Jump to content

Motorola RAZR i


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε ταξιδιώτη για το κατατοπιστικό minireview.

Το razr i είναι για μένα το επικρατέστερο κινητό, αν αποφασίσω ότι ήρθε η ώρα για αγορά.

Μέγεθος, κατασκευή, μπαταρία, ποιότητα κλήσης! Η κάμερα να ταν λίγο πιο καλή, και η τιμή του πιο προσιτή, θα ήταν best seller. (Δεν ξέρω αν είναι ; στο εξωτερικό)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα με ευχάριστα νέα. Ξεκίνησε η αναβάθμιση σε Jelly Bean 4.1.2 σήμερα στη Γαλλία

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Live benchmarks...:)

Θα το κρατησω μάλλον,το κινητο ανταποκρίνεται απλα τέλεια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Στην Ελλαδα θα το φερει καποιος παροχος?

 

Καλησπερα και απο μενα! Στην Ελλαδα θα το φερει καποιος παροχος?

Ακυρη η ερωτηση! Εχει απαντηθει παραπανω!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ πάνω απο ενάμισυ μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Τα μόνα αρνητικά του είναι κατά τη γνώμη μου τα εξής:

1) Μέτρια κάμερα

2) Κλειδωμένος bootloader. Άν τον ξεκλειδώσουμε χάνουμε την εγγυήση.

3) Όταν πατάμε στιγμιαία το on/off για να σβήσει η οθόνη ακούγεται ένας ήχος σαν να βγάζει κάποιος φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

........

3) Όταν πατάμε στιγμιαία το on/off για να σβήσει η οθόνη ακούγεται ένας ήχος σαν να βγάζει κάποιος φωτογραφία.

 

Γιατί δεν το απενεργοποιείς?:p

Ρυθμίσεις --> ήχος --> ήχος κλειδώματος οθόνης!!;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το απενεργοποιείς?:p

Ρυθμίσεις --> ήχος --> ήχος κλειδώματος οθόνης!!;)

 

Καλά, μολίς μου βελτίωσες το κινητό κατά 33,33%!:lol::lol:

Δεν είχα προσέξει αυτή τη ρύθμιση, να'σαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μόλις μου βελτίωσες το κινητό κατά 33,33%!:lol::lol:

Δεν είχα προσέξει αυτή τη ρύθμιση, να'σαι καλά...

 

:lol:...., καλά, άσε... και γω μερικές φορές βρίσκω ρυθμίσεις στις συσκευές μου μετά από καιρό! Απλά βαριέμαι να το πασπατεύω και πολύ πολύ! Τα αφήνω να έρθουν μόνα τους!!:p

Όσο για την κάμερα, κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμα που θα μας έρθει η Jelly Bean και μπορεί να δούμε μια μικρή βελτίωση! Έτσι τουλάχιστον λένε σε μερικά φόρουμ που την έχουν ήδη περάσει! Πάντως γενικά διαβάζω θετικά σχόλια! Ελπίζω να μας την φέρουν και μας σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο xda έχει αφαιρέσει τα .apk του Launcher, του Weather και του widget με το ρολόι από το Razr M και το έχω περάσει στο κινητό μου.

Επειδή λογικά ο launcher του Razr i είναι ο ίδιος με αυτόν του Rarz M, μπορείτε να μου πείτε αν εσείς έχετε κάπου επιλογή για το κάθε πόση ώρα να κάνει ανανέωση ο καιρός ή αν ο χρόνος είναι fixed;

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το κινητο!!!καμια θηκουλα καλη παιζει?
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο xda έχει αφαιρέσει τα .apk του Launcher, του Weather και του widget με το ρολόι από το Razr M και το έχω περάσει στο κινητό μου.

Επειδή λογικά ο launcher του Razr i είναι ο ίδιος με αυτόν του Rarz M, μπορείτε να μου πείτε αν εσείς έχετε κάπου επιλογή για το κάθε πόση ώρα να κάνει ανανέωση ο καιρός ή αν ο χρόνος είναι fixed;

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν ξέρω την απάντηση, αλλά αυτό το .apk παίζει να το λάβουμε και εμείς; :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο xda έχει αφαιρέσει τα .apk του Launcher, του Weather και του widget με το ρολόι από το Razr M και το έχω περάσει στο κινητό μου.

Επειδή λογικά ο launcher του Razr i είναι ο ίδιος με αυτόν του Rarz M, μπορείτε να μου πείτε αν εσείς έχετε κάπου επιλογή για το κάθε πόση ώρα να κάνει ανανέωση ο καιρός ή αν ο χρόνος είναι fixed;

 

Ευχαριστώ.

 

Ο καιρός κάνει ανανέωση από μόνος του. Τώρα κάθε πότε δεν ξέρω, πάντως σίγουρα κάνει ανανέωση όποτε πατάς να τον δεις.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σημερα πηρα και εγω το κινητο και το σκαλιζω να δω τι παιζει.Μηπως εχουμε κανενα νεο για jelly bean?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την απάντηση, αλλά αυτό το .apk παίζει να το λάβουμε και εμείς; :D

 

Όχι το, αλλά τα .apk. ;)

Το thread στο xda είναι αυτό. Aφορά το Gnexus, αλλά όπως θα διαβάσεις το έχουν δοκιμάσει σε αρκετές συσκευές, και φυσικά εγώ σε Nexus4. Δεν ξέρω αν παίζει απροβλήματιστα σε όλες τις συσκευές, κάνε μία δοκιμή. Κάνεις όλα τα .apk εγκατάσταση ένα προς ένα και ορίζεις να έχεις ενεργό τον Moto Launcher. Το μόνο κακό είναι πως δεν είναι καθόλου παραμετροποίησιμος...

 

Ο καιρός κάνει ανανέωση από μόνος του. Τώρα κάθε πότε δεν ξέρω, πάντως σίγουρα κάνει ανανέωση όποτε πατάς να τον δεις.

 

Όταν πατάς επάνω του, το κατάλαβα ότι το κάνει και δεν με ενοχλεί.

Απλά μου έδωσε την ιδέα ότι κάνει ανανέωση και κάθε φορά που ξεκλειδώνεις το κινητό και αν είναι έτσι ίσως να 'τρώει' πολλά data. Θέλει πάντως ψάξιμο.

Thanks.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σημερα πηρα και εγω το κινητο και το σκαλιζω να δω τι παιζει.Μηπως εχουμε κανενα νεο για jelly bean?

 

Είπαμε ξεκίνησε η αναβάθμιση από τη Γαλλία

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το κινητό στα χέρια μου 1 μήνα το αγόρασα απο EBAY UK και θα αναφέρω παρακάτω τισ μέχρι τώρα εντυπώσεις μου

να σημειώσω ότι ειναι το πρώτο moorola που έχω,τα προηγούμενα κινητά μου: NOKIA 6210 -NOKIA N95 -NOKIA N8

 

Το κινητο ειναι απλα χαρμα οφθαλμών,τόσο οπτικά οσο και στο χέρι...τα υλικά κατασκευής του ειναι απλα εκτός συναγωνισμού καθώς ειναι κορυφή το τηλέφωνο σαν κατασκευή.

Περνάμε στην οθόνη,πανέμορφα χρώματα,έστω και αν η ανάλυση της ειναι μικρή, Καλη απόκριση

Το interface που χει βάλει η moto στο κινητο ειναι πολυ ωραίο

Το ηχείο ειναι πολυ καλό.

Ποιότητα συνομιλίας,άψογη,κανένα πρόβλημα,Καλη ένταση και σωστή ποιότητα στην κλήση.επισης το σήμα του πολυ καλό.

Συνδεσιμοτητα μέσω bt,wifi,άψογη,κανένα απολύτως πρόβλημα...σήμα καμπάνα το wifi.

Μπαταρία,μου άφησε πολυ καλές εντυπώσεις,με πολυ χρήση την μέρα θα την βγάλει πολυ άνετα,με μέτρια χρήση να υπολογισετε κανένα διήμερο.

Intel inside,μόνο πύρινος,,το lag δεν γνωρίζει τι ειναι ακριβώς και δύσκολα θα δει κάποιος χρήστης να λαγκαρει.

Η κάμερα,ειναι απλα μέτρια,όπως καταλαβαίνετε λογω Ν8 δεν μπορώ να πώ κάτι παραπάνω ίσως με την αναβάθμιση γίνει κάτι.

Το κινητο πραγματικα ειναι παρά πολυ καλο,και μακάρι η Μοτο να το προωθήσει περισσότερο με το ανάλογο support.

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΙΤΟΥ ΕΔΩ Κ 15 ΜΕΡΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...ΕΙΧΑ ΤΗΝ 4.0.4 Κ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ 4.1.2 (300.7mb) ΤΟ ΤΗΛ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΣΑΤΥΡΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ 320 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟΓΕΙΩΘΗΚΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΜΕΡΑ ΑΥΞΗΣΗ ΜΝΗΜΗΣ ΡΑΜ ΕΙΧΑ 340 mb free ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Κ ΜΕΤΑ ΕΧΩ 470mb ΜΕ 40 ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΦΩΡΤΩΜΕΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΟΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΠΟΣΤΑΡΩ.?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα στο τοπικ μολις το πηρα απο τον Γιαννη (ταξιδιωτης22)

πρωτες εντυπωσεις αριστες

δεν βλεπω διαφορα στην εμπειρια χρησης απο το lg4x που ειχα ακριβως πριν

 

 

 

Πως θα καταλάβω από ποια χώρα είναι το κινητό ;

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα στο τοπικ μολις το πηρα απο τον Γιαννη (ταξιδιωτης22)

πρωτες εντυπωσεις αριστες

δεν βλεπω διαφορα στην εμπειρια χρησης απο το lg4x που ειχα ακριβως πριν

 

 

 

Πως θα καταλάβω από ποια χώρα είναι το κινητό ;

 

Να μην σου Πω οτι παίζει να σκρολαρει και καλύτερα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το app vrisko.gr δεν ειναι συμαβτο με το κινητο ε?

με πεταει συνεχεια εξω

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε η ενημερωση για αναβαθμιση 300mb,για να δουμε τι καλο θα δουμε!!!!!
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

το κινητο απο super καλο ποσο καλυτερο θα γινει αραγε?αναμενω εντυπωσεις φιλοι μου,καλα Μανο εσυ θα μου τα πεις απο πρωτο χερϊ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πλεοντο κινητο ειναι στην 4.1.2

εχει μια αλλαγη στην lock scrren στο ρολοι

αλλαγη το πληκτρολογιο

εχει πλεον το κουμπι με την γη επανω για την αλλαγη της γλωσσας γραφεις

τοσκαλιζω και βλεπουμε

ααα σα να δειχνει πιο smooth

αλλαξε και η μπαρα αναζητησης της google

 

 

ενα αρνητικο: η navv bar κατω εγινε λιγο πιο παχια

 

 

 

εβαλαν file manager !!

επισης την εφαρμογη car για χρηση στο αυτοκινητο

 

εχει βελριωθει η γραφη με το πληκτρολογιο πριν ειχε ενα θεματακι

 

 

εχει και πιο πολυ ελευθερη ρaμ τωρα γυρω στα 420 mb

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...