Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια και μαλλον εμεις οι δυο ειμαστε πρωτομαγιατικα εδω,προσπαθησες να απεγκαταστησεις και να τις εγκαταστησεις παλι? ισως ετσι να ξαναδουλεψουν.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 φορές σε 2 μέρες έχω στησει το τηλ από την αρχή με όλα τα full wipe και τίποτα.ενώ τις φωτο από κάμερα τις αποθηκεύει οτιδήποτε προσπαθώ να κατεβάσω μέσα από εφαρμογή δεν το κάνει.σε κάποιες λέει cannot save in sd card σε άλλες unable to create folder in sd.
Link to comment
Share on other sites

μηπως να αντεγραφες τα αρχεια απο την καρτα σε καποιο pc,να εκανες διαμορφωση την καρτα και να τα ξαναπερνουσες τα αρχεια,γιατι σαν να μην διαβαζει την καρτα σου το τηλ.μου δειχνει.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κανε μεσα απο το τηλ.επιλεγει αυτο αυτοματα,αλλα και στο pc κανε αυτο που προτεινει (windows 7)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα.....ερώτηση αν ξέρεις στην διαμόρφωση fat η ntfs επιλέγουμε;με fat το έκανα και τίποτα

 

νομιζω οτι θελει ntfs

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..με δύο λόγια η καλύτερη custom αυτή την στιγμή για το θηρίο 2 ποιά είναι;...Θέλω να την βάλω σε ένα φίλο μου να στρώσει το κινητό του και να μην ασχοληθεί ξανά για αρκετό καιρό

Επίσης η ίδια ερώτηση πάει και για κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω dr.ketan μαζί με agni kernel που εκεί έχει πολλές ρυθμίσεις και o/c ασφαλή στα 1.8ghz αν το θέλει βέβαια, επίσης πολλούς governor για διάφορα Προφίλ απόδοσης

Έχεις λινκ αν σου είναι εύκολο; Επίσης μια ρομ πιο πάνω από ένα ελληνικό site τι λέει είναι καλή;(Γιατί και για εκείνη ακούω πολύ καλά λόγια)...

Επίσης όλες αυτές βασίζονται σε lolli ή σε κιτ κατ...;

Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις έχω να ασχοληθώ χρόνια με το θηρίο...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις λινκ αν σου είναι εύκολο; Επίσης μια ρομ πιο πάνω από ένα ελληνικό site τι λέει είναι καλή;(Γιατί και για εκείνη ακούω πολύ καλά λόγια)...

Επίσης όλες αυτές βασίζονται σε lolli ή σε κιτ κατ...;

Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις έχω να ασχοληθώ χρόνια με το θηρίο...

υποψιν εχε αυτα1)δρκεταν πολυ καλη πολυ παραμετροποιησημη σταθερη 2) η ελληνικη που ειδες και που εχω αυτην την στιγμη ειναι οσο πιο κοντα στην stable εκδοση γρηγορη με λιγες αλλαγες στο firmware (διαβασε στο σαιτhttp://www.bytheway.gr/showthread.php?t=80639 )γινεται

πρωτη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου άρεσε η ρομ του φίλου που αναφέρεσαι...η dr.ketan μετατρέπει την συσκευή σε note3 και είναι βασισμένη στην 4.4.2

kernel: http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12221

Rom: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2472270

Είμαστε και στο fb :)

 

φιλε θα περασω και απο το fb μια βολτα για το θεμα!:)

 

 

υποψιν εχε αυτα1)δρκεταν πολυ καλη πολυ παραμετροποιησημη σταθερη 2) η ελληνικη που ειδες και που εχω αυτην την στιγμη ειναι οσο πιο κοντα στην stable εκδοση γρηγορη με λιγες αλλαγες στο firmware (διαβασε στο σαιτhttp://www.bytheway.gr/showthread.php?t=80639 )γινεται

πρωτη.

 

ευχαριστω φιλε και σενα για τις απαντησεις!

θα τα δω ολα και θα αποφασισω ..:)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα....ρε φρενταρα εννοούσα ότι Είμαστε φίλοι και στο fb :D

Ο freddy dyfre δεν είσαι?

 

ναι ρε χαχαχαχα:lol::lol::lol::lol:

 

...τωρα το επιασα χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

akkis_ κανε κατι γιατι απο σαμσουνγκ μερια ασχημα νεα.http://www.gsmarena.com/no_lollipop_update_for_the_samsung_galaxy_note_ii-news-12141.php
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

βλεπω το ιδιο παιχνιδι με ανακοινωσεις οπως στο S3 και στο τελος αδειο καλαθι:(

 

το s3 ηταν γνωστο οτι δεν θα παρει απο την αρχη.τη φημη την ξεκινησε ενας τυπος.το s3 δεν μπορει να σηκωσει lollipop

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στην ρομ του drketan η εφαρμογη sms στην εμφανιση και στις ρυθμισεις της εφαρμογης παντα,εχει αγκλικα και οχι ελληνικα,πως το αλλαζω? δεν εννοω ρυθμισεις πληκτρολογιου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση που μου έρχεται στο μυαλό είναι με Xposed Framework να βάλεις το App settings και να αλλάξεις στην εφαρμογή το locale.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μου δεν είχε αγγλικά, πάντα Ελληνικά μου έχει οσες φορές και να την φλασαρα...

κατι δεν επελεξα στο αρομα γιαυτο γινεται,αλλα τι?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα!!εχει δουλεψει κανενας τη rom nemesis note 4 v3.3???

Ναι εγώ μέχρι στιγμής άψογη Αλλά την έχω λίγες μέρες. Μόνο ο tw με χαλάει έτσι όπως τον έχει. Έβαλα Νόβα και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ μέχρι στιγμής άψογη Αλλά την έχω λίγες μέρες. Μόνο ο tw με χαλάει έτσι όπως τον έχει. Έβαλα Νόβα και ησύχασα

 

ποιον kernel εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ποιον kernel εχεις?

Agni 4.3.9 δεν προχώρησα σε αναβάθμιση του Γιατί διάβασα ότι είχανε κάτι θεματάκια οι επόμενες εκδόσεις.Τώρα Δεν ξέρω αν διορθώθηκαν πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Agni 4.3.9 δεν προχώρησα σε αναβάθμιση του Γιατί διάβασα ότι είχανε κάτι θεματάκια οι επόμενες εκδόσεις.Τώρα Δεν ξέρω αν διορθώθηκαν πλέον.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις. θα την δοκιμασω κι εγω!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...