Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα μπορεί αλλά τα κινητά της γυναίκας δεν έχουν τίποτα μέσα.Μόνο ένα Viber και ένα what's app.Τι να πω? Πρέπει να είμαι πολύ γκαντέμης τότε..

 

karajim και γω το παθαινω καμια φορα αυτο..ανοιγουν gps , μπαινει στο αθορυβο ,ανοιγει το wifi.. κτλ..

Μην σκας δεν εισαι ο μονος..:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα ειναι σπαστικό ορισμένες φορές.Δεν θα σκασουμε κιόλας αλλα πίστευα οτι κάπως θα διορθώνεται η ακακια..
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το έχω συναντήσει το θέμα με την κουρτίνα σε εφτά κινητά(4 δικά μου).Είμαι σίγουρος ότι δεν είναι θέμα αισθητήρα.Κάποια ακακια της σαμμυ είναι στις ρόμ.Δεν μπορεί εφτά κινητά να είναι χαλασμένα..Γι αυτό και το ρώτησα μήπως κάποιος το έχει αντιμετωπίσει..

Ολα τα τηλεφωνα που έχω μόλις πλησιάσω το αφτί μου σβήνει η οθόνη.

Και οσα είχαν πριν.

Κατι δεν κανεις σωστά.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα επαναφορά στο κινητό της γυναίκας και όπως ήταν χωρίς να έχει τίποτα μέσα το έκανε πάλι...Μάλλον η σαμμυ δεν κάνει και καλά..Και είπα ότι δεν το κάνει συνέχεια απλά όταν το πιάσει συνήθως θέλει επανεκκίνηση για να στρώσει..
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μηπως η ζελατινα της οθονης δημιουργει προβλημα?

Τοσα χρονια παιρνω κινητα και κανενα δεν μου ειχε θεμα...

Ουτε εγω δει να αναφερεται κατι νομιζω o.O

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο ιδια νοτε2, αγορασμενα την ιδια μερα απο ελληνικη αλυσιδα, το δικο μου ετρωγε μερικα τετοια κολληματα (εμενε αναμμενος ενας κοκκινος αισθητηρας διπλα στην μπροστινη καμερα). Εστρωνε μονο με reatart. Tης γυναικας μου δεν παρουσιασε ποτε τιποτα.

Και λεω ετρωγε το δικο μου, καθως σταματησε (και αυτο οπως και αλλα μικροκολληματα) με τη ρομ του ακιςς. Ακομα και με την καστομ diamond rom 8.0 αυτο το κολλημα με τον proximity sensor εξακολουθουσε να υπαρχει. Ενω λοιπον ημουν σχεδον σιγουρος οτι προκειται για ελαττωματικο hardware, αποδειχτηκε (στην περιπτωση μου) οτι ηταν θεμα ρομ.

Αν έχεις καμμια ιδεα ακιςς και για το hancom word που μου κρασαρει, θα προκειται πραγματικα για την τελεια ρομ.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν εφαρμογές στο play store που τεστάρουν τους αισθητήρες. Ξεκινήστε με την sensors test.

 

Akiss αναμένουμε την eclipse black. Αρκετές μέρες λέω να περάσω την onirama αλλά η transformation eclipse σου είναι το κάτι άλλο!!! Μια προταση: Eάν έχεις σκοπό να βάλεις θέμα το star wars σε παρακαλώ βάλε και ένα ουδέτερο μαύρο για εμάς τους μεγάλους. Επίσης πρόσεξε μας στο θέμα μπαταρίας να έχει καλή διάρκεια, πάντα σε συνδυασμό με τις επιδόσεις (...μη γελάς lol... η eclipse που έχω τώρα ώρες ώρες μου ρουφάει τη μπαταρία, αλλά μάλλον γιατι έχω σκαλίσει το Agnis). Α τέλος θα ήθελα να έχεις και το radio app μέσα εάν γίνεται.

Ευχαριστώ Santa :-)

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν εφαρμογές στο play store που τεστάρουν τους αισθητήρες. Ξεκινήστε με την sensors test.

 

Akiss αναμένουμε την eclipse black. Αρκετές μέρες λέω να περάσω την onirama αλλά η transformation eclipse σου είναι το κάτι άλλο!!! Μια προταση: Eάν έχεις σκοπό να βάλεις θέμα το star wars σε παρακαλώ βάλε και ένα ουδέτερο μαύρο για εμάς τους μεγάλους. Επίσης πρόσεξε μας στο θέμα μπαταρίας να έχει καλή διάρκεια, πάντα σε συνδυασμό με τις επιδόσεις (...μη γελάς lol... η eclipse που έχω τώρα ώρες ώρες μου ρουφάει τη μπαταρία, αλλά μάλλον γιατι έχω σκαλίσει το Agnis). Α τέλος θα ήθελα να έχεις και το radio app μέσα εάν γίνεται.

Ευχαριστώ Santa :-)

 

Η 26-01 ειναι καλυτερη ετσι οπως εισαι την βαζεις απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Η 26-01 ειναι καλυτερη ετσι οπως εισαι την βαζεις απο πανω.

 

Η 26-01 είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει. Όλα δουλεύουν άψογα και κρατάει χαμηλότερα τη ram σε σχέση με τις προηγούμενες. Της έβαλα και το systemui της happy new year με τα γαλάζια toggles και δεν το ξαναπειράζω (λέμε τώρα... :p)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, είχα την eclipse transformation και πέρασα την onirama 26.01.2016 και δεν έχω κάμερα. Πριν την εγκατάσταση έκανα όλα τα wipes (cache,data,davlic και system και μετά το φλασάρισμα έκανα cache kai davlic. Το recovery είναι TWRP 2.8.7.0 Λέω να ξαναβάλω eclipse να δώ μήπως παίξει. Έχει κανένας να προτείνει καμμία λύση? Ευχαριστώ.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, είχα την eclipse transformation και πέρασα την onirama 26.01.2016 και δεν έχω κάμερα. Πριν την εγκατάσταση έκανα όλα τα wipes (cache,data,davlic και system και μετά το φλασάρισμα έκανα cache kai davlic. Το recovery είναι TWRP 2.8.7.0 Λέω να ξαναβάλω eclipse να δώ μήπως παίξει. Έχει κανένας να προτείνει καμμία λύση? Ευχαριστώ.

 

Το έχω πάθει παλιότερα, κάτι δεν πήγε καλά. Πιστεύω αν την ξαναπεράσεις θα δουλέψει. Εγώ έχω την 26.01 (την πείραξα και λίγο) και όλα λειτουργούν υποδειγματικά.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την eclipse transformation και πάλι και δουλεύει η κάμερα. Μετά πάλι την Onirama 26.1 και δεν δουλεύει. Σε εσάς γιατί παίζει? Μάλλον θα ξαναβάλω την eclipse και θα μείνω. Βαρέθηκα.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να μην κανω τα wipes και φορματ data? Ποτε δεν εχω βάλει ROM χύμα πάνω σε άλλη. Ισως να επαιζε η onirama 16.1 αλλα βαρεθηκα και θα μείνω με eclipse περιμένοντας την black edition.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μόλις τελειώσει το φλασαρισμα της πρώτης ρόμ χωρίς να περάσεις λογαριασμούς και εφαρμογές να περάσεις την 26 από πάνω.Αφού κάνεις έστω και μια επανεκκίνηση πρώτα.Να ξεκινήσει δηλαδή το λειτουργικό και μετά.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ρομ του Ακη δε μου δούλεψε ποτε, δεν ξέρω τι κάνω λάθος.

Έχω phoenix 4.3.

Δοκίμασα με clean install τα πάντα, τίποτα, με clean install αφήνοντάς το bootloader πακέτο, dirty install τίποτα.

Με clean install μου βγάζει status 7 αν θυμάμαι καλά.

Με dirty απλά δεν ξανααναβει ποτέ .

Με Agni kernel και χωρίς να περάσω kernel.

Τη phoenix τη βάζω και μπαίνει ξανάβστο λεπτό.

Δε μπορώ να καταλάβω που κάνω λάθος.

Την κατέβασα και άλλη φορα μήπως έγινε κατι στο.sum, τίποτα.

Edited by kritikoss
Link to comment
Share on other sites

Same here,απο παλιά omega δε μου δούλεψε και το άφησα έτσι, ευτυχώς που είχαν nandroid backup γιατί μου είχε μπρικαρει τη συσκευή δυστυχώς.

Ίσως φταιει αν εχει κάποιος παλιά έκδοση λειτουργικού ;

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

με τι recovery δοκιμαζετε?

βαλτε και philz οπως εχει προτεινει ο ακης πιο παλια...

 

 

εγω θα εβαζα την πειραγμενη παλια eclipse του και μετα την λαιτ την 26-1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα με phils touch που είχα επάνω ολα τα χρόνια, και την τελευταία cwm .

Ολα μου τα χρόνια δε μου εχει ξανατυχει μια ρομ να μη θελει να μπει με την καμια ,κατι δεν κάνω σωστα προφανώς .

 

Εμένα ούτε η "στοκ lite " του ακη δε δούλεψε ποτε.

Μόλις έβαλα αυτή που είχα (απο την αρχή install, οχι nandroid ) μπήκε με την πρώτη .

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα με phils touch που είχα επάνω ολα τα χρόνια, και την τελευταία cwm .

Ολα μου τα χρόνια δε μου εχει ξανατυχει μια ρομ να μη θελει να μπει με την καμια ,κατι δεν κάνω σωστα προφανώς .

 

Εμένα ούτε η "στοκ lite " του ακη δε δούλεψε ποτε.

Μόλις έβαλα αυτή που είχα (απο την αρχή install, οχι nandroid ) μπήκε με την πρώτη .

 

νομιζω κι αλλοι ειχαν θεμα πιο παλια...

 

εγω να σου πω θα βαζα την eclipse απο το xda και μετα θα εβλέπα αν παιζουν του ακη...

για δοκιμασε το αν εχεις την ορεξη...

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα για δοκιμη την νεα 7.1 http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/development/n7100-murat-rom-3-1-ota-update-multi-t3108443

μου φανηκε πολυ σβελτη και χωρις lag και μεχρι στιγμης καλλη μπαταρια σε σχεση με την προηγουμενη 7.0 εχει και ομορφο μαυρο χρωμα που μαρεσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...