Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση... Τελικά είχε τικάρει την επιλογή στον IE να μπορεί να αποθηκεύει στοιχεία στο κινητό... Μετα έπεσαν πολύ τα "Αλλα" και τα "Προσωρινά Αρχεία"

Αυτό πρέπει να είναι από προεπιλογή, διότι κι εμένα έτσι είναι. Ανά τακτά χρονικά διαστήματα όμως διαγράφω και το ιστορικό.

Ωραία, καλή συνέχεια. :up:

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό πρέπει να είναι από προεπιλογή, διότι κι εμένα έτσι είναι. Ανά τακτά χρονικά διαστήματα όμως διαγράφω και το ιστορικό.

Ωραία, καλή συνέχεια. :up:

 

 

 

Ναι ειναι προεπιλογή κ το είχε αφήσει έτσι...

 

Θα σου πρότεινα να το ξετικαρεις... Ειδικά αν μπαίνεις πολύ κ βλέπεις και βίντεο κ τέτοια... Τα προσωρινά αρχεία έφταναν για πλάκα στο 1GB ενώ τώρα ειναι στα 140-200 Mb... Τεράστια διαφορα, ειδικά για κινητό με 8gb μνήμη....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι προεπιλογή κ το είχε αφήσει έτσι...

 

Θα σου πρότεινα να το ξετικαρεις... Ειδικά αν μπαίνεις πολύ κ βλέπεις και βίντεο κ τέτοια... Τα προσωρινά αρχεία έφταναν για πλάκα στο 1GB ενώ τώρα ειναι στα 140-200 Mb... Τεράστια διαφορα, ειδικά για κινητό με 8gb μνήμη....

Ααα τέλεια! Μόλις το έκανα κι εγώ, γιατί βάζω συνέχεια βιντεάκια. Ευχαριστώ πολύ!

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω κάποιοα αρχεια mp3 στην SD αν τα βάλω σε φακέλους θα τα εμφανίζει έτσι και στην μουσική γενικά πως τα εμφανίζει ;
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω κάποιοα αρχεια mp3 στην SD αν τα βάλω σε φακέλους θα τα εμφανίζει έτσι και στην μουσική γενικά πως τα εμφανίζει ;

 

Αν τα βάλεις στο φάκελο music, που πιστεύω υπάρχει στην sd κάρτα σου, ναι. Εφόσον μιλάμε για αρχεία μουσικής.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια απορία, γι' αυτό και το συνεχόμενο post. Στη συσκευή μας, στα καπάκια που αλλάζουν, ένα μεταλλικό κομμάτι στο σημείο ακριβώς πάνω από το άνοιγμα για την κάμερα, είναι αυτό για τη συνδεσιμότητα μέσω nfc;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι , αυτο ειναι. Για αυτο και ειναι λιγο ιδιοτροπο το κινητο οσον αφορά το nfc, πιανει αν κανεις την επαφη εκει ψηλα , σε αντιθεση με τα υπόλοιπα κινητα ,που βαζεις την πλατη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι , αυτο ειναι. Για αυτο και ειναι λιγο ιδιοτροπο το κινητο οσον αφορά το nfc, πιανει αν κανεις την επαφη εκει ψηλα , σε αντιθεση με τα υπόλοιπα κινητα ,που βαζεις την πλατη.

 

Thanks! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

σαν πρώτη αίσθηση τα wp8.1 με έχουν κάνει να έχω ***** από τη χαρά μου!!!!!!!!!! Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

8.1???Πως??!!

 

κυκλοφορησε σημερα η developers preview.και οπως το κοβω θα κανουμε "ζαπινγκ" στα threads του λειτουργικου και των κινητων για να ψαρευουμε εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την 8.1 αλλα βρηκα ηδη bug..μου κραταει σε παρασκηνιο την οικονομεια μπαταριας και το ημερολογιο οταν τα ανοιγω και ας τα εχω κλεισει απο τα να τρεχουν στο παρασκηνιο..το βραδυ θα του κανω και ενα ρεσετ μηπως εχει φαει κανενα κολημα απο την προηγουμενη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

μετά από λίγες ώρες που παίζω με τα 8.1 μπορώ να πω ότι είναι unπαιχταble!! Η οθόνη με το νέο layout είναι πιο καλή. Το κέντρο ειδοποιήσεων όλα τα λεφτά!!! Αυτό με τις ταπετσαρίες μου την σπάει λίγο αλλά είναι θέμα συνήθειας. Μπαταριά πάει καλά ίσως και λίγο καλύτερα σε σχέση με πριν αλλά ακόμα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποιως εχει βαλει την 8.1 μπορει να πει πως παει απο θεμα μπαταριας και καμερας? επισης τις εφαρμογες για να τισ περασεις στην καρτα πρεπει να τις διαγραψεις και να τις ξαναεγκαταστησεις?
Link to comment
Share on other sites

οποιως εχει βαλει την 8.1 μπορει να πει πως παει απο θεμα μπαταριας και καμερας? επισης τις εφαρμογες για να τισ περασεις στην καρτα πρεπει να τις διαγραψεις και να τις ξαναεγκαταστησεις?
έχω την εντυπωση πως ναι.
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε της εφαρμογές στην κάρτα δεν χρειάζεται της διαγράψουμε πάμε :Ρυθμίσεις , Έλεγχος Αποθήκευσης , Πατάμε πάνω στην μπάρα που λέει τηλέφωνο ,μετά στην μπάρα που λέει εφαρμογές ,διαλέγουμε την εφαρμογή ,και μετά μετακίνηση σε sd.
Link to comment
Share on other sites

επεστρεψα παιδια!

μετα απο ενα συντομο διάλειμμα σε ανδροιδ...

το ειχα βαλει αγγελια για οικονομικους λογους, οταν το πουλησα τελικα δεν ειχα αναγκη τα χρηματα και μιας και βρηκα οικονομικα ενα high end ανδροιδ το τσιμπισα...

 

ενα θα σας, πω...

ΧΑΩΔΕΣ!

αρχικα μου αρεσε, μετα ομως......

μεχρι και λαγκ σε 2gb ραμ!!! χαχαχχαχχαχαχαχα

λοιπον, περναω την 8.1

θα το ψαξω και θα επανελθω με εντυπωσεις και ερωτησεις.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το νέο μου 820...

 

Όταν ζεσταθεί μου βγάζει sim error. Δε στρώνει με restart παρα μόνο αν βγάλω και ξαναβάλω τη sim. Η sim είναι micro native και όχι κομμένη. Είχε κανεις παρόμοιο πρόβλημα? Έχω περάσει την 8.1 που υποτίθεται πως ακυρώνει την εγγύηση. Όταν ρώτησα Nokia care αν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση μου απάντησαν πως όχι. Το κινητό καλύπτεται από την εγγύηση κανονικά... Από δευτερα θα το πάω και θα έχετε νεα.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Αν και κάπως καθυστερημένα η εντύπωση μου από τα wp 8.1 είναι η εξής:

Τα wp έτσι θα έπρεπε να έχουν κυκλοφορήσει από την αρχή!

Το notification center είναι βολικότατο και η εγκατάσταση εφαρμογών στην sd διορθώνει ακόμα ένα μειονέκτημα της συσκευής!

Το τηλέφωνο είναι εξίσου γρήγορο με πριν αν και κάποιες φορές μπορεί να παρατηρήσω κάποια στιγμιαία σπασίματα στα διάφορα animations αλλά είναι εξαιρετικά σπάνια.

Τα μόνα μειονεκτήματα μέχρι στιγμής είναι το θέμα που αναφέρθηκε και ποιο πάνω με κάποιες εφαρμογές που μένουν ανοιχτές στο παρασκήνιο και θέλουν κλείσιμο από τον task manager και στον internet explorer όταν έχω ανοίξει 3-4 tabs και επιστρέψω σε κάποιο προηγούμενο αυτό κανει reload τις περισσότερες φορές, κάτι που πριν δεν συνέβαινε.

Link to comment
Share on other sites

συνέδεσα σήμερα το κινητό στον υπολογιστή για να περάσω κάτι φωτογραφίες και μεσα απο την εφαρμογη Nokia software updater μου βγάζει την συνημμένη φωτογραφία.... και με προτρέπει σε αναβάθμιση του λογισμικού της συσκευής.Τι αφορά αυτη (3051.40000.1347.1007,) η έκδοση λογισμικού?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το πλήκτρο της κάμερας..χωρις να το κανω τίποτα..λειτουργεί μόνο το 1ο πάτημα που είναι για να κάνει focus αλλά το 2ο για εστίαση δεν λειτουργεί καθόλου... :( Να το πάω για επισκευή?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το πλήκτρο της κάμερας..χωρις να το κανω τίποτα..λειτουργεί μόνο το 1ο πάτημα που είναι για να κάνει focus αλλά το 2ο για εστίαση δεν λειτουργεί καθόλου... :( Να το πάω για επισκευή?

 

Δοκίμασες κανα reset; Αν έχεις τη συσκευή σου κλειδωμένη και κρατήσεις για λίγο πατημένο το πλήκτρο της κάμερας σε βάζει στην φωτογραφική;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες κανα reset; Αν έχεις τη συσκευή σου κλειδωμένη και κρατήσεις για λίγο πατημένο το πλήκτρο της κάμερας σε βάζει στην φωτογραφική;

 

Δοκίμασα αλλά τιποτα...και όχι δεν ξεκλειδώνει και την έχω ενεργοποιημένη αυτη την λειτουργία...το έχω περάσει τα 8.1 καλύπτομαι απο εγγύηση ή το ξεχνάω?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αλλά τιποτα...και όχι δεν ξεκλειδώνει και την έχω ενεργοποιημένη αυτη την λειτουργία...το έχω περάσει τα 8.1 καλύπτομαι απο εγγύηση ή το ξεχνάω?

 

Δεν θα έχεις κάποιο θέμα με την εγγύηση αλλά αν θέλεις να είσαι και απολύτως καλυμμένος κάνεις ένα downgrade στα WP 8 με το Nokia Software Recovery Tool από το επίσημο support της Nokia και δεν θα καταλάβει κανείς ότι πέρασες τα WP 8.1 dev preview! ;)

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...