Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα και γω την Dr ketan v12.1, καλή φαίνεται, απλώς το πρόβλημα με το Bluetooth υφίσταται. Είναι το ίδιο για όλες τις 4.4. Θα την κρατήσω λίγο και μετά επιστροφή σε 4.3.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

φοραω την Dr Ketan 12.1.

τρομερη rom σε ολλα.

δεν μπορω να συγχρονισω τους σελιδοδεικτες μου ομως στον stock, ξερει καποιος κατι???

στην Phantom που φορουσα πριν συγχρονιζοταν αμεσως .

Η Dr Ketan 12.1 φοραει καινουργιο browser μαλλον και δεν ξερω τι γινεται.

ευχαριστω

ΥΓ. μη πειτε να φορεσω αλλον (πχ firefox, chrome κλπ) γιατι ο stock με βολευει αφανταστα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και γω την Dr ketan v12.1, καλή φαίνεται, απλώς το πρόβλημα με το Bluetooth υφίσταται. Είναι το ίδιο για όλες τις 4.4. Θα την κρατήσω λίγο και μετά επιστροφή σε 4.3.

 

Τι χωρας προέλευσης είναι το νοτε σου;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με Omega να δοκιμάσει κάτι που θέλω;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια γιατι μπερδευτηκα..:confused:

Ειμαι σε 4.1.2 και θελω να περασω τη 12.1 του dr ketan.Πρεπει πρωτα να φλασαρω μια 4.3 μετα τον bootloader και μετα την 12.1 ή κατευθειαν τον bootloader και τη 12.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα μετά από πολύ καιρό να περάσω την Cm 11 ( 4.4.4) στο Galaxy Note 2 4g (N7105) μου. Ειλικρινά άλλαξε τελείως το τηλέφωνο... Πετάει κυριολεκτικά! Φοβερό περιβάλλον χωρίς όλα τα περιττά προεγκατεστημενα προγράμματα της Samsung . Πολύ χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας στα θετικά , χωρίς κολλήματα το κινητό και επανεκκινησεις . 2 αρνητικά εντόπισα ... 1) δεν αναγνωρίζει τις επαφές της κάρτας Sam και ευτυχώς τις είχα πάρει backup στο g cloud backup και τις επανεφερα! Και 2) δεν υπάρχει S note για σημειώσεις ... Κατέβασα το papyrus από το Google Play αλλά δεν είναι τόσο καλό. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο άλλο καλό θα ήταν. Γενικά προτρεπω όλους όσους σκέφτονται να flashαρουν custom rom να το κάνουν οπωσδήποτε ... Απλά λίγο προσοχή στην επιλογή της rom και στη διαδικασία root και φόρτωσης της καινούργιος rom.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια γιατι μπερδευτηκα..:confused:

Ειμαι σε 4.1.2 και θελω να περασω τη 12.1 του dr ketan.Πρεπει πρωτα να φλασαρω μια 4.3 μετα τον bootloader και μετα την 12.1 ή κατευθειαν τον bootloader και τη 12.1 ?

 

Το 2 .

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα μετά από πολύ καιρό να περάσω την Cm 11 ( 4.4.4) στο Galaxy Note 2 4g (N7105) μου. Ειλικρινά άλλαξε τελείως το τηλέφωνο... Πετάει κυριολεκτικά! Φοβερό περιβάλλον χωρίς όλα τα περιττά προεγκατεστημενα προγράμματα της Samsung . Πολύ χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας στα θετικά , χωρίς κολλήματα το κινητό και επανεκκινησεις . 2 αρνητικά εντόπισα ... 1) δεν αναγνωρίζει τις επαφές της κάρτας Sam και ευτυχώς τις είχα πάρει backup στο g cloud backup και τις επανεφερα! Και 2) δεν υπάρχει S note για σημειώσεις ... Κατέβασα το papyrus από το Google Play αλλά δεν είναι τόσο καλό. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο άλλο καλό θα ήταν. Γενικά προτρεπω όλους όσους σκέφτονται να flashαρουν custom rom να το κάνουν οπωσδήποτε ... Απλά λίγο προσοχή στην επιλογή της rom και στη διαδικασία root και φόρτωσης της καινούργιος rom.

 

δοκιμασε το innote.οταν ειχα cm sto note 1 μου ειχε φανει πολυ καλη.ειχα βρει μια ρυθμιση μαλλον απο το μενου του κινητου αν θυμαμαι καλα που με διπλο ταπ με το πενακι ανοιγε αμεσως αυτη η εφαρμογη.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα μετά από πολύ καιρό να περάσω την Cm 11 ( 4.4.4) στο Galaxy Note 2 4g (N7105) μου. Ειλικρινά άλλαξε τελείως το τηλέφωνο... Πετάει κυριολεκτικά! Φοβερό περιβάλλον χωρίς όλα τα περιττά προεγκατεστημενα προγράμματα της Samsung . Πολύ χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας στα θετικά , χωρίς κολλήματα το κινητό και επανεκκινησεις . 2 αρνητικά εντόπισα ... 1) δεν αναγνωρίζει τις επαφές της κάρτας Sam και ευτυχώς τις είχα πάρει backup στο g cloud backup και τις επανεφερα! Και 2) δεν υπάρχει S note για σημειώσεις ... Κατέβασα το papyrus από το Google Play αλλά δεν είναι τόσο καλό. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο άλλο καλό θα ήταν. Γενικά προτρεπω όλους όσους σκέφτονται να flashαρουν custom rom να το κάνουν οπωσδήποτε ... Απλά λίγο προσοχή στην επιλογή της rom και στη διαδικασία root και φόρτωσης της καινούργιος rom.

Σου είναι εύκολο να μου πεις που μπορώ να βρω αυτή την cm11 4.4.4 και αν είναι εύκολο να την περάσω στο κινητό που το έχω κάνει root?

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να μου πεις που μπορώ να βρω αυτή την cm11 4.4.4 και αν είναι εύκολο να την περάσω στο κινητό που το έχω κάνει root?

 

λογικα μπορεις να την βρεις εδω http://download.cyanogenmod.org/?device=n7100

 

υπαρχει σε nightly και stable εκδοση νομιζω

 

ο τροπος περασματος ειναι ευκολος.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

λογικα μπορεις να την βρεις εδω http://download.cyanogenmod.org/?device=n7100

 

υπαρχει σε nightly και stable εκδοση νομιζω

 

ο τροπος περασματος ειναι ευκολος.

Γνωρίζεις ποιες είναι οι διαφορές nightly και stable?

Την κατεβάζω την πάνω πάνω στο κινητό. Αυτή πιστεύω είναι και η τελευταία cm για το κινητό έτσι?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω περασει την V10 του dr ketan εδω και 3 εβδομαδες και ειναι αψογη. Εδω και 1.5 βδομαδα μου βγαζει ειδοποιηση για μια αναβαθμηση ασφαλειας και να κανω αποδοχη μπλα μπλα μαλλον απο samsung και μαλλον για το knox πρεπει να ειναι.

Μεχρι τωρα παταω απορριψη αλλα μετα απο λιγη ωρα μου το εμφανιζει παλι. Να πατησω αποδοχη ή οχι; Τι ειναι αυτο;;

Κάποιος που να ξέρει κάτι για αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις ποιες είναι οι διαφορές nightly και stable?

Την κατεβάζω την πάνω πάνω στο κινητό. Αυτή πιστεύω είναι και η τελευταία cm για το κινητό έτσι?

 

ναι αυτη πανω πανω ειναι η τελευταια.

δεν ξερω ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους. αν μπεις στο site γραφει.

εγω βαζω παντα την nightly

πρεπει να περασεις και τα gapps μετα την εγκατασταση της ρομ..

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη πανω πανω ειναι η τελευταια.

δεν ξερω ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους. αν μπεις στο site γραφει.

εγω βαζω παντα την nightly

πρεπει να περασεις και τα gapps μετα την εγκατασταση της ρομ..

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

 

Λεω να κανω οτι λεει το βιντεο εδω. Θα ειμαι οκ ?

https://www.youtube.com/watch?v=i-193ZXQv1M

Link to comment
Share on other sites

Λεω να κανω οτι λεει το βιντεο εδω. Θα ειμαι οκ ?

https://www.youtube.com/watch?v=i-193ZXQv1M

 

ναι και με τον rom manager καλα ειναι..

 

εγω βαζω την rom τα gapps και το su στην καρτα μνημης.

μπαινω στο recovery κανω ολα τα wipe και μετα περναω την rom και αμεσως τα gapps χωρις επαννεκκινηση.

μετα επαννεκινηση στηνω το τηλεφωνο και ξανα παω στo recovery και περναω το su.

επαννεκινηση και ολα οκ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ναι και με τον rom manager καλα ειναι..

 

εγω βαζω την rom τα gapps και το su στην καρτα μνημης.

μπαινω στο recovery κανω ολα τα wipe και μετα περναω την rom και αμεσως τα gapps χωρις επαννεκκινηση.

μετα επαννεκινηση στηνω το τηλεφωνο και ξανα παω στo recovery και περναω το su.

επαννεκινηση και ολα οκ

 

θα προσπαθησω να κανω αυτα που λες GTHOM και οχι αυτο το βιντεο, το βλεπω δυσκολο απο το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω να κανω αυτα που λες GTHOM και οχι αυτο το βιντεο, το βλεπω δυσκολο απο το βιντεο.

 

το εχω κανει 100 φορες μην ανησυχεις. ολα καλα θα πανε...

καλη επιτυχια και καλο στησιμο

τα λεμε

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει 100 φορες μην ανησυχεις. ολα καλα θα πανε...

καλη επιτυχια και καλο στησιμο

τα λεμε

 

Εχω κατεβασει συμπιεσμενα την rom και τα gapps, πρεπει να ειναι αποσυμπιεσμενα στην καρτα μημης ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει συμπιεσμενα την rom και τα gapps, πρεπει να ειναι αποσυμπιεσμενα στην καρτα μημης ?

 

στο τσακ με πετυχες την ωρα που εκλεινα. :)

ναι οπως ειναι συμπιεσμενα βαλτα στην μνημη

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

στο τσακ με πετυχες την ωρα που εκλεινα. :)

ναι οπως ειναι συμπιεσμενα βαλτα στην μνημη

 

Το su που το βρισκω ?

Το βρηκα το su v1.69

Ολα τα εχω βαλει στην καρτα μνημης συμπιεσμενα, πατω τον συνδυασμο power-home-volume down και βλεπω ενα πρασινο ανθρωπακι ορθιο και απο κατω λεει δυνεχεια Downloading... Dont turn off target!!! και δεν κανει τιποτα, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις custom recovery.και να πατήσεις το πάνω όχι το κάτω vol.Με το κάτω μπαίνει σε download mode ενώ το με το πάνω μπαίνει recovery
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...