Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ ρε παιδιά πήρα ένα 32αρι πριν 3 εβδομάδες και αν εξαιρέσεις τα θερμά χρώματα τις πρώτες ημέρες είναι μια χαρά. Μόνο η μπαταρία του δεν κρατάει όπως στο 4άρι...αυτό είναι το μόνο παράπονο που έχω....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ ρε παιδιά πήρα ένα 32αρι πριν 3 εβδομάδες και αν εξαιρέσεις τα θερμά χρώματα τις πρώτες ημέρες είναι μια χαρά. Μόνο η μπαταρία του δεν κρατάει όπως στο 4άρι...αυτό είναι το μόνο παράπονο που έχω....

γεια σου φιλε μου!το θεμα ειναι το ποσο το ψαχνεις..πολλα προβληματα πολλοι τα εντοπισαν αφου τα ειδαν στο internet η τους τα ειπαν αλλοι!!ασε με τα προβληματα του 5 εχω παρει δοκτορα:p!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε nsg22!οπως σου ειπα και πριν εαν το γυρισω πισω 1)θα περιμενω 20ημερες και θα σπασουν τα νευρα μου..2)θα μου ερθει ενα αλλο το οποιο θα εχει καποιο αλλο προβλημα-εκ πειρας σου μιλαω-3)θα αχρηστευσω για ακομη μια φορα τις ζελατινες που εχω βαλει!καταλαβες σε τι θεση μας εχει φερει η μαμα apple???

 

Αν εχεις τυχη διαβαινε! Δεν ξερω τι να σου πω! Το ανακατασκευασμενο που πηρα πριν 2 μηνες απο Vodafone - Arvato ηταν αψεγαδιαστο! Το πιθανοτερο ειναι (που στο ευχομαι) να μην εχει την τυχη του δικου μου που ραγισε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα από όλα αυτά που έχουν αναφερθεί από τότε που βγήκε το iphone 5 εως και σήμερα (έχω το μαύρο 32GB) λέτε να παίζει ρόλο που είναι το 32GB? Μήπως το ότι κατασκευάστηκαν πρώτα τα 16GB και μετά τα 32GB? Μήπως τα πρόσεξαν παραπάνω? Τι να πω είναι απορίας άξιο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα από όλα αυτά που έχουν αναφερθεί από τότε που βγήκε το iphone 5 εως και σήμερα (έχω το μαύρο 32GB) λέτε να παίζει ρόλο που είναι το 32GB? Μήπως το ότι κατασκευάστηκαν πρώτα τα 16GB και μετά τα 32GB? Μήπως τα πρόσεξαν παραπάνω? Τι να πω είναι απορίας άξιο...

 

χωρις παρεξηγηση και παντα φιλικα..μπορει να εχεις και να μην το ξερεις! ειπαμε ολα αυτα ειναι μικροπροβληματα καποιος τα δινει σημασια καποιος οχι!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν και λίγο εκτος του θέματος του 5 αλλά σχετικό με όλα τα τηλέφωνα του μήλου.

Τι γίνεται με τα apple stores; Υπάρχει κανένα πλάνο να ανοίξει τέτοιο κατάστημα στην Ελλάδα;

 

δυστυχώς όχι. Υπάρχουν κάποια που προσπαθούν να μοιάσουν κάπως στην εμφάνιση με apple stores σαν τα golden-i αλλά τόσο ακριβά που μόνο για να δεις τις συσκευές αξίζουν για μένα.

Link to comment
Share on other sites

και για να ειμαι και πιο συγκεκριμενος..αγορασα 2 5αρια απο το γερμανο!ενα για μενα κ ενα για την κοπελα μου!το πρωτο ειχε το glass clicking.το αλλαζω και ερχεται με καμενο πιξελ.το ξαναστελνω..παλι καμενο πιξελ. μετα αγοραζω τη δευτερη συσκευη..η πρωτη παλι glass clicking..την αλλαζω μου ερχεται αλλο με αλλα προβληματα!να μην στα πολυλογω απλα ΤΡΕΛΑ!

 

Τα αλλα προβληματα που αναφερεις ποια ηταν? Μεχρι στιγμης λοιπον εχεις αναφερει καμμενα Pixel και glass clicking. Ρωταω για να ξερω τι παιζει! Αν και να σου πω την γνωμη μου, αν πηρες και τα 2 τηλεφωνα απο το ιδιο καταστημα σε κοντινες χρονικες περιοδους, τοτε μαλλον ηταν γενικο προβλημα της παρτιδας!

Link to comment
Share on other sites

Τα αλλα προβληματα που αναφερεις ποια ηταν? Μεχρι στιγμης λοιπον εχεις αναφερει καμμενα Pixel και glass clicking. Ρωταω για να ξερω τι παιζει! Αν και να σου πω την γνωμη μου, αν πηρες και τα 2 τηλεφωνα απο το ιδιο καταστημα σε κοντινες χρονικες περιοδους, τοτε μαλλον ηταν γενικο προβλημα της παρτιδας!

 

οχι ηταν απο δυο διαφορετικα καταστηματα γερμανου και μαλιστα σε διαφορετικα χρονικα διαστηματα!γενικα αντιμετωπισα glass clicking 3 φορες .καμενα πιξελ 3 φορες!το γνωστο προβλημα που ακουγεται η μπαταρια οταν το κουνας 1 φορα!και 2 φορες κακη αναλυση πιξελ οθονης!!!ελπιζω να σε καλυψα :)

 

και να σου πω και κατι αλλο οκ ειμαι πολυ ψειρας και το ξερω!αλλα οταν πληρωνεις για να παρεις κατι και δει οταν αυτο κοστιζει 740 ευρω εεε περιμενεις να ειναι τουλαχιστον αψογο!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

και να σου πω και κατι αλλο οκ ειμαι πολυ ψειρας και το ξερω!αλλα οταν πληρωνεις για να παρεις κατι και δει οταν αυτο κοστιζει 740 ευρω εεε περιμενεις να ειναι τουλαχιστον αψογο!

 

Κι εγω με το κινητακι μου ψειρας ειμαι! Σε βαθμο του να το ελεγχω κατω απο πορταριφ σε ολες τις πιθανες γωνιες θεασης μηπως εχει φθαρει το bezel.... αλλα απο ενα σημειο και μετα καταντησε κουραστικο..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με το κινητακι μου ψειρας ειμαι! Σε βαθμο του να το ελεγχω κατω απο πορταριφ σε ολες τις πιθανες γωνιες θεασης μηπως εχει φθαρει το bezel.... αλλα απο ενα σημειο και μετα καταντησε κουραστικο..

ε ναι ρε συ δεν μας κανει καλο!γιαυτο και γω αποφασισα να ξεχασω το προβληματακι αυτο και να το χαρω το κινητακι μου!α και ξεχασα να σου πω οτι το συγκεκριμενο κλικ στο τζαμι ειναι πολυ ανεπαισθητο σε συγκριση με ολα τα αλλα!το καταλαβαινεις οχι ευκολα !:)

Link to comment
Share on other sites

λαλακος, ριλαξ.

 

υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα προβληματα στον κοσμο απο το κλικ που τυχον κανει η οθονη του μηλοφωνου αν το πιεσεις σε συγκεκριμενο σημειο.

 

Εγω για την ωρα ειμαι ΟΚ με το δικο μου και το εχω απο τις 20 Νοεμβρη. Σε σχεση με το 3γς εχω παρομοιο σημα και ποιοτητα ληψης αλλα ειναι πιο γρηγορο, καλυτερη οθονη, καλυτερο βιντεο. Περιεργως το touch panel ειναι καλυτερο στο 3γς και οι φωτογραφιες δεν ειναι τοσο καλες οσο περιμενα απο αυτα που διαβαζα.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

λαλακος, ριλαξ.

 

υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα προβληματα στον κοσμο απο το κλικ που τυχον κανει η οθονη του μηλοφωνου αν το πιεσεις σε συγκεκριμενο σημειο.

 

Εγω για την ωρα ειμαι ΟΚ με το δικο μου και το εχω απο τις 20 Νοεμβρη. Σε σχεση με το 3γς εχω παρομοιο σημα και ποιοτητα ληψης αλλα ειναι πιο γρηγορο, καλυτερη οθονη, καλυτερο βιντεο. Περιεργως το touch panel ειναι καλυτερο στο 3γς και οι φωτογραφιες δεν ειναι τοσο καλες οσο περιμενα απο αυτα που διαβαζα.

 

εχεις δικιο φιλε μου καλε relax!και γω πλεον αυτο κανω!εσενα η συσκευη γενικα σου βγηκε καλη;κανενα problem??

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μου καλε relax!και γω πλεον αυτο κανω!εσενα η συσκευη γενικα σου βγηκε καλη;κανενα problem??

 

Ναι για την ωρα (μη το ματιασω) δεν εχω καποιο προβλημα. Οπως ειπα η εμπηρεια που εχω απο το Νοεμβρη σε ποιοτητα σηματος, συνομηλιας, wi-fi ειναι παρομοια με το 3γσ που ειχα για 3 χρονια πριν και συνολικα πολυ καλη. Δεν εχω καποιο κοσμητικο θεμα αλλα θελει πολυ προσοχη να μην χτυπησει στις κοχες του μπεζελ γιατι κανει αμεσως σημαδι το αλουμηνιο.

 

Απλα καπου απο αυτα που διαβαζα στον τυπο περιμενα σουπερ καμερα αλλα δεν ειναι αυτο το πραγμα. Ειναι καλη καμερα για κινητο αλλα μεχρι εκει. Επισης οπως εγραψα τα τατς πανελ που ειναι ενσωματομενο στην οθονη δεν ειναι τοσο καλο οσο το προηγουμενο που ηταν ξεχωριστο. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος και για την δικη μου περιπτωση αξιζε την ακριβη τιμη γιατι ειχα δωσει 100ε σε εφαρμογες και μουσικη και δεν ηθελα να τις χασω και επισης με βολευει πολυ το imessage kai to iCloud. Ειδικα στο τελευταιο επηδει βαζω πολλες σημειωσεις στις 3 συσκευες απλ που εχω το γεγονος που ολες ενημερωνοντε αυτοματα για αυτα που σχεδιαζω να κανω με εξυπερετει σε μεγαλο βαθμο. Τα 3/4 των φιλων και οικογενειας εχουν μηλοφωνα οποτε επικοινωνουμε με ιMessage και επισης στα εισερχομενα μυνηματα εχω κανονικα μικρα ελληνικα οποτε δεν καταλαβαινω πως θα ημουν καλυτερα με Ανδροιδ. Βασικα δεν θα ημουν.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Ναι για την ωρα (μη το ματιασω) δεν εχω καποιο προβλημα. Οπως ειπα η εμπηρεια που εχω απο το Νοεμβρη σε ποιοτητα σηματος, συνομηλιας, wi-fi ειναι παρομοια με το 3γσ που ειχα για 3 χρονια πριν και συνολικα πολυ καλη. Δεν εχω καποιο κοσμητικο θεμα αλλα θελει πολυ προσοχη να μην χτυπησει στις κοχες του μπεζελ γιατι κανει αμεσως σημαδι το αλουμηνιο.

 

Απλα καπου απο αυτα που διαβαζα στον τυπο περιμενα σουπερ καμερα αλλα δεν ειναι αυτο το πραγμα. Ειναι καλη καμερα για κινητο αλλα μεχρι εκει. Επισης οπως εγραψα τα τατς πανελ που ειναι ενσωματομενο στην οθονη δεν ειναι τοσο καλο οσο το προηγουμενο που ηταν ξεχωριστο. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος και για την δικη μου περιπτωση αξιζε την ακριβη τιμη γιατι ειχα δωσει 100ε σε εφαρμογες και μουσικη και δεν ηθελα να τις χασω και επισης με βολευει πολυ το imessage kai to iCloud. Ειδικα στο τελευταιο επηδει βαζω πολλες σημειωσεις στις 3 συσκευες απλ που εχω το γεγονος που ολες ενημερωνοντε αυτοματα για αυτα που σχεδιαζω να κανω με εξυπερετει σε μεγαλο βαθμο. Τα 3/4 των φιλων και οικογενειας εχουν μηλοφωνα οποτε επικοινωνουμε με ιMessage και επισης στα εισερχομενα μυνηματα εχω κανονικα μικρα ελληνικα οποτε δεν καταλαβαινω πως θα ημουν καλυτερα με Ανδροιδ. Βασικα δεν θα ημουν.

 

καλημερα φιλε!βασικα 2 πραγματακια μου εκαναν εντυπωση!για το touch panel που λες και για την καμερα!τι εννοεις;δεν ειναι δυνατον να ηταν καλυτερο το τατς του 3gs!και η καμερα ειναι οντως απιστευτη μοναδικη!κοιταξε το λιγο το θεμα γιατι εχουν αναφερθει περιστατικα(μεμονωμενα βεβαια)κακης ποιοτητας αναλυσης στην καμερα!

Link to comment
Share on other sites

Στο 5 ειναι ενσωματομενο στην οθονη, στο 3 ειναι ξεχωριστο τζαμι. Λογικο δεν ειναι να ειναι πιο ευαισθητο στο 3.

 

Για την καμερα θα διαφωνησω--- καμμια σχεση με καμερα απο φωτογραφικες.

 

Τεσπα, εγω δεν το ψαχνω και πολυ. Εχω καλυτερα πραγματα να κανω

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει μετα απο χαμενες κλησεις οτι αυτο συμβαινει γιατι μερικες φορες που με καλουν μπαινει η σιγαση κλησης χωρις να εχω βαλει το αντιστοιχο πλαινο κουμπακι Χθες μου το επανελαβε και ενας γνωστος μου που πηρε το 5 και αυτος οτι χανει μερικες κλησεις γιατι δεν λειτουργει ο ηχος λες και το εχει στο αθορυβο, πραγμα βεβαιως που δεν συμβαινει. Εχετε καποια ιδεα περι τινος προκειται; Ισως λογισμικο τηλεφωνου; Το εχει παρατηρησει καποιος αλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

είμαι και εγώ ένας από τους κατόχους του 5, εδώ και 3 μήνες περίπου.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος, το προηγούμενό μου τηλ ήταν το iphone 4 16Gb, το είχα 2 χρόνια και το πούλησα σε άριστη κατάσταση. Η φλυαρία μου έχει να κάνει με το γεγονός ότι θέλω να δείξω ότι είμαι "καλοδιαχειριστής" του τηλεφώνου και δεν το πολυζορίζω.

Η έκδοση που έχω στο 5, είναι 6.1.4.

Το LTE, σπάνια το ανοίγω, όπως επίσης το Cellular Data, με σκοπό να διατηρήσω τη μπαταρία, σκάρτη μέρα...άλλωστε εξυπηρετούμε από το wifi της δουλειάς και του σπιτιού.

 

Η ερώτηση είναι η εξής:

σε πόσους από εσάς έχει τύχει να κάνετε κλήση(εξερχόμενη) να μην ακούτε σήμα αναμονής, ο "απέναντί" σας να έχει απαντήσει και εσείς να μην ακούτε τίποτα!??!?!

Τελευταία μου συμβαίνει αρκετά συχνά.

Είμαι με σύνδεση Cosmote, αν παίζει κι αυτό ρόλο...

Το έχει ακριβώς το ίδιο θέμα κι άλλος φιλαρακος με iphone 5, Cosmote, ίδια έκδοση...

 

Λέτε να διορθωθεί στην ios 7??:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου!εχεις μιλησει με κανενα γνωστο σου η καποιος στην οικογενεια σου εχει κοσμοτε;αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με σενα στην ιδια περιοχη;
Link to comment
Share on other sites

νομίζω, χωρίς παρεξήγηση, είναι άκυρη η ερώτησή σου και δε μπορώ να καταλάβω που αποσκοπεί..

Το συγκεκριμένο θέμα το κάνει από όπου κι αν τηλεφωνήσω ορισμένες φορές...δεν έχει να κάνει με το άν έχω καλό σήμα...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα λογισμικού. Παρόμοια υπήρχαν με το 4s όταν είχε βγει και πολυ χειρότερα κιόλας. Διορθώθηκαν αργότερα με νέες εκδόσεις.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα λογισμικού. Παρόμοια υπήρχαν με το 4s όταν είχε βγει και πολυ χειρότερα κιόλας. Διορθώθηκαν αργότερα με νέες εκδόσεις.

Είναι πρόβλημα υπερφόρτωσης των δικτύων. Το συναντούν καθημερινά χιλιάδες άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...