Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτησεουλες το τελευταιο καιρο σε ανύποπτα διαστήματα που κανει από μονο του επανεκινησεις εχω κανει hard - soft reset αλλα δεν εχω δει καμια βλτιωση καμια ιδεα ;

 

Με τα 8.1 εχουμε καμια ενημερωση ποτε θα τα παρουμε;

 

 

Στα καλα καθουμενα σου κανει επανεκινηση; Αν το κανει συχνα τοτε σερβις.

Θα σου προτεινα να βαλεις την developer edition μηπως και δεις καποια διαφορα.

Οσο για την 8.1...τιποτα δεν ξερουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σε όσους μειώνετε ο ήχος από το ακουστικό να το καθαρισουν με ένα από εκείνα τα καρφακια που είναι για να βάζεις σημειώσεις στους πινακες. Το ακουστικό έτσι όπως είναι κατασκευασμένο βουλώνει εύκολα απλά και μόνο αν το τρίψεις δυνατά με το δάχτυλο..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους

Αγόρασα το 8χ για την κόρη μου, unbranded από το aliexpress. Το μόνο θέμα που έχει είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο λογαριασμό που έχει φτιάξει στο hotmail, κάτι που χρειάζεται για τις ενημερώσεις κλπ, σωστά? Η κοσμοτε λέει ότι δεν είναι δικό της θέμα, και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Προσπάθησα να συνδεθώ και εγώ, και 1-2 άλλοι, τζίφος.. Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη:)

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους

 

Αγόρασα το 8χ για την κόρη μου, unbranded από το aliexpress. Το μόνο θέμα που έχει είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο λογαριασμό που έχει φτιάξει στο hotmail, κάτι που χρειάζεται για τις ενημερώσεις κλπ, σωστά? Η κοσμοτε λέει ότι δεν είναι δικό της θέμα, και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Προσπάθησα να συνδεθώ και εγώ, και 1-2 άλλοι, τζίφος.. Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη:)

 

 

Καλυτερα ας δημιουργησεις εκ νεου ενα λογαριασμο microsoft. Δηλαδη @live.com και οχι hotmail.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα ας δημιουργησεις εκ νεου ενα λογαριασμο microsoft. Δηλαδη @live.com και οχι hotmail.

 

Μολις το εκανα και παλι τιποτα.

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα και παλι τιποτα.

 

 

Δοκιμασε ενα soft reset και μετα ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα windows τηλέφωνα χρειάζεται να δημιουργήσεις και να ενεργοποιήσεις έναν λογαριασμό microsoft.

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον λογαριασμό που χρησιμοποιείτε για να εισέρχεστε στον υπολογιστή σας (win7, win8), ή στο outlook.com ή στο OneDrive.

Αν δεν χρησιμοποιείτε κάποιον από τους παραπάνω λογαριασμούς πρέπει να δημιουργήσε έναν εδώ https://signup.live.com

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 17 μέρες στο service του e-shop (και άπειρα τηλέφωνα μου)το 8x προωθήθηκε στο service της αντιπροσωπίας με αναμονή 15-20 μέρες! Πιο γρήγορα βλέπω να βγαίνει η 8,1 παρά να επισκευαστεί το κινητό!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για ακουστικά-handfree και συγκεκριμένα για τα xiaomi piston που ακούγονται τόσα (καλά λόγια) στο νετ.

Παρέλαβα από ibuygoo.

Είναι τα αυθεντικά σύμφωνα με κάποιος φωτο-οδηγούς στο ίντερνετ (πχ http://en.miui.com/forum.p...=fake%2Bpiston)

Δουλεύουν άψογα και όλα τα πλήκτρα σε HTC 8x (& Lumia 625, οπότε και σε αντίστοιχες συσκευές κάτι ανάλογο θα συμβαίνει).

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 17 μέρες στο service του e-shop (και άπειρα τηλέφωνα μου)το 8x προωθήθηκε στο service της αντιπροσωπίας με αναμονή 15-20 μέρες! Πιο γρήγορα βλέπω να βγαίνει η 8,1 παρά να επισκευαστεί το κινητό!!!!!!

 

 

Προβλεπω να περιμενεις αρκετα ακομα διοτι αν μπλεξεις με την arvato ειναι φυσικο επακολουθο να εχεις μεγαλη αναμονη.

Ευχομαι να πεσω εξω και να το εχεις γρηγορα στα χερια σου.

Link to comment
Share on other sites

και πως το κανω αυτο? :)

 

 

Power button+volume down( κουμπι ενεργοποιησης/μειωση εντασης) ταυτοχρονα μεχρι να κλεισει η συσκευη μονη της.

Link to comment
Share on other sites

Power button+volume down( κουμπι ενεργοποιησης/μειωση εντασης) ταυτοχρονα μεχρι να κλεισει η συσκευη μονη της.

 

Απολυτως τιποτα..! Παλι δεν συνδεεται

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Απολυτως τιποτα..! Παλι δεν συνδεεται

Προχώρα τότε σε επαναφορά εργοστασιακών τότε μήπως και συνέλθει.

Link to comment
Share on other sites

της κοπελιας που κανει σε ανυποπτες στιγμες επανακινησεις και γενικα εχει θεμα με το σημα να το πα πλαισιο οπου το πηρα ή arvato ειναι εντος εγγυησης αλλα πανω απο χρονο
Link to comment
Share on other sites

της κοπελιας που κανει σε ανυποπτες στιγμες επανακινησεις και γενικα εχει θεμα με το σημα να το πα πλαισιο οπου το πηρα ή arvato ειναι εντος εγγυησης αλλα πανω απο χρονο

Απευθείας arvato

Link to comment
Share on other sites

http://www.wpcentral.com/htc-8x-verizon-due-get-windows-phone-81-october

 

Τι λέει εν ολίγοις; Ότι η Verizon ενημέρωσε ότι οι πελάτες της με 8Χ θα πάρουν το update κάπου τον Οκτώβρη.

 

Μόλις μίλησα και με την υποστήριξη της HTC και μου το επιβεβαίωσαν.

 

Rana:  η αναβάθμιση μάλιστα θα κατέβει για την συσκευή σας
Rana:  δεν έχουμε κάποια ενημέρωση ακόμη αλλά σύντομα θα την έχετε
Παναγιώτης XXXXXXXX:  Οπότε επισήμως θα υπάρξουν αναβαθμίσεις για Windows 8.1 για το HTC 8X κανονικότατα !
Rana:  κανονικότατα :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.wpcentral.com/htc-8x-verizon-due-get-windows-phone-81-october

 

Τι λέει εν ολίγοις; Ότι η Verizon ενημέρωσε ότι οι πελάτες της με 8Χ θα πάρουν το update κάπου τον Οκτώβρη.

 

Μόλις μίλησα και με την υποστήριξη της HTC και μου το επιβεβαίωσαν.

 

Rana:  η αναβάθμιση μάλιστα θα κατέβει για την συσκευή σας
Rana:  δεν έχουμε κάποια ενημέρωση ακόμη αλλά σύντομα θα την έχετε
Παναγιώτης XXXXXXXX:  Οπότε επισήμως θα υπάρξουν αναβαθμίσεις για Windows 8.1 για το HTC 8X κανονικότατα !
Rana:  κανονικότατα :)

Ωραίος Παναγιώτη.

Μπράβο, σ ευχαριστούμε πολύ.

 

Θα ήτανε κρίμα να μας ξεχάσει η HTC.

Link to comment
Share on other sites

Μου χάλασε το power button. Το πήγα στην αρβάτο, αναμονή ανταλλακτικού λέει, 10-15 εργάσιμες. Καλά με τα πόδια έρχεται ρε παιδιά;;;
Link to comment
Share on other sites

Μου χάλασε το power button. Το πήγα στην αρβάτο, αναμονή ανταλλακτικού λέει, 10-15 εργάσιμες. Καλά με τα πόδια έρχεται ρε παιδιά;;;

Εδώ μία αλλαγή ρομ ήθελα και τους πήρε ενάμιση μήνα.

Είναι τραγικοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανοιξα θεμα για το πρόβλημα με την ελληνικο πληκτρολογιο που δεν μπορεις να προσθεσεις καμια λεξη στο ελληνικο λεξικο που δεν βγαζει πλεον το συμβολο + πριν την λεξη όπως κανει στα αγγλικα και εκανε τοσο καιρο και με τα ελληνικα οσο είμασταν ακομα στα WP8 το πρόβλημα εμφανηστικε με τα 8.1 και θελω να βοηθήσετε με τις εμπειριες μονο δικε σας και να γραψετε και εσεις στο θεμα που ανοιξα και ακολουθοντας το δικο μου ποστ να γραψετε με τον ιδιο τροπο πια εκδοση εχετε και πιο κινητο

 

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wpdp-wppersonal/problem-with-both-windows-phone-81-and-on-greek/87e8f224-1aac-44a7-8387-2d29c22b27bc

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα θεμα για το πρόβλημα με την ελληνικο πληκτρολογιο που δεν μπορεις να προσθεσεις καμια λεξη στο ελληνικο λεξικο που δεν βγαζει πλεον το συμβολο + πριν την λεξη όπως κανει στα αγγλικα και εκανε τοσο καιρο και με τα ελληνικα οσο είμασταν ακομα στα WP8 το πρόβλημα εμφανηστικε με τα 8.1 και θελω να βοηθήσετε με τις εμπειριες μονο δικε σας και να γραψετε και εσεις στο θεμα που ανοιξα και ακολουθοντας το δικο μου ποστ να γραψετε με τον ιδιο τροπο πια εκδοση εχετε και πιο κινητο

 

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wpdp-wppersonal/problem-with-both-windows-phone-81-and-on-greek/87e8f224-1aac-44a7-8387-2d29c22b27bc

 

 

 

Από χθες όσοι είναι dp μπορούν να κατεβάσουν την 8.1.1

Link to comment
Share on other sites

Από χθες όσοι είναι dp μπορούν να κατεβάσουν την 8.1.1

 

Και εγώ κατέβασα χθες την 8.1.1

Γνωρίζει κάποιος τι βελτιώσεις έχει η 8.1.1 γιατι εγώ δεν παρατήρησα κάτι το ουσιώδες.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ουσιώδες που είδα είναι ότι μπορείς να κάνεις φακέλους στην αρχική οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...