Jump to content

Διλημμα wind η hol για σταθερη - ιντερνετ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Ειμαι συνδρομητης σε hol double play + vodafone στο κινητο στη περιοχη αμαρουσιου

Πληρωνω 66 ευρω για 2 γραμμες κινητης (δικη μου + συζυγου με απεριοριστα προς vodafone) και σταθερο (απεριοριστες κλησεις + 60 λεπτα κινητο + 48 χωρες εξωτερικο) + ιντερνετ 24 mbps (κλειδωνει περιπου 16)

Με πηραν απο την wind και μου δινουν με 60 ευρω αναλογο σταθερο + ιντερνετ και κινητα με ελαφρως καλυτερο χρονο προς τριτους (+30 min) + μια καρτα wind που αυτοματα ανανεωνεται με 10 ευρω η 200 λεπτα ανα μηνα για ενα χρονο.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι περισσοτερο η ποιοτητα τηλεφωνιας + ιντερνετ για το αν θα κανω την κινηση αλλαγης παροχων και οχι τοσο το κινητο

Αν καποιος εχει εμπειρια με αναλογο θεμα κ wind στην συγκεκριμενη περιοχη ευχαριστως να την ακουσω

Τι λετε αξιζει τον κοπο;

Link to comment
Share on other sites

Λιγο μακρια, Νεα Σμυρνη, αλλα η εμπειρια μου με την wind τα τελευταια 2-3 χρονια ειναι αριστη. στις αρχες, οταν ηταν ακομα tellas, ειχε πολλα θεματακια αλλα τωρα τελευταια ΚΑΝΕΝΑ προβλημα, internet κλειδωνω γυρω στα 8 ενω αλλοι τριγυρω με οτε πχ ειναι χαμηλοτερα, ποιοτητα τηλεφωνιας μια χαρα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

@matzos

Το internet στα ίδια επίπεδα που είσαι τώρα θα είναι.

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε από το τηλέφωνο ζήτα την προσφορά γραπτά και το όνομα του υπαλλήλου. Ακόμα και την προσφορά με το καρτοκινητό που θα σου δώσουν. Είναι εξωτερικοί συνεργάτες, η προφορική συμφωνία δεν σε καλύπτει σε τίποτα αν υπογράψεις διαφορετικά πράγματα στο συβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι περνουν απο τα κεντρικα της wind

μου αφησαν και τηλεφωνο και ονομα υπαλληλου

δε ξερω ρε παιδια το σκεφτομαι καθοτι με τη hol 6 χρονια απο το πρωτα double play της αθηνας εχω, δεν ειχα ποτε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημο να ζητήσεις την προσφορά γραπτά με ένα fax ή mail
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τη HOL και ρώτα τους αν μπορούν να σου κάνουν ανάλογη προσφορά διαφορετικά θα φύγεις. Δες επίσης τα πακέτα της Q για τα κινητά. Φαίνονται καλά και ίσως αν κάνεις άλλο συνδυασμό να βγει ακόμη φτηνότερα.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τη HOL και ρώτα τους αν μπορούν να σου κάνουν ανάλογη προσφορά διαφορετικά θα φύγεις. Δες επίσης τα πακέτα της Q για τα κινητά. Φαίνονται καλά και ίσως αν κάνεις άλλο συνδυασμό να βγει ακόμη φτηνότερα.

 

Θα συμφωνησω με τον φιλο !

 

Το κερδος που σου βγαζουν αν εξαιρεσουμε την καρτα, ειναι 6€/μηνα οπως λες. Αρα 78€ τον χρονο αν αφαιρεσεις τα τελη μεταφορας και ενεργοποιησεις περιπου 37€ ολη η ιστορια θα γινει για 40€/χρονο. Αν εισαι ικανοποιημενος απο κινητο και σταθερο, περνεις την HOL και ζητας να σου δωσουν το μεγαλο πακετο ( απεριοριστα σταθερα +ιντερνετ+ απεριοριστα εξωτερικ + 1ωρα κινητα , στα 29€, που ειναι η προσφορα που τρεχει τωρα) και μιλας με την VF να σου κανουν καποια εκπτωση γιατι ειχες προσφορα.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι περνουν απο τα κεντρικα της wind

μου αφησαν και τηλεφωνο και ονομα υπαλληλου

δε ξερω ρε παιδια το σκεφτομαι καθοτι με τη hol 6 χρονια απο το πρωτα double play της αθηνας εχω, δεν ειχα ποτε προβλημα

 

Ούτε με τη Wind θα έχεις πρόβλημα. Στο Μαρούσι έχω αρκετούς γνωστούς και δεν έχουν παράπονα ;)

Link to comment
Share on other sites

την ίδια ταχύτητα θα πιάνεις και με τη wind απλώς έχει κάποια προβληματάκια τελευταία η wind όσον αφορά το youtube
Link to comment
Share on other sites

την ίδια ταχύτητα θα πιάνεις και με τη wind απλώς έχει κάποια προβληματάκια τελευταία η wind όσον αφορά το youtube

 

Αν έχεις εσύ προσωπικά πρόβλημα με YouTube, δε σημαίνει ότι έχει όλη η Wind κάποιο θέμα.

Μια χαρά παίζει γενικά το YouTube και σε HD.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εσύ προσωπικά πρόβλημα με YouTube, δε σημαίνει ότι έχει όλη η Wind κάποιο θέμα.

Μια χαρά παίζει γενικά το YouTube και σε HD.

 

Τα ίδια και από εμένα... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα. έχω κι εγώ την ίδια απορία. Φεύγω από cyta και θέκω να πάω σε μια από τις δύο λόγω των προσφορών τους. Τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Η wind έχει πάντως έχει double play με 20 € και δίνει εξτραδάκια, 300' σε κινητά και 120' σε f2g, οπότε με 5 € έξτρα από την προσφορα που αναφέρει ο φίλος παραπάνω, έχεις αρκετές επιπλέον παροχές;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη γνώμη σας ,θέλω για το γιο μου φοιτητή ,μια φθηνή λύση adsl internet ,περιοχή αμπελοκήπων -Πανόρμου,σκεφτόμουν wind 2play με 20€ αλλά χρεώνει 75€ ενεργοποιηση νέας γραμμής + κόστος ρουτερ ..., η forthnet με τα 15€ δίνει ρουτερ δωρεάν? ,η ενεργοποίηση ποσο είναι ? ,η κάποια αλλη πρόταση δοκιμασμένη και οικονομικη για την περιοχή αυτή ? Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη γνώμη σας ,θέλω για το γιο μου φοιτητή ,μια φθηνή λύση adsl internet ,περιοχή αμπελοκήπων -Πανόρμου,σκεφτόμουν wind 2play με 20€ αλλά χρεώνει 75€ ενεργοποιηση νέας γραμμής + κόστος ρουτερ ..., η forthnet με τα 15€ δίνει ρουτερ δωρεάν? ,η ενεργοποίηση ποσο είναι ? ,η κάποια αλλη πρόταση δοκιμασμένη και οικονομικη για την περιοχή αυτή ?

 

για περισσότερες λεπτομέρειες για forthnet με 15 ευρώ το μήνα προπληρωμή μπορείς να δεις εδώ http://www.forthnet.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=6694

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη γνώμη σας ,θέλω για το γιο μου φοιτητή ,μια φθηνή λύση adsl internet ,περιοχή αμπελοκήπων -Πανόρμου,σκεφτόμουν wind 2play με 20€ αλλά χρεώνει 75€ ενεργοποιηση νέας γραμμής + κόστος ρουτερ ..., η forthnet με τα 15€ δίνει ρουτερ δωρεάν? ,η ενεργοποίηση ποσο είναι ? ,η κάποια αλλη πρόταση δοκιμασμένη και οικονομικη για την περιοχή αυτή ?

 

Νομίζω ότι δύσκολα γλυτώνεις τα τέλη ενεργοποίησης σε οποιαδήποτε εταιρία, εκτός και αν παίζει προσφορά...

Αν έχει πάντως και η forthnet, θεωρώ πως αξίζει η wind γιατί σου δίνει απεριόριστες κλήσεις και 300 μβ για να τα χρησιμοποιήσεις σε άλλη συσκεύη, που είναι σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δύσκολα γλυτώνεις τα τέλη ενεργοποίησης σε οποιαδήποτε εταιρία, εκτός και αν παίζει προσφορά...

Αν έχει πάντως και η forthnet, θεωρώ πως αξίζει η wind γιατί σου δίνει απεριόριστες κλήσεις και 300 μβ για να τα χρησιμοποιήσεις σε άλλη συσκεύη, που είναι σούπερ!

 

Στην CYTA ενεργοποίηση 20€ και δωρεάν εξοπλισμός με 22€ 24mbps+160΄κινητά+ απεριόριστα σταθερά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη γνώμη σας ,θέλω για το γιο μου φοιτητή ,μια φθηνή λύση adsl internet ,περιοχή αμπελοκήπων -Πανόρμου,σκεφτόμουν wind 2play με 20€ αλλά χρεώνει 75€ ενεργοποιηση νέας γραμμής + κόστος ρουτερ ..., η forthnet με τα 15€ δίνει ρουτερ δωρεάν? ,η ενεργοποίηση ποσο είναι ? ,η κάποια αλλη πρόταση δοκιμασμένη και οικονομικη για την περιοχή αυτή ?

 

Στη forthnet το ρούτερ είναι δωρεάν και τα 15 ευρώ είναι για σύνδεση για ένα χρόνο και όχι για 2 χρόνια όπως στη wind

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Απο προσωπικη εμπειρια hol+vodafone red+hol tv, ολα λειτουργουν αψογα εδω και 2 χρονια, περιοχη Πειραιας.
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια hol+vodafone red+hol tv, ολα λειτουργουν αψογα εδω και 2 χρονια, περιοχη Πειραιας.

 

Ευχαριστώ για το άμεσο! Από χρεώσεις όλα κανονικά; :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια ακριβώς απορία.

wind + windW

hol + vodafon red

Μου κάνουν προσφορές κάπου στα 50 ευρώ. Ποια θεωρείτε εσεις αξιόπιστη?

 

Προσωπικά επέλεξα Wind. Ακόμη και αν αυτή τη στιγμή οι προσφορές που σου κάνουν είναι ίδιες, σε τυχόν ανανέωση η Wind θα κάνει καλύτερη προσφορά. Γενικώς έχει τον πιο "φιλικό προς την τσέπη μας" τιμοκατάλογο, από όλες τις εταιρίες τηλεφωνίας στην Ελλάδα. Άσε που παίζει άψογα γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επέλεξα Wind. Ακόμη και αν αυτή τη στιγμή οι προσφορές που σου κάνουν είναι ίδιες, σε τυχόν ανανέωση η Wind θα κάνει καλύτερη προσφορά. Γενικώς έχει τον πιο "φιλικό προς την τσέπη μας" τιμοκατάλογο, από όλες τις εταιρίες τηλεφωνίας στην Ελλάδα. Άσε που παίζει άψογα γενικώς.

 

Σίγουρα η wind τα παει πολυ καλα με την οικονομία;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...