Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν παιζει τιποτα το ανησυχητικό..

μπορεί καποιοι να εχουν λοξα να αλλάζουν τηλέφωνο καθε 3 και λιγο..αλλοι να το πουλάνε γιατι προέκυψε κατι και εχουν ανάγκη τα χρήματα, αλλοι για να δοκιμάσουν κατι διαφορετικό. πολλα μπορει να συμβαίνουν.

το τηλέφωνο ειναι μια χαρα πάντως, κορυφή ;)

 

Θα έλεγες ότι αξίζει τον κόπο να αναβαθμίσω από 4s; Με επιδότηση μου βγαίνει 420 το 16GB που με ενδιαφέρει (με πώληση του 4s δεν θα δώσω πολλά).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να εξαφανίσεις τον διακόπτη του LTE και να επαναφέρεις αυτό του 3G πέρνα από το itunes κρατώντας πατημένο το shift ή alt/option(windows ή macintosh) και κάνοντας κλικ πάνω στο update το παρακάτω αρχείο! Μετά από αυτό θα σου ζητήσει να κάνεις αναβάθμιση ρυθμίσεων φορέα και θα στο ζητάει πάρα πολύ συχνά και το ίδιο το κινητό! Απλά μην το κάνεις και πάτα ακύρωση διαφορετικά θα εμφανίσεις και πάλι τον διακόπτη LTE και θα εξαφανίσεις αυτόν του 3G!

 

σε μένα δεν πιάνει πάντως.

κατάφερα να δει το ippc αρχείο σε mac με την εξής εντολή στον terminal "defaults write com.apple.iTunes carrier-testing -bool YES" κάνοντας enable testing carrier mode in iTunes.

 

πετάει το παράθυρο οτι κανει update το carrier setting κανονικά.

 

rebootάρω αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δεν πιάνει πάντως.

κατάφερα να δει το ippc αρχείο σε mac με την εξής εντολή στον terminal "defaults write com.apple.iTunes carrier-testing -bool YES" κάνοντας enable testing carrier mode in iTunes.

 

πετάει το παράθυρο οτι κανει update το carrier setting κανονικά.

 

rebootάρω αλλά τίποτα.

 

Αυτο ειναι μονο για iphone, οχι ipad κτλπ! Θα το κοιταξω μολις εχω ξανα προσβαση σε υπολογιστη να δω τι μπορει να φταιει!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ναι για iPhone 5 λέω και εγώ.. (ειναι απο αμερική αλλά factory unlocked δεν νομίζω να έχει καμία σημασία αυτο..)

μήπως ειναι λάθος το ippc αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Απορια..

Στο app store τις κατηγοριες σας τις γραφει στα ελληνικα η στα αγγλικα??

Ρωταω γιατι μπαινω σπανια κ δεν εχω παρατηρησει κ σημερα που μπηκα να χαζεψω λιγο με παραξενεψε οτι ειναι τα παντα στα αγγλικα κ εχει κ εφαρμογες τελειως ακυρες καμια σχεση με αυτα που θυμαμαι στο app store πριν 1 χρονο περιπου που ειχα ξανα iphone κ παραξενευτηκα μηπως δεν παει κατι καλα με το τηλεφωνο μου.. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Απορια..

Στο app store τις κατηγοριες σας τις γραφει στα ελληνικα η στα αγγλικα??

Ρωταω γιατι μπαινω σπανια κ δεν εχω παρατηρησει κ σημερα που μπηκα να χαζεψω λιγο με παραξενεψε οτι ειναι τα παντα στα αγγλικα κ εχει κ εφαρμογες τελειως ακυρες καμια σχεση με αυτα που θυμαμαι στο app store πριν 1 χρονο περιπου που ειχα ξανα iphone κ παραξενευτηκα μηπως δεν παει κατι καλα με το τηλεφωνο μου.. :O

 

δες το ποστ #906;)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εγώ μένω Γερμανία και στη πόλη μου υπάρχει πάντα καλό 3g, αλλά το κινητό δεν μου βγάζει ποτέ μα ποτέ πάνω από 20 ώρες αυτονομία

 

διαβάζω εδώ κάποιοι έχετε 48 ώρες αυτονομία , πως εξηγείται τόσο μεγάλη διαφορά;

 

Δεν ξερω τι αυτονομία έχουν,πάντως εμένα με 6 ώρες χρήση συν κατι ψιλά,μπορώ να Πω οτι με αφήνει ενθουσιασμένο στο θεμα αυτονομίας.τετοια αυτονομία με αλλα τηλέφωνα δυσκολα,για να μη πω ακατορθωτο,αντε πες,το s3 με την εξοικονόμηση μπαταρίας ενεργοποιημένη και την οθονη ρυθμισμενη με την φωτεινοτητα κατω απο την μεση,άγγιζε σχεδόν το νούμερο αυτο.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι αυτονομία έχουν,πάντως εμένα με 6 ώρες χρήση συν κατι ψιλά,μπορώ να Πω οτι με αφήνει ενθουσιασμένο στο θεμα αυτονομίας.τετοια αυτονομία με αλλα τηλέφωνα δυσκολα,για να μη πω ακατορθωτο,αντε πες,το s3 με την εξοικονόμηση μπαταρίας ενεργοποιημένη και την οθονη ρυθμισμενη με την φωτεινοτητα κατω απο την μεση,άγγιζε σχεδόν το νούμερο αυτο.

 

Έτσι είναι! Δουλεύω ταυτόχρονα και τα δύο τηλέφωνα που αναφέρεις και η αυτονομία του μήλου είναι παραπάνω από ικανοποιητική!

Μάλιστα όταν δεν του κάνω βαριά χρήση, μου βγάζει και 2η μέρα, εκεί που το s3 πέθαινε μέχρι το μεσημέρι της επόμενης μέρας

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερ σε ολους.Μια ερωτηση να κανω αν μπορει καποιος να μου απαντησει σχετικα με το icloud.

Εχω στο icloud αποθηκευμενες καποιες επαφες απο προηγουμενο κινητο τις οποιες δεν τις θελω.Στο κινητο μου εχω μεσα καποιες επαφες αποθηκευμενες απο αλλη πηγη.Αν διαγραψω τις επαφες απο το icloud, οταν συνδεθω απο καποιον υπολογιστη μεσα απο τις ρυθμισεις και ξανακανω συνδεση μεσω icloud απο το κινητο θα περαστουν στο icloud οι επαφες που εχω στο κινητηο η θα διαγραφουν και απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,είστε ικανοποιημένοι απο το wifi του?

Εγώ όχι.Είχα πριν το Ν8 που έπιανε πολύ περισσότερα δίκτυα και συνδεόταν πολύ πιο εύκολα.

Το 5άρι ζορίζεται πολύ.Ακόμα και μέσα στο σπίτι.

Τι να πώ?Λέτε να έχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ναι το ρουτερ σου λογικα. προσπαθησε να αλλαξεις κανενα τσανελ να δεις πως θα παει.

 

ολα τα μακ στο σπιτι μου πανε σφαιρα μεσα στο σπιτι με ενα τομσον της πλακας αλλα πειραματιστηλα αρκετα με τα τσανελ γιατι ετρωγα ντοσκονεκτ και ηταν αργο για μια περιοδο.

 

 

big τσεκαρες αυτο με τα carrier settings μήπως;

Link to comment
Share on other sites

ναι το ρουτερ σου λογικα. προσπαθησε να αλλαξεις κανενα τσανελ να δεις πως θα παει.

 

ολα τα μακ στο σπιτι μου πανε σφαιρα μεσα στο σπιτι με ενα τομσον της πλακας αλλα πειραματιστηλα αρκετα με τα τσανελ γιατι ετρωγα ντοσκονεκτ και ηταν αργο για μια περιοδο.

 

 

big τσεκαρες αυτο με τα carrier settings μήπως;

 

Οχι ακομα δεν εχω προσβαση σε υπολογιστη! Θα σας πω απο Κυριακη!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τη χρηση και σε 8 ωρες μπορεις να το τελειωσεις, εγω με 4s περιπου στις 20 ωρες αναμονη ειμαι, φαντασου 1 απριλη κλεινω χρονο και εχω ηδη 316 πληρεις φορτισεις...του πινω το αιμα...

 

χαζη ερωτηση αλλα δεν το εχω δει καπου.

οι 316 φορτισεις ειναι τυχαιο νουμερο ή υπαρχει καπου που μπορουμε να δουμε ποσες εχουμε κανει?

και ακομα ηθελα να ρωτησω αν μπορω καπου να δω ποσα σταλμενα μηνυματα εχω για να το ελεγχω.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη jb ειναι, battery detective πολυ αξιοπιστη, για μηνυματα δεν εχω ψαξει να σου πω την αληθεια
Link to comment
Share on other sites

χαζη ερωτηση αλλα δεν το εχω δει καπου.

οι 316 φορτισεις ειναι τυχαιο νουμερο ή υπαρχει καπου που μπορουμε να δουμε ποσες εχουμε κανει?

και ακομα ηθελα να ρωτησω αν μπορω καπου να δω ποσα σταλμενα μηνυματα εχω για να το ελεγχω.

 

Οσον αφορα τα μηνυματα μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη του παροχου σου και να κοιτας τα υπολοιπομενα μηνυματα ομιλια και mb του προγραμματος σου! Ολες οι εταιρειες εχουν πλεον!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Το τηλ μου ειναι jb κ εδω κ 2-3 μου κολλαει απιστευτα..

Ειδα οτι βγηκε νεα αναβαθμιση αν κανω update θα χασω οτι εχω στο τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Φορτωσες τη σαρα τη μαρα την αρτα και τα γιαννενα; Αν εννοεις την 6.1.3 μη κανεις αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Φορτωσες τη σαρα τη μαρα την αρτα και τα γιαννενα; Αν εννοεις την 6.1.3 μη κανεις αναβαθμιση

Οχιιι 3-4 εφαρμογες εχω βαλει..

Ναι την 6.1.3 γιατι οχι;

Link to comment
Share on other sites

Οχιιι 3-4 εφαρμογες εχω βαλει..

Ναι την 6.1.3 γιατι οχι;

 

Στην 6.1.3 δεν γίνεται jailbreak ακόμα , κατέβασε το icleaner από το cydia και κάνε μια εκαθάριση το τηλ σου μπας και ξεκολλήσει , απλά πρόσεξε να μην σβήσεις τα cydia sources έχει επιλογές τι θες να καθαρίσει και σου καθαρίζει τα άχρηστα αρχεία .

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.1.3 δεν γίνεται jailbreak ακόμα , κατέβασε το icleaner από το cydia και κάνε μια εκαθάριση το τηλ σου μπας και ξεκολλήσει , απλά πρόσεξε να μην σβήσεις τα cydia sources έχει επιλογές τι θες να καθαρίσει και σου καθαρίζει τα άχρηστα αρχεία .

 

Καλημερα!!!! το κατεβασα!!! στις επιλογες..

Σαφαρι,εφαρμογες, cydia,αρχεια καταγραφης, αρχεια cashe,προσωρινα αρχεια,τυποι αρχειων καθαρισμου ειναι η επιλογη στο on να τα αφησω ετσι??

πχ στις εφαρμογες τι θα μου σβησει αν πατησω οκ?οτι εχω κατεβασει?

Κ στις επιλογες cydia sources κ αχρησιμοποιητες εξαρτησεις ειναι στο off..

Να τα αφησω οπως εχουν κ να πατησω καθαρισμο η θα χασω πραγματα που δεν πρεπει?

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετη..:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! το κατεβασα!!! στις επιλογες..

Σαφαρι,εφαρμογες, cydia,αρχεια καταγραφης, αρχεια cashe,προσωρινα αρχεια,τυποι αρχειων καθαρισμου ειναι η επιλογη στο on να τα αφησω ετσι??

πχ στις εφαρμογες τι θα μου σβησει αν πατησω οκ?οτι εχω κατεβασει?

Κ στις επιλογες cydia sources κ αχρησιμοποιητες εξαρτησεις ειναι στο off..

Να τα αφησω οπως εχουν κ να πατησω καθαρισμο η θα χασω πραγματα που δεν πρεπει?

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετη..:O

 

άφησε τα οπως ειναι

πρώτα πατα τον διακόπτη ''ανάλυση'' πανω αριστερά και μολις ολοκληρωθεί θα πατήσεις δεξια τον καθαρισμό.

μολις ολοκληρωθεί κι αυτο, θα σε πετάξει ενα διαφημιστικό μήνυμα. το κλεινεις και θα σου ζητήσει respring. το κάνεις και τελος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...