Jump to content

Motorola RAZR i


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περίμενα στα 400 !!!

Αυτό που πιστεύω οτι προβληματίζει τους περισσότερους ειναι ο καινούργιος επεξεργαστής της intel ελπίζοντας βεβαία οτι θα υποστηριχτή κατάλληλα .

 

Μέχρι τα Χριστούγεννα θα είναι στα 350 100%.

 

Αν δεν κάνω λάθος το αντίστοιχο αμερικάνικο Razr M με τον Krait έχει 390 δολλάρια συσκευή

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή μόνο το i θα έρθει Ευρώπη;

Ήθελα το M. :(

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/motorola-razr-i-1098183/review

 

Πολυ αναλυτικο review. Αν και θα μου λειψει πιστευω το Sense, η μεγαλη οθονη σε μικρο μεγεθος και το γεγονος οτι δεν εχει σχεδον καθολου bloatware με κανουν να προσανατολιζομαι στην αγορα του.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ήμουν έτοιμος να το τσιμπήσω και προσεξα οτι δεν έχει hdmi ουτε καν tvout? μπορει καποιος να το επαληθέυσει? Ελεος δηλαδή.. οχι μονο έβαλαν πειραματοζωο επεξεργαστή αλλά εβγαλαν και το micro hdmi του motorola M :(
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας το πω απλά...

εφόσον κυκλοφορήσει και το razr m δεν υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος το i απο το m

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας το πω απλά...

εφόσον κυκλοφορήσει και το razr m δεν υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος το i απο το m

 

Θα κυκλοφορήσει το m Ευρώπη ??

Εγώ είχα την εντύπωση οτι αντι για το m βγαλανε το i για Ευρώπη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει το m Ευρώπη ??

Εγώ είχα την εντύπωση οτι αντι για το m βγαλανε το i για Ευρώπη .

 

νομίζω θα κυκλοφορήσουν και τα 2

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα λέει πώς στην Ευρώπη θα κυκλοφορήσει μόνο το i

 

υπάρχει κάποιο λινκ για αυτό να δω και εγώ? :)

πάντως δεν έχει λογική να μην βγει Ευρώπη γιατί για Αμερική υπάρχει ούτως η άλλως το droid razr m που είναι μόνο για τις ΗΠΑ, για αυτό και βγήκε και το razr m για όλες τις υπόλοιπες αγορές

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο λινκ για αυτό να δω και εγώ? :)

πάντως δεν έχει λογική να μην βγει Ευρώπη γιατί για Αμερική υπάρχει ούτως η άλλως το droid razr m που είναι μόνο για τις ΗΠΑ, για αυτό και βγήκε και το razr m για όλες τις υπόλοιπες αγορές

 

Αυτά βρήκα πρόχειρα :)

 

 

http://www.themobileindian.com/news/8361_Motorola-to-unveil-Razr-M-with-Intel-Medfield-chip

 

Motorola and Intel together are holding a special 'Edge-to-Edge' event next week on September 18 in London, UK. At this event, Motorola will announce the Razr M smartphone powered by Intel Atom family mobile processor inside. This smartphone will have edge-t-edge touchscreen display and is meant specifically for the Europe region. The Razr M will be sold by Verizon as the Droid Razr M in select countries.

 

http://www.engadget.com/2012/09/05/motorola-razr-m-europe-intel/

 

The Intel mobile processor would replace the Snapdragon S4 residing in the US version, but the rest of the phone's specification (and dimensions) will remain unchanged
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα...

μένει να δούμε λοιπόν

προσωπικά αν και το razr m ήταν απο τα πρώτα στις επιλογές μου, το i με τον επεξεργαστή της Intel δεν το βλέπω και με πολύ καλό μάτι... :(

κρίμα πάντως

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακομα δεν καταλαβαίνω, γιατι βγάλανε το hdmi tv out feature? υπάρχει κάποια λογική? θέλουν να γλυτώσουν λεφτά? δεν το υποστηριζει ο επεξεργαστής?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακομα δεν καταλαβαίνω, γιατι βγάλανε το hdmi tv out feature? υπάρχει κάποια λογική? θέλουν να γλυτώσουν λεφτά? δεν το υποστηριζει ο επεξεργαστής?

 

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα για το τελευταιο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα...

μένει να δούμε λοιπόν

προσωπικά αν και το razr m ήταν απο τα πρώτα στις επιλογές μου, το i με τον επεξεργαστή της Intel δεν το βλέπω και με πολύ καλό μάτι... :(

κρίμα πάντως

Μα εκεί ειναι το θέμα .......αν φορούσε τον s4 δεν θα υπήρχαν ενδοιασμοί αλλά τώρα με intel είναι κάπως μπερδεμένα τα πραγματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμιά ενημέρωσε για το πότε να το περιμένουμε Ελλαδιστάν ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συμπαθητικό κινητό από άποψη εμφάνισης! Επιτέλους, μια συσκευή με μικρά πλαίσια γύρω από την οθόνη! Αν εξαιρέσεις τη μαύρη περιοχή στο κάτω μέρος της οθόνης, είναι ό,τι πρέπει!;) Θα προτιμούσα στο χώρο αυτό η συσκευή να εξακολουθήσει να έχει τα 3 κλασικά πλήκτρα αφής: back, home και setings γλιτώνοντας λίγο χώρο από την οθόνη, αλλά η εξαγορά της μαμάς motorola από την google που θέλει τις συσκευές που αναπτύχθηκαν για android 4+ χωρίς πλήκτρα πέρα από την οθόνη στην πρόσοψη των συσκευών βλέπεις..... Προσωπικά προτιμώ την προσέγγιση των HTC, Samsung κ.σια που τα διατηρούν, αλλά δε βαριέσαι...:rolleyes:

Όσον αφορά το hardware, ok, ο Atom λογικά θα υστερεί έναντι των τετραπύρηνων επεξεργαστών άλλων συσκευών, αλλά λογικά θα παραμένει ικανοποιητικότατος. Εν καιρώ που θα "στρώσει" η τιμή του και αν με κουράσει το Defy που έχω τώρα (που με CM10 πετάει πλέον, με κάποιους συμβιβασμούς φυσικά...) θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά ως το επόμενό μου τηλέφωνο.

 

Μια σκέψη μόνο, τροφή για σκέψη και με κίνδυνο γιούχας (:p): Δεδομένου ότι τα windows 8 (τα "κανονικά", όχι τα phone), θα είναι πλέον πολύ πιο tuch friendly και θα εγκαθίστανται σε ταμπλέτες με hardware αντίστοιχο με αυτό των lapot, δε θα ξαφνιαστώ καθόλου αν δούμε στο μέλλον κάποιον να καταφέρνει να τα τρέξει σε RAZR i, δεδομένου ότι από hardware στηρίζεται σε πλατφόρμα στην οποία ήδη θα εγκαθίστανται τα windows 8, βλέπε netbooks. Ένα dual boot RAZR i (windows 8 + Android) θα ήταν για εμένα το απόλυτο επαγγελματικό εργαλείο, αφού ανά πάσα ώρα και στιγμή θα μπορείς να έχεις στην παλάμη σου ένα desktop μηχάνημα που, όπως και να το κάνουμε, είναι πολλές φορές αναντικατάστατο... Όνειρο απατηλό; Ίσως... Απίθανο πάντως δεν το θεωρώ...:)

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA γράφει κάποιος ότι το κινητό ρουταρίστηκε!

Πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις τον bootloader, άρα μάλλον πάει η εγγύηση (γιατί ακόμα και να το ξε-ρουτάρεις για να το πας στο service, βλέπουν ότι το ξεκλείδωσες).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA γράφει κάποιος ότι το κινητό ρουταρίστηκε!

Πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις τον bootloader, άρα μάλλον πάει η εγγύηση (γιατί ακόμα και να το ξε-ρουτάρεις για να το πας στο service, βλέπουν ότι το ξεκλείδωσες).

 

Καλά η moto δεν είπε ότι απο δω και πέρα θα ξεκλειδώνει τους bootloaders στα τηλεφωνά της ????

Νομίζω οτι κάτι τέτοιο αναφέρθηκε ή ............ κάνω λάθος .

 

edit: χάνεις όντως την εγγύηση http://www.androidcentral.com/international-razr-hd-and-razr-i-now-part-motorola-bootloader-unlock-program

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/standalone/bootloader/unlock-your-device-a

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

475 στα σκρούτζ.

Και καλή κάμερα απ' ότι λένε.

 

Πανάκριβο !!!!!!

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα σχετικά με το ξεκλείδωμα του bootloader όπως το λέει εδώ

 

Once you get the unlock code, your device is no longer covered by the Motorola warranty;

 

Με το που θα πάρεις τον κωδικό χάνεις την εγγύηση (όχι με το που θα τον χρησιμοποιήσεις!) Το λέει μάλιστα 2 φορές στη σελίδα.

 

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/standalone/bootloader/unlock-your-device-a

 

Σαν να είναι ένας έξυπνος τρόπος να γλυτώσουν από εγγυήσεις.

Αν υπάρχει άλλος τρόπος για ξεκλείδωμα χωρίς να σε φακέλώσουν, ώστε να το επαναφέρεις, μπορεί να ναι προτιμότερος.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι περιμενατε ξεκλειδωμα bootloader και να μενει εντος εγγυησης?αυτο πρεπει να ειναι τρελη μια εταιρια για να το κανει...το αν θα βρεθει τροπος να ξεκλειδωνει με πλαγιο τροπο αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ίδιο κάνει και η Sony και η HTC μην παραξενευεσται θέλει κάποιος mod, root και custom rom με εγγύηση της εταιρίας? Nexus smartphone τότε.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι περιμενατε ξεκλειδωμα bootloader και να μενει εντος εγγυησης?αυτο πρεπει να ειναι τρελη μια εταιρια για να το κανει...το αν θα βρεθει τροπος να ξεκλειδωνει με πλαγιο τροπο αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...

Δηλαδή η samsung γιατι το κάνει ?

Μόνο κερδισμένη μπορεί να βγει μια εταιρία απο κάτι τέτοιο και ας το κάνει όπως λες και με πλάγιο τρόπο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...