Jump to content

Τα πάντα για το i-mode


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα κάλεσα την εξυπηρέτησή, Γιάννα ενεργοποιήσω το i-mode, και μ είπαν ότι το i-mode θα σταματήσει και δεν μπορουνε να κάνουν ενεργοποίησή τής υπηρεσίας LOOOL:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν οτι δεν θα σταματησει.

Απλα δεν γινονται νεες ενεργοποιησεις.

Εντω μευαξυ δοκιμασα να ανανεωσω ενα αλλο που εχω και δεν τα καταφερα.

Μολις παταω το οκ για να γινει η ανανεωση μεσα απο το portal.imode.gr κλεινει η συνδεση και σταματαει εκει χωρις να γινεται ανανεωση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα τη συνδρομή μου από το κινητό μου χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο παράξενο είναι ότι για πρώτη φορά ( στους επτά μήνες που είμαι στο i-mode) μου έστειλαν μήνυμα ότι έληξε η μηνιαία συνδρομή.

ΥΓ. Δεν έχω συσκευή i-mode.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μία ερώτηση θέλω να σας κάνω. Έχω μια ιστοσελίδα η οποία παλιότερα είχε διεύθυνση και για i-mode. Ξέρει κανείς αν είναι δυνατόν να επισκεφτείς ακόμα και σήμερα την διεύθυνση αυτήν; Γενικώς τι παίζει με το i-mode; Λειτουργεί ή έχει σταματήσει και πρέπει να κάνω κάποια ανανέωση ας πούμε με το myview?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

εγω μια χαρα εμπαινα με iphone με τις γνωστες ρυθμισεις...απο σημερα το απογευμα με απλο gprs μπαινουν μονο https σελιδες.οταν ενεργοποιω το 3g μπαινουν κανονικα.

σαν να εκοψαν τον http proxy απο το απλο gprs???

τα μαιλ μου τα παιρνω και με απλο gprs μεσω εφαρμογης που περναει μεσω https οποτε κανενα προβλημα..απλα οταν θελω να μπαινω ιντερνετ ενεργοποιω το 3g.

οποτε με 3,5 ευρω εχω

push mail (οχι το imail.)αλλα στελνω κανονικα και δεχομαι απο το gmail.

internet (με τα γνωστα limits)

ebuddy εφαρμογη που περναει κανονικα απο τον proxy.

ελπιζω να καρατησει για καιρο ακομα αυτη η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

ssatmaniac, πως σερφαρεις με imode, αφου βασιζεται σε wap και wap το iphone, εξ' οσων γνωριζω, δεν υποστηριζει?
Link to comment
Share on other sites

ssatmaniac, πως σερφαρεις με imode, αφου βασιζεται σε wap και wap το iphone, εξ' οσων γνωριζω, δεν υποστηριζει?

 

ποιος ειπε οτι δεν υποστηριζει?

ολες τις εταιριες υποστηριζει.....ολα τα wap.

απλα αντι να χρησιμοποιειις μονο apn και user pass

μπαινεις χειροκεινητα στα system files του τηλεφωνου και βαζεις τον proxy.

τελικα επανηλθαν στα κανονικα τους σημερα παιζουν και τα http και τα https

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δυστηχως προσπαθουσα να ενεργοποιησω την απεριοριστη πλοηγηση, αλλα τιποτα.πηρα και τηλεφωνο και μου ειπαν η υπηρεσια ειναι προς καταργηση....αυτο ηταν παει το τσαμπε...
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως προσπαθουσα να ενεργοποιησω την απεριοριστη πλοηγηση, αλλα τιποτα.πηρα και τηλεφωνο και μου ειπαν η υπηρεσια ειναι προς καταργηση....αυτο ηταν παει το τσαμπε...

 

και τι σου εβγαζε οταν προσπαθουσες να την ενεργοποιησεις στο μενου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη αυτη τη στιγμη.παρακαλω προσπαθηστε αργοτερα.

απο οτι μου ειπαν και στο 1313, σιγα σιγα αρχιζουν καποιες συνδρομες και ακυρωνονται.μεσα σε αυτες ειναι και η απεριοριστη πλοηγηση.

ειναι καποιος που την εχει ενεργοποησει?

Link to comment
Share on other sites

η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη αυτη τη στιγμη.παρακαλω προσπαθηστε αργοτερα.

απο οτι μου ειπαν και στο 1313, σιγα σιγα αρχιζουν καποιες συνδρομες και ακυρωνονται.μεσα σε αυτες ειναι και η απεριοριστη πλοηγηση.

ειναι καποιος που την εχει ενεργοποησει?

 

Εγω παντως ενεργοποιησα 1η του μηνος και στο μενου Imode βλεπω κανονικα επιλογη να ενεργοποιησεις το απεριοριστο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει φιλε μου αυτο λεω.πως αλλιως θα εμπαινα να κανω ενεργοποιηση....

ακολουθεις τα βηματα και οταν πατας δυο φορες οκ μετα σου βγαζει δοκιμαστε αργοτερα

και εγω πριν 1 μηνα ειχα ενεργοποιησει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το δοκιμασες σημερα?

Τωρα που το εκανα παρολο που ειναι ηδη ενεργοποιημενη μου εβγαλε οτι επεξεργαζεται το αιτημα μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ξαναεκανα μολις τωρα.....

λες να μου λενε βλακιες? γιατι την προηγουμενη φορα η αλλη τηλεφωνητρια μου ειχε πει να ξαναδοκιμασω...ξαναπαιρνω τηλεφωνο να δω...

Link to comment
Share on other sites

ξαναπηρα και ενω στην αρχη μου λεει, μισο να το κοιταξω μετα παλι τα ιδια...

η υπηρεσια δεν διατιθεται για ενεργοποιηση.της λεω σε ολους? ναι μου λεει σε ολους.

τι να πεις τωρα...

 

λοιπον παιδια το ψιλιαστικα οτι κατι μπορει να παιζεται με το iphone....

εχω ενεργοποιημενο και ενα αλλο νουμερο με i-mode.το βαζω και παταω ενεργοποιηση της υπηρεσιας και μου βγαζει η αιτηση σας επεξεργαζεται.μαλλον τι γινεται....εχω ενεργοποιησει στο iphone push mail.αυτο καθε 1 λεπτο συνδεεται και ψαχνει για mail.το πηραν χαμπαρι και το σταματησαν.για αυτο στην αρχη ολα μια χαρα η υπηρεσια συνεχιζει να υπαρχει....αλλα μολις πω νουμερο και κοιταξουν...λενε την ιδια καραμελα...

 

παιδια δυστηχως....και στο δευτερο νουμερο μου βγαζει τα ιδια....ενω στην αρχη η αιτηση σας επεγεργαζεται τωρα δεν ειναι διαθεσιμη... παει το imode...

Link to comment
Share on other sites

Παει για ολους ή μονο για οσους εχουν iphone?

 

πιστευω για ολους....

να βλεπουν οτι μπαινεις απο iphone δεν γινεται..μονο να βλεπουν πολυ μεγαλη κινηση δεδομενων.

την δευτερη καρτα ομως δεν την ειχα χρησιμοποιησει ουτε στο Ιphone αλλα και γενικα...ειχε ενεργοποιηθει ομως με το ιδιο imei. επομενως αν δεν σταματησε για ολους , τοτε πανε με το imei, βλεπουν την κινηση και σταματανε...

αν και νομιζω πως ειναι γενικο το κακο...οπως λενε και οι ιδιοι...θα το μαθουμε απο την ενεργοποιηση η μη καποιου..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαφνηκα ηρθε ενα μηνημα που ελεγε.ενεργοποιηθηκε η μηνιαια πλοηγηση..

και οταν παω στην ενεργοποιηση μηνιαου πασου λειτουργει και μου λεει το αιτημα σας επεξεργαζεται.και μετα μου λεει ειναι ηδη ενεργοποιημενη η συνδρομη σας.

 

τωρα ποιο ειναι το μελλον του imode.....αγνωστο...

ουτε και αυτοι ξερουν...λενε πως ειναι υπο καταργηση και αλλες φορες λενε οσοι το εχουν θα συνεχισουν να το εχουν, απλα δεν κανουμε νεες ενεργοποιησεις.

παντως δεν πρεπει να μας κρεμασουν εμας που εχουμε τις συσκευες και να σταματησουν την υπηρεσια...

θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας παλιος χρηστης του imode που να κανει ενεργοποιηση αυτες τις μερες να μας πει αν γινεται κανονικα και διχως προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

λειτουργει φιλε μου..

πηγαινω μου βγαζει οτι η αιτηση σας επεξεργαζεται, και μετα μου στελνει μηνυμα οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενη.επομενως λειτουργει....

εφοσον δεν κανουν καινουριες ενεργοποιησεις, ελπιζω να μην καταργησουν την υπηρεσια...τουλαχιστον συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας παλιος χρηστης του imode που να κανει ενεργοποιηση αυτες τις μερες να μας πει αν γινεται κανονικα και διχως προβληματα?

 

Η ανανεωση γινετε κανονικα . Σημερα εκανα παλι ανανεωση. Πατας στο μενου του imode την επιλογη ενεργοποιησης,και σου βγαζει (το ετημα σας επεξεργαζετε)μετα πατας exit. Και βλεπης στο 1314 αν σου εφυγαν 3.90e αν σου εφυγαν ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ κάρτα sim με ενεργοποιημένη την υπηρεσία του i-mode, ή υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει δυο κάρτες και δεν χρειάζεται την μία?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ κάρτα sim με ενεργοποιημένη την υπηρεσία του i-mode, ή υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει δυο κάρτες και δεν χρειάζεται την μία?

 

ευχαριστώ!

 

εχω αν εισαι κοντα στη Ξανθη μπορω να σου δωσω εχω αλλες 6

 

Για οσους εχουν imode υπαρχει ενας browser που κατεβαζει εφαρμογες με καταληξη sisx μεχρι 2 mb και λεγεται( bolt ).Μπορειτε να δειτε και youtube.Απο δω http://www.boltbrowser.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...