Jump to content

To myphone.gr προτείνει: September's best


vlachaquito
 Κοινοποίηση

People's Choice  

850 members have voted

  1. 1. People's Choice

    • Nokia Lumia 820
      11
    • Nokia Lumia 920
      223
    • Samsung Note 2
      287
    • iPhone 5
      114
    • LG Optimus G
      51
    • Samsung Ativ S
      25
    • HTC 8S
      23
    • HTC 8X
      38
    • Motorola i/M
      38
    • Motorola Razr HD/Maxx HD
      40


Recommended Posts

Το καημένο το 820 τελευταίο και καταϊδρωμένο :p

Βεβαίως όχι άδικα λόγω της τσουχτερής τιμής του (αν τελικά θα βγει στα 500 €).

Γύρω στα 350-400€ θα ήταν μια χαρά τιμή.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αμα εντι για Optimus G λεγοταν Galaxy 4... θα γινοταν χαλασμος! Και τι δε θα διαβαζαμε εδω μεσα...

 

μιλαμε για το καλυτερο Android τηλεφωνο αυτη τη στιγμη με αρκετη διαφορα κιολας...

Να το χαίρεται η LG.

LG%20logo.png

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις ακρη. Οταν τους λες για lg, σου απαντουν οτι δεν δινει updates.

Οταν τους συγκρινεις το android με το iphone στο θεμα της υποστηριξης, σου λενε οτι και το s1 μια χαρα τρεχει jb , με custom rom βεβαια.

Καθε φορα, οτι τους συμφερει ειναι.

Λοιπόν.... στα γρήγορα επειδή έχεις χάσει ένα κομμάτι της ιστορίας (ή απλά τρολάρεις).

 

Για το Samsung Galaxy S από όσο ξέρω οι 100% custom ROMs (δηλαδή αυτές που δε βασίζονται σε κάποια επίσημη) δουλεύουν μια χαρά επειδή οι developers έχουν τους drivers που χρειάζονται. Και εν πάση περιπτώσει, 2 γενιές μετά η Samsung έχει μάθει και προσφέρει σοβαρή υποστήριξη (το Galaxy S2 θα λάβει Jellybean και όσον αφορά το Galaxy S3, δεν έσπευσε να βγάλει ακόμα ισχυρότερη ναυαρχίδα 5 μήνες μετά όπως έκανε η LG)

 

To Optimus 2X έχει το επιπλέον πρόβλημα ότι η Nvidia φυλάει τους drivers σαν να ήταν η παρθενιά της. Επομένως δε μπορούν οι devs του Cyanogenmod να φτιάξουν σταθερή και ποιοτική CM9/CM10. Και εκτός αυτού είναι το μόνο κινητό με το συγκεκριμένο συνδυασμό hardware (βγήκαν και άλλα με Tegra2 αλλά με διαφορετικά υποσυστήματα) και επομένως δε μπορούν να πάρουν τους drivers από αυτά.

Το αποτέλεσμα είναι να πρέπει να επιλέξουμε μεταξύ σταθερότητας (2.3) ή μοντέρνας αλλά ασταθούς ICS.

Άρα το επιχείρημά σου ακυρώνεται. Δεν μπορούμε να βάλουμε καλή custom ROM.

 

Kαι υπάρχει το επιπλέον πρόβλημα ότι ανακοινώνει με περισσή περηφάνεια το Optimus G μόλις λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία του Optimus 4X. Σεβασμός μηδέν σε όσους έσκασαν 500 και 600 ευρώ για το Optimus 4X.

 

Άρα με τι καρδιά να ψηφίσεις κινητό της;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις οτι το note 1 δεν το βλεπεις πουθενα εξω οταν κυκλοφορας και δεν ειναι καμια συσκευη που κρυβετε ευκολα:lol: βαση των ψηφων που πηρε εδω αρεσει σε ολο τον κοσμο μηπως τους αρεσει το 2 και οχι το 1? Θα δειξει λογικα και στο μελλον που οταν θα βγαινεις για ενα καφε πιστευω καπου καπου να βλεπεις ενα 920 αλλα note 2 σπανια

 

 

QUOTE]

 

η μεγαλη πλειοψηφια των πωλησεων του νοτε 1 ειναι σε ασιατικες χωρες. ευρωπη και αμερικη δεν εχει πιασει οσο νομιζουν καποιοι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... στα γρήγορα επειδή έχεις χάσει ένα κομμάτι της ιστορίας (ή απλά τρολάρεις).

 

Για το Samsung Galaxy S από όσο ξέρω οι 100% custom ROMs (δηλαδή αυτές που δε βασίζονται σε κάποια επίσημη) δουλεύουν μια χαρά επειδή οι developers έχουν τους drivers που χρειάζονται. Και εν πάση περιπτώσει, 2 γενιές μετά η Samsung έχει μάθει και προσφέρει σοβαρή υποστήριξη (το Galaxy S2 θα λάβει Jellybean και όσον αφορά το Galaxy S3, δεν έσπευσε να βγάλει ακόμα ισχυρότερη ναυαρχίδα 5 μήνες μετά όπως έκανε η LG)

 

To Optimus 2X έχει το επιπλέον πρόβλημα ότι η Nvidia φυλάει τους drivers σαν να ήταν η παρθενιά της. Επομένως δε μπορούν οι devs του Cyanogenmod να φτιάξουν σταθερή και ποιοτική CM9/CM10. Και εκτός αυτού είναι το μόνο κινητό με το συγκεκριμένο συνδυασμό hardware (βγήκαν και άλλα με Tegra2 αλλά με διαφορετικά υποσυστήματα) και επομένως δε μπορούν να πάρουν τους drivers από αυτά.

Το αποτέλεσμα είναι να πρέπει να επιλέξουμε μεταξύ σταθερότητας (2.3) ή μοντέρνας αλλά ασταθούς ICS.

Άρα το επιχείρημά σου ακυρώνεται. Δεν μπορούμε να βάλουμε καλή custom ROM.

 

Kαι υπάρχει το επιπλέον πρόβλημα ότι ανακοινώνει με περισσή περηφάνεια το Optimus G μόλις λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία του Optimus 4X. Σεβασμός μηδέν σε όσους έσκασαν 500 και 600 ευρώ για το Optimus 4X.

 

Άρα με τι καρδιά να ψηφίσεις κινητό της;

Ωραια ολα αυτα, αλλα γιατι απαντας λες και σε εχουν πιασει απο το λαιμο?

Αν δεν ηταν το θεμα με την nvidia, δεν θα υπηρχαν διαμαρτυριες για την μη υποστηριξη με updates? ξερω, θα ηταν λιγοτερες, αλλα ακομα και εσι, με κλειδωμενο bootloader, τα περιθωρια ειναι στενα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί, καλοκαιριάτικα, να μη σου πέσει το καυτό σορτσάκι από το βάρος....!!

 

Τουλάχιστον θα μπορώ να το αφήνω στην τσέπη και όχι να το βγάζω όλη την ώρα γιατί όταν κάτσεις γίνεται άβολο ασε μην σου οτι το Razr μου είναι άβολο λόγο διαστάσεων ...

 

Με όλο το σεβασμό... δεν βλέπω καμία ουσιαστική χρήση της ασύρματης φόρτισης, όπως ούτε στην ικανότητα της οθόνης να δουλευει με γάντια. Τόσα χρόνια με κινητά smartphones δεν είχα ΜΑ ΠΟΤΕ όμως την συγκεκριμένη χρήση, μα ούτε καν όταν ήμουν στην Νέα Υορκη με -12C. (Αυτό που θέλω να πω ειναι οτι δεν βλαστήμησα να πω "ρε γμτ γιατί να μην έχω μια οθόνη που να δουλεύει με γάντια !")... Σαν selling point απλά δε με πειθουν αυτά τα 2. Από την άλλη πλευρά, η οθόνη ΣΑΝ ΟΘΟΝΗ (απόκριση, χρώματα , κλπ) ειναι άλλο θέμα συζήτησης μιας και φαίνεται πολύ καλή!

 

(Ασε που το Note, στη τελική, με το s-pen δεν έχει ανάγκη να χρειάζεται τέτοιου τύπου οθόνη με γάντια και κλειδιά.. χεχε)

 

Με όλο το σεβασμό .... Δεν βλέπεις ολόκληρη την εικόνα με τα πλεονεκτήματα της ασύρματης φόρτισης ... Και χρήση οθόνης με τα γάντια με βόλεψε πολλή με Ν97μινι χωρίς να χρειάζεται να σταματάω να βγάζω τα γάντια για να απαντήσω σε μια κλήση και τώρα με μεγάλες οθόνες που είναι το κακό.

 

 

Δεν μου αρέσει η φόρτιση απο θήρα USB δεν είναι βολικό προτιμώ τα παλιό απλό δυο επαφών φορτιστή το βάζεις βγάλεις με κλειστά τα μάτια..

 

Και πείτε μου τώρα πως γίνεται το Note 2 με διαστάσεις ενός tablet 5.5 ναι θεωρείται το καλύτερο με τέτοιες διαστάσεις ,ωραίο είναι δεν λέω άλλα είναι τεράστιο χειρότερο και απο το tv control i5 :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και πείτε μου τώρα πως γίνεται το Note 2 με διαστάσεις ενός tablet 5.5 ναι θεωρείται το καλύτερο με τέτοιες διαστάσεις ,ωραίο είναι δεν λέω άλλα είναι τεράστιο χειρότερο και απο το tv control i5 :lol:

Εχω και καλυτερο για οποιον θελει: galaxy tab 2.στις 7 ιντσες.

Υστερα απο αυτο, ολα τα αλλα σου φαινονται σαν παιχνιδακια για μικρα παιδια.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω και καλυτερο για οποιον θελει: galaxy tab 2.στις 7 ιντσες.

Υστερα απο αυτο, ολα τα αλλα σου φαινονται σαν παιχνιδακια για μικρα παιδια.;)

 

Τι μπιχλιμπίδια για την ανιψιά μου που βγάζει δόντια λες ...

Είχα διαβάσει κάπου για ένα tablet 21,5 ιντσών ...!!!!!

Και χρώμα μαύρο, να μην το μπερδεύω με το τραπέζι ......

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα, αλλα γιατι απαντας λες και σε εχουν πιασει απο το λαιμο?

Αν δεν ηταν το θεμα με την nvidia, δεν θα υπηρχαν διαμαρτυριες για την μη υποστηριξη με updates? ξερω, θα ηταν λιγοτερες, αλλα ακομα και εσι, με κλειδωμενο bootloader, τα περιθωρια ειναι στενα.

To 2X είναι καρα-ξεκλείδωτο. Είναι πρακτικά αδύνατο να το μπρικάρεις.

Και ευχαριστώ που μου το θύμισες, ΑΛΛΟΣ ένας λόγος για άκυρο στο Optimus G: κλειδωμένος bootloader.

 

 

Με όλο το σεβασμό... δεν βλέπω καμία ουσιαστική χρήση της ασύρματης φόρτισης, όπως ούτε στην ικανότητα της οθόνης να δουλευει με γάντια.

Εγώ επειδή μένω Ελβετία, βλέπω ως πολύ σημαντικό πλεονέκτημα το δεύτερο.

Ίσως εσύ να μην πρόλαβες να το αντιληφθείς επειδή επισκέφθηκες σύντομα και δεν ξέρω αν υπήρχαν smartphones τότε (δεν διευκρινίζεις πότε επισκέφθηκες), αλλά για 4-5 μήνες το χειμώνα βρίσκομαι συχνά στη δυσάρεστη θέση να πρέπει να βγάλω ένα γάντι για να κάνω κάτι στο κινητό.

Edited by lewton

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πολυανθρακικο πλαστικο εχει χρησιμοποιηθει και σε αλλες συσκευες και ειναι ακρως αντιχαρακτικο. Αλλα ακομα και αν γρατζουνιστει, το χρωμα απο κατω ειναι το ιδιο.

 

τι σχεση εχει το κεντρικο πληκτρο του Ε51?

 

Ξεβαφανε. Ετσι απλα, με την χρηση. Δεν χρειαζονταν να το γρατζουνησεις. Απλα ξεβαφε. Και απ' οσο ξερω ποτε δεν μπηκε στον κοπο να φτιαξει την βαφη του. Αλλαζες ολο το πληκτρολογιο και μετα απο λιγη χρηση ξανα τα ιδια.

Και η Νοκια εχει λοιπον προ-ιστορια με αστοχιες στα "βαψιματα της", στην μπιζνες σειρα της κιολας και με αδιαφορια να το φτιαξει.

Τωρα δεν ξερω αν το πολυανθρακικο δεν εχει προβλημα, αλλα υπαρχει προϊγουμενο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ναι, πονο που το υλικο του 920 ΔΕΝ ξεβαφει, ειναι ολο (και μεσα δηλαδη) το ιδιο χρωμα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Να το δουμε οτι ειναι ετσι. Απλα οταν βλεπεις καποια πραγματα, μετα εισαι επιφυλακτικος. Ας κυκλοφορησει πρωτα, να δουλευτει λιγο και εδω ειμαστε. Αυτα τα εντονα χρωματα στα καπακια παντα για προβληματικα τα ειχα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Να το δουμε οτι ειναι ετσι. Απλα οταν βλεπεις καποια πραγματα, μετα εισαι επιφυλακτικος. Ας κυκλοφορησει πρωτα, να δουλευτει λιγο και εδω ειμαστε. Αυτα τα εντονα χρωματα στα καπακια παντα για προβληματικα τα ειχα.

 

Το έχουμε δει στα πολυκαρβονικά σώματα των N9, Lumia 800 και Lumia 900 ....

Αν είναι το ίδιο, που λογικά θα είναι, το κινητό δεν θα ξεβάφει ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ξεβαφανε. Ετσι απλα, με την χρηση. Δεν χρειαζονταν να το γρατζουνησεις. Απλα ξεβαφε. Και απ' οσο ξερω ποτε δεν μπηκε στον κοπο να φτιαξει την βαφη του. Αλλαζες ολο το πληκτρολογιο και μετα απο λιγη χρηση ξανα τα ιδια.

Και η Νοκια εχει λοιπον προ-ιστορια με αστοχιες στα "βαψιματα της", στην μπιζνες σειρα της κιολας και με αδιαφορια να το φτιαξει.

Τωρα δεν ξερω αν το πολυανθρακικο δεν εχει προβλημα, αλλα υπαρχει προϊγουμενο.

Σε ποια εταιρια δεν εχει συμβει? ολες εχουν προιστορια στα βαψιματα, με προεξεχουσες την htc και την good old Siemens. (τριτη ερχεται η σαμσουγκ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω! Γι' αυτο και ειμαι επιφυλακτικος με τα εντονα χρωματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω! Γι' αυτο και ειμαι επιφυλακτικος με τα εντονα χρωματα.

 

Δεκτο, αλλα δεν φταινε τα εντονα χρωματα. Φταινε τα κακα χρωματα.:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεκτο, αλλα δεν φταινε τα εντονα χρωματα. Φταινε τα κακα χρωματα.:lol:

 

Προφανως! Απλα το μαυρο και να ξεβαψει μαυρο ειναι απο κατω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προφανως! Απλα το μαυρο και να ξεβαψει μαυρο ειναι απο κατω.

Αυτο γινεται με ολα τα πολυανθρακικα πλαστικα. Οτι χρωμα και να ειναι, οταν ξεβαφει, ειναι το ιδιο απο κατω. Και φλουδα να του κοψεις, το ιδιο χρωμα θα ειναι απο κατω. Τωρα, δεν ξερω αν θα ειναι το ιδιο γυαλιστερο το απο κατω χρωμα, αν αυτος ειναι ο προβληματισμος σου. Παντως, δεν θα το παρω σε γυαλιστερο χρωμα ετσι και αλλιως, γιατι ειναι πολυ καρφωμα και δεν μου αρεσει. Μαυρακι ή γκριζακι λογικα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται με ολα τα πολυανθρακικα πλαστικα. Οτι χρωμα και να ειναι, οταν ξεβαφει, ειναι το ιδιο απο κατω. Και φλουδα να του κοψεις, το ιδιο χρωμα θα ειναι απο κατω. Τωρα, δεν ξερω αν θα ειναι το ιδιο γυαλιστερο το απο κατω χρωμα, αν αυτος ειναι ο προβληματισμος σου. Παντως, δεν θα το παρω σε γυαλιστερο χρωμα ετσι και αλλιως, γιατι ειναι πολυ καρφωμα και δεν μου αρεσει. Μαυρακι ή γκριζακι λογικα.:)

 

Κλασσικά μάυρο ματ κι εγώ ελπίζω να πάρω το 920, αλλά και το κόκκινο το γυαλιστερό είναι υπέροχο αν και λίγο φανταχτερό.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται με ολα τα πολυανθρακικα πλαστικα. Οτι χρωμα και να ειναι, οταν ξεβαφει, ειναι το ιδιο απο κατω. Και φλουδα να του κοψεις, το ιδιο χρωμα θα ειναι απο κατω. Τωρα, δεν ξερω αν θα ειναι το ιδιο γυαλιστερο το απο κατω χρωμα, αν αυτος ειναι ο προβληματισμος σου. Παντως, δεν θα το παρω σε γυαλιστερο χρωμα ετσι και αλλιως, γιατι ειναι πολυ καρφωμα και δεν μου αρεσει. Μαυρακι ή γκριζακι λογικα.:)

 

το γκριζακι ειναι πολυ ωραιο, και οι μαυρες λεπτομεριες(κουμπια,καμερα) δινουν αλλη αισθηση!

http://mynokiablog.com/2012/09/28/ashgrey-unicorn-920-pictures/

 

παντως(λογικα θα ειναι το ιδιο υλικο με το n9) τα 920/820 δεν θα παθαινουν τιποτα απο γρατζουνιες και τετοια,ουτε θα ξεβαφουν. μονο που δεν ξερω πως καθαριζεται :p

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά μάυρο ματ κι εγώ ελπίζω να πάρω το 920, αλλά και το κόκκινο το γυαλιστερό είναι υπέροχο αν και λίγο φανταχτερό.

 

Και εγω μαυρο θα παρω αλλα και γυαλιστερο μαυρο να ηταν δεν θα με χαλαγε

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους moderators που έσβησαν το σχόλιό μου περί της αξιολόγησης του ποιό είναι το κινητό που αξίζει να αγοράσει κανείς.

 

Φαίνεται ότι πρέπει να γράφεις αρεστά πράγματα προκειμένου να μην σβήνονται τα post σου.

 

Δεν πειράζει - θα το ξαναγράψω:

 

Η κριτική σας είναι προκατειλημμένη και δεν βασίζεται σε λογικά στοιχεία παρά περισσότερο στην, εμπαθή, προσωπική άποψη του συντάκτη.

 

Δεν πειράζει - τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας δείχνουν καθαρά ποια μοντέλα αξίζουν.

 

Το ξαναγράφω λοιπόν όπως και στο αρχικό post - Note και 920 και άσε τις υπόλοιπες παπάτζες (iphone5, Ativ, 8S και 8X) να κουρεύονται.

 

Κι εγώ 920 ψήφισα, κι εγώ πιστεύω ότι το άρθρο δεν ήταν αντικειμενικό, αλλά κι εσύ ρε αδερφάκι μου με αυτά τα τελευταία, το... μπιπ...

Δεν έγραψες και το απόσταγμα της αντικειμενικότητας και μη-εμπάθειας, ε; ;)

Link to comment
Share on other sites

To 2X είναι καρα-ξεκλείδωτο. Είναι πρακτικά αδύνατο να το μπρικάρεις.

Και ευχαριστώ που μου το θύμισες, ΑΛΛΟΣ ένας λόγος για άκυρο στο Optimus G: κλειδωμένος bootloader.

 

 

 

Εγώ επειδή μένω Ελβετία, βλέπω ως πολύ σημαντικό πλεονέκτημα το δεύτερο.

Ίσως εσύ να μην πρόλαβες να το αντιληφθείς επειδή επισκέφθηκες σύντομα και δεν ξέρω αν υπήρχαν smartphones τότε (δεν διευκρινίζεις πότε επισκέφθηκες), αλλά για 4-5 μήνες το χειμώνα βρίσκομαι συχνά στη δυσάρεστη θέση να πρέπει να βγάλω ένα γάντι για να κάνω κάτι στο κινητό.

 

Ελεος ρε παιδιά, τον Γενάρη του 12 ημουνα στη Νεα Υορκη, τι ρωτάτε !?!

 

Και το ειπα και πιο πριν, ότι στη τελική ο καθένας κρίνει και ότι -για μένα- δεν ειναι selling point, για σας μπορεί και να είναι. Επίσης είπα ότι για μένα πχ το pen του Note 2 ειναι μια χαρά alternative στη τελική στη δυνατότητα του να χρησιμοποιείς τα γαντια στην οθόνη.

 

Οσο για την ασύρματη φόρτιση θα επιμείνω ότι -για μενα- ειναι gadget πιο πολύ παρά ουσία. ΟΜΩΣ για κάποιους άλλους μπορεί να είναι φοβεροτρομερή λύση. Πάσο ! :)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους moderators που έσβησαν το σχόλιό μου περί της αξιολόγησης του ποιό είναι το κινητό που αξίζει να αγοράσει κανείς.

 

Φαίνεται ότι πρέπει να γράφεις αρεστά πράγματα προκειμένου να μην σβήνονται τα post σου.

 

Δεν πειράζει - θα το ξαναγράψω:

 

Η κριτική σας είναι προκατειλημμένη και δεν βασίζεται σε λογικά στοιχεία παρά περισσότερο στην, εμπαθή, προσωπική άποψη του συντάκτη.

 

Δεν πειράζει - τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας δείχνουν καθαρά ποια μοντέλα αξίζουν.

 

Το ξαναγράφω λοιπόν όπως και στο αρχικό post - Note και 920 και άσε τις υπόλοιπες παπάτζες (iphone5, Ativ, 8S και 8X) να κουρεύονται.

 

Κανονικα όχι μόνο να στο διαγράψουν, αλλα έπρεπε να σε στείλουν για μπάνια τον Οκτώβρη.

Δεν κατάλαβες γιατι στο έσβησαν?

Κανεις δεν εχει προβλημα με την προτίμηση σου, αλλα δεν μπορείς να επιβαλεις την γνώμη σου στο φόρουμ και μάλιστα μ αυτόν τον τροπο.

 

@@ddr2

Γιάννη απορώ με την απόφαση τους να βγάλουν γυαλιστερα χρώματα. Μάλιστα οταν έκαναν αυτη την ερώτηση στον υπεύθυνο της ΝΟΚΙΑ, απέφυγε να απαντήσει.

Δείχνει πολυ ψεύτικο σε αντίθεση με το mat που ειναι καλύτερο και στην υφή αλλα κυρίως στην εμφάνιση.

Το έχεις αποφασίσει βλέπω. Εμένα πάντως στην παρούσα φάση δεν μ ενθουσιάζει καμία συσκευη.

Εννοείται οτι κι εγω αν αποφασιζα για WP, το 920 θα έπαιρνα για πολλούς λόγους. Πρώτα απ όλα γιατι έχω βαρεθεί την τακτικη των ασιατων, που μπορεί στα WP να βγάζουν καλύτερης ποιότητας συσκευές, αλλα με φοβιζουν αφου σε ανύποπτο χρόνο μπορεί να πετάξουν κάποιο νεο μοντέλο με μοναδική αλλαγή την κάμερα η κάποια άλλη λεπτομέρεια.

 

Το αλλο θέμα ειναι κατα ποσο σε καλύπτει το λειτουργικο. Ξέρω οτι έχεις περάσει απο το LG7 επει εποχής mango οπότε έχεις μια ιδέα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...