Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις δικιο αλλα διαβαζουμε οτι ειναι λιγος αποθηκευτικος χωρος αλλα αλλος λεει οτι τον ικανοποιει και αλλος οχι γι αυτο θελω να μαθω οσο το δυνατον απο περισσοτερα ατομα τη γνωμη τους. και σορρυ κιολας π θα σε ρωτησω παλι αλλα μ φαινεται πολυ περιεργο με λιγοτερες απο 10 εφαρμογες να γεμισαν το 1.3gb οταν λες εφαρμογες εννοεις και παιχνιδια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα ηθελα να ρωτησω αν και για ηχο μηνυματος μπορω να βαλω οποιο τραγουδι θελω και θα ηθελα να μ πει καποιος αν θα μ προτεινε το κινητο για μια χρηση οπως κανα ιντερνετ ποτε ποτε και μερικες εφαρμογες.για την αυτονομια εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλη και ειναι κατι π με ενδιαφερει πολυ ελπιζω να ισχυει

 

Ήχο μηνύματος και email όχι δε μπορείς να βάλεις δικό σου τραγούδι, μόνο τα προκαθορισμένα. Απο αυτονομία το κινητό είναι πολύ καλό, όσον αφορά τον αποθηκευτικό χώρο έχω πει τη γνώμη μου σε προηγούμενες σελίδες και εξαρτάται τι εφαρμογές και παιχνίδια θα εγκαταστήσεις και αν δεν κατεβάσεις τους χάρτες και απλά τους φορτώνεις όταν έχεις σύνδεση κερδίζεις αρκετό χώρο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι φίλοι επανέρχονται με ρωτήσεις για τον αποθηκευτικό χώρο.

Έχω το τηλέφωνο 2 μήνες τώρα, και με λιγότερες από 10 εφαρμογές, έχει γεμίσει.

 

Όπως είχα γράψει πριν, ΜΟΝΟ για αυτό το πρόβλημα δεν το συνιστώ για αγορά.

 

Μάλιστα τώρα υπάρχει η εναλλακτική λύση του Νoκια 620 στα ΙΔΙΑ χρήματα που έχει ΕΠΙΠΛΕΟΝ, 8 GB αντί για 4, Πυξίδα, ΚΑΙ μπροστινή κάμερα.

 

Δεν νομίζω πως η MIcrosoft θα ενεργοποιήσει εγκατάσταση προγραμμάτων σε εξωτερική SD Card, γιατί τότε θα γίνει χαμός πε πειρατικά προγράμματα και οι προγραμματιστές δεν θα χρειάζεται να πουλάνε τις εφαρμογές από το Store της Microsoft, και να της δίνουν 30% δικαιώματα. Σε μια εβδομάδα θα ξέρουμε.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται το GPS λειτουργεί πολύ ικανοποιητικά ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να έχετε σύνδεση δεδομένων.

 

Το nokia 620 όμως έχει ένα μειονέκτημα σε σχέση με το 8s που είναι σοβαρό κατά την γνώμη μου. Δεν έχει gorilla glass με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιο gps app η htc όπως η nokia το drive;

 

Tο Nokia drive θα είναι στο εγγύς μέλλον διαθέσιμο για όλα τα windows phones ανεξαρτήτως μάρκας συνεπώς μην σε αγχώνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

αυριο το περιμενω απο birdphone το γκρι-λιμε

απο οτι μου ειπαν ειναι της t-mobile

το εχει παρει κανεις απο εκει? εχει κανα θεμα?

 

σημερα παρελαβα πρωτες εντυπωσεις αριστες!!

ειδικα το χρωμα δεν παιζεται!!

στολίδι το κινητο

το navigon select Που εχει μεσα ειναι κανονικο?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο κινητο αλλα απο μνήμη δε....οπως κι απο περιορισμένες καλές ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ στο market του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, η μνήμη του κινητού είναι το μεγάλο του μείον. Δεν σε αφηνει να εγκαταστήσεις 1-2 παιχνίδια και 8 εφαρμογές γιατι το κινητό θα "μπουκώσει" και ούτε ένα βιντεο στο YouTube δεν θα μπορείς να δεις. Πέρα απ' αυτο το κινητό με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο και δεν έχω κανένα αλλο παράπονο.

Για κάποιον που δεν θέλει παιχνίδια στην συσκευή του νομιζω είναι πολύ καλή επιλογή.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος ειμαι ενθουσιασμενος με το κινητο και την εμφανιση του

μακραν οτι πιο ομορφο ειχα και εχω παρει πολλα!!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει τρελά εμφανισιακά είναι ότι πιο όμορφο έχω δει σε κινητό ΑΛΛΑ με αυτή την μνήμη που γεμίζει και με ένα gps να βάλεις και χωρίς να με ενδιαφέρουν παιχνίδια το διέγραψα από την wishlist μου.
Link to comment
Share on other sites

απο εχτες το πρωι χρησημε το κινητο (κλέιστο το βραδυ) δεδομενα ανοικτα παντα οχι 3g αρκετη ωρα ιντερνετ ψαξιμο στο μαρκετ

κλησεις πανω απο 1 ωρα και ειναι ακομα στο 39% η μπαταρια

θεωρω πολύ καλα και ειναι ακομα η πρωτη φόρτιση

με οτι αλλο κινητο ειχα το βραδυ της ιδιας μερας ειχα κατω απο 40% οποτε ηθελα φορτιση για να βγαλω την επομενη

καιρο ειχα να ενθουσιαστω τοσο με κινητο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, το πηρα σημερα και το φορτισα μεχρι το λεντακι να γινει πρασινο μετα απο 2 και μιση ωρες χωρις κατι ιδιαιατερο (ουτε 10 λεπτα ιντερνετ και κανα τεταρτο κλησεις) η μπαταρια ειναι στο 77% ειναι το πρωτο μ σμαρτφον και δεν εχω ιδεα γενικα. απλα θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι λιγο σε σχεση μετα μοντελα π εχετε εσεις.και κατι ακομα π ηθελα να ρωτησω εκει π σ λεει να σταλει η τοποθεσια στην μικροσοφτ να πατησω να σταλει? ελπιζω να μην κουρασα πολυ . ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του κινητου ειναι καληπαντος θα το δεις με την χρηση

για τοποθεσια πατα ναι

Link to comment
Share on other sites

και γω εχω διαβασει οτι ειναι καλη αλλα ρωταω επειδη δεν εκανα και τιποτα ιδιαιτερο και επεσε στο 77% μεσα σε 2 κ 30 ωρες τωρα δεν ξερω αν ειναι επειδη ειναι η πρωτη φορτιση τεσπα σε ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες 3 φορτησεις και εμένα δεν με είχε αφήσει ικανοποιημένο, αλλα πλέον είναι πολύ καλή θα έλεγα. Βγαζει ανετα μιάμιση μέρα με αρκετή χρήση...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει τρελά εμφανισιακά είναι ότι πιο όμορφο έχω δει σε κινητό ΑΛΛΑ με αυτή την μνήμη που γεμίζει και με ένα gps να βάλεις και χωρίς να με ενδιαφέρουν παιχνίδια το διέγραψα από την wishlist μου.

 

Μαζί σου. Μεγάλη ξενέρα, γιατί το θεωρώ από τα πιο όμορφα κινητά που έχουν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό, αλλά αν δεν κάνει κάποιες διορθώσεις στο λειτουργικό η Microsoft ούτε τα 8GB εσωτερικής μνήμης φτάνουν.

Για παράδειγμα διάβασα στο wpcentral οτι τα καινούρια παιχνίδια όπως το asphalt 7 χρειάζονται και αρκετό ελεύθερο χώρο 2-5GB για να λειτουργήσουν οπότε είναι σα να λένε για να δείτε κανα παιχνίδι της προκοπής ή αγοράστε high end συσκευή με τουλάχιστον 32GB ή την πατήσατε.

Από το review του παιχνιδιού Asphalt 7: "The game is an 878 MB file but requires about 4.7 GB of free space to install due to platform restrictions (not the developer). It also requires a phone with 1 GB of RAM at the moment, but Gameloft has promised an update that will allow it to run on phones with only 512 MB."

Νομίζω λοιπόν οτι η Microsoft πρέπει να τρέξει λιγάκι να διορθώσει κάποια πράγματα γιατί δεν βλέπω να τα πηγαίνει και πολύ καλά. Και πρώτα πρώτα να αφήσει να γίνεται εγκατάσταση εφαρμογών και παιχνιδιών και στις κάρτες μνήμης.

Επίσης ευτυχώς ανέφεραν οτι έρχεται fix σε ένα πρόβλημα που έχουν τα wp8 με τα προσωρινά αρχεία. Για παράδειγμα στη συσκευή μου έχω καμιά 40αρια εφαρμογές που πιάνουν 600MB χώρο περίπου και μου λέει στις πληροφορίες οτι υπάρχουν και "others" με 900MB τη στιγμή που εγώ δεν έχω τίποτα παραπάνω στην κύρια μνήμη εκτός από τις εφαρμογές και μερικά παιχνίδια.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα και το είδα και δοκίμασα από κοντά,ήταν όπως το περιμένα φοβερό εμφανισιακά και πολύ ποιοτική κατασκευή είναι πολύ καλό στην αίσθηση αυτό το πολυκαρβονικό πλαστικό και τα wp πάνε σφαίρα!Αλλά αχ αυτή η μνήμη του.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πριν μια βδομαδα αγορασα το htc 8s και εχω να πω πως ειναι καταπληκτικό. Θα ήθελα να ρωτησω υπαρχει εφαρμογη ετσι για το facebook ετσι ώστε να φαινεται εκεινο το εικονιδιο που να λεει οτι ειμαι απο κινητο οπως στο androin.Aν ναι πιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα και το είδα και δοκίμασα από κοντά,ήταν όπως το περιμένα φοβερό εμφανισιακά και πολύ ποιοτική κατασκευή είναι πολύ καλό στην αίσθηση αυτό το πολυκαρβονικό πλαστικό και τα wp πάνε σφαίρα!Αλλά αχ αυτή η μνήμη του.

εγω παντος οσο το ειχα προβλημα με την μνημη δεν ειχα

το προβλημα ηταν οι λιγες εφαρμογες που υπαρχουν

και οι οποιες δεν ειναι τοσο ευχρηστες οσο στο android

γιαυτο και το εδωσα

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το θέμα και είδα μερικούς να λένε ότι μετά από λίγες εφαρμογές γέμισε και δεν μπορείς να δεις ούτε ένα video στο youtube είναι όντως τόσο τραγικά τα πράγματα;

Σκέφτομαι να το πάρω και θέλω να βάλω καμιά 30αρια apps και ίσως κάποιο gps αυτά δεν χωράνε σε 1,3gb; (Δεν θέλω καθόλου παιχνίδια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...