Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω τη βοήθειά σας. είμαι ανάμεσα στα παρακάτω:

 

1) VIVODI DSL Cube 512 Limited Edition (3 + 2 μήνες) με € 105.91

 

2) SPARKNET Booster Pack PSTN 1024 (3+1) με € 169.00

 

3) OTENET OnDSL Kit 1024 (4 μήνες) με € 172,55

 

4) CONN-X 1024 με OnDSL Home 1024 Αορίστου με €125,80

 

η επιλογή γίνεται ανάμεσα σε αυτά γιατί θέλω χωρίς δεσμεύσεις να βάλω dsl γρήγορα και φθηνά για κανά πεντάμηνο που το θέλω για προσωρίνή λύση. θα προτιμούσα σε ταχύτητα 1024.

στο πρώτο πακέτο γράφει ότι μπορείς να κάνεις αναβάθμιση. άρα αμέσως μετά την αγορά του πακέτου αν θέλω να κάνω αναβάθμιση στα 1024 που είναι και η επιθυμητή μου ταχύτητα τι παραπάνω θα χρεωθώ και σε πόσο χρόνο θα γίνει η μετατροπή?

το δεύτερο πακέτο το έχει βάλει κανείς? είναι αξιόπιστη εταιρεία και σε πόσο χρόνο κάνει τις συνδέσεις της?

το τρίτο πακέτο ίσως να αξίζει περισσότερο από όλα αν δίνει και το playstation ο γερμανός.

έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο? (σε προπληρωμένο-φθηνό-5μήνες max-1024 ή 512-καλός εξοπλισμός) :)

cypherth
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν ρωτάς καλύτερα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84242
;) .

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει PortForward με το Fritz!Box για να κατεβάσει απο DC++ ? Θέλω βοήθεια γιατί δεν βγάζω άκρη... όποιος ξέρει και έχει κάνει ας μου πει
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτές τις οδηγίες εαν μπορούν να σε βοηθήσουν http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/FRITZ/WLAN7050/default.htm υπάρχουν πολλά σχετικά θέματα για το PortForwarding αλλά και ενα θέμα που ασχολείται με τα file-sharing προγράμματα όπου μπορείς να ρωτήσεις περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω αυτές τις ρυθμίσεις αλλά πάλι δεν γίνεται τίποτα!:(

Θα σου στείλω στο mailbox σου , ένα αρχείο του Excel με οδηγείες , βήμα βήμα. Εάν έχεις ακόμα πρόβλημα εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους.

Έχω μια σύνδεση adsl και θέλω να την μοιράσω σε 3 pc.Αυτό που είναι συνδεδεμένο στο router έχει 2 υποδοχές ethernet (Η μία είναι κατελειμένη απο το router) ενω τα άλλα 2 pc απο μία. (Υποθετω ότι θα χρειαστεί να αγοράσω hub ?)

Μπορεί να μου εξηγήσει καποιος με απλά λόγια τι συνδέσεις και πως πρέπει να στήσω το δίκτυο?

Ευχαριστώ!

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους.

Έχω μια σύνδεση adsl και θέλω να την μοιράσω σε 3 pc.Αυτό που είναι συνδεδεμένο στο router έχει 2 υποδοχές ethernet (Η μία είναι κατελειμένη απο το router) ενω τα άλλα 2 pc απο μία. (Υποθετω ότι θα χρειαστεί να αγοράσω hub ?)

Μπορεί να μου εξηγήσει καποιος με απλά λόγια τι συνδέσεις και πως πρέπει να στήσω το δίκτυο?

Ευχαριστώ!

Mην συνδέσεις τα άλλα 2 PC πάνω στο πρώτο, θα είναι τελείως ηλίθιο κάτι τέτοιο.

Πολύ καλύτερα θα είναι να τα συνδέσεις όλα πάνω στον router. Αν δεν έχει περισσότερες από μια ethernet, αγόρασε ένα hub ή switch (το δεύτερο είναι θεωρητικά καλύτερο, αλλά για τόσο λίγους υπολογιστές δεν υπάρχει καμία διαφορά), συνέδεσέ το πάνω στον router, και μετά όλους τους υπολογιστές σε αυτό. Μετά όλα θα δουλεύουν.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mην συνδέσεις τα άλλα 2 PC πάνω στο πρώτο, θα είναι τελείως ηλίθιο κάτι τέτοιο.

Πολύ καλύτερα θα είναι να τα συνδέσεις όλα πάνω στον router. Αν δεν έχει περισσότερες από μια ethernet, αγόρασε ένα hub ή switch (το δεύτερο είναι θεωρητικά καλύτερο, αλλά για τόσο λίγους υπολογιστές δεν υπάρχει καμία διαφορά), συνέδεσέ το πάνω στον router, και μετά όλους τους υπολογιστές σε αυτό. Μετά όλα θα δουλεύουν.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αν τα συνδέσω όλα στο router εκτός απο την σύνδεση που θα μοιράζονται , θα βλέπει ο ένας τον άλλο για ανταλλαγή αρχείων κτλ? Τι ρυθμίσεις χρειάζεται να κάνω αφου τα συνδέσω όλα?

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αν τα συνδέσω όλα στο router εκτός απο την σύνδεση που θα μοιράζονται , θα βλέπει ο ένας τον άλλο για ανταλλαγή αρχείων κτλ? Τι ρυθμίσεις χρειάζεται να κάνω αφου τα συνδέσω όλα?

Όπως σου είπα, για να δουλέψει το internet απολύτως καμία ρύθμιση δε χρειάζεται.

Για να φτιάξεις δίκτυο κλπ, δεν υπάρχει καμία απολύτως δυσκολία, αλλά τώρα πρέπει να φύγω και δεν προλαβαίνω να γράψω. Πάντως είναι απλούστατη διαδικασία, μην το σκέφτεσαι καν.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερά! Μετά από λίγο ψάξιμο που έκανα στο φόρουμ διαπίστωσα ότι αυτή η συζήτηση είχε σταματήσει το 2003, και τώρα που μου προέκυψε αυτή η απορία την ξαναανοίγω:

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να αυξήσω την εμβέλεια του σταθερού μου τηλεφώνου? Όποιος γνωρίζει ας ενημερώσει. Έκανα ένα google για το θέμα αλλά τα μόνα αποτελέσματα που μου εμφανίστηκαν ήταν δύο σελίδες στο Ηνωμένο Βασίλειο με πολύ ακριβά μηχανήματα...

 

Γι'αυτό όποιος μπορεί να βοηθήσει, ας μιλήσει! :ninja:

Take a drug to set you free,

strange fruit from a forbidden tree...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το συγκεκριμένο ποστ να μην "κολλάει" στο συγκεκριμένο φόρουμ, οπότε αν υπάρξει πρόβλημα μεταφέρετε το όπου θέλετε.. Σας παροτρύνω λοιπόν να μπείτε στο site http://www.google.com.gr να πατήσετε την λέξη ληστές και να επιλέξετε το "Αισθάνομαι τυχερός". Πιστεύω το ότι το αποτέλεσμα θα σας ευχαριστήσει μόνο και μόνο από τα γέλια.. Α και επίσης μπορείτε να ψάξετε τον όρο failure να επιλέξετε "Αισθάνομαι τυχερός" και να δείτε τι βγάζει... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! :lol: :lol: ;)

Take a drug to set you free,

strange fruit from a forbidden tree...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εαν ψάξεις για "ληστές" στην αναζήτηση του myphone θα βρεις τουλάχιστον 3 ίδια θέματα.... :rolleyes: ;) :p :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερά! Μετά από λίγο ψάξιμο που έκανα στο φόρουμ διαπίστωσα ότι αυτή η συζήτηση είχε σταματήσει το 2003, και τώρα που μου προέκυψε αυτή η απορία την ξαναανοίγω:

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να αυξήσω την εμβέλεια του σταθερού μου τηλεφώνου? Όποιος γνωρίζει ας ενημερώσει. Έκανα ένα google για το θέμα αλλά τα μόνα αποτελέσματα που μου εμφανίστηκαν ήταν δύο σελίδες στο Ηνωμένο Βασίλειο με πολύ ακριβά μηχανήματα...

 

Γι'αυτό όποιος μπορεί να βοηθήσει, ας μιλήσει! :ninja:

 

εδώ θα βρεις αυτό που θέλεις: http://search.ebay.com/_W0QQsassZevinprisonQQhtZ-1

Link to comment
Share on other sites

pythagoras νομίζω οτι το myphone.gr χρησιμοποιεί την μηχανή του google και έτσι λειτουργουν παρόμοια.

αυτό τοο google-boombing(Καπως έτσι) το ξερω καιρό...

Κατι παρόμοιο έχει και για τον bush.αλλα δεν θυμαμαι keyword gmt

Link to comment
Share on other sites

Ελευθερία λόγου υπάρχει. Όταν θα πουληθεί (αν πουληθεί) θα το μάθεις με νέο στην κεντρική σελίδα και ο σχολιασμός θα είναι ελεύθερος. Τώρα δεν έχει νόημα να συζητάς το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Kalispera.Opos vlepete eime noobie kai den gnorizw tpt peri tou thematos ektos tou gegonotos oti ta voip calls eine free.

 

1)katw apo poies proipotheseis eine free?

 

2) prepei kai o allos na exei voip gia na milisete free?

 

3)pos boro na to apoktisw?

 

4)thelei idieteres texnikes gnoseis gia tin installation?

 

5) Dietheneis kliseis px. ellada-usa,ellada-uk, eine FREE?

 

Sas parakalw apantiste mou sigkekrimena xoris na me parapempsete se analoga themata.

 

Eyxaristw,

Ypatia:)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες!

 

Υπάρχουν 2 ανοιχτά topics σχετικά με το VoIP.

Το ένα είναι εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=51137

και το άλλο βρίσκεται στο παρόν -Σταθερή τηλεφωνία- με το όνομα 'VoIP το μέλλον στην σταθερή τηλεφωνία'

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...