Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολς ειδα στο xda την γαλικη 4.4.2 καθαρη απο knox, ρουταρισμενη και deodexed.

 

ερώτηση .. ο αδελφός μου έχει ακόμα 4.1.2 (με ρουτ). αν βάλει αυτη τη ρομ (χωρις knox) και μετα χρειαστεί σερβις τι θα πρεπει να κανει για να ειναι μεσα στην εγγύηση ?

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολς ειδα στο xda την γαλικη 4.4.2 καθαρη απο knox, ρουταρισμενη και deodexed.

 

Έχω Γαλλικό με ρουταρισμένη 4.1.2.

Μπορώ να περάσω από πάνω την παραπάνω ρομ μέσω odin χωρίς να χαθεί τίποτα?

Βαριέμαι να στήνω πάλι από την αρχή το κινητό και δεν είχα βάλει την official kitkat διότι φοβόμουν μη μπλέξω με knox. Άσε που θα χάσω όλα τα wifi passwords.

Είμαι ήδη με official status μέσω triangle away.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Έχω Γαλλικό με ρουταρισμένη 4.1.2.

Μπορώ να περάσω από πάνω την παραπάνω ρομ μέσω odin χωρίς να χαθεί τίποτα?

Βαριέμαι να στήνω πάλι από την αρχή το κινητό και δεν είχα βάλει την official kitkat διότι φοβόμουν μη μπλέξω με knox. Άσε που θα χάσω όλα τα wifi passwords.

Είμαι ήδη με official status μέσω triangle away.

 

Από 4.3 (deknoxed) πήγα σε 4.4(deknoxed) κάνοντας wipe μόνο cache & dalvik, δεν έχασα κάτι απλά έκανε 5-6' μετα την εισαγωγή του pin έως ότου γίνει λειτουργικό. Πρέπει να έχεις mj5 bootloader, αν περάσεις κάποιο rom εκτός της original.

Edited by saroy1982

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μου πετάει διαφημιστικά (add) στη κεντρική οθόνη κι όχι μόνο αραιά και που. Κόλλησα ιό η mailware; Πως μπορώ να απαλακτω; Είμαι σε 4.3 root Αλλά μου το κανε και πριν το root. Βοήθεια παιδιά οποιος μπορεί Παρακαλώ γιατί με χαλάει πολύ. Ευχαριστώ.
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μου πετάει διαφημιστικά (add) στη κεντρική οθόνη κι όχι μόνο αραιά και που. Κόλλησα ιό η mailware; Πως μπορώ να απαλακτω; Είμαι σε 4.3 root Αλλά μου το κανε και πριν το root. Βοήθεια παιδιά οποιος μπορεί Παρακαλώ γιατί με χαλάει πολύ. Ευχαριστώ.

 

Χρησιμοποιώ το adfree χωρίς προβλήματα έως τώρα.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Από 4.3 (deknoxed) πήγα σε 4.4(deknoxed) κάνοντας wipe μόνο cache & dalvik, δεν έχασα κάτι απλά έκανε 5-6' μετα την εισαγωγή του pin έως ότου γίνει λειτουργικό. Πρέπει να έχεις mj5 bootloader, αν περάσεις κάποιο rom εκτός της original.

 

Τι είναι το Mj5 bootloader?

Εγώ που έχω 4.1.2 μανίσια με root και triangle away, μπορώ να περάσω την παραπάνω γαλλική 4.4 rom?

Και ποιος ειναι ο καλύτερος τρόπος να γίνει ? (δεν με πειράζει να κάνω hard reset)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το adfree χωρίς προβλήματα έως τώρα.

 

Το έβαλα σε ευχαριστώ πολύ φίλε

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σε ευχαριστώ πολύ φίλε

 

Να σαι καλά.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Mj5 bootloader?

Εγώ που έχω 4.1.2 μανίσια με root και triangle away, μπορώ να περάσω την παραπάνω γαλλική 4.4 rom?

Και ποιος ειναι ο καλύτερος τρόπος να γίνει ? (δεν με πειράζει να κάνω hard reset)

 

Και εγώ Γαλλικό με 4.1.2 στοκ ρουταρισμένη είχα.

Μόλις χθες έκανα αναβάθμιση σε κιτ κατ.

Την κατέβασα από samobile και την πέρασα με οντιν πάνω από την παλιά χωρίς να χάσω τπτ.

Στην συνέχεια έκανα ροοτ και απλά έγραψε το knox άλλα δεν με πείραξε διότι το κινητό το έχω σχεδόν 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

 

ρε παιδια πως το βάζουμε αυτο? μπορούμε πανω στη DN3 RC2????και αν ναι πως το κανουμε? καλη φάση :):):):)

Edited by darredevvil
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαστε πολλοί που περιμένουμε...

+1 κι από μένα για pulse 4.4.2 :)

 

Στράτο θεέ πάρε την ΠΑΕ! :lol:

 

Αν πάνω στην pulse δοκιμάσουμε κάποια από αυτές τις stock rooted 4.4.2 λέτε να υπάρξει θέμα; :O

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καιρό έχουμε να διαβάσουμε κάτι για*την DN3 4.4.2. Μαλλον δε θα παρουσιάζει προβλήματα. ..

 

Εγω βρηκα αλλο ενα προβληματακι η μαλλον bug θα το ελεγα.με επαιρνε καποιος τηλ και οπως επιασα το κινητο πατησα το home button.μου εβγαλε ενα μηνυμα η λειτουργεια com android διακοπηκε (καπως ετσι) και δεν μπορουσα να κανω τπτ ενω στο background φαινοταν αυτος που με καλουσε και τα κουμπια για να το σηκωσω η να το κλεισω.τελικα εβγαλα μπαταρια για να επανελθει.το δοκιμασα και 2η φορα μονος μου και το ξανα εκανε παντως!οχι οτι ειναι κανα μεγαλο προβλημα απλα το παραθετω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρηκα αλλο ενα προβληματακι η μαλλον bug θα το ελεγα.με επαιρνε καποιος τηλ και οπως επιασα το κινητο πατησα το home button.μου εβγαλε ενα μηνυμα η λειτουργεια com android διακοπηκε (καπως ετσι) και δεν μπορουσα να κανω τπτ ενω στο background φαινοταν αυτος που με καλουσε και τα κουμπια για να το σηκωσω η να το κλεισω.τελικα εβγαλα μπαταρια για να επανελθει.το δοκιμασα και 2η φορα μονος μου και το ξανα εκανε παντως!οχι οτι ειναι κανα μεγαλο προβλημα απλα το παραθετω.

 

ειναι γνωστο αυτο το πρόβλημα και υπάρχει λύση. το έκανε και σε εμένα . Η λύση βρίσκεται μεσα στο φορουμ της DN3. αν κάνεις αναζήτηση θα βρεις την απάντηση. Παντως , συνοπτικά, πρέπει να πάρεις το secPhone.apk από την έκδοση 4, και με ενα root browser να την επικολλησεις στο αντιστοιχο φάκελλο της DN3 4 RC2, και μετα να της δώσεις τα αντίστοιχα δικαιώματα

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

ειναι γνωστο αυτο το πρόβλημα και υπάρχει λύση. το έκανε και σε εμένα . Η λύση βρίσκεται μεσα στο φορουμ της DN3. αν κάνεις αναζήτηση θα βρεις την απάντηση. Παντως , συνοπτικά, πρέπει να πάρεις το secPhone.apk από την έκδοση 4, και με ενα root browser να την επικολλησεις στο αντιστοιχο φάκελλο της DN3 4 RC2, και μετα να της δώσεις τα αντίστοιχα δικαιώματα

 

μαλιστα,σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα πραγματικα δε θα μπω καν στη διαδικασια να το κανω λογω βαρεμαρας.ουτως η αλλως δεν παταω ποτε η σχεδον ποτε το home button σε κληση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι ,το Folder Mount για μεταφορα data and apps στην extsd δουλευει στο note 2?γιατι απο μια προσπαθεια που εκανα δεν μου δουλευει.Μεταφερει τα δεδομενα αλλα το παιχνιδι δεν ανοιγει.Βεβαια να πω οτι τα data ειναι obb αρχειο μηπως φταιει αυτο.Επισης αν εχετε να προτεινετε και καμια αλλη λυση,καλοδεχουμενη,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι ,το Folder Mount για μεταφορα data and apps στην extsd δουλευει στο note 2?γιατι απο μια προσπαθεια που εκανα δεν μου δουλευει.Μεταφερει τα δεδομενα αλλα το παιχνιδι δεν ανοιγει.Βεβαια να πω οτι τα data ειναι obb αρχειο μηπως φταιει αυτο.Επισης αν εχετε να προτεινετε και καμια αλλη λυση,καλοδεχουμενη,ευχαριστω

 

Στην 4.1.2 δουλευει κανονικοτατα.(Ναι με αυτην εχω μεινει! :lol: )

 

Να ειναι ολες οι πινεζες πρασινες κοιταξε!

Επισης , κανε κανα restart

Ενημερωσε μας για το τι εγινε και σε ποια εκδοση εισαι !

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον τα εκανα exfat τα usb για να μπορω να τα διαβαζω..πιθανοτατα να φταιει το SELinux Enforce που εχει το kitkat..ετσι διαβασα στο νετ..
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαστε πολλοί που περιμένουμε...

+1 κι από μένα για pulse 4.4.2 :)

 

Προφανώς, αν εχει διάθεση να την παρουσιάσει, θα την ελέγχει για προβλήματα.

S.P.
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.2 δουλευει κανονικοτατα.(Ναι με αυτην εχω μεινει! :lol: )

 

Να ειναι ολες οι πινεζες πρασινες κοιταξε!

Επισης , κανε κανα restart

Ενημερωσε μας για το τι εγινε και σε ποια εκδοση εισαι !

Πρασινες πινεζες κανονικα απο την αρχη,ειμαι 4.3 Huricane αλλα δεν δουλευει π.χ asphalt 7 με obb αρχεια.Δεν εχω καποιο αλλο να δοκιμασω,αυτο οταν ανοιγει λεει asphalt 7 διακοπηκε.Οταν επιστρεψω τα data στο σκληρο ανοιγει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται ρε παιδιά επιδημία έπεσε; εμένα τα παιδιά το έχουν ξεσκίσει και δεν καταλαβαίνει τίποτα! Εντελώς πληροφοριακά το 16αρι έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουπς!!! :-( λάθος για αλλού ήτανε αυτό το ποστ.

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...