Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε κατασταση flight mode υπαρχει τροπος να μεινει ανοιχτο το wifi?

 

Ναι ,μετά που θα το βάλεις σε flight mode πήγαινε ρυθμίσεις και ενεργοποίησε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδοα φλασαρα την 17 ομεγα ρομ και μετα γυρισα στην 16 αλλα δν μπορουσα να παρω τηλεφωνο και ειχε χαθει το imei .επειτα γυρισα στην 17 και το imei επανηρθε και μετα μπορουσα να παρω τηλ.ξερει κανεις γιατι?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,μετά που θα το βάλεις σε flight mode πήγαινε ρυθμίσεις και ενεργοποίησε το .

 

δεν με αφηνει, εκει ειναι το θεμα...

 

ειμαι με Omega rom

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνει, εκει ειναι το θεμα...

 

ειμαι με Omega rom

 

Κατι πρέπει να παίζει με την omega τότε ,γιατί σε εμένα και με stock odex/deodex αλλά και με wanam που είμαι τώρα δεν εχω πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατι πρέπει να παίζει με την omega τότε ,γιατί σε εμένα και με stock odex/deodex αλλά και με wanam που είμαι τώρα δεν εχω πρόβλημα .

 

εχεις δικιο, δεν ενεργοποιειται απο την task bar, ενεργοποιειται ομως μεσα απο το μενου του wifi. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, δεν ενεργοποιειται απο την task bar, ενεργοποιειται ομως μεσα απο το μενου του wifi. :)

 

Και αυτό σου είπε να κανεις αρχικα ο Μιχάλης.

Τι να κάνω για αυτά τα wakelocks? Latest Rootbox + latest redpill.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cf auto industryroot official γαλλική πως μπορώ μα κανω ενα προσωρινό ανρουτ για να περασω το update μεσω ota?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την παρέα, έφτιαξα δύο θέματα για το stock πληκτρολόγιο και λειτουργούν σε odex/deodex

Εγκατάσταση από cwm η mobile odin..

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img153/3793/e9zi.png

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την παρέα, έφτιαξα δύο θέματα για το stock πληκτρολόγιο και λειτουργούν σε odex/deodex

Εγκατάσταση από cwm η mobile odin..

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img153/3793/e9zi.png

 

 

Πανέμορφο. Εβαλα το μαυρο - μπλε.

Ευχαριστώ πολύ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

O developer του saberkernel, αφού τον ανανέωσε έκανε ένα μικρό τεστ και διαπίστωσε ότι ο ondemand είναι με διαφορά καλύτερος σε διάρκεια μπαταρίας από τον Pegasusq.

 

Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα με ανάλογη ή αντίθετη άποψη;;

Συνήθως επιλέγω τον ondemand λόγω του ότι είναι ο βασικός governor των Linux συστημάτων με πολύ development από πίσω, αλλά με το Note 2 έχω κολλήσει στον pegasusq καθαρά και μόνο επειδή τον βλέπω default στην πλειοψηφία των διαθέσιμων Kernels.

Link to comment
Share on other sites

O developer του saberkernel, αφού τον ανανέωσε έκανε ένα μικρό τεστ και διαπίστωσε ότι ο ondemand είναι με διαφορά καλύτερος σε διάρκεια μπαταρίας από τον Pegasusq.

 

Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα με ανάλογη ή αντίθετη άποψη;;

Συνήθως επιλέγω τον ondemand λόγω του ότι είναι ο βασικός governor των Linux συστημάτων με πολύ development από πίσω, αλλά με το Note 2 έχω κολλήσει στον pegasusq καθαρά και μόνο επειδή τον βλέπω default στην πλειοψηφία των διαθέσιμων Kernels.

 

Για λιγο εχω δοκιμασει τον on demand, συνηθως ειμαι με τον pegasus... τα παει κ αυτος τρομερα στο θεμα μπαταριας, κ εχω την εντυπωση οτι τρεχει πιο ανετα το συστημα με τον pegasus.. δεν νομιζω να δεις καποια τρελλη διαφορα στην ηδη υπαρχουσα φοβερη αυτονομια μπαταριας που εχεις με αυτον τον κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Για λιγο εχω δοκιμασει τον on demand, συνηθως ειμαι με τον pegasus... τα παει κ αυτος τρομερα στο θεμα μπαταριας, κ εχω την εντυπωση οτι τρεχει πιο ανετα το συστημα με τον pegasus.. δεν νομιζω να δεις καποια τρελλη διαφορα στην ηδη υπαρχουσα φοβερη αυτονομια μπαταριας που εχεις με αυτον τον κερνελ

 

Ο dev έγραψε πως είχε μια ώρα παραπάνω οθόνης...άρα έχει διαφορά.:)

Πάντως ρε παιδιά εγώ με τον προηγούμενο είχα πολύ μεγάλη κατανάλωση...

Βέβαια ήταν ότι πιο γρήγορο έχει μπει στο Νοτέλι μου!

Σήμερα το πρωί έβαλα τον καινούργιο...

Ίδωμεν...:D

Link to comment
Share on other sites

Ο dev έγραψε πως είχε μια ώρα παραπάνω οθόνης...άρα έχει διαφορά.:)

Πάντως ρε παιδιά εγώ με τον προηγούμενο είχα πολύ μεγάλη κατανάλωση...

Βέβαια ήταν ότι πιο γρήγορο έχει μπει στο Νοτέλι μου!

Σήμερα το πρωί έβαλα τον καινούργιο...

Ίδωμεν...:D

 

Το πως μπορει να βγαλει ο καθενας μια ωρα οθονη παραπανω, ειναι σχετικο... αν στην περιπτωση του ondemand τα ειχε ολα κλειστα ή ηταν η συσκευη μεγαλυτερο χρονικο διαστημα σε αδρανεια απ'οτι με τον pegasus, ισως κ να εβγαλε παραπανω.. αμφιβαλλω οτι μπορει να εχει κανει την ιδια χρηση ακριβως, δεν ειναι ρομποτ, συσκευη ειναι... παντως οντως ειναι σφαιρα με τον saber... ποια εκδοση εβγαλε τωρα φιλε??

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε saber πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για παραμέτρους. Κατεβασα το set cpu αλλα για καποιο λογο μου κόλλησε η ταχύτητα στα 160 mhz και έκανα reboot
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε saber πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για παραμέτρους. Κατεβασα το set cpu αλλα για καποιο λογο μου κόλλησε η ταχύτητα στα 160 mhz και έκανα reboot

 

Το trickster mod φιλε

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε saber πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για παραμέτρους. Κατεβασα το set cpu αλλα για καποιο λογο μου κόλλησε η ταχύτητα στα 160 mhz και έκανα reboot

 

Trickster mod απο τα play store..

 

http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCkQFjAA&url=https%3A%2F%2Fplay.google.com%2Fstore%2Fapps%2Fdetails%3Fid%3Dcom.bigeyes0x0.trickstermod%26hl%3Del&ei=uPLTUcT-NNH5sgahroBQ&usg=AFQjCNH9rozBoRoDY9v07K5ADQoOtq950w&sig2=K-4sP0r-vwJVSejzEwlFxg

Link to comment
Share on other sites

Το trickster mod φιλε

 

 

 

Ευχαριστώ παιδιά. Motomoto το themed πληκτρολόγιο που έφτιαξες είναι φοβερό. Εχω και εγώ το dark :)

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Το πως μπορει να βγαλει ο καθενας μια ωρα οθονη παραπανω, ειναι σχετικο... αν στην περιπτωση του ondemand τα ειχε ολα κλειστα ή ηταν η συσκευη μεγαλυτερο χρονικο διαστημα σε αδρανεια απ'οτι με τον pegasus, ισως κ να εβγαλε παραπανω.. αμφιβαλλω οτι μπορει να εχει κανει την ιδια χρηση ακριβως, δεν ειναι ρομποτ, συσκευη ειναι... παντως οντως ειναι σφαιρα με τον saber... ποια εκδοση εβγαλε τωρα φιλε??

 

Εχθές έβγαλε την 32.2

Φαντάζομαι πως για να το έγραψε ο ίδιος θα το δοκίμασε στις ίδιες συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβγαλε την 32.2

Φαντάζομαι πως για να το έγραψε ο ίδιος θα το δοκίμασε στις ίδιες συνθήκες.

 

Μου φαινεται τρελλη διαφορα απλα με εναν governor.. τεσπα, 32.2 ε? Για να την δοκιμασουμε κ αυτη...:D

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ρε παιδιά οι ώρες; Φυστίκια;

Αν είναι δυνατόν να λέγονται τέτοια πράγματα και μάλιστα από άτομα που θεωρούνται γνώστες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδοα φλασαρα την 17 ομεγα ρομ και μετα γυρισα στην 16 αλλα δν μπορουσα να παρω τηλεφωνο και ειχε χαθει το imei .επειτα γυρισα στην 17 και το imei επανηρθε και μετα μπορουσα να παρω τηλ.ξερει κανεις γιατι?

 

Αν ειναι ME6 δεν φταιει η ρομ αλλα η samsung.

Παρε οπωσδηποτε αντιγραφο του efs για να μην βρεθεις προ εκπληξεως καμια μερα. Βγαλανε καινουργια Αγγλικη με αλλο μοντεμ που λενε πως διορθωνει αυτο το προβλημα.

Θα την κατεβασω να την ανοιξω για εναν ελεγχο και θα βγαλω το μοντεμ σε ζιπακι για οποιον το θελει αλλα αυριο η μεθαυριο.

Προς το παρον απλα εχετε το νου σας και οποιος δεν εχει παρει αντιγραφο καλο ειναι να το κανει καθως αν γινει κατι και δεν το εχετε η συσκευη παει υπερ πιστεως.....

 

Τι είναι ρε παιδιά οι ώρες; Φυστίκια;

Αν είναι δυνατόν να λέγονται τέτοια πράγματα και μάλιστα από άτομα που θεωρούνται γνώστες.

+1

 

 

Εχθές έβγαλε την 32.2

Φαντάζομαι πως για να το έγραψε ο ίδιος θα το δοκίμασε στις ίδιες συνθήκες.

 

Λιγο δυσκολο.....εχει s4 πλεον και τα στελνει σε εμενα και αλλους 3 και τα δοκιμαζουμε.

Αν πηρε παλι συσκευη δεν ξερω. Θα τον ρωτησω....

Edited by StratosGR
Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μηδενισε :[ATTACH]33946[/ATTACH]

 

Νομίζω ξέρω γιατί δεν μηδενισε, θέλει το triangle away 2.90 pro... Είναι οι μόνες διαφορές που βλέπω από το δικό σου screen shot και του Στέφανου πιο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...