω σε 4.3

 

Αυτή είναι η δική μου..και παίζω και παιχνιδακια

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις φωτο με τη μπαταρια?Ειναι ο μονος λογος να παω σε 4.3

 

Μέχρι τώρα έχουμε 1 30 ώρα ανοιχτή οθόνη και η χρήση ήταν 3g και wifi.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις φωτο με τη μπαταρια?Ειναι ο μονος λογος να παω σε 4.3

 

Δες μια και εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4962159

Εκείνη είναι πρώτη φόρτιση. Κανονικά καθημερινά 6 ώρες οθόνη με μιση ωρα κλήσεις και 5.5 ωρες με αρκετό 3G.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θα μας την πουν εδω καλύτερα στο σωστό θέμα η συζήτηση. Τώρα δεν μπορώ να ανεβασψ γιατι σήμερα είμαι ολη μέρα με data. Και είμαι max με 4.5 ώρες οθόνη. και πάλι όμως πιστεύω πως είναι πολυ καλα. Το 3G μαζι με data το λιώνουν απλα αυτο συμβαίνει και στις official
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αύριο καταφτάνει η sotmax beta 6!λέω να προχωρήσω σε root κ φλασαρισμα να δοκιμάσω 4.3 επιτέλους!το έχω μια ολόκληρη βδομάδα κ είναι ακόμη απειραχτο!!! Το s3 μου είχε φορέσει τα πάντα....! Πάντως αν η 4.3 έχει ακόμη καλύτερη μπαταρία μιλάμε για χλιδα!
Link to comment
Share on other sites

Αύριο καταφτάνει η sotmax beta 6!λέω να προχωρήσω σε root κ φλασαρισμα να δοκιμάσω 4.3 επιτέλους!το έχω μια ολόκληρη βδομάδα κ είναι ακόμη απειραχτο!!! Το s3 μου είχε φορέσει τα πάντα....! Πάντως αν η 4.3 έχει ακόμη καλύτερη μπαταρία μιλάμε για χλιδα!

 

 

6 κιολας. Αξίζει να δοκιμάσεις δουλειά Έλληνα είναι εξάλλου και ακομα καθε εβδομάδα έχουμε αναβάθμιση.

 

 

 

 

Oκ.Αν και συγκριση μεταξυ τις 4.1.2 και 4.3 κανουμε ασχετα αν πιασαμε και μπαταρια.:p

 

Εχω πει την γνώμη μου και πιο πριν. Πιστεύω πως για beta είναι η καλύτερη ρομ που εχω βαλει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ROM REVOLUTION ολα καλα εως οπτυ εκανα επανεκινηση και μπηκε σε ατελειωτο bootloop και δεν μπανει σε recovery.....

την πατησα.....

 

τι κανω

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην hd revolution 19, την έχω δοκιμάσει 10δες φορές χωρίς κανένα προβλημα απολύτως. Έκανες full wipe πριν την εγκαταστήσεις; Edited by mikkkg
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια όποις μπορει να βοηθήσει μια και μου έχει κοστίσει την χθεσινή βραδιά

Πήρα πριν 2-3 μέρες το Note 2 με

έκδοση βασικού φάσματος: N7100XXDMF1 kai

αριθμό κατασκευής: N7100XXDME6

με ODIN έγινε κανονικα το root και όταν προσπαθώ να περάσω την N7100_Omega_v18_XXDMG1_md5_9FA9797B1D0F2D8F63C10112999C33BE.zip

μου πετάει περίπου στο 1/3 της πράσινης μπάρας που γεμίζει κάτω από το ρομποτάκι

finding update package...

opening update package...

verifying update package...

E:signature verification failed

τι στο καλό σημαίνει αυτό;

Ευχαριστώ

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

clockworkmod recovery έχεις περάσει ?

 

full wipe έκανες ?

 

Μήπως κάτι πήγε στραβά στο κατέβασμα της omega rom και πρέπει να το ξανά κατεβάσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...