Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας καλομαθαινει η ms είναι η αλήθεια. Περνα τώρα ξανά την dp και κάνε το upgrade σε 8.1 ώστε να τους ξαναεχεις. Αυτή τη φορά με cyan όμως!

 

Να περάσω πάλι dp;

 

Λεω να περιμένω, πιστεύω πως θα τους δώσουν σύντομα...

 

 

Αλλα και πάλι ******* έκανα και πέρασα την cyan, δεν είχα κανένα πρόβλημα με dp...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι φαίνεται κάποια στιγμή θα βγάλουν κάποια αναβάθμιση για DP για να μπορέσουν να πάρουν cyan. Αλλα τελικά οσοι είχαν latest DP και εβαλαν Cyan είδαν κάποια διαφορα ???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από χτες μπήκε και στο δικό μου 820 CV GB...μίλαμε για έπικες αλλαγές κατά την γνώμη μου...
LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

από χτες μπήκε και στο δικό μου 820 CV GB...μίλαμε για έπικες αλλαγές κατά την γνώμη μου...

 

Ησουν σε DP και εκανες downgrade ή ησουν ακομα σε 8.0 ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχουν διαφορες απο την dp στην επισημη cyan? Κι αν ναι, εγω που ειμαι dp πως κανω downgrade σε 8 για να παω μετα ota σε cyan?(διαβασα καπου για nsu αλλα που το βρισκω αυτο;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχουν διαφορες απο την dp στην επισημη cyan? Κι αν ναι, εγω που ειμαι dp πως κανω downgrade σε 8 για να παω μετα ota σε cyan?(διαβασα καπου για nsu αλλα που το βρισκω αυτο;)

 

Μπορείς να ψάξεις για το Nokia recovery tool. Την ίδια δουλειά κάνουν απ'οτι κατάλαβα. Πάντως με cyan και μετά dp σε 625 σταματήσαν ότι crashαρισματα είχε η κοπέλα μου. Δείχνει πιο σταθερή και από ταχύτητα, όπως πάντα ταχυστο!

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ψάξεις για το Nokia recovery tool. Την ίδια δουλειά κάνουν απ'οτι κατάλαβα. Πάντως με cyan και μετά dp σε 625 σταματήσαν ότι crashαρισματα είχε η κοπέλα μου. Δείχνει πιο σταθερή και από ταχύτητα, όπως πάντα ταχυστο!

 

Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση! Θα κανω μια προσπαθεια. Ελπιζω μονο να μη το παω σε w 7.8 :lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση! Θα κανω μια προσπαθεια. Ελπιζω μονο να μη το παω σε w 7.8 :lol::lol::lol::lol:

 

Αν έχεις άλλης χώρας 820, δες το αν έχει πάρει το δικό σου ακόμα τη cyan μέσω αυτού του πίνακα: http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

7,8.... Χαχαχαχαχα! Όχι ρε! Απλά θα σου περάσει την τελευταία official που έχει διαθέσει η Nokia. Να ξέρεις ότι όταν τελειώσει το cyan upgrade θα σου βγάλει ότι έχεις νέα αναβαθμηση αλλά αν τσεκάρεις τους αριθμούς θα δεις ότι αφορά την ίδια έκδοση. Οποτε μόνο μια αναβαθμηση και μετά ξανά dp και 8.1!

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχουν διαφορες απο την dp στην επισημη cyan? Κι αν ναι, εγω που ειμαι dp πως κανω downgrade σε 8 για να παω μετα ota σε cyan?(διαβασα καπου για nsu αλλα που το βρισκω αυτο;)

 

Mπορείς ακολουθήσεις τον οδηγό που έχουμε στο φόρουμ Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview. Ίσως και να μην χρειαστεί να πάρεις ΟΤΑ την αναβάθμιση και να την περάσει κατευθείαν το recovery tool, αλλά αυτό εξαρτάται από την χώρα που έγινε εισαγωγή η συσκευή σου και αν θα έχει ανέβει η Cyan στους servers τους για να σου την κατεβάσει σαν τελευταίο επίσημο firmware.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις άλλης χώρας 820, δες το αν έχει πάρει το δικό σου ακόμα τη cyan μέσω αυτού του πίνακα: http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

7,8.... Χαχαχαχαχα! Όχι ρε! Απλά θα σου περάσει την τελευταία official που έχει διαθέσει η Nokia. Να ξέρεις ότι όταν τελειώσει το cyan upgrade θα σου βγάλει ότι έχεις νέα αναβαθμηση αλλά αν τσεκάρεις τους αριθμούς θα δεις ότι αφορά την ίδια έκδοση. Οποτε μόνο μια αναβαθμηση και μετά ξανά dp και 8.1!

 

είναι branded από τον Γερμανο(comote) και την έχει πάρει κανονικά αλλά λέει είναι ενημερωμένο. Αν το πάω σε 7.8, καλά να λες. Μη το γυρίσω σε symbian εκεί δε με σώζει τίποτα!:p:p:p:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mπορείς ακολουθήσεις τον οδηγό που έχουμε στο φόρουμ Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview. Ίσως και να μην χρειαστεί να πάρεις ΟΤΑ την αναβάθμιση και να την περάσει κατευθείαν το recovery tool, αλλά αυτό εξαρτάται από την χώρα που έγινε εισαγωγή η συσκευή σου και αν θα έχει ανέβει η Cyan στους servers τους για να σου την κατεβάσει σαν τελευταίο επίσημο firmware.

 

θα κάνω μια προσπάθεια κι ο όποιος θεός βοηθός! Ευχαριστώ για την απάντηση!:)

 

Τα έκανα όλα όσα μου είπατε κι όλα πήγαν καλώς. Αλλά μου φαίνεται ήταν πιο σταθερό με την dp. Για πχ με έχει πετάξει αρκετές φορές στο viber κ επίσης το κεντρικό πλήκτρο δε πιάνει παντα με τη μια ενώ δονειται κανονικά. Κάποιες φορές θέλει και δεύτερη φορά πάτημα για να γυρίσει στο κεντρικό μενού. Ίσως στρώσει με τη πάροδο του χρόνου. Ευχαριστώ πάντως όλους σας για τη βοήθεια. Καλό βράδυ

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

οντως, το viber σα να μην παιζει πολυ καλα με τα 8.1...οι ειδοποιησεις ερχονται μια στο τοσο
Link to comment
Share on other sites

To Viber λειτουργεί πολύ καλύτερα στα 8.1... Αν έχετε πρόβλημα κάντε απεγκατάσταση, διαγραφή προσωρινών αρχείων (ή soft reset) και ξαναβάλτε το :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

δε θελω να χασω τα μηνυματα, αλλιως....στο android υπηρχε τροπος να τα κρατησεις, εδω δυστυχως δε γινεται...

 

Εν τω μεταξυ, μετα την αναβαθμιση σε 8.1 παρατήρησα ότι δε μου εμφανίζει πλέον το + για να προσθέσω νέα λέξη στο λεξικό όταν γράφω με ελληνικά. Το κινητό είναι σεταρισμένο σε region US (λογω cortana) και regional format Greek. Ηταν έτσι βασικά από τα 8 ακόμα. Η αναβάθμιση σε 8.1 έγινε ΟΤΑ. Νομίζω ότι το είδα κάποια στιγμή να το αναφέρει και κάποιος άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα, όμως έψαξα και δε βρήκα κάτι.

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

Ησουν σε DP και εκανες downgrade ή ησουν ακομα σε 8.0 ?

ήμουν σε 8.0 . δεν έβαλα ποτέ την DP.

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αυτή η καταραμένη η μπαταρία στο 820 πόσο σας κρατάει??

με 3g-wifi και γρήγορη ματιά όλη μέρα ανοικτά πόσο σας κρατάει?

 

εμένα με λίγη σχετικά χρήση από τις 09:00 το πρωί μέχρι τις 2-3 το βράδι δεν με βγάζει...

πολύ κακή αυτονομία ρε γμτ...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Mε αυτά που γράφεις μπορεί και λίγο λιγότερο.Εν τω μεταξύ παρατηρώ ότι πλέον ζεσταίνεται πολύ όταν σερφάρω ακόμη και με το wifi στο σπίτι και κεραία σε 2g.Αυτό δε συνέβαινε πριν την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αυτή η καταραμένη η μπαταρία στο 820 πόσο σας κρατάει??

με 3g-wifi και γρήγορη ματιά όλη μέρα ανοικτά πόσο σας κρατάει?

 

εμένα με λίγη σχετικά χρήση από τις 09:00 το πρωί μέχρι τις 2-3 το βράδι δεν με βγάζει...

πολύ κακή αυτονομία ρε γμτ...

 

Κι εγώ θεωρώ ότι εχει πέσει η αυτόνομια . Με την τελευταία αναβάθμιση εχει καλυτερεύσει σε θέματα αναμονής αλλά χειροτερέψε σε θέματα χρήσης της οθόνης. Εμένα βγάζει μαξ 24 και κατι ώρες με 3G(δεδομένα μη ενεργά), γρηγορη ματιά, διπλό κλικ οθόνης για να ενεργοποιηθεί και wifi κανά 2ωρο μαξ αλλά με συνεχή χρήση του κινητού παραλληλα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε μου παρακαλώ πολύ σε κάτι.Με ανοιχτό το wifi και κλειστές όλες τις εφαρμογές από το παρασκήνιο,το κινητό ζεσταίνεται; Επειδή δε συνέβαινε πιο πριν κάτι τέτοιο δοκίμασα soft reset αλλά τίποτα.Για πείτε και αμα είναι να κάνω hard reset(στα 8.1 το backup κρατάει μέχρι και το layout της home screen σωστά;)
Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε μου παρακαλώ πολύ σε κάτι.Με ανοιχτό το wifi και κλειστές όλες τις εφαρμογές από το παρασκήνιο,το κινητό ζεσταίνεται; Επειδή δε συνέβαινε πιο πριν κάτι τέτοιο δοκίμασα soft reset αλλά τίποτα.Για πείτε και αμα είναι να κάνω hard reset(στα 8.1 το backup κρατάει μέχρι και το layout της home screen σωστά;)

Εμενα δεν ζεστενεται!!!!!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

δε θελω να χασω τα μηνυματα, αλλιως....στο android υπηρχε τροπος να τα κρατησεις, εδω δυστυχως δε γινεται...

 

Εν τω μεταξυ, μετα την αναβαθμιση σε 8.1 παρατήρησα ότι δε μου εμφανίζει πλέον το + για να προσθέσω νέα λέξη στο λεξικό όταν γράφω με ελληνικά. Το κινητό είναι σεταρισμένο σε region US (λογω cortana) και regional format Greek. Ηταν έτσι βασικά από τα 8 ακόμα. Η αναβάθμιση σε 8.1 έγινε ΟΤΑ. Νομίζω ότι το είδα κάποια στιγμή να το αναφέρει και κάποιος άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα, όμως έψαξα και δε βρήκα κάτι.

Όσο κάνω τα upgrades γενικά, αυτό ισχύει πολύ καιρό τώρα που τα κάνω, δε χάνω τίποτα. Ούτε τα μηνύματα. Όταν βάλω το e-mail μου (hotmail-outlook κλπ) μου βγάζει στην οθόνη σε ποιο σημείο θέλω να επανέλθω, του δηλώνω το τελευταίο και τα χω όλα πάλι! Ίσως πρέπει να κάνεις κάτι πριν το upgrade, εγώ πάντως δεν έκανα.

Απαντήστε μου παρακαλώ πολύ σε κάτι.Με ανοιχτό το wifi και κλειστές όλες τις εφαρμογές από το παρασκήνιο,το κινητό ζεσταίνεται; Επειδή δε συνέβαινε πιο πριν κάτι τέτοιο δοκίμασα soft reset αλλά τίποτα.Για πείτε και αμα είναι να κάνω hard reset(στα 8.1 το backup κρατάει μέχρι και το layout της home screen σωστά;)

Λίγο παλιότερα είχα παρόμοιο πρόβλημα, το κινητό παρέμενε ζεστό και τελείωνε η μπαταρία σε χρόνο ρεκόρ. Τελικά ήταν ένας λογαριασμό gmail που προσπαθούσε συνέχεια να κάνει update και δεν τα κατάφερνε. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να τσεκάρει τους mail λογαριασμούς σου αν συγχρονίζουν σωστά, αν έχεις παρόμοιο πρόβλημα με αυτό που είχα σβήσε αυτό το mail που δε συγχρονίζει και ξανάβαλε το.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

To 1o πράγμα που έλεγξα ήταν τα μέιλ.Ύστερα από μέρες που προσπαθούσα να βρω μια λύση τελικά αναγκάστηκα και έκανα haed reset.Επειδή το επαναφέρει κανονικά σε cyan αλλά μου πέταξε μια αναβάθμιση που δε μου γράφει τί είναι,εσείς τί αριθμό λογισμικού έχετε?
Link to comment
Share on other sites

ειχα γραψει πριν μερικες μερεσ στο νημα για τα 8.1 dp

"Λοιπόν έχω WP black με dp και ότι update υπάρχει διαθέσιμο.το κινητό όταν έχω το 3g και χρησιμοποιώ τον uc browser εκτός απτο ότι ρουφάει τρελα την μπαταρία καεί υπερβολικά και από τις 2 πλευρές δηλαδή και από την πλευρά της οθόνης.ειναι φυσιολογικό αυτό;επίσης το colour pop στην επεξεργασία εικόνας γιατι δεν είναι διαθέσιμο; "

Link to comment
Share on other sites

ειχα γραψει πριν μερικες μερεσ στο νημα για τα 8.1 dp

"Λοιπόν έχω WP black με dp και ότι update υπάρχει διαθέσιμο.το κινητό όταν έχω το 3g και χρησιμοποιώ τον uc browser εκτός απτο ότι ρουφάει τρελα την μπαταρία καεί υπερβολικά και από τις 2 πλευρές δηλαδή και από την πλευρά της οθόνης.ειναι φυσιολογικό αυτό;

Με τα 8.1 δυστυχώς ζεσταίνεται πολύ περισσότερο το κινητάκι μας (και πολύ ευκολότερα, θα έλεγα) ΙΔΙΩΣ αν είναι το 3G ανοιχτό. Με το wifi είναι *ΚΑΠΩΣ* καλύτερα τα πράγματα.

επίσης το colour pop στην επεξεργασία εικόνας γιατι δεν είναι διαθέσιμο; "

Γιατί σε κάποια μοντέλα όπως το δικό μας, δεν δόθηκαν όλες οι δυνατότητες της Cyan. Τουλάχιστον πήραμε τις υπόλοιπες :)

Link to comment
Share on other sites

Με τα 8.1 δυστυχώς ζεσταίνεται πολύ περισσότερο το κινητάκι μας (και πολύ ευκολότερα, θα έλεγα) ΙΔΙΩΣ αν είναι το 3G ανοιχτό. Με το wifi είναι *ΚΑΠΩΣ* καλύτερα τα πράγματα.

 

Γιατί σε κάποια μοντέλα όπως το δικό μας, δεν δόθηκαν όλες οι δυνατότητες της Cyan. Τουλάχιστον πήραμε τις υπόλοιπες :)

Mα το colour pop υπηρχε απο τα wp8....... :confused:

 

ασχετο αλλα ειδα τα χαρακτηριστηκα του 830...μαλλον θα ειναι το επομενο οταν γινει προσιτη η τιμη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...