Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατι δεν εβαλες το mobile odin για να κανεις την αναβαθμιση και να κρατησεις καο ρουτ?ειναι η ιδια διαδικασια με κλασικο οντιν αλλα γινεται μεσα απο το κινητο.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το ηξερα θα το εκανα ..τωρα ειναι αργα πια..θα το ξερω την επομενη φορα..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν εβαλες το mobile odin για να κανεις την αναβαθμιση και να κρατησεις καο ρουτ?ειναι η ιδια διαδικασια με κλασικο οντιν αλλα γινεται μεσα απο το κινητο.

Ακριβώς. Για στοκ δεν υπάρχει καλύτερο. Ειμαι ρούτ με σούπερ γιούζερ.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάρρωστοι

Μπορούμε να περάσουμε ελληνικά fonts των Windows (πχ. Calibri, Verdana, Myriad Pro κλπ.) στο Note 2 χωρίς να χρειάζεται root?

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάρρωστοι

Μπορούμε να περάσουμε ελληνικά fonts των Windows (πχ. Calibri, Verdana, Myriad Pro κλπ.) στο Note 2 χωρίς να χρειάζεται root?

 

Τσεκαρε μια εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33288888

Ειδικα το Calibri το εχω σε apk απο τον V@gelis, αν δε το βρεις εκει πες μου να στο στειλω. Ειναι fonts που δεν ειναι επι πληρωμη οποτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε μια εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33288888

Ειδικα το Calibri το εχω σε apk απο τον V@gelis, αν δε το βρεις εκει πες μου να στο στειλω. Ειναι fonts που δεν ειναι επι πληρωμη οποτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα :)

Εβαλα ενα font απο τα παραπανω που ειδα στο xda αλλα δεν μου αρεσε.Το εσβησα απο το φακελο και συνεχιζει να υπαρχει στις γραματοσειρες στις ρυθμισεις.Τι πρεπει να κανω?

 

Edit ακυρο το βρηκα!

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Νέος Οδηγός για Root.

 

Θα ακολουθήσουν και άλλοι οδηγοί...:)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσαμε να εχουμε και καποιες αναλυτικες οδηγιες με Mobile Odin για περασμα firmware;
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε μια εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33288888

Ειδικα το Calibri το εχω σε apk απο τον V@gelis, αν δε το βρεις εκει πες μου να στο στειλω. Ειναι fonts που δεν ειναι επι πληρωμη οποτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα :)

Χίλια ευχαριστώ Πέτρο! Πάντως, αν το apk της Calibri που έχεις υποστηρίζει ελληνικά, όταν βρεις λίγο χρόνο pls προώθησέ το στο email που σου έστειλα με ΡΜ :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την 4.1.2 stok με odin

για να έχω MuLtiwindow πρέπει να

κάνω κάποια ρύθμιση γιατί όταν

βγάζω την πένα δεν χωρίζει η οθόνη

στα δύο όπως έχω δει σε video ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την 4.1.2 stok με odin

για να έχω MuLtiwindow πρέπει να

κάνω κάποια ρύθμιση γιατί όταν

βγάζω την πένα δεν χωρίζει η οθόνη

στα δύο όπως έχω δει σε video ?

 

Το Multiwindow παρουσιαζεται οχι με την πενα, αλλά πατωντας παρατεταμενα το back button.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάρρωστοι

Μπορούμε να περάσουμε ελληνικά fonts των Windows (πχ. Calibri, Verdana, Myriad Pro κλπ.) στο Note 2 χωρίς να χρειάζεται root?

 

Καλημέρα συνάρρωστε (cuore sportivo... εγώ ήμουν 146 Junior :p)

Κουβαλάω εδώ και δύο χρόνια (από εποχής S2) ένα Megapack γραμματοσειρών (70 στον αριθμό) στο οποίο όμως δυστυχώς έχω χάσει το apk και τις μεταφέρω μέσω titanium. Δεν ξέρω πως μπορώ να τις κάνω apk (έχω προσπαθήσει αλλά δεν τα κατάφερα).

Έκανα ένα zip αρχείο με τα αντίγραφά τους και σας το ανεβάζω εδώ :

http://db.tt/hO3luq3h

 

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το κατεβάσει, να το αποσυμπιέσει και τα τρία αρχεία που θα βρει μέσα να τα αντιγράψει στον φάκελο του titanium.

Μετά ανοίγει το titanium και κάτω κάτω θα δει ένα αντίγραφο Clean Flip Font Megapack 1,42... πατάει επαναφορά και είναι έτοιμος. :)

 

Εννοείται πως αν κάποιος θέλει να τις κάνει απ εγκατάσταση το κάνει πάλι από το titanium...

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάρρωστε (cuore sportivo... εγώ ήμουν 146 Junior :p)

Κουβαλάω εδώ και δύο χρόνια (από εποχής S2) ένα Megapack γραμματοσειρών (70 στον αριθμό) στο οποίο όμως δυστυχώς έχω χάσει το apk και τις μεταφέρω μέσω titanium. Δεν ξέρω πως μπορώ να τις κάνω apk (έχω προσπαθήσει αλλά δεν τα κατάφερα).

Έκανα ένα zip αρχείο με τα αντίγραφά τους και σας το ανεβάζω εδώ :

http://db.tt/hO3luq3h

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το κατεβάσει, να το αποσυμπιέσει και τα τρία αρχεία που θα βρει μέσα να τα αντιγράψει στον φάκελο του titanium. Μετά ανοίγει το titanium και κάτω κάτω θα δει ένα αντίγραφο Clean Flip Font Megapack 1,42... πατάει επαναφορά και είναι έτοιμος. :) Εννοείται πως αν κάποιος θέλει να τις κάνει απ εγκατάσταση το κάνει πάλι από το titanium...

Ευχαριστώ πολύ!!!! Off-topic Mode: ON - Viva Alfa και τα μυαλά στον αποχυμωτή! Off-topic Mode: OFF

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάρρωστε (cuore sportivo... εγώ ήμουν 146 Junior :p)

Κουβαλάω εδώ και δύο χρόνια (από εποχής S2) ένα Megapack γραμματοσειρών (70 στον αριθμό) στο οποίο όμως δυστυχώς έχω χάσει το apk και τις μεταφέρω μέσω titanium. Δεν ξέρω πως μπορώ να τις κάνω apk (έχω προσπαθήσει αλλά δεν τα κατάφερα).

Έκανα ένα zip αρχείο με τα αντίγραφά τους και σας το ανεβάζω εδώ :

http://db.tt/hO3luq3h

 

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το κατεβάσει, να το αποσυμπιέσει και τα τρία αρχεία που θα βρει μέσα να τα αντιγράψει στον φάκελο του titanium.

Μετά ανοίγει το titanium και κάτω κάτω θα δει ένα αντίγραφο Clean Flip Font Megapack 1,42... πατάει επαναφορά και είναι έτοιμος. :)

 

Εννοείται πως αν κάποιος θέλει να τις κάνει απ εγκατάσταση το κάνει πάλι από το titanium...

Στο screenshot που δίνεις ποια γραμματοσειρά έχεις;

Έχουν όλα τα φοντσ ελληνικά;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot που δίνεις ποια γραμματοσειρά έχεις;

Έχουν όλα τα φοντσ ελληνικά;

 

Times Large... και έχουν όλα τα γράμματα ελληνικά :)

 

Τώρα είδα ότι ρωτάς για τα φοντσ. Όχι όλα αλλά τα περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Times Large... και έχουν όλα τα γράμματα ελληνικά :)

 

Τώρα είδα ότι ρωτάς για τα φοντσ. Όχι όλα αλλά τα περισσότερα...

 

Ευχαριστώ πολύ. Εξαιρετικά fonts, ιδίως αυτό που έχεις.

Edit

 

http://db.tt/XoP1nhlq

 

Το λινκ από το Dropbox έχει το apk της εφαρμογής που μου έδωσες. Το έφτιαξα πολύ απλά με το app monster . Για δοκιμάστε το

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Εξαιρετικά fonts, ιδίως αυτό που έχεις.

Edit

 

http://db.tt/XoP1nhlq

 

Το λινκ από το Dropbox έχει το apk της εφαρμογής που μου έδωσες. Το έφτιαξα πολύ απλά με το app monster . Για δοκιμάστε το

 

Ευχαριστώ πολύ είσαι άρχοντας!

Οπότε όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει το apk που ανέβασες και να το κάνει απλά εγκατάσταση... εγώ ήδη το κατέβασα να το έχω... :)

Link to comment
Share on other sites

Εάν περάσουμε το csc αρχείο μεσώ odin θα δουλέψει για να αλλάξω από γερμανικό σε γαλλικό firmware ; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Κι αν ναι που το βρίσκω;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι περίεργος κάθε βράδυ κλείνω τους εφαρμογές και καθαρίζω και τη μνήμη. Μπορείτε να μου πείτε πόση ελεύθερη έχετε; Εγώ είχα καθαρίζοντας 600MB να χρησιμοποιεί απο 1.75 GB

Προχθές έβαλα το tapatalk και δεν πέφτω κάτω από 750MB

Παίζει ρόλο;

 

 

Καλημέρα!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ είσαι άρχοντας!

Οπότε όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει το apk που ανέβασες και να το κάνει απλά εγκατάσταση... εγώ ήδη το κατέβασα να το έχω... :)

 

Ποιες από όλες αυτές τις γραμματοσειρές έχουν ελληνικά fonts;

 

Τσέκαρα ένα ένα τα fonts και τελικά μόνο 8 από τα 73 έχουν την ελληνική γραμματοσειρά. Όλα τα άλλα είναι μόνο για λατινικούς χαρακτήρες.

Edited by xrtc7
Link to comment
Share on other sites

Ποιες από όλες αυτές τις γραμματοσειρές έχουν ελληνικά fonts;

 

Τσέκαρα ένα ένα τα fonts και τελικά μόνο 8 από τα 73 έχουν την ελληνική γραμματοσειρά. Όλα τα άλλα είναι μόνο για λατινικούς χαρακτήρες.

 

και ποιες είναι αυτές οι 8 γραμματοσειρές ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα και το έκανα ροοτ το κινητό. Έβαλα wanamlite και redpill kernel. Πράγματα που κέρδισα:Επιτέλους ξεφορτώθηκα τις διαφημίσεις, τώρα διαβάζει και ntfs σκληρούς δίσκους με το ΟΤG cable (με το πρόγραμμα paragon), το συνέδεσα με χειριστήριο ps3 (με διευκολύνει γιατί όταν το συνδέω στην τηλεόραση μπορώ και το χειρίζομαι από μακριά), επιτέλους έχω περισσότερη μνήμη στο κινητό αφού έκανα και το mod internal2external (το μόνο θέμα με αυτό ότι δεν μπορώ να αποθηκεύσω φωτογραφίες στην πραγματική εσωτερική μνήμη αλλα δεν με πειράζει καθόλου). Από μπαταρία είναι οκ. Είμαι 2 ημέρες και κάτι και έχω 42% με μέτρια χρήση και αρκετά άλλα λιγότερο βασικά!
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα και το έκανα ροοτ το κινητό. Έβαλα wanamlite και redpill kernel. Πράγματα που κέρδισα:Επιτέλους ξεφορτώθηκα τις διαφημίσεις, τώρα διαβάζει και ntfs σκληρούς δίσκους με το ΟΤG cable (με το πρόγραμμα paragon), το συνέδεσα με χειριστήριο ps3 (με διευκολύνει γιατί όταν το συνδέω στην τηλεόραση μπορώ και το χειρίζομαι από μακριά), επιτέλους έχω περισσότερη μνήμη στο κινητό αφού έκανα και το mod internal2external (το μόνο θέμα με αυτό ότι δεν μπορώ να αποθηκεύσω φωτογραφίες στην πραγματική εσωτερική μνήμη αλλα δεν με πειράζει καθόλου). Από μπαταρία είναι οκ. Είμαι 2 ημέρες και κάτι και έχω 42% με μέτρια χρήση και αρκετά άλλα λιγότερο βασικά!

 

ρε παιδια να ρωτησω λιγο για την μπαταρια εγω με μετρια χρηση βγαζω 2 μερες ολοκληρες δηλαδη γραφει στις ρυθμισεις στην μπαταρια 2 days και 1 ωρα και ειναι στο σβησιμο π.χ5 % εσεις βγάζετε 2 μερες σαν την δικια μου και είσαστε με 42% μου φαίνεται παράλογο μήπως περνας τη μια μερα και την δευτερη εισαι στο 42%?

 

τωρα με 22 ωρες και με ελαχιστη χρηση οθονης(1 ωρα) και σχεδον καθολου χρηση ειμαι στο 74% αλλιως θα ημουν στο 50 % με λιγη χρηση. οποτε την δευτερη μερα το βραδυ παει για φορτιση,με μετρια χρηση παντα.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω λιγο για την μπαταρια εγω με μετρια χρηση βγαζω 2 μερες ολοκληρες δηλαδη γραφει στις ρυθμισεις στην μπαταρια 2 days και 1 ωρα και ειναι στο σβησιμο π.χ5 % εσεις βγάζετε 2 μερες σαν την δικια μου και είσαστε με 42% μου φαίνεται παράλογο μήπως περνας τη μια μερα και την δευτερη εισαι στο 42%?

 

τωρα με 22 ωρες και με ελαχιστη χρηση οθονης(1 ωρα) και σχεδον καθολου χρηση ειμαι στο 74% αλλιως θα ημουν στο 50 % με λιγη χρηση. οποτε την δευτερη μερα το βραδυ παει για φορτιση,με μετρια χρηση παντα.

 

Λογικό δεν είναι όταν δεν το χρησιμοποιεις να μην πέφτει;

Και εμένα έτσι είναι. Με φουλ χρήση 1-1μιση μετά και χρηση κοντα 8 ωρες.

Αν κάνω μέτρια χρήση δεν πέφτει και φτάνω τους 2 ημερες με κάνα 7αρι ωρες χρήσης.

Να σημειώσω πως με σβηστά ολα το βραδυ (οχι airplane mode) δεν πέφτει καθόλου. Ούτε 1% μιλάμε κτήνος

 

Όταν λέμε μετρια χρηση αυτό εννοούμε. Όχι να είμαστε συνέχεια με ανοιχτό το τηλέφωνο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...