Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απευθύνομαι κυρίως σε όσους πήραν πρόσφατα μαύρο 5άρι. To scuffgate συνεχίζει να υπάρχει ή στις τελευταίες παρτίδες έχει αρχίσει να λύνεται κάπως; Μιλάω και για γρατσουνιές από το κουτί και γρατσουνιές που δεν προέρχονται από σοβάρα χτυπήματα (πχ βάλε-βγάλε την θήκη).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απευθύνομαι κυρίως σε όσους πήραν πρόσφατα μαύρο 5άρι. To scuffgate συνεχίζει να υπάρχει ή στις τελευταίες παρτίδες έχει αρχίσει να λύνεται κάπως; Μιλάω και για γρατσουνιές από το κουτί και γρατσουνιές που δεν προέρχονται από σοβάρα χτυπήματα (πχ βάλε-βγάλε την θήκη).

Εγώ το αγόρασα 16/11 από το iStorm και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Το έχω σε μια θήκη belkin και μετά από 3 εβδομάδες δεν έχω κανένα πρόβλημα με το χρώμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν ειχε καποιο προβλημα. Αν ειχε κατι μπορω να το αλλαξω με αλλο καινουριο μεχρι τις 4 Δεκεμβριου (ειναι στην αποδειξη)
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι κυρίως σε όσους πήραν πρόσφατα μαύρο 5άρι. To scuffgate συνεχίζει να υπάρχει ή στις τελευταίες παρτίδες έχει αρχίσει να λύνεται κάπως; Μιλάω και για γρατσουνιές από το κουτί και γρατσουνιές που δεν προέρχονται από σοβάρα χτυπήματα (πχ βάλε-βγάλε την θήκη).

 

Γραντζουνιες απο το κουτί όπως λες, καμία. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους... Λοιπόν πήρα το 5αρι σε λευκό όπως προτείνατε. 533 ευρώ τελική στην Αμέρικα το ξεκλείδωτο, χωρίς 4g όπως είπαμε. 200 πιο φτηνό δηλαδή (είναι να τρέλα αν καλοσκεφτείς) Αν ποτέ πια τρελαθώ με το 4g της vodafone (που δεν παίζει να γίνει) το πουλάω xe.gr 400 euro και αγοράζω το α1429. Απλά τώρα δεν ξέρω αν περιμένω πιο πολύ τον αδελφό από Αμερική που έχω να τον δω 5 μήνες ή το iphone 5... ******* :p
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου, αλλά αν κατάλαβα καλα, αν αγοράσω ξεκλειδωτο από αμερικη δεν είναι lte ενώ τα ελληνικά είναι?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου, αλλά αν κατάλαβα καλα, αν αγοράσω ξεκλειδωτο από αμερικη δεν είναι lte ενώ τα ελληνικά είναι?

 

Όλα είναι LTE, απλά τα αμερικανικά δεν λειτουργούν στις ευρωπαϊκές και ελληνικές μπάντες LTE.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι LTE, απλά τα αμερικανικά δεν λειτουργούν στις ευρωπαϊκές και ελληνικές μπάντες LTE.

 

Εγώ πάντως φρόντισα να ειναι ελληνικό μήπως και δούμε LTE ποτέ στην Ελλάδα. Βασικά έχουμε πολυ δρόμο ακόμη για LTE, ευτυχώς που η Apple έβγαλε γενικότερα συσκευές με LTE για να γίνει και τίποτα απο πλευρά παροχων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φρόντισα να ειναι ελληνικό μήπως και δούμε LTE ποτέ στην Ελλάδα. Βασικά έχουμε πολυ δρόμο ακόμη για LTE, ευτυχώς που η Apple έβγαλε γενικότερα συσκευές με LTE για να γίνει και τίποτα απο πλευρά παροχων.

Ηδη εχουν δωσει, αλλα με κατι προγραμματα χρησης που ειναι κοροιδια σκετη.

Επισης η καλυψη ειναι πολυ περιορισμενη.

Πιστευω οτι τα πραγματα σε αυτον τον τομεα δεν θα κινηθουν γρηγορα, λογω της οικονομικης κρισης και της αργης αποσβεσης που θα κανουν οι παροχοι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το 1428 δεν υποστηρίζει LTE στα 1900mhz νομίζω.

Αρα δεν θα έχεις LTE στην Ελλάδα.

 

1800 ειναι που εχουν στην Αγγλια και η Κοσμοτε. Και εγω πηρα το Α1429 αλλα αν μπορουσα θα επερνα το Α1428 απο Αμερικη. Το LTE στην Αγγλια ειναι ακριβο φετος, μεχρι να πεσουν οι τιμες δεν αξιζει να ασχολειται καποιος.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα 16/11 από το iStorm και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Το έχω σε μια θήκη belkin και μετά από 3 εβδομάδες δεν έχω κανένα πρόβλημα με το χρώμα.

 

εμενα ειχε ενα παρα πολυ μικρο σημαδακι που δεν το βλεπεις ευκολα. και εγω το ειδα κατω απο το φως και επειδη εγινε ολος αυτος ο ντορος.

αλλα δεν το γυριζω πισω 1 μηνα εμεινα χωρις τηλεφωνο καταλλα μια χαρα.

παντως ειναι παρα πολυ ευαισθητο το αλουμινιο φαινεται πολυ μαλακο και η θηκη εινια μονοδρομος

σκεφτομαι αυτην http://www.exeltek.com.au/belkin-view-case-for-iphone-5-clear-whiteout-p-3552.html

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειχε ενα παρα πολυ μικρο σημαδακι που δεν το βλεπεις ευκολα. και εγω το ειδα κατω απο το φως και επειδη εγινε ολος αυτος ο ντορος.

αλλα δεν το γυριζω πισω 1 μηνα εμεινα χωρις τηλεφωνο καταλλα μια χαρα.

παντως ειναι παρα πολυ ευαισθητο το αλουμινιο φαινεται πολυ μαλακο και η θηκη εινια μονοδρομος

σκεφτομαι αυτην http://www.exeltek.com.au/belkin-view-case-for-iphone-5-clear-whiteout-p-3552.html

Όταν λειτουργούσα το iphone 4 είχα πάρει 6 θήκες πλάτης και τελικά κατέληξα σε αυτή την δερμάτινη http://www.beyzacases.com/pd-iphone-4-4s-zero-series-case.cfm. Έτσι και στο 5 πήρα μόνο αυτή την belkin που έδωσα στο link και δεν ασχολήθηκα με θήκη πλάτης. Ακόμα και οι θήκες πλάτης θέλουν προσοχή γιατί μπορεί να κάνουν σημάδια χωρίς να το πάρεις χαμπάρι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απο το περασμένο Σάββατο (μαυρο 32GB) και δεν εχει κανένα απολύτως θέμα με γρατζουνιές κλπ ;) Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα, ιδιοκτήτης ενός λευκού 16 gb, iphone 5.

Το προηγούμενο που είχα ήταν το 4s και το προ προηγούμενο το 4.

Με το 4 φυσικά είναι μέρα με τη νύχτα οι διαφορές όσον αφορά την ταχύτητα. Με το 4s μικρότερες οι διαφορές. Όμως το ios 6 θεωρώ ότι ρολάρει άριστα στο 5άρι και όχι τόσο στο 4s. Συνεπώς, το 4s με ιος 6 έχει αισθητή διαφορά με το 5άρι.

Ως προς την εξωτερική εμφάνιση.... το iphone 5 είναι ό,τι πιο όμορφο έχω κρατήσει στα χέρια μου σε κινητό ως τώρα! Όταν το πιάσεις για πρώτη φορά στα χέρια σου καταλαβαίνεις ότι υπάρχει τεράστια διαφορά με τα 4 και 4ς. Πραγματικά εντελώςδιαφορετικό κινητό! ΔΙΑΜΑΝΤΙ! Ακριβό μεν, ...αλλά ΔΙΑΜΑΝΤΙ!

Γρατσουνιές δεν είχε και ούτε θα αποκτήσει από ότι φαίνεται γιατί το υλικό του αλουμινίου που διαθέτει και το φινίρισμά του δεν δίνουν τέτοια εντύπωση. με τα νύχια και κάποια αιχμηρά αντικείμενα που του έκανα ελαφρά τεστ αντοχής, δεν έδειξε να αφήνει σημάδι. Για το άσπρο μιλάω φυσικά και δεν πρόκειται να του βάλω θήκη....:cool::respect: στην apple.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα και εγω θελω ενα λευκο avatar ρε παιδια.

 

το δουλευω 3 μερες τωρα ειναι απιστευτα ελαφρυ σε σχεση με τα 4αρια αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ πιο ευαισθητο .

το πλαινο αλουμινιο το βλεπω πολυ μαλακο. η οθονη του ειναι απιστευτη και παει σφαιρα το 5αρι με το ios 6.

η μπαταρια μονο δεν ειναι και τπτ το ιδιαιτερο μιας και με μονο 1 φορτιση δεν μπορεις να καταλαβεις αλλα δεν πιστευω οτι με 4-5 πληρης φορτισεις θα αλλαξουν και πολυ τα πραγματα.

Edited by ccinderella
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μονο δεν ειναι και τπτ το ιδιαιτερο μιας και με μονο 1 φορτιση δεν μπορεις να καταλαβεις αλλα δεν πιστευω οτι με 4-5 πληρης φορτισεις θα αλλαξουν και πολυ τα πραγματα.

 

Πόσες φορέςε πρέπει να κάνω πλήρεις φορτίσεις, δηλαδή να μου μηδενίσει η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

και εγω με το 5 black, δεν εχω κανενα θεμα με γρατζουνιες, και χωρις θηκη

 

Πόσο καιρό το έχεις; Από καθαρή περιέργεια, γιατί δεν μπορώ να πείσω τον εαυτό μου να πάρω το άσπρο με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι κυρίως σε όσους πήραν πρόσφατα μαύρο 5άρι. To scuffgate συνεχίζει να υπάρχει ή στις τελευταίες παρτίδες έχει αρχίσει να λύνεται κάπως; Μιλάω και για γρατσουνιές από το κουτί και γρατσουνιές που δεν προέρχονται από σοβάρα χτυπήματα (πχ βάλε-βγάλε την θήκη).

 

Αν και αρχικά αγόρασα θήκες δεν χρησιμοποιω πλεον γιατι κάνουν το κινητο παντόφλα και χάνεται η κομψότητά του, κρύβοντάς το.

 

Ούτε μια γρατζουνιά απο τέλος Σεπτεμβρίου

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή! Είναι σαν να είναι γυμνό! Καμία διαφορά στην αίσθηση αλλά ξενοιάζεις από γρατζουνιές! Και εγώ στο μαύρο μου μια τέτοια μπλέ έχω!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή! Είναι σαν να είναι γυμνό! Καμία διαφορά στην αίσθηση αλλά ξενοιάζεις από γρατζουνιές! Και εγώ στο μαύρο μου μια τέτοια μπλέ έχω!

 

Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία με το κινητό μέσα;

Είναι από "σκληρό" πλαστικό ή είναι εύκαμπτη;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκαμπτη αλλά από υλικό tpu! Δεν καλύπτει καθόλου οθόνη για αυτό και το κινητό φοράει στην οθόνη μια spigen ultra crystal! Δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ! Έχει μεγάλο άνοιγμα στο κάτω μέρος και το κινητό κάθεται πολύ σφιχτά μέσα της. Η θήκη αγκαλιάζει το chamfered edge επομένως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας εκτός βέβαια από το κάτω μέρος το οποίο είναι εξ' ολοκλήρου ανοιχτό
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

SUPER!!

Ευχαριστώ πολύ! Και με την τιμή που έχει πιστεύω αξίζει σίγουρα μια δοκιμή!

 

(ακόμη δεν ξέρω αν θα προχωρήσω στην αγορά του 5, μιας κ μόλις σήμερα "τα βρήκαμε" με την επιδότησή μου,

αλλά με όλα αυτά που διαβάζω εδώ και σε άλλα forums για γρατσουνιές, τσόγους σε οθόνη κτλ η αλήθεια είναι ότι έχω τρομοκρατηθεί.

Το λευκό δε μου αρέσει και όπως όλα τα προηγούμενα μοντέλα που έχουν περάσει από τα χέρια μου...μαύρο)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...