Jump to content

Motorola RAZR i


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως ειναι η πρωτη φορα μετα απο πολυ καιρο που βρισκω ενα κινητο με τετοια αυτονομια...και εχω αλλαξει πολλες...σε 36 ωρες και με μετρια χρηση αυτη τη στιγμη ειναι στο 52 τοις εκατο....

Όντως φίλε ... συμφωνώ!! Φοβερή αυτονομία και τέλειες διαστάσεις για smartphone!!

Με μέτρια χρήση κρατάει χαλαρά 3-4 μέρες! Με τη ίδια χρήση σε όλα τα iphone που είχα, τα φόρτιζα καθημερινά!!:X

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όντως φίλε ... συμφωνώ!! Φοβερή αυτονομία και τέλειες διαστάσεις για smartphone!!

Με μέτρια χρήση κρατάει χαλαρά 3-4 μέρες! Με τη ίδια χρήση σε όλα τα iphone που είχα, τα φόρτιζα καθημερινά!!:X

Πράγματι παιδιά. Κρίμα που η μοτορόλα δεν συνέχισε με άλλα μοντέλα. Για μένα είχε πιάσει το νόημα με κομπακτ μέγεθος και μεγάλη αυτονομία. Η κάμερα να ταν λίγο πιο καλή...

Εξαιρετικό τηλέφωνο. Κοίταζα στα Skroutz και δεν έπεσε η τιμή του το τελευταίο διάστημα όμως. Σε αντίθεση με κάτι Sony Xperia T που έπεσε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο πεταει...δεν μου εχει κολησει ουτε στο ελαχιστο...δουλευετε ανετα με το ενα χερι..κραταει 2 μερες ....εχει καλη οθονη...ειναι στιβαρο και δινει μια μασιφ αισθηση..το μονο που με χαλαει ειναι η πλατη του που θα προτιμουσα να ηταν ολη απο κεβλαρ και να μην εχει στην καμερα αυτο το μαυρο πλαστικο περιμετρικα..αλλα και παλι ωραιο ειναι..ειμαι ομως περιεργος να δω αν θα παρει αλλες αναβαθμισεις εκτος απο αυτη που εχει ηδη παρει...επισης ειναι λογικο να μην πεφτει η τιμη του ευκολα αν σκεφτεις οτι το προηγουμενο razr ειναι ακομα στα 300 ...οποτε δεν ειναι φυσιολογικο να πεσει αυτο στα επιπεδα του πιο παλιου μοντελου...παντως ενω ειχα σκοπο να το κρατησω για λιγο και να παω για κανενα πιο μεγαλο αργοτερα μαλλον θα μεινει επαοριστον...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο πεταει...δεν μου εχει κολησει ουτε στο ελαχιστο...δουλευετε ανετα με το ενα χερι..κραταει 2 μερες ....εχει καλη οθονη...ειναι στιβαρο και δινει μια μασιφ αισθηση..το μονο που με χαλαει ειναι η πλατη του που θα προτιμουσα να ηταν ολη απο κεβλαρ και να μην εχει στην καμερα αυτο το μαυρο πλαστικο περιμετρικα..αλλα και παλι ωραιο ειναι..ειμαι ομως περιεργος να δω αν θα παρει αλλες αναβαθμισεις εκτος απο αυτη που εχει ηδη παρει...επισης ειναι λογικο να μην πεφτει η τιμη του ευκολα αν σκεφτεις οτι το προηγουμενο razr ειναι ακομα στα 300 ...οποτε δεν ειναι φυσιολογικο να πεσει αυτο στα επιπεδα του πιο παλιου μοντελου...παντως ενω ειχα σκοπο να το κρατησω για λιγο και να παω για κανενα πιο μεγαλο αργοτερα μαλλον θα μεινει επαοριστον...

 

Θα πάρει και την 4.2 κάποια στιγμή

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Είναι ευρέως και κοινώς αποδεκτό πως οι κάτοχοι διαφόρων Android συσκευών οφείλουν πολλά στην τεράστια κοινότητα από developers – users που βρίσκονται πίσω από το Bugdroid.

 

Είναι επίσης πασίγνωστο το ότι η Motorola προσπαθεί να κάνει βήματα προς το ξεκλείδωμα των bootloaders σε διάφορες συσκευές, χωρίς όμως να έχει παρατηρηθεί κάποια αξιοσημείωτη πρόοδος.

 

Εδώ λοιπόν έρχεται ο researcher Dan Rosenberg, ο οποίος προχώρησε και βρήκε μία μέθοδο η οποία επιτρέπει το πολυπόθητο ξεκλείδωμα.

 

Εάν είσαι κάτοχος ενός εκ των DROID RAZR HD/M ή του Atrix HD, συσκευών δηλαδή που δεν τρέχουν τους παλιούς επεξεργαστές OMAP που είχαν τα πρώτα Android RAZR, θα πρέπει να θεωρείς σχεδόν σίγουρο πως το ξεκλείδωμα είναι παραπάνω από κοντά!

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Είναι ευρέως και κοινώς αποδεκτό πως οι κάτοχοι διαφόρων Android συσκευών οφείλουν πολλά στην τεράστια κοινότητα από developers – users που βρίσκονται πίσω από το Bugdroid.

 

Είναι επίσης πασίγνωστο το ότι η Motorola προσπαθεί να κάνει βήματα προς το ξεκλείδωμα των bootloaders σε διάφορες συσκευές, χωρίς όμως να έχει παρατηρηθεί κάποια αξιοσημείωτη πρόοδος.

 

Εδώ λοιπόν έρχεται ο researcher Dan Rosenberg, ο οποίος προχώρησε και βρήκε μία μέθοδο η οποία επιτρέπει το πολυπόθητο ξεκλείδωμα.

 

Εάν είσαι κάτοχος ενός εκ των DROID RAZR HD/M ή του Atrix HD, συσκευών δηλαδή που δεν τρέχουν τους παλιούς επεξεργαστές OMAP που είχαν τα πρώτα Android RAZR, θα πρέπει να θεωρείς σχεδόν σίγουρο πως το ξεκλείδωμα είναι παραπάνω από κοντά!

 

Source: gadgeta.me

 

Να ενημερώσω ότι για το ξεκλείδωμα του Bootloader του Razr I υπάρχει εύκολη και επίσημη διαδικασία από την ίδια την Motorola στο Site της ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
περιμενω σημερα τη συσκευη , απο gps πως παει;

 

Η συσκευή είναι πολύ καλή χωρίς κανένα μειωνεκτημα. Θεωρώ πως είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά. Και δεν το λέω επειδή το έχω. Έχω δει πολλές συσκευές αλλά σαν και αυτή καμιά. Το gps σου κλειδώνει σε λιγότερο από 15 sec. Η μπαταρία με φουλ επαγγελματικη χρήση σου βγάζει άνετα 24 ώρες.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους. Επειδη μαλλον θα το παρω αυτη τη βδομαδα θα ηθελα οποιος εχει λιγο χρονο να με βοηθησει να σιγουρευτω για 1-2 πραγματα

 

1)Με το kernel απο τη μανα του και Jelly Bean μπορεις να εγκαταστησεις το flash apk για να σερφαρεις με firefox σε flash sites???

 

2)Λογω του <<παραξενου>> επεξεργαστη που εχει υπαρχουν καποιες εφαρμογες που δεν παιζουν σωστα, απο οσο εχω διαβασει. Αν μπορεις καποιος να κατεβασει τις 3 παρακατω free που με ενδιαφερουν και να μου πει αν κανουν κανονικα εγκατασταση

 

Auto Screen On

Sound Profile

Quick Note

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

1)Με το kernel απο τη μανα του και Jelly Bean μπορεις να εγκαταστησεις το flash apk για να σερφαρεις με firefox σε flash sites???

 

'Οχι, με το μαμά kernel ΔΕΝ έχεις flash περιεχόμενο με τους γνωστούς browsers ..., εκτός φυσικά από το Puffin Web Browser που κάνεις μια χαρά την δουλειά σου και τον βρίσκεις τσαμπέ και στα γνωστά κατατόπια! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια δοκιμασε κανεις,

αν υποστηριζει USB on the go;

 

εχει βαλει κανεις κομμενη sim;

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασε κανεις,

αν υποστηριζει USB on the go;

 

εχει βαλει κανεις κομμενη sim;

 

USB on the go - Δεν υποστηρίζει

 

κομμένη Sim - Δεν μου δούλεψε

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ακριβως...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε αναφέρετε σε ποιούς δουλευει η κομμένη sim σε microsim.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν μιά sim να μη δουλεύει επειδή έχει αφαιρεθεί μια λωρίδα πλαστικού γύρω-γύρω; Θα τρελαθούμε; :wacko: Eκτός αν κάποιος την κόψει όπως νά'ναι με λεπίδα!

 

Είναι δυνατόν από την στιγμή που αν κόψεις την λωρίδα πλαστικού γύρω-γύρω ΔΕΝ κουμπώνει μέσα Κινητό. Γιατί μην ξεχνάμε ότι η SIM στο Razr I είναι κουμπωτή και όχι με "συρταράκι"

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σε καλή τιμή μεταχειρισμένο και σκέφτομαι να το αγοράσω ....τι μου προτείνετε? είναι καλό, αξιόπιστο κτλ.... ?

 

Στα πόσα χρήματα το βρήκες;

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δουλεψε η sim κομενη, και μαλιστα την εκοψα με ψαλιδι ακολουθοντας το πατρον που βρηκα στο ιντερνετ κ μετα τη λιμαρα συρω γυρω με λιμα για νυχια για να μη σκαλωσει πουθενα

 

εγω παντως μτχ το πηρα πριν ενα μηνα 240 € κ εχω να πω οτι ειναι κινηταρα.

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

μου κολλησε η οθονη...

τα κουμπια δουλευουν αλλα η οθονη οχι...

εκανα reset αλλα δεν λειτουργει η οθονη για να ξεκλειδοσει και να βαλω pin...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

μου κολλησε η οθονη...

τα κουμπια δουλευουν αλλα η οθονη οχι...

εκανα reset αλλα δεν λειτουργει η οθονη για να ξεκλειδοσει και να βαλω pin...

 

Κάνε ακόμα μερικά reset και κάνε και ακόμα τόσα restart, μπας και ....!!!

Δοκίμασε και κάτι "χωριάτικο", πίεσε ελαφριά (.... ελαφριά ε??) την οθόνη σε όλα της τα σημεία μπας και για κάποιον λόγο είχε ξεκουμπώσει από μέσα!! Μήπως σου έπεσε κάτω? Ή το είχες σε καμιά τσέπη και έτσι όπως έκατσες το πίεσες δυνατά? Αν δεν βρεις και πάλι άκρη, πάρε τηλέφωνο στην moto και μίλα με κάποιον τεχνικό!! Θα στο αλλάξουν (επιδιορθώσουν) στην εγγύηση (αν δεν έχει εμφανή σημάδια από πτώση), μην ανησυχείς!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελευταια λαγκαρει πολυ το κινητακι μου.

Οταν παταω το κουμπι να ανοιξει η οθονη μου δειχνει για 1 δευτερολεπτο την ωρα αποταν ηταν τελευταια φορα ανοιχτη η οθονη κ μετα αλλαζει στη τωρινη ωρα.

 

Ή μπορει να πληκτρολογω μια λεξη κ να μη δειχνει τα γραμματα παρα μετα απο λιγο που τα βγαζει ολα μαζι.

 

Να του κανω φορματ να ισιωσει? Αν ναι,πως το κανω?

 

Υ.σ. και δυστηχως μετα το update 8 στις 10 φορες που μπαινω στις επαφες μου λεει οτι η εφαρμογη διακοπηκε και τη ξανανοιγω μετα οπιυ μπαινει κανονιξα. Μουρχεται να κατεβασω αλλο app για επαφες...

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...