Jump to content

Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η γιαγιά μου στο χωριό μπορεί να ξεκλειδώσει 6600.

Για να ανοίξει εκτός απο το ΙΜΕΙ θα μας δώσεις και το operator code πχ 202-01 είναι η cosmote.

Η 3 νομίζω είναι Αγγλίας, τυχαίνει να μπορείς να βρείς τον κωδικό για να μήν ψάχνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μιλάμε για το 6600 slide, έτσι; που βγήκε πριν μερικούς μήνες στην αγορά. Όχι εκείνο το μπιφτεκάκι που είχε βγει πριν κάτι χρόνια.

 

Αγγλία είναι το 3, τον κωδικό δικτύου δεν τον ξέρω, αλλά ένα γρήγορο googlισμα, μου έβγαλε αυτό που λέει ότι είναι 23420 --με κάθε επιφύλαξη.

 

Αν καταφέρει να μου το ξεκλειδώσει η γιαγιά οου, θα πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσω και στιφάδο απ' τα χεράκια της μετά;)

Link to comment
Share on other sites

Α έτσι πες.. Τη nokia ξέχνα την.

Μπορείς να ρωτήσεις στο DM3 http://www.dm3unlock.com/service/ αν μπορεί αυτός.

η πάνε http://unlockyourdream.org/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=37 και ξεκλείδωσε το μόνος σου. Όπως και νά χει θα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν έχω ιδέα αν είναι το σωστό μέρος να ρωτήσω. Έφεραν στον αδερφό μου κινητό από την Αυστραλία και δεν δέχεται κυπριακή sim. Τι κάνω? Συγνώμη αν σας κουράζω αλλά αν μπορώ να το ξεκλειδώσω θα γλιτώσω και καμιά 40αρια ευρώ που θέλουν για να το ξεκλειδώσουν στο κοντινό μου μαγαζί.

 

ΥΓ: Αν χρειάζονται ΙΜΕΙ, κωδικοί κτλ πέστε μου

 

Ευχαριστώ

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2393657#post2393657

 

Δεν μπορώ να σου εγγυηθώ για τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nokia 6500 classic

imei: 358666011032790

t-mobile uk

 

nokia 6500 slide

imei: 353077027970343

3 uk network

 

 

εαν μπορει κανεις να με βοηθησει????

http://www.danasoft.com/sig/stoNeheadsgf.jpg

 

ξερει κανεις το τροπο για να σπουδασω... προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω................

Link to comment
Share on other sites

πορει καποιος να μου πει αν υπαρχει κανενα καταστημα στην αθηνα ποθ να ξεκλειδωνουν κινητα και συγκεκριμενα to nokia 6500 slide kai clasic ειναι κλειδωμενα σε αγγλικα δυκτια

 

ευχαριστω

http://www.danasoft.com/sig/stoNeheadsgf.jpg

 

ξερει κανεις το τροπο για να σπουδασω... προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω................

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

NCS ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ....ΓΕΩΡΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ 54...2310486190

 

Ειναι τα κεντρικα της ΝΟΚΙΑ/ALPHA COPY στην θεσσαλονικη πως πας για ΙΚΕΑ μετα το ΒΙΑΜΥΛ.

Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο κωδικος της Vodafone γνωριζει κανεις? Κανενα προγραμμα για ξεκλειδωμα Νοκια (και παλαιοτερα μοντελα) δεν κυκλοφορει στο Ιντερνετ??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εγω εχω ενα nokia 3120c BB5 για κλειδωμενο σε 3 network UK. Πήγες στη Νokia; Αν ναι πόσο κοστίζει το ξεκλείδωμα. Yπάρχουν άλλες εναλλακτηκές λύσεις στη Θεσσαλονίκη;
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πήγα το 7373 σε ενα συνοικιακο κατάστημα κινητης τηλεφωνίας και δεν μπορεσαν να το ξεκλειδώσουν. Ούτε η νοκια μπορεί λογικά. Τους κωδικούς τους εχει η εκάστοτε εταιρια στην οποία είναι κλειδωμένο. Οπότε χρειάζεται κάποιος με κατάλληλο εξοπλοσμό (JAF box κλπ) για να το ξεκλειδώσει.
Link to comment
Share on other sites

Η NOKIΑ οντως δεν μπορεί να το ανοίξει.

Εγώ μπορώ αλλα πλέον δεν έχω κατάστημα:P

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα ειναι 15. Καρτα...αυτη που μπαίνει κατω απο την sim και ξεκλειδώνει το τηλεφωνο οσο την έχεις μέσα.

Θα σ εχω υποψιν μου αν δεν γίνει τελικά ή αν χρειαστώ bb5 ξεκλειδωμα για αλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται παιδια λιγη βοηθεια αν μπορει καποιος γιατι δεν ηξερα τι ηταν αυτο οταν το αγορασα διστυχως και τωρα ειμαι με κλειδωμενο τηλεφωνο :( εχω ενα νοκια ν79 με imei 356387024038011 και ειναι κλειδωμενο σε t-mobile uk. δεκτες ολες οι ιδεες ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα με ενδιεφερε leosedf.

Δοκιμασα sim unlock καρτες και δε δουλευουν σωστα στο 3120 classic.

Mporeis na mou steileis pm gia na synnenoithoume.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα ειναι 15. Καρτα...αυτη που μπαίνει κατω απο την sim και ξεκλειδώνει το τηλεφωνο οσο την έχεις μέσα.

Θα σ εχω υποψιν μου αν δεν γίνει τελικά ή αν χρειαστώ bb5 ξεκλειδωμα για αλλη συσκευή.

Μιλάω για κανονικό ξεκλείδωμα συσκευής και δε θα χρειαστεί να βάλεις κάρτες και παπαρίτσες στη συσκευή.

 

bebelac 3120 δεν μπορω να ξεκλειδώσω αυτή τη στιγμή λόγω του οτι μου λείπει συγκεκριμένος adapter απ' τον εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σκοπός αυτου του thread είναι η παροχή των μοναδικών για κάθε κινητο κωδικών ξεκλειδώματος δώστε λοιπόν ΙΜΕΙ και δίκτυο για να ξεκλειδώσετε την συσκευή σας. :)

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!KALHSPERA SAS!!

MINOTAVRS, thelw na ksekleidwsw mia NOKIA 2760, IMEI 356865/02/061688/0, VODAFONE ISPANIKO.

ESY KSEKINHSES TO THREAD NOMIZW...

THANKS EK TWN PROTERWN!!!

SD

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...