Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημα οσο το παρακολουθω εχει καλυτερο σε σχεση με το 4S.

 

Ακομα σε σημεια που τα παλια

'επαιζαν' μεταξυ μιας(1) μπαριτσας 3G και 4-5 μπαριτσες GPRS, ετουτο εχει 2-3 3G !!!

 

Τετοια σημεια εννοω πχ παραλιακη υψος παλαιου ιπποδρομου, Ανω Γλυφαδα(Τερψιθεα), κ σε καποια σημεια στον Πειραια.

CPU: AMD Ryzen 9 5950x | MOBO: Gigabyte Aorus X570 Elite | RAM: 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ 4600Mhz CL18
GPU: Gigabyte RTX 3090 Waterforce WB 24GB | nVME: Firecuda 2TB Gen4 | Monitor: Samsung G9 49 & Mi 34
Peripherals: Razer Basilisk Ultimate | Razer Blackwidow V3 Pro  | Razer Gigantus XXL & Firefly V2 | 
Multimedia: Turtle Beach Elite 800 | Panasonic 5.1 Home Theatre  | Case: Phanteks 719 | PSU: Phanteks RevoltX 1200W Plus Platinum
Cooling : Custom Hard Tube Watercooling with dual loop
145438705016.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

 

Τσιμπησα το 5αρι εδω κ 3 μερες. Εχω φρικαρει με την μπαταρια. Σε 2 ωρες πεφτει απο το 100 στο 80, ΜΟΝΟ αναμμενο το 3G και το Data. GPS, Bluetooth, Location Services εννοειται κλειστα και τα 4 mail accounts, γυρισμενα σε fetch ανα 30' !

 

Ειναι λογικο αυτο; Ενω με το 4S ετσι κραταγα 1μιση μερα ευκολα, τωρα ουτε ενα 8ωρο...

 

Battery drain, backup & restore...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τις βαλεις μονος σου. Ειναι ευκολο.

 

Δεν βρήκα πουθενά το APN για το βάλω και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά με τη σιμ για να είναι όλα οκ..

Link to comment
Share on other sites

Battery drain, backup & restore...

 

Τι εννοεις ;;;

CPU: AMD Ryzen 9 5950x | MOBO: Gigabyte Aorus X570 Elite | RAM: 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ 4600Mhz CL18
GPU: Gigabyte RTX 3090 Waterforce WB 24GB | nVME: Firecuda 2TB Gen4 | Monitor: Samsung G9 49 & Mi 34
Peripherals: Razer Basilisk Ultimate | Razer Blackwidow V3 Pro  | Razer Gigantus XXL & Firefly V2 | 
Multimedia: Turtle Beach Elite 800 | Panasonic 5.1 Home Theatre  | Case: Phanteks 719 | PSU: Phanteks RevoltX 1200W Plus Platinum
Cooling : Custom Hard Tube Watercooling with dual loop
145438705016.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις ποσο απιστευτη δουλεια κανει το earpiece με την λειτουργια noise-canceling? Εχθες ημουν σε βαβουρα μεσα και μεσα σε 2-3 δευτερολεπτα ακουγα τον συνομιλητη μου πολυ πιο καλα και ταυτοχρονα μειωθηκε ο θορυβος. Δεν το πιστευα! Καλη φαση!
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις ποσο απιστευτη δουλεια κανει το earpiece με την λειτουργια noise-canceling? Εχθες ημουν σε βαβουρα μεσα και μεσα σε 2-3 δευτερολεπτα ακουγα τον συνομιλητη μου πολυ πιο καλα και ταυτοχρονα μειωθηκε ο θορυβος. Δεν το πιστευα! Καλη φαση!
Το noise-canceling νομίζω έχει να κάνει με το πως ακούν οι άλλοι εσένα, όχι εσύ τους άλλους.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 5 εχει και αυτο που λες και αυτο που λεω.. ;)

 

Δες και την παρουσιαση της Apple, το λεει ο Schiller :) Εκπληκτικο!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 5 εχει και αυτο που λες και αυτο που λεω.. ;)

 

Δες και την παρουσιαση της Apple, το λεει ο Schiller :) Εκπληκτικο!

Ενδιαφέρον. Δεν το ήξερα. Θα την ξαναδώ προσεκτικότερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!καλη χρονια να εχουμε παιδια!

Ηθελα να ρωτησω εαν σε καποιον κατοχο της συσκευης του εχει τυχει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτήσει αλλά δεν πήρα απάντηση.

 

Οταν κανει καποιος status update στο fb μέσα από την εφαρμογή, του εμφανίζεται μετά από πια περιοχή έγινε; near Athens πχ... Παλια εμφανιζε αλλα μετα απο αναβαθμιση δεν εμφανιζει... θελω να δω εαν ειμαι ο μονος η οχι

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!καλη χρονια να εχουμε παιδια!

Ηθελα να ρωτησω εαν σε καποιον κατοχο της συσκευης του εχει τυχει αυτο?

 

Δεν εχει τύχει ποτέ σε μένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!καλη χρονια να εχουμε παιδια!

Ηθελα να ρωτησω εαν σε καποιον κατοχο της συσκευης του εχει τυχει αυτο?

Πρόκειται για bug του iOS 6 και μόνο κατα την εισαγωγή των στοιχείων του Apple account στο AppStore.

Πλέον έχει λυθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απλά προσθέτω κι εγώ συνοπτικά ότι εδώ και τρεις μέρες χρησιμοποιώ το νέο μου, εξ Αμερικής, μάυρο, 5άρι. Πολύ ικανοποιημένος και εντυπωσιασμένος αλλά χωρίς να είμαι ασφαλές μέτρο σύγκρισης καθώς η μετάβαση μου έγινε από πολύ κατώτερη iOS συσκευή (original iPhone).

Επίσης και το δικό μου μαύρο δεν ξέφυγε από την κατάρα του scuffgate και έχει έρθει με 2-3 σημαδάκια από την κούνια του.

 

Τέλος, κάτι που μόλις διάβασα και μου έκανε εντύπωση

http://www.gazzetta.gr/texnologia/article/357931-agorasan-50-ek-kinita-se-mia-ebdomada

 

Καλή χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό iPhone 5 απο Αμερική αξιοποιεί το 4g της Ελλάδας sprint Verizon ή at&t;Σε ποιό φάσμα συχνοτήτων είναι το 4g εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις πως μερικες φορες δεν χτυπαει το κινητο σε εισερχομενη κληση; Μονο η οθονη αναβει και δεν ακουγεται ο ηχος. Στην επομενη κληση δουλευει κανονικα. Αυτο το παρατηρησα και σε 2ο iPhone
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις πως μερικες φορες δεν χτυπαει το κινητο σε εισερχομενη κληση; Μονο η οθονη αναβει και δεν ακουγεται ο ηχος. Στην επομενη κληση δουλευει κανονικα. Αυτο το παρατηρησα και σε 2ο iPhone

 

εχει τυχει να ερθει μηνυμα και να μην το ακουσω. και αναρωτιεμαι ποτε ηρθε?

τωρα δεν το ακουσα, δεν χτυπησε δεν μπορω να το πω με σιγουρια.

παντως σε εισερχομενη κληση και να μην χτυπησει δεν μου εχει τυχει ποτε.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει να ερθει μηνυμα και να μην το ακουσω. και αναρωτιεμαι ποτε ηρθε?

τωρα δεν το ακουσα, δεν χτυπησε δεν μπορω να το πω με σιγουρια.

παντως σε εισερχομενη κληση και να μην χτυπησει δεν μου εχει τυχει ποτε.

 

Παρατηρησε κανεις πως μερικες φορες δεν χτυπαει το κινητο σε εισερχομενη κληση; Μονο η οθονη αναβει και δεν ακουγεται ο ηχος. Στην επομενη κληση δουλευει κανονικα. Αυτο το παρατηρησα και σε 2ο iPhone

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι όσο καιρό το έχω. Θα το έχω κατά νου ώστε να το κοιτάξω μήπως και συμβεί.

Edited by sakiss

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επίσης οταν γραφω μηνυμα οι ηχοι πληκτρολογιου νομιζω ακουγοντουσαν πιο δυνατα... τωρα ακουγονται ελαχιστα. Επισης ο ηχος κλησης ηταν στο 80% περιπου γιατι αλλιως ηταν πολυ δυνατος... τωρα τον βρηκα στο 100% αλλα η ενταση του δεν ειναι και τοσο δυνατη, οσο το θυμαμαι...

 

Τι γινεται; :lol: λες να τα παιξε το ηχιακι;

 

Edit: Μετα απο επανεκκίνηση εστρωσαν ολα ...

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει να ερθει μηνυμα και να μην το ακουσω. και αναρωτιεμαι ποτε ηρθε?

τωρα δεν το ακουσα, δεν χτυπησε δεν μπορω να το πω με σιγουρια.

παντως σε εισερχομενη κληση και να μην χτυπησει δεν μου εχει τυχει ποτε.

 

Μήπως έχεις συνδεδεμένο κάποιο Bluetooth handsfree? Ειδικά αν είναι και BT 3 τότε αυτό φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Verizon...

 

όχι της sprint;Νόμιζα οτι είναι τα ίδια.

Ξέρει κάποιος για τις συχνότητες του 4g στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Από συμφουρίτες που το πήραν από Αμερική, 2 εις τον αριθμό, δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Για περισσότερες πληροφορίες, μπες εδώ:

Link to comment
Share on other sites

όχι της sprint;Νόμιζα οτι είναι τα ίδια.

Ξέρει κάποιος για τις συχνότητες του 4g στην Ελλάδα;

 

Από συμφουρίτες που το πήραν από Αμερική, 2 εις τον αριθμό, δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Για περισσότερες πληροφορίες, μπες εδώ:

 

Επαυξάνω αν και καθυστερημένα. Θα ζητήσεις να πάρεις το μοντέλο Α1429, το οποίο είναι αυτό που δίνει η Verizon. Αυτό σου αρκεί. Νομίζω ότι το ίδιο δίνει και η Sprint αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Δεν χρειάζεται να μπλέκεσαι περισσότερο όμως.

Το μοντέλο αυτό αναφορικά με το 4G υποστηρίζει τις ίδιες μπάντες με το ευρωπαϊκό και ελληνικό μοντέλο (1, 3, 5) συν άλλες δύο καβάτζα :lol: (13, 25). Αυτό μπορείς να το επιβεβαιώσεις και εδώ http://www.apple.com/iphone/LTE/ Αρα, όταν με το καλό μας δώσουν οι εταιρείες 4G και η Apple εγκρίνει το δίκτυο τους για το iPhone 5, θα είσαι μια χαρά.

 

Σε σχέση με το ποιες ακριβώς συχνότητες θα επιλέξουν οι ελληνικοί πάροχοι δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά εισασταν άκρως κατατοπιστικοί :) αρχίζω λοιπών την έρευνα αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...