Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την περασαμε ηδη :p

 

Και;; Εκτος απο τα bugs πουυ αναφέρει, έχει εμφανής διάφορες;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φυσιολογικοτατο..αφου ολοι οι dev παιζουν με leaked...δεν υπαρχει συγκριση...εκτος κ αν δοθηκε official κ δεν το χω παρει χαμπαρι...τοτε ζητω συγνωμη για το σχολιο...

 

Μέχρι σήμερα μετράμε 5..

Link to comment
Share on other sites

ok sorry λοιπον...καμια ευρωπαικη απ οτι βλεπω?

 

Το sorry ρε συ? Συζήτηση κάνουμε..

Για κάποιο λόγο ξεκίνησε να δίνει την 4.3 από ανατολικά.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το sorry ρε συ? Συζήτηση κάνουμε..

Για κάποιο λόγο ξεκίνησε να δίνει την 4.3 από ανατολικά.. :confused:

 

σορυ γιατι με τις ρομ που δινει ο sotmax(κ σημερα εδωσε κ την 14)εχω ξεχασει να τσεκαρω sammobile κ γραφω παπα-κ-ιες!:D μου εκανε εντυπωση παντως η εξ ανατολων αναβαθμιση...

Link to comment
Share on other sites

4.3 Official ειναι αυτη παιδια ? Δηλαδή θα πετάει & θα έχουμε features Note 3 ?

 

Εαν αξιωθεί κάποιος developer να μας το φτιάξει.. εχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για την 4.3. Τόσο σε αυτονομία όσο και σε διαχείριση ram.. να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Το sorry ρε συ? Συζήτηση κάνουμε..

Για κάποιο λόγο ξεκίνησε να δίνει την 4.3 από ανατολικά.. :confused:

μου εκανε εντυπωση παντως η εξ ανατολων αναβαθμιση...

Το Τρινιντάντ και Τομπάγκο δεν είναι στην ανατολή αλλά στη δύση (Καραϊβική)... Απ' την άλλη, όλα είναι στην ανατολή και όλα είναι στη δύση αφού είμαστε πάνω σε σφαίρα... LOL!

 

Εγώ πάντως δεν βιάζομαι. Μια χαρά είναι η 4.1.2 και όταν με το καλό έρθει η 4.3 θα τη βάλω. Μην τρελαίνεστε.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το Τρινιντάντ και Τομπάγκο δεν είναι στην ανατολή αλλά στη δύση (Καραϊβική)... Απ' την άλλη, όλα είναι στην ανατολή και όλα είναι στη δύση αφού είμαστε πάνω σε σφαίρα... LOL!

 

Εγώ πάντως δεν βιάζομαι. Μια χαρά είναι η 4.1.2 και όταν με το καλό έρθει η 4.3 θα τη βάλω. Μην τρελαίνεστε.

 

Πρώτα δώθηκε η 4.3 σε Κίνα και Ινδία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Φλάσαρα την phoenix 15 και 15.7 και δεν μου αναγνωρίζει το network της vodaphone!!! Τι modem πρέπει να διαλέξω στον installer για να δουλέψει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Φλάσαρα την phoenix 15 και 15.7 και δεν μου αναγνωρίζει το network της vodaphone!!! Τι modem πρέπει να διαλέξω στον installer για να δουλέψει?

 

Δεν είναι θέμα μόντεμ απ οσο γνωριζω αλλά bootloader ειδικά αν δεν ήσουν από 4.3 κ mj5

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα με odin το mj5, το wifi δουλεύει αλλά με vodaphone δεν συνδέομαι. Καμιά ιδέα?

 

Σορυ ειναι θεμα modem,flashαρε το ΧΧDME4

Link to comment
Share on other sites

Σορυ ειναι θεμα modem,flashαρε το ΧΧDME4

 

Δεν υπάρχει. Μόνο XXEMI6, XXUEMJ2, XXUEMJ5, DDEMJ9. Φοβάμαι ότι είναι θέμα efs και imei. Έκανα backup και κάτι πήγε στραβά και είμαι σε factory mode...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Μόνο XXEMI6, XXUEMJ2, XXUEMJ5, DDEMJ9. Φοβάμαι ότι είναι θέμα efs και imei. Έκανα backup και κάτι πήγε στραβά και είμαι σε factory mode...

 

Άκουσε με λίγο. .είχα το ίδιο θέμα. ..κατέβασα αυτό το μόντεμ σε .zip το Φλάσαρα από recovery κ όλα οκ(στείλε μου pm το mail σου να σου στείλω το modem)

Edited by Kopoylos
Link to comment
Share on other sites

Και;; Εκτος απο τα bugs πουυ αναφέρει, έχει εμφανής διάφορες;;

 

που αναφερει τα Bugs ωρε? θελω να δω πριν την flasharo να δω αν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Άκουσε με λίγο. .είχα το ίδιο θέμα. ..κατέβασα αυτό το μόντεμ σε .zip το Φλάσαρα από recovery κ όλα οκ

 

Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση!

περασα την sotmax δεν μου αρεσε και παω να γυρισω πισω στο backup Που ειχα παρει αλλα οταν παω στο cmw και παταω restore βγαζει το μηνυμα checking mdsums και μετα md5 mismatch miss... wtf? γιατι δεν βρισκει το backup? Μηπως επειδι αλλαξα Bootloader?

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση!

περασα την sotmax δεν μου αρεσε και παω να γυρισω πισω στο backup Που ειχα παρει αλλα οταν παω στο cmw και παταω restore βγαζει το μηνυμα checking mdsums και μετα md5 mismatch miss... wtf? γιατι δεν βρισκει το backup? Μηπως επειδι αλλαξα Bootloader?

 

Έχω την εντύπωση πως πρέπει να περάσει την ρομ που έχεις πάρει back up πρώτα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση!

περασα την sotmax δεν μου αρεσε και παω να γυρισω πισω στο backup Που ειχα παρει αλλα οταν παω στο cmw και παταω restore βγαζει το μηνυμα checking mdsums και μετα md5 mismatch miss... wtf? γιατι δεν βρισκει το backup? Μηπως επειδι αλλαξα Bootloader?

 

 

Εγω παντως εκανα κανονικα restore απο sotmax στην hd revolution χωρις προβλημα. Αλλα το backup το ειχα στην εξωτερικη καρτα μνήμης κι εκανα restore from external..δες λιγο που εχεις το backup γιατι αν εβαλες πρωτη φορα 4.3 ισως να σου χει μετακινησει το φακελο clockwordmod που περιεχει το backup στο φακελο 0 στην internal sd. (Ελπιζω να γινομαι κατανοητός, δεν ξερω αν ειμαι και σωστος βεβαια)

 

 

 

 

Έχω την εντύπωση πως πρέπει να περάσει την ρομ που έχεις πάρει back up πρώτα

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δοκιμάζω την Stable 4.2.2 CM και ειμαι ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ... Σφέρα... Και καλη μπαταρία! Πολύ καλή θα έλεγα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δοκιμάζω την Stable 4.2.2 CM και ειμαι ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ... Σφέρα... Και καλη μπαταρία! Πολύ καλή θα έλεγα...

 

Καλημέρα

Δώσε ένα λινκ..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως η Phoenix 15 (και όχι η 15.7) Δουλεύει μια χαρα εδω και 1,5 βδομαδα. Πήγα να εγκαταστήσω και την 15.7, με εγραψε εκεί που δεν πιανει η μελάνη, και το αφησα όπως είναι. Αν προσέξεις τι θα βάλεις στην αρχική εγκατάσταση (τιποτα απο tweaks) και τα βασικά προγράμματα της samsung + το asus clock. 1% ανα 45 λεπτα σε deep sleep.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...