Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα έχεις κάποιο θέμα με την εγγύηση αλλά αν θέλεις να είσαι και απολύτως καλυμμένος κάνεις ένα downgrade στα WP 8 με το Nokia Software Recovery Tool από το επίσημο support της Nokia και δεν θα καταλάβει κανείς ότι πέρασες τα WP 8.1 dev preview! ;)

 

σε ευχαριστω παρα πολύ..με σωζεις ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά Καλησπέρα, να σας ρωτήσω, το nfc σε εσας δουλεύει? Εχω προσπαθήσω να στείλω και να λαβω με κινητό Android αλλά δεν τα καταφέρνω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά Καλησπέρα, να σας ρωτήσω, το nfc σε εσας δουλεύει? Εχω προσπαθήσω να στείλω και να λαβω με κινητό Android αλλά δεν τα καταφέρνω με τίποτα.

 

 

http://www.androidcentral.com/nfc-sharing-between-android-and-windows-phone-8

 

Αν και το αρθρο ειναι παλιο,εντουτοις ουτε γω μπορω να στειλω απο το lumia 620 στο optimus g.αρα πιστευω πως ο,τι λεει το αρθρο ισχυει.

Διαμοιραζονται μονο επαφες και ιστοσελιδες.εικονες κλπ οχι ακομα.

Ας πει και καποιος αλλος πουχει το τηλεφωνο σου.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

εγω γυρισα σε wp8 γιατι ειχα θεμα με το σημα με την 8.1..οταν βγει επισημα θα την ξαναβαλω..

 

 

 

 

 

 

Με το σήμα? Εγω δεν έχω τέτοιο θέμα... Μήπως το είχες σε 4g και συνεχώς ήταν στο ψάξιμο?

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών όλα καλά με την 8.1

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι μια καθυστέρηση κάποιες φορές στην SD. Επίσης σε αναμονή η μπαταρία είναι καλύτερη ενώ στο wifi την ξελιγώνει σε απίστευτους ρυθμούς. Νομίζω λίγο καλύτερη φωτογραφία ενώ το βίντεο παραμένει στα ίδια πολύ καλά επίπεδα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την 8.1 εδω και τρεις ημερες. Αυτο που εχει βελτιωθει απιστευτα ειναι η διαρκεια της μπαταριας!

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμενω μεχρι Ιουνιο να βγει κανονικα γιατι το φοβαμαι λιγο μην μου δημιουργησει κανα προβλημα στο κινητο....δουλευει τοσο σωστα που δεν θελω να "χαλασει"!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμενω μεχρι Ιουνιο να βγει κανονικα γιατι το φοβαμαι λιγο μην μου δημιουργησει κανα προβλημα στο κινητο....δουλευει τοσο σωστα που δεν θελω να "χαλασει"!

 

Δεν θα έχει τεράστια διαφορά η Dev Preview που κυκλοφορεί ήδη με την επίσημη που θα βγει τον άλλο μήνα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα τα βήματα για την αναβάθμιση μεσω των developers και το κινητό έχει κάνει 3 επανεκκινήσεις και τώρα είναι στην τέταρτη. Τόσο πολύ κάνει ;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα τα βήματα για την αναβάθμιση μεσω των developers και το κινητό έχει κάνει 3 επανεκκινήσεις και τώρα είναι στην τέταρτη. Τόσο πολύ κάνει ;

 

Κάνει αρκετά! Μάλιστα θα σου κάνει μια πρώτη αναβάθμιση και θα χρειαστεί να ψάξεις στην ενημέρωση τηλεφώνου και δεύτερη φορά για να σε αναβαθμίσει στα WP 8.1.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνει αρκετά! Μάλιστα θα σου κάνει μια πρώτη αναβάθμιση και θα χρειαστεί να ψάξεις στην ενημέρωση τηλεφώνου και δεύτερη φορά για να σε αναβαθμίσει στα WP 8.1.

ευχαριστώ παρα πολύ. Μετα απο 2 περίπου ώρες προσπαθειών τα καταφέραμε! Εξαιρετικό το νεο ui

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει τεράστια διαφορά η Dev Preview που κυκλοφορεί ήδη με την επίσημη που θα βγει τον άλλο μήνα!

Σιγουρα,απλα κ ολα τα bug θα εχουν φτιαχτει απο την microsoft

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλα μετά την dev το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο στο ασύρματο ρουφάει τη μπαταρία όπως η βδελα το αίμα. Καλημέρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλα μετά την dev το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο στο ασύρματο ρουφάει τη μπαταρία όπως η βδελα το αίμα. Καλημέρα

 

Κάλημέρα φίλε. Πήγαινε στην "Οικονομία Μπαταρίας" και κοιτα τι σου ρουφάει την μπαταρία (πιθανολογώ κάποιο email άλλη εφαρμογή έχει κολλήσει στο παρασκήνιο)... Πάντως 100% δεν ισχύει ότι φταίει το WiFi... Ειδικά μετά την αναβάθμιση των 8.1 είναι μια χαρά η διαχείριση...

 

Στο 75-80% των περιπτώσεων κάποιο από τα email έχει κολλήσει ειδικά αν είναι gmail ακόμα πιο πιθανό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την 8.1 έχω παρατηρήσει ότι τη μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει το viber. Αφού μετά από 2-3 λεπτά texting το κινητό μου (920) αρχίζει να ζεσταίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Κάλημέρα φίλε. Πήγαινε στην "Οικονομία Μπαταρίας" και κοιτα τι σου ρουφάει την μπαταρία (πιθανολογώ κάποιο email άλλη εφαρμογή έχει κολλήσει στο παρασκήνιο)... Πάντως 100% δεν ισχύει ότι φταίει το WiFi... Ειδικά μετά την αναβάθμιση των 8.1 είναι μια χαρά η διαχείριση...

 

Στο 75-80% των περιπτώσεων κάποιο από τα email έχει κολλήσει ειδικά αν είναι gmail ακόμα πιο πιθανό...

 

Καλημερα και σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Εκανα αυτο που μου ειπες και σχεδον ολες οι εφαρμογες που εχω (whats app, viber, twiter, facebook) ειναι ενεργοποιημενες και στο παρασκηνιο. Αν τις βγαλω μετα θα μπορουν να μου ερχονται ειδοποιησεις η θα πρεπει να τις ανοιγω πρωτα;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα έρχονται αμέσως... Αλλά δεν σου είπα να τις απενεργοποιήσεις

 

Από την οικονομία μπαταρίας να κοιτάξεις αν κάποια εφαρμογή τρέχει υπερβολικά στο παρασκήνιο (είναι δηλ έντονα ανεβασμένη σε σχέση με τις άλλες)... Αν όχι κάνει ένα soft reset και πιθανότατα θα είσαι οκ....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα έρχονται αμέσως... Αλλά δεν σου είπα να τις απενεργοποιήσεις

 

Από την οικονομία μπαταρίας να κοιτάξεις αν κάποια εφαρμογή τρέχει υπερβολικά στο παρασκήνιο (είναι δηλ έντονα ανεβασμένη σε σχέση με τις άλλες)... Αν όχι κάνει ένα soft reset και πιθανότατα θα είσαι οκ....

 

Α όχι δεν υπάρχει κάτι που να έχει πολλή κατανάλωση. Η μπάρα που δείχνει το πόσο καταναλώνει το καθένα είναι σε χαμηλά επίπεδα. Ίσως είναι η ιδέα μου αλλά το πρωί που έγραψα το πρώτο ποστ εδώ μέσα το έγραψα μέσα από το 820 κι έκανα περίπου 3 λεπτά. Μέσα σε αυτά τα 3 λεπτά το κινητό έχασε 4% μπαταρία. Στην αναμονή δε τρώει καθόλου σχεδόν. 7 ώρες αναμονής και μου έφαγε 4%

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Α όχι δεν υπάρχει κάτι που να έχει πολλή κατανάλωση. Η μπάρα που δείχνει το πόσο καταναλώνει το καθένα είναι σε χαμηλά επίπεδα. Ίσως είναι η ιδέα μου αλλά το πρωί που έγραψα το πρώτο ποστ εδώ μέσα το έγραψα μέσα από το 820 κι έκανα περίπου 3 λεπτά. Μέσα σε αυτά τα 3 λεπτά το κινητό έχασε 4% μπαταρία. Στην αναμονή δε τρώει καθόλου σχεδόν. 7 ώρες αναμονής και μου έφαγε 4%

 

Ίσως είναι η ιδέα σου... Να ξέρεις ότι σε κανένα κινητό (από όσα ξέρω) δεν γίνεται να έχεις 100% σωστή ένδειξη μπαταρίας... Πχ το βράδυ αν το βγάλεις από την φόρτιση πριν κοιμηθείς μετά από 6-7 ώρες αναμον΄ςη εμένα συνήθως είναι στο 100% ακόμα... Όμως όταν ανοίγω WiFi και συγχρονίζουν όλες οι εφαρομγές και τα email + λίγο σερφάρισμα σε ταπαταλκ φβ κ τουίτερ και αμέσως πέφτει στο 95-96%... Έ είναι λογικό... Μην τρελαίνεσαι... Δεν θα συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό όλη μέρα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι η ιδέα σου... Να ξέρεις ότι σε κανένα κινητό (από όσα ξέρω) δεν γίνεται να έχεις 100% σωστή ένδειξη μπαταρίας... Πχ το βράδυ αν το βγάλεις από την φόρτιση πριν κοιμηθείς μετά από 6-7 ώρες αναμον΄ςη εμένα συνήθως είναι στο 100% ακόμα... Όμως όταν ανοίγω WiFi και συγχρονίζουν όλες οι εφαρομγές και τα email + λίγο σερφάρισμα σε ταπαταλκ φβ κ τουίτερ και αμέσως πέφτει στο 95-96%... Έ είναι λογικό... Μην τρελαίνεσαι... Δεν θα συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό όλη μέρα...

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τον χρόνο σου! Καλό μεσημέρι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά σε σχεδόν αποκλειστικά stand by ( με τσεκάρισμα στην start screen ) για περίπου 5 ώρες, ίσως να λέω και λίγο, με όλα ανοιχτά ( 3g, data, location, viber, facebook, messenger ) και με το σήμα να μην είναι και το καλύτερο, επειδή ήμουν συνεχώς σε κίνηση, έχασε μόνο 1%.. Κάτι πολύ σωστό έχουν κάνει με το τελευταίο update των 8.1. :D
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει παρουσιαστεί και σε άλλους αλλά μετά από κλήση το δικό μου τρώει σκαλώματα και δεν καταλαβαίνει την κίνηση για να ανοίξει η οθόνη και να τερματίσω την κλήση με συνέπεια να έχω αφήσει τον τελευταίο καιρό αρκετα μηνύματα σε τηλεφωνητές :lol:

 

Έχω περάσει τα windows 8.1 αλλά δεν θυμάμαι αν το έκανε και πριν.. Παίζει να είναι software το πρόβλημα μου η να το πάω στο service(αλήθεια αν το πάω με 8.1 παίζει να μου πουν τίποτα επειδή ειναι για developers?)?

Να δοκιμάσω να κάνω μία επαναφορά σε 8 και πάλι σε 8.1 μήπως φτιάξει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...