Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με Forthnet πάντως που το κοίταξα, κόστος εγκατάστασης/εξοπλισμού €2500, και κόστος χρήσης για 512κβ κοντά €700 τον μήνα!!!

 

Οπότε όχι για "idiotes" αλλά ούτε και για μικρές επιχειρήσεις δεν κάνει!!!!

 

Dream_GR

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=550983#post550983

Μόλις χτες κάποιος άλλος ρώτησε σχεδόν ακριβώς το ίδιο.

Τεσπά, η καλύτερη για αυτά που ζητάς είναι η Algonet όπως απαντησα και εκεί και δεύτερη καλύτερη η Vivodi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για εγκατάσταση γραμμής DSL και θα ήθελα να μου δώσετε μια πρώτη ιδέα, για το τι "παίζει" στην αγορά σχετικά με τις εταιρίες που προσφέρουν τέτοιες γραμμές.

Ποιό περίπου το κόστος εγκατάστασης από ΟΤΕ ή άλλη εταιρία, χρόνος αναμονής για την εγκατάσταση, τύποι συμβολαίων (ογκοχρέωση,χρονοχρέωση,flatline), προσφερόμενες ταχύτητες, χρεώσεις.. κτλ.

Ποιόν θεωρείτε τον καλυτερο παροχέα DSL;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σας.

Το δικαίωμα σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωση μου να σε ακούω..και να σε παίρνω στα σοβαρά!
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ok guyz to kovo kai go na pigeno gia vivodi apla mia erotisi giati diavasa to site tis kai de polikatalaba,leei mono 8 eyro to mina pagio gia tin prosfora me dsl.diladitha plirono 8 eyro kai tha xo misthomeni grami gia internet kai extra mia akoma mono me toso ligo pagio?kai an paro vivodi tha plirono pali ston ote to klasiko pagio?eyxaristo
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tralalala (14 Σεπ. 2004 , 11:33)

 

ok guyz to kovo kai go na pigeno gia vivodi apla mia erotisi giati diavasa to site tis kai de polikatalaba,leei mono 8 eyro to mina pagio gia tin prosfora me dsl.diladitha plirono 8 eyro kai tha xo misthomeni grami gia internet kai extra mia akoma mono me toso ligo pagio?kai an paro vivodi tha plirono pali ston ote to klasiko pagio?eyxaristo

 

 

Αυτό με τα 8 ευρώ δεν είναι με κωδικό 1750 μέσω ΟΤΕ αλλά για το DSLphone, δηλαδή τηλεφωνία μέσω του ADSL δικτύου της Vivodi.

Aν ενδιαφέρεσαι για το DSLphone διάβασε αυτό αλλά please ρώτα εδώ για ότι απορία σου μείνει.

Αν απλά θες να βάλεις Vivodi πάνω στο σταθερό σου δες εδώ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.vivodi.gr/images/logo_home.gif

 

Ένα νέο πρωτοποριακό τρόπο για την απόσυρση της dial-up σύνδεσης και την αντικατάστασή της με DSL για την προώθηση ευρυζωνικών υπηρεσιών, προσφέρει η Vivodi Telecom (είτε μέσω ΟΤΕ, είτε μέσω ιδιόκτητου DSL δικτύου Vivodi). ;)

 

 

Aποκτήστε γρήγορο Internet -χωρίς χρονοχρέωση ή ογκοχρέωση- ενώ ταυτόχρονα αποκτήστε ΔΩΡΕΑΝ το modem!

 

Επίσης ΔΕΝ ξεχνάμε το DSL-Phone, ΔΩΡΕΑΝ αστικές & υπεραστικές κλήσεις έως 31/10! Μετά την 31/10 ... θα δούμε! ;)

 

Περισσότερες πληροφορίες... σύντομα, στην πρώτη σελίδα του http://www.myPhone.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (15 Σεπ. 2004 , 17:27)

 

δε καταλάβαμε πολλά ... οπότε αναμένουμε !

 

 

Θα καταλάβεις... soon! ;)

Αν παρακολουθήσεις απόψε τον ποδοσφαιρικό αγώνα στο MEGA (9:45 μ.μ.) θα καταλάβεις περισσότερα! (διαφήμιση) ;)

 

Για να δούμε... τι θα δούμε! :cool:

Link to comment
Share on other sites

egrapsa kapies apories sto faq tis vivodi pou kanate alla den apantisate epomenos tis grafo kai edo

 

lipon kapies erotisis gia to poso tha moy kostisi an allakso apo ote se vivodi.

 

exo ote isdn kai thelo an paro vivodi na exo episis 2 grames(ida oti iparxi dinatotita na exo dsl grami monima apasxolimeni gia internet kai mia akoma eykairi gia ta tilefona mou)kai ayto tha me bolepsi apla ginete logos gia dsl kai ida oti den ipostirizete,meno sikies thessaloniki.

pos mporo na exo vivodi sindesi esto kai meso ote?kai poso tha moy kostisi eite meso ote ite xoris?eyxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebel21 (10 Σεπ. 2004 , 13:27)

 

Σωστά. Άλλωστε είναι κάπως νωρις να μιλάμε για σωστή παροχή τέτοιων υπηρεσιών.

 

Η εταιρείες που θα καταφέρουν να μπούν σε όσο το δυνατό περισσοτερα κέντρα θα ειναι και αυτές που θα έχουν τον πρώτο λόγο στη Φορητότητα οικιακών χρηστών.

 

Μέχρι τότε...

 

Α! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για την υπογραφή... και metkosas μπορείς άφοβα να την clopypareis!

 

 

H Q είναι η πρώτη που άρχισε να αξιοποιεί τη φορητότητα στο LMDS δίκτυό της.

Αν και δε μας αφορά άμεσα γιατί απευθύνεται σε εταιρικούς πελάτες είναι σημαντικό να πάρουν οι εναλλακτικοί μερίδιο από την αγορά των ετιαρικών που είναι πολύ κερδοφόρα για να μπορέσουν να επεκταθούν και σε οικιακούς πελάτες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νταξ, και εγώ που είμαι με adsl στο dslam του Πειραιά και εδω και δύο βράδια πιάνω ταχύτητες μερικών bytes/s τι κατάλαβα; Αυτή τη στιγμή για να καταλάβεις έχω μπει με dial up αφου με την adsl δεν τσούλαγε τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Απλή ενημέρωση παιδιά. Η ACN ξεκίνησε την εκνευριστηκότατη διαδικασία του να σε παίρνει κάθε μήνα και να σου λέει ότι θα ανανεωθεί η σύνδεση σου για άλλο ένα μήνα. Σαν να σε παίρνει η ΔΕΗ και να σου λέει θα σου στείλουμε λογαριασμό και αυτό το μήνα. Ελπίζω να βάλουν μυαλό και να το σταματήσουν γιατί αλλιώς θα του κόψω εγώ.
Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

RedNet: Υπηρεσίες πρόσβασης στο Ιντερνετ για τα Μέλη και τους φίλους του Ολυμπιακού

 

Ο Ολυμπιακός σε συνεργασία με την Hellas On Line προσφέρει στα μέλη και τους φίλους του υπηρεσίες πρόσβασης στο διαδίκτυο!

Μπορούμε πλέον να μπούμε όλοι στο δίκτυο με φτηνές τιμές και ευκολίες πληρωμής ενώ ξέρουμε ότι όσο πιο πολύ σερφάρουμε τόσο ενισχύουμε την ομάδα που λατρεύουμε.

Συνδρομές Ιντερνετ:

Όλοι οι συνδρομητές (PSTN, ISDN και ADSL) του rednet συμμετέχουν σε αποκλειστικές κληρώσεις (πρώτη κλήρωση τρία ταξίδια στο Anfield για να δούμε τον Θρύλο με την Liverpool), δωρεάν πρόσβαση στο πολυμεσικό περιεχόμενο του site (στιγμιότυπα, γκολ και συνεντεύξεις) ενώ για τους συνδρομητές ADSL με ταχύτητα μεγαλύτερη από τα 384kbps δωρεάν μετάδοση όλων των εντός έδρας αγώνων του Ολυμπιακού, και πρόσβαση σε αρχειοθετημένα ιστορικά παιχνίδια του Θρύλου!

Τα μέλη του Ολυμπιακού μπορούν να αγοράσουν την ετήσια συνδρομή τους με έκπτωση 10% και να την πληρώσουν σε 12 άτοκες δόσεις με την κάρτα Ολυμπιακός Citibank-VISA.

Υπηρεσία OCFP 1925:

Οι φίλοι του Ολυμπιακού που θέλουν να συνδεθούν περιστασιακά και ανώνυμα στο Ιντερνετ, με κόστος όσο ένα αστικό τηλεφώνημα, μπορούν να συνδεθούν στο 801 200 0 200 δίνοντας Username: OCFP και Password: 1925 .

 

Και στις δύο περιπτώσεις οι συνδρομητές του RedNet απολαμβάνουν όλων των προνομίων των συνδρομητών της HOL. Δηλαδή υποστήριξη 24 ώρες το 24ώρο, να συνδέονται με την ίδια συνδρομή και με ADSL και με ISDN και με PSTN, την υπηρεσία Netspeeder που πενταπλασιάζει την ταχύτητα σύνδεσής σας, το EVoice που επιτρέπει της τηλεφωνικές κλήσεις μέσω Ιντερνετ σε όλο τον κόσμο με κόστος 10% φθηνότερα από την αστική κλήση και πολλά άλλα!

 

Πηγή: olympiacos.org

Link to comment
Share on other sites

Το STUDENT-PACK είναι ένα προιόν που προσφέρει με κάθε σταθερή σύνδεση 4 Ευρώ δωρεαν χρόνο σύνδεσης στο internet και 4 Ευρώ δωρεαν για τις υπεραστικες κλήσεις σε κάθε λογαριασμό. Πρέπει η τηλεφωνική γραμμη να είναι στο όνομα του φοιτητη και ισχύει αυτό οσο διαρκούν οι σπουδες. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Ο ΟΤΕ;
Link to comment
Share on other sites

Hello!

Αποφάσισα επιτέλους να βάλω DSL και ψάχνω τώρα για αγορά ενός router . Στην Ελλάδα ότι έχω βρει σε αυτά που θέλω (Ethernet και Wireless antenna) κοστίζει πάνω από 150 ευρώ. Οπότε σκέφτομαι να το πάρω απέξω. Μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος τις τεχνικές προδιαγραφές που θέτει ο ΟΤΕ για την Ελλάδα?

 

Τhank you :)

Link to comment
Share on other sites

basika tha ithela na mathw an boro na xrisimopoiisw to modem pou exw stin aglia gia tin adsl mou.ala den xerw an ine simbato gia tin elliniki adsl pou parigeila.giati apo oti exw akousei ta modem pou prosferoun oi eteries ellada ine psiloakriba kai psilomoufa;p(i sindesi pou parigeila edw ellada ine adsl 512 otenet alltime)kai to modem pou exw uk ine ena dlink ethernet modem oxi router.ala den xerw an ine simbato me tis ellinikes dsl.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω την βοήθειά σας σε κάτι!

 

Λοιπόν, θέλω να βάλω DSL στο σπίτι μου (Ηράκλειο Κρήτης).

Η περιοχή μου καλύπτεται μόνο από τον ΟΤΕ.

 

Θέλω λοιπόν να βάλω DSL!

 

Είδα ως ελκυστική πρόταση την προσφορά της Vivodi στα 256, που έχει ως εξής : Πληρώνω την εγκατάσταση 35 ευρώ και μηνιαίως 42 ευρώ για ό,τι κατεβάσω και όση ώρα είμαι μέσα. Ακόμα υποστηρίζουν ότι μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου προσφέρουν το modem δωρεάν. (Μου είπαν στο 13880 πως δεν έχει χρονοχρέωση και ογκοχρέωση)

 

Επίσης, θα κάνω της isdn pstn για να εξοικονομήσω κάποια λεφτά.

 

Με συμφέρει αυτή η προσφορά;

Υπάρχουν κάποιες πιο συμφερουσες προσφορές;

Προσφέρει καμία άλλη αυτό που προσφέρει η Vivodi (χωρίς ογκοχρέωση και χρονοχρέωση)?

 

Περιμένω εναγωνίος τις απαντήσεις σας και τις προτάσεις σας!

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την βοήθειά σας!

 

 

(Συγνώμη που ανοίγω νέο thread)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...