Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι μετέβησαν απο ανδροιδ θα χρειαστούν 6-7 μέρες για να προσαρμοστούν. Στην αρχη μου είχε ξενίσει η εμπειρία χρήσης, αλλα μετά παραμένει η ευκολία, αν και δεν έχει gorilla glass το γυαλί γρατζουνιεται πολύ δύσκολα, το δικο μου (αν και πήρα και ένα στα 129 :P) δεν έχει ούτε μια γρατζουνιά και χωρίς screen protector.

 

Tο καπάκι πίσω άντεξε τις 2 πτώσεις ως τώρα, γενικα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

 

Τα κινητά απο VODAFONE θέλουν όσα OTA γινονται (σε μένα έκανε 2) και μετά για να περαστεί η AMBER θέλει παραδόξως και update μέσω NSU

 

Συνέβη και στο καινούριο που πήρα εγώ, και σ'ενος φίλου.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε μπορω να μεταφερω προγραμματα,παιχνιδια απο την εσωτερικη καρτα μνημης στην εξωτερικη καρτα SD του κινητου μου-lumia 820!

Παρακαλω οποιος γνωριζει...SOS!!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να μεταφερω προγραμματα,παιχνιδια απο την εσωτερικη καρτα μνημης στην εξωτερικη καρτα SD του κινητου μου-lumia 820!

Παρακαλω οποιος γνωριζει...SOS!!

 

Δεν γίνεται φίλε μου! Μόνο τραγούδια, φωτογραφίες, έγγραφα και τους χάρτες της Nokia.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά απο VODAFONE θέλουν όσα OTA γινονται (σε μένα έκανε 2) και μετά για να περαστεί η AMBER θέλει παραδόξως και update μέσω NSU

 

Συνέβη και στο καινούριο που πήρα εγώ, και σ'ενος φίλου.

 

Επιβεβαιωνω και εγω αυτο.Μου εκανε μια ενημερωση ονλαιν αλλα τιποτα αλλο μετα απο εκει.Μεσω υπολογιστη περασε την amber και πολυ πιο γρηγορα απο οτι περιμενα .Το κατεβασμα παιρνει λιγο (1,3gb) μιας και φλασαρει το κινητο εξ αρχης...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω 2 πραγματα

1)Οι χαρτες και το γπσ δουλευουν χωρις ιντερνετ?

2)λεγανε οτι η καμερα εχει καποιο προβλημα (νομιζως ωσ προ το focus δεν ειμαι σιγουρος) φτιαχτηκε με τα update?επισης τι φωτογραφιες βγαζει?(τωρα ξεκινησα να διαβαζω το topic και το παω απτο τελος στην αρχη.)

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

1)Δουλευουν κανονικοτατα αλλωστε απο το Nokia maps σου λεει να κατεβασεις οποιο χαρτη θες για να τον εχεις offline.

2)Aν δεις το changelog της amber θα διαπιστωσεις οτι αρκετες αλλαγες αφορουν την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει Gorilla Glass !!!

 

αν ανατρέξεις στο εδώ νήμα η ακόμα και σε ξένα θα δεις ότι δεν έχει.

δεν έχει αλλα αυτο δεν παίζει κανένα ρόλο μιας και το gorilla είναι ένα γυαλί μιας εταιρίας. Υπάρχουν και αλλα παρόμοιας σκληρότητας.

απλα αυτο δεν έχει γυαλί της gorilla και έχει παρόμοιας σκληρότητας.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το nokia software updater for retail 4.1.0 .Συνδεεις το κινητο σου, βαζεις να κατεβασει την ενημερωση και να την κανει.Υποψη οτι το τηλεφωνο γινεται wipe και ξαναπερναει ολο το λογισμικο , οχι απλα μια ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το nokia software updater for retail 4.1.0 .Συνδεεις το κινητο σου, βαζεις να κατεβασει την ενημερωση και να την κανει.Υποψη οτι το τηλεφωνο γινεται wipe και ξαναπερναει ολο το λογισμικο , οχι απλα μια ενημερωση.

 

ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από κατάστημα της VODAFON.

Άψογο τι κινητάκι ειδικά για τα λεφτά του.

Όλα τρέχουν ρολόι λίγο που το δούλεψα, update βέβαια γιοκ αλλά δεν πειράζει,τη Κυριακή που θα έχω χρόνο θα το περάσω με nsu.

Το πήρα σε μαύρο και σε συνδυασμό με το μαύρο της amoled είναι όλα τα λεφτά.

Όπως είπα τρέχει νεράκι και δεν έχει να ζηλέψει κάτι σε αυτό το τομέα από το 1020 που είχα πριν 1 μήνα!!!

Και όσο σκέφτομαι πως είχα δώσει 700 για το 1020 και τώρα κάνω τη δουλειά μου το ίδιο smooth και άνετα μόνο με... 129€ ε τότε νιώθω ακόμα πιο ωραία! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από κατάστημα της VODAFON.

Άψογο τι κινητάκι ειδικά για τα λεφτά του.

Όλα τρέχουν ρολόι λίγο που το δούλεψα, update βέβαια γιοκ αλλά δεν πειράζει,τη Κυριακή που θα έχω χρόνο θα το περάσω με nsu.

Το πήρα σε μαύρο και σε συνδυασμό με το μαύρο της amoled είναι όλα τα λεφτά.

Όπως είπα τρέχει νεράκι και δεν έχει να ζηλέψει κάτι σε αυτό το τομέα από το 1020 που είχα πριν 1 μήνα!!!

Και όσο σκέφτομαι πως είχα δώσει 700 για το 1020 και τώρα κάνω τη δουλειά μου το ίδιο smooth και άνετα μόνο με... 129€ ε τότε νιώθω ακόμα πιο ωραία! :)

 

Αυτό κάποιοι το θεωρούν μειονέκτημα....

Υ.Γ. Καλοτάξιδο.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάποιοι το θεωρούν μειονέκτημα....

Υ.Γ. Καλοτάξιδο.....:)

 

Και όμως Κώστα αυτό είναι τεράστιο πλεονέκτημα,μα πραγματικά ΤΕΡΆΣΤΙΟ!!

Μόνο και μόνο που θα πάρει κόσμος το 820 αλλά και συσκευές με χειρότερα specs όπως το 520 λόγο τιμής που πωλούνται τώρα, θα έρθει κόσμος στη πλατφόρμα και απλά οι περισσότεροι δε θα φύγουν γιατί σου λέει αν πάνε έτσι smooth και απροβλημάτιστα τα απλά φθηνά, καθημερινά τηλέφωνα με WP πρώτον θα βρουν την υγεία τους μετά τα σκαλώματα των αντίστοιχων φθηνών Android,και μετά θα σκέφτονται σε επόμενη τυχόν αγορά κινητού να μείνουν στη πλατφόρμα και να πάρουν κατι πιο μεγάλο σκέφτομενοι ίσως ότι εφόσον πάμε έτσι απροβλημάτιστα και αεράτα τα μικρά σκέψου πως θα είναι τα μεγάλα!!

Για μένα αυτό είναι επίτευγμα της Ms καθώς σε αυτά τα χρήματα τέτοια smooth συμπεριφορά δε πρόκειται να βρεις σε καμιά άλλη πλατφόρμα.

Ευχαριστώ για τις ευχές :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Παρέλαβα χτες το κινητό στην άκρως συμφέρουσα τιμή των 129 ευρώ! Πολύ όμορφο κινητό, δηλώνω εντυπωσιασμένη! Έχω και εγώ όμως το πρόβλημα που αναφέρθηκε παραπάνω. Δηλαδή μου έκανε και εμένα update ota και τώρα έχω την 3049.0000.1333.0008 αλλά δεν βλέπω πουθενά ρυθμίσεις για την περιβόητη glance screen. Κατέβασα και το sys app pusher και έκανα τις ενημερώσεις που μου έβγαλε αλλά και πάλι τζίφος. Πρέπει οπωσδήποτε να κάνω ξανά το update μέσω nokia software update και να ριψοκινδυνέψω την εγγύηση?

 

Ξαφνικά απ' το πουθενά, μου εμφάνισε 14 ενημερώσεις στο store, τις έκανα όλες, και ως δια μαγείας εμφανίστηκαν και οι ρυθμίσεις για το glance screen!!!

Edited by despina_83

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο λίγη χρήση το κινητό φαίνεται πολύ καλό.πολυ γρήγορο και ομαλότητα σε όλες τις εφαρμογές.οχι πολλές εφαρμογές αλλα οι βασικές υπάρχουν.τρομερη ποιότητα κατασκευής.τα χρωματα της οθόνης πιο ωραία απο iPhone 4s με χειρότερη αναλυση.ηχειο πιο δυνατό.γενικα ένα καλό κινητό και πιστεύω στην τιμή του κορυφή!
Link to comment
Share on other sites

αν ανατρέξεις στο εδώ νήμα η ακόμα και σε ξένα θα δεις ότι δεν έχει.

δεν έχει αλλα αυτο δεν παίζει κανένα ρόλο μιας και το gorilla είναι ένα γυαλί μιας εταιρίας. Υπάρχουν και αλλα παρόμοιας σκληρότητας.

απλα αυτο δεν έχει γυαλί της gorilla και έχει παρόμοιας σκληρότητας.

 

Έχεις δίκιο !!! My bad... :O

 

 

Με το NSU δεν χάνεις την εγγύηση, εκτός κι αν φλασάρεις άλλη rom...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχω πιστεύω πως η νοκια μας κακομαθαινει...Τώρα άνοιξα λίγο WiFi και ήρθαν άλλες 8 ενημερώσεις εφαρμογών και ρυθμίσεων...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα φωτια το θεμα βλεπω ... ομορφα :)

 

Οσοι ηρθατε απο Android δωστε και λιγο χρονο στο λειτουργικο γιατι καποια πραγματα γινονται λιγο διαφορετικα (ή μερικες φορες δεν γινονται και καθολου) και χρειαζεται λιγο χρονος προσαρμογης. Στην τιμη που το πηρατε παντως δεν νομιζω να υπαρχει κανεις που να εχει παραπονο .. .στην χειροτερη θα εχει δοκιμασει κατι διαφορετικο με χαμηλο ρισκο και κοστος ;)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν τα σταθώ στην έλλειψη εφαρμογών, γιατί σε αυτόν τον τομέα οι σοβαρές και οι χρήσιμες υπάρχουν και ας είμαστε ειλικρινείς, πέρα από τις χιλιάδες του Android & ios , η αρκετά μεγάλος αριθμός αυτών είναι σαβούρες , πολλά παιχνίδια είναι παραλλαγές άλλων κλπ κλπ... Αλλά πραγματικά έχει ηρεμήσει το κεφάλι μου που δεν απασχολούν πια οι λέξεις root bootloader recovey kernel κλπ.

Κάνει τα πάντα που χρειάζομαι γρήγορα και απλά.Τι μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν μπορούμε να έχουμε σπασμένες εφαρμογές. :p

Link to comment
Share on other sites

εγω θα παραλαμβανα σημερα απο το μαγαζι που το εστειλαν αλλα δουλευα και θα παω αυριο το πρωι να το παρω..καπακι nokia care για περασμα amber και μετα θα το στησω..κατοχος lumia 800 οποτε ξερω τι παιρνω..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κλείσιμο άνοιγμα ήρθε και το glance και σε μένα.

Δείχνει να δουλεύει καλά, τουλάχιστον όχι χειρότερα απ το 1020.

Όλα καλά λοιπόν και εδώ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, για να έρχονται push notifications από εφαρμογές facebook, whatsapp, viber πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία να μην κλείνει το wifi μετά το κλείδωμα? ή να μην την ενεργοποιήσω γιατί θα έχω battery drain?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...