Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λειτουργεί κανονικά το ρολόι και οι ενημερώσεις του καιρού;

 

Ναι αλλά διάβασα ότι τρώει πολύ μπαταρία και την απεγκατέστησα την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά διάβασα ότι τρώει πολύ μπαταρία και την απεγκατέστησα την εφαρμογή.

 

Αυτή είναι η αλήθεια. Από την έκδοση portico ακόμα την απεγκατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να βάλει την cortana; Πέρασα την αναβάθμιση σε 8.1 αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα σε αγγλικά ηνωμένων πολιτειών. Τη βάζω στα αγγλικά και κάνει επανεκκίνηση το κινητό αλλά η γλώσσα παραμένει ίδια με εξαίρεση 2-3 εφαρμογές. Δηλαδή το ημερολόγιο γίνεται calendar και η εξοικονόμηση μπαταρίας γίνεται battery saver. Όλα τα άλλα παραμένουν στα Ελληνικά και η cortana άφαντη.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να βάλει την cortana; Πέρασα την αναβάθμιση σε 8.1 αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα σε αγγλικά ηνωμένων πολιτειών. Τη βάζω στα αγγλικά και κάνει επανεκκίνηση το κινητό αλλά η γλώσσα παραμένει ίδια με εξαίρεση 2-3 εφαρμογές. Δηλαδή το ημερολόγιο γίνεται calendar και η εξοικονόμηση μπαταρίας γίνεται battery saver. Όλα τα άλλα παραμένουν στα Ελληνικά και η cortana άφαντη.

 

Αλλάζεις γλώσσα και εθνικότητα όλα σε Αμερική. Τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δοκιμάστε να βάλετε το κινητό σε πτήση το βράδυ και πείτε μου πόση μπαταρία έκαψε το πρωί που θα ανοίξετε τα δίκτυα.

Εμένα μου έχει κάψει μέχρι και 30% έτσι για πλάκα, αφού πλέον δεν κλείνω το GSM.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δοκιμάστε να βάλετε το κινητό σε πτήση το βράδυ και πείτε μου πόση μπαταρία έκαψε το πρωί που θα ανοίξετε τα δίκτυα.

Εμένα μου έχει κάψει μέχρι και 30% έτσι για πλάκα, αφού πλέον δεν κλείνω το GSM.

 

 

Ειναι παρα πολυ. Ειδες στο παρασκηνιο τι τρεχει;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολυ. Ειδες στο παρασκηνιο τι τρεχει;

 

Εμένα όταν έχω κλειστό wifi και όλα τα radios εκτός από GSM μου καίει 2-3%. Βέβαια είναι καινούριο ακόμα και δεν έχει στρώσει η μπαταρία αλλά πιστεύω κάπου τόσο είναι το φυσιολογικό. Κλείσε NFC και GPS άμα δεν τα χρησιμοποιείς. Σε εμένα τρώνε πού μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί τίποτα όλα είναι κλειστά για αυτό λεω να το δοκιμάσετε να μου πειτε.

 

Έχεις βάλει την 8.1 χωρίς hard reset;

Είναι μεγάλο το update και συνήθως όταν κάθεται ή καινούργια ρομ πάνω στη παλιά μπορεί να δημιουργήσει αστάθειες.

Link to comment
Share on other sites

Θύμισε μου πως κάνεις hard reset, χάνεις ρυθμίσεις και προγράμματα;

 

 

Ρυθμίσεις, πληροφορίες, επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

Όταν χάνω πολύ μπαταρία το βράδυ είναι γιατί ενεργοποιείτε μόνο του το gps.

http://i60.tinypic.com/wkmqme.png

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
νεό update σήμερα για τα wp8.1

 

Μήπως γνωρίζεις τι βελτιώσεις έχουν γίνει;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις τι βελτιώσεις έχουν γίνει;

 

Δουλεύει το reading mode και οι σύνθετες ρυθμίσεις του internet explorer.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το reading mode και οι σύνθετες ρυθμίσεις του internet explorer.

Ok ευχαριστώ .

Μόλις τώρα την κατέβασα .

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Είναι minor update το οποίο δεν φέρνει σημαντικές αλλαγές αλλά διορθώνει κάποια bugs και βελτιώνει τη διάρκεια της μπαταρίας.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειδή σήμερα το πήρα στα χέρια μου και έδωσα το Lumia 625 που είχα πριν, 2 ερωτήσεις:

1) 160 χαρακτήρες στα sms έχουμε; EDIT: Με ποιά εφαρμογή το διορθώνω; EDIT: Το βρήκα

2) Το Here Drive (όχι το +, έστω το απλό) είναι δωρεάν ή επί πληρωμή;

3) Η HTC δεν είχε δικό της πρόγραμμα πλοήγησης ή θυμάμαι λάθος;

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειδή σήμερα το πήρα στα χέρια μου και έδωσα το Lumia 625 που είχα πριν, 2 ερωτήσεις:

1) 160 χαρακτήρες στα sms έχουμε; EDIT: Με ποιά εφαρμογή το διορθώνω; EDIT: Το βρήκα

2) Το Here Drive (όχι το +, έστω το απλό) είναι δωρεάν ή επί πληρωμή;

3) Η HTC δεν είχε δικό της πρόγραμμα πλοήγησης ή θυμάμαι λάθος;

 

1)Δεν γνωρίζω καθόλου καθώς σπάνια στέλνω sms.

2)Δωρεάν απλά πρέπει να αλλάξεις το Region σε ΗΠΑ για να το κατεβάσεις. Στη συνέχεια αλλάζεις πάλι σε Ελλάδα και λειτουργεί κανονικά.

3)Απ' όσο γνωρίζω όχι, ή και να είχε δεν το έχει πλέον διαθέσιμο τουλάχιστον στα WP.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειδή σήμερα το πήρα στα χέρια μου και έδωσα το Lumia 625 που είχα πριν, 2 ερωτήσεις:

1) 160 χαρακτήρες στα sms έχουμε; EDIT: Με ποιά εφαρμογή το διορθώνω; EDIT: Το βρήκα

2) Το Here Drive (όχι το +, έστω το απλό) είναι δωρεάν ή επί πληρωμή;

3) Η HTC δεν είχε δικό της πρόγραμμα πλοήγησης ή θυμάμαι λάθος;

 

 

Το here drive και το +, γενικα τη πλοηγηση της νοκια θα την δωσουνε σε ολα τα wph με την ελευση των 8.1

Link to comment
Share on other sites

Το here drive και το +, γενικα τη πλοηγηση της νοκια θα την δωσουνε σε ολα τα wph με την ελευση των 8.1

 

Α μάλιστα, γιατί βλέπω μόνο το Here Drive+ και κάνει €40. Και το έχω τζάμπα στο 625 ήθελα και στο 8Χ.

Κάτι άλλο, μπορείς αν βρεις το xap να βάλεις μόνος εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, γιατί βλέπω μόνο το Here Drive+ και κάνει €40. Και το έχω τζάμπα στο 625 ήθελα και στο 8Χ.

Κάτι άλλο, μπορείς αν βρεις το xap να βάλεις μόνος εφαρμογές;

 

Αν αλλάξεις το region σε United States τότε σου βγάζει το Here Drive+ κανονικά στο store δωρεάν να το κατεβάσεις.

Όσο για τις εφαρμογές μπορείς αφού πρώτα το συνδέσεις με υπολογιστή και κάνεις developer unlock να περάσεις μέχρι 2 εφαρμογές. Υπάρχει και τρόπος να αυξήσεις το όριο σε 10 εφαρμογές με ένα κινέζικο πρόγραμμα που κυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Έκτακτα.

Βασικά να περάσω εφαρμογές για το drive+ ήθελα, αλλά δούλεψε αυτό που μου είπες, σε υπέρευχαριστώ.

Το κινητάκι είναι τζετ και μου αρέσει που έχει καλή ανάλυση (το 625 είχε μικρή 800*480). Το μόνο κακό είναι με τα μηνύματα ο περιορισμός των χαρακτήρων. Και δεν είναι λύση να μπαίνεις σε άλλο πρόγραμμα, να κάνεις copy-paste και πάλι πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...