Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εδώ επισημασμένο θέμα για το adsl in a box ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re sxetikoasxete? pianeis 37 kai exeis kai parapono? mia xara eisai!!! An kai to kanoniko gia 384 einai peripoy 48KB/sec (384/8=48), gia ta ellinika dedomena tou dsl min perimeneis parapano apo 40...
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα όπως το Midpoint, το οποίο όμως κανείς δεν έχει καταφέρει να δουλέψει. Με λίγα λόγια ξέχνα το...
Link to comment
Share on other sites

re sxetikoasxete? pianeis 37 kai exeis kai parapono? mia xara eisai!!! An kai to kanoniko gia 384 einai peripoy 48KB/sec (384/8=48), gia ta ellinika dedomena tou dsl min perimeneis parapano apo 40...

 

48 δεν ειναι το κανονικο, ειναι το μεγιστο δυνατο. Μια χαρα ειναι το 37. Και δεν χρειαζεται να ανοιγουμε νεο τοπικ για καθε προβλημα μας :!:

Link to comment
Share on other sites

1) 37 δεν είναι εντάξει για τα ελληνικά δεδομένα..

2) Κάθε μέρα που κάνω απο servers (όχι p2p) download ποιάνω 41 σταθερά

3) Δεν ποιάνω μια σταθερή ταχύτητα, 37 είναι μέσος όρος, αυτό είναι που με προβλημάτισε

4) Δεν είμαι newbie με DSL... ξέρω τι ρωτάω... ρώτησα και σε άλλα forums και μου είπαν κι άλλα παιδιά που έχουν το ίδιο πρόβλημα π.χ. απο Γλυφάδα

5) Δεν ανάγκασα κανέναν να διαβάσει το thread! :rolleyes: Απλά ήθελα να δω μήπως έχω εγώ ή είναι γενικό το πρόβλημα :) Ξέρω πολύ καλά πότε πρέπει να ανοιχτεί thread... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

1) 37 δεν είναι εντάξει για τα ελληνικά δεδομένα..

2) Κάθε μέρα που κάνω απο servers (όχι p2p) download ποιάνω 41 σταθερά

3) Δεν ποιάνω μια σταθερή ταχύτητα, 37 είναι μέσος όρος, αυτό είναι που με προβλημάτισε

4) Δεν είμαι newbie με DSL... ξέρω τι ρωτάω... ρώτησα και σε άλλα forums και μου είπαν κι άλλα παιδιά που έχουν το ίδιο πρόβλημα π.χ. απο Γλυφάδα

5) Δεν ανάγκασα κανέναν να διαβάσει το thread! :rolleyes: Απλά ήθελα να δω μήπως έχω εγώ ή είναι γενικό το πρόβλημα :) Ξέρω πολύ καλά πότε πρέπει να ανοιχτεί thread... :shifty:

 

1) :lol: :lol: :lol:

2,3) Επειδη για λιγες μερες πιανεις μεσο ορο 37 αντι για 41 δεν σημαινει κατι.

4) Αφου εισαι παλιουρας παρε στον ΟΤΕ δηλωσε βλαδη και οταν σου πουν με ποσο κατεβαζεις? 37kb/s! τουυυυυυυυυυυυυυυυυυτ ! Ναι με ακουτε??

5) Παρακαλω δεν κανει τιποτα, εδω ειμαστε για να βοηθαμε :confused:

 

Α και επειδη ξερεις ποτε πρεπει να ανοιγεις νεο θεμα,μαθε να αναζητας κιολας

 

1

 

2

 

και πολλα αλλα. Και την επομενη φορα αντι να εισαι ερεστικος πες και ενα ευχαριστω :mad:

Link to comment
Share on other sites

μπορείς από hol απ'ότι ξέρω.

ας συνεχίσουμε όμως εδώ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εεε ήρεμα.

 

όποιος έχει πρόβλημα με τη σύνδεση του, να το αναφέρει στο αντίστοιχο επισημασμένο θέμα, ευχαριστώ.:)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

διάβασε λίγο για το port forwarding στον οδηγό του lewton. (τελευταία παράγραφος):)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

kai pou mporw na vrw to midpoint? to site http://www.midpoint.com einai Currently Unavailable...

Είναι έτσι χρόνια τώρα. Το πρόγραμμα θα το βρεις σε κάποιο p2p πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

EIMAI OTE ME ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ, ΟΝ-LINE ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΦΘΗΝΕΣ ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ( ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΛΕΣ ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ). ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ, Η 30 ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ.

 

Δες εδω ισως σε συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ TELEDOME ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ. Π.Χ. ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΕΧΩ 321 ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ 30,99ΕΥΡΩ. ΜΕ ΤΗΝ TELEDOME ΘΑ ΕΙΧΑ 31,78ΕΥΡΩ.
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ TELEDOME ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ. Π.Χ. ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΕΧΩ 321 ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ 30,99ΕΥΡΩ. ΜΕ ΤΗΝ TELEDOME ΘΑ ΕΙΧΑ 31,78ΕΥΡΩ.

Α! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΚΙ ΕΓΩ ΑΠ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΕΙΜΑΙ! ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ TELEDOME ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ. Π.Χ. ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΕΧΩ 321 ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ 30,99ΕΥΡΩ. ΜΕ ΤΗΝ TELEDOME ΘΑ ΕΙΧΑ 31,78ΕΥΡΩ.

 

Αν κανεις μικρης διαρκειας κλησεις ειναι αληθεια οτι δεν σε συμφερει η Teledome. Η γνωμη μου ειναι οτι δεν αξιζει να πας σε εναλλακτικο, οι διαφορες στις αστικες ειναι ελαχιστες εως μηδαμινες. Θα σου προτεινα να βαλεις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ και ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ δωρεαν χρονος ομιλιας (1€ εφαπαξ χρεωση ενεργοποιησης). Με 31 Ευρω αστικες κλησεις στον επομενο λογαριασμο σου θα ειχες 80 λεπτα αστικες δωρεαν και επιπλεον 7% στις αστικες με τις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ.

 

Γειτονες ειμαστε,και εγω εκει κοντα μενω :)

Link to comment
Share on other sites

Τelepassport σκέφτηκες? δεν εχει online παρακολουθηση λογαριασμου αλλα με 31 € μπορεις να μιλησεις 31/0,0235=1319 λεπτά ομιλίας/60=22 ώρες αστικής ομιλίας

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος για τις μελλοντικές επεκτάσεις του ADSL από τον ΟΤΕ σε ολόκληρη την χώρα; Υπάρχει κάπου στο internet ή γνωρίζει κάποιος το συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

telepassport ημουν αλλα δε με ικανοποιουσε η ποιοτηα ηχου και η καθυστερηση στο να γινει η κληση. Η on line παρακολουθηση παντως του λογαριασμου σε πραγματικο χρονο με ενδιαφερει ιδιαιτερα.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον ΟΤΕ υπάρχει πλήρης κάλυψη της χώρας. Απο'κει και πέρα, στα χωριά και κάποιες απομακρυσμένες περιοχές δεν είναι δυνατόν να υπάρξει ADSL λόγω της μεγάλης απόστασης απο τα DSLAM.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ο πΟΤΕ πρώτα πρέπει να επεκτείνει τα dslams ώστε να χωρούν περισσότεροι και να έχουμε χαμηλότερα pings...

 

Εκεί που έχει πρόσβαση τουλάχιστον,ας είναι πλήρης...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...