Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
Επιτέλους ήρθε σήμερα. ΘΑΥΜΑ. Τελικά έγινε πλήρης αντικατάσταση με καινούργιο. :DΜπράβο στη Nokia. Ακόμα και η απόδειξη γράφει ημερομηνία αγοράς όταν το πήρε το courier. Τέλος καλό όλα καλά. Λειτουργεί μια χαρά τώρα . ;)

 

Φιλος δεν ξερω τι πολιτική ακολουθει το καταστημα που το αγορασες, (νομιζω ανεφερες birdphone σε παλιοτερο ποστ σου?) αλλα στο doa αν ειναι εμφανες το προβλημα δικαιουσαι αμεση αντικατασταση απο το καταστημα ή ακομα και επιστροφη χρηματων.

Η nokia επραξε αριστα και σου'κανε πληρη αντικατασταση και μπραβο της, αλλα αν στο καταστημα ακολουθουσαν τις νομοτυπες διαδικασιες θα'χες γλυτώσει απο την ολη ταλαιπωρία.

Δε θυμαμαι ακριβως το τι ισχυει αν δεν ειναι εμφανες το προβλημα (πχ αν κολλαει καθε 2 ωρες και δεν το κανει μπροστα στον υπαλληλο)

Παντως αγορασα πριν κανα χρονο το motorola xt910 απο το mediamarkt, το πηγα πισω γιατι ειχα βρει καλυτερη προσφορα λεγοντας τους οτι κολλαει συχνα και χωρίς 2η κουβεντα πηρα τα χρηματα μου πισω.

Για τα λεγομενα μου περι doa ειμαι 99% σιγουρος.

Αυτα ισχυαν πριν 2 χρονια που εργαζόμουν σε καταστηματα κινητης και αυτο έζησα με την (εμπειρια) στα mediamarkt

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλος δεν ξερω τι πολιτική ακολουθει το καταστημα που το αγορασες, (νομιζω ανεφερες birdphone σε παλιοτερο ποστ σου?) αλλα στο doa αν ειναι εμφανες το προβλημα δικαιουσαι αμεση αντικατασταση απο το καταστημα ή ακομα και επιστροφη χρηματων.

Η nokia επραξε αριστα και σου'κανε πληρη αντικατασταση και μπραβο της, αλλα αν στο καταστημα ακολουθουσαν τις νομοτυπες διαδικασιες θα'χες γλυτώσει απο την ολη ταλαιπωρία.

Δε θυμαμαι ακριβως το τι ισχυει αν δεν ειναι εμφανες το προβλημα (πχ αν κολλαει καθε 2 ωρες και δεν το κανει μπροστα στον υπαλληλο)

Παντως αγορασα πριν κανα χρονο το motorola xt910 απο το mediamarkt, το πηγα πισω γιατι ειχα βρει καλυτερη προσφορα λεγοντας τους οτι κολλαει συχνα και χωρίς 2η κουβεντα πηρα τα χρηματα μου πισω.

Για τα λεγομενα μου περι doa ειμαι 99% σιγουρος.

Αυτα ισχυαν πριν 2 χρονια που εργαζόμουν σε καταστηματα κινητης και αυτο έζησα με την (εμπειρια) στα mediamarkt

 

Το είχα αγοράσει από ebw.gr.κανονικα έπρεπε να το αλλάξει. Αλλά επειδή δεν το έκανε συνέχεια το στείλανε service. Εκεί αλλάξανε όλη τη μονάδα ,πήρε νέο imei ,πρακτικά αντικατέστησαν όλο το κινητο εκτός τη θήκη! Και πάλι μπράβο τους. Τώρα δεν κάνει προβλήματα.

Εσύ έχεις δίκιο αλλά που Να το βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Λοιποοον......

Ευτυχης κατοχος της συσκευης πλεον.

Απο χθες που το δουλευω εχω καποιες απορίες.

1: δε γυρνα σε landscape το marketplace...

Παω στο search και πρεπει να γραψω σε portrait. Διορθωνεται?

2: διαβαζω για το board express για αντικαταστατη του tapatalk. Ενω το εγκατεστησα, παω στο search και δε βρησκω το myphone, κανω κατι λαθος?

3: εχω κατεβασει ενα youtube to mp3 και ενα mp3 downloader. Eνω εχω κατεβασει 2 τραγουδια δε μου τα βρισκει το music & videos με αποτελεσμα να μπορω να τ'ακουω μονο απο τα συγκεκριμενα apps. Μπορω να κανω κατι ωστε να μου τα βλεπει το music & videos?

4: στον τηλ. Καταλογο εχω (δεσει) καποιες επαφες με τα αντίστοιχα facebook των επαφων μου. Αν θυμαμαι καλα στο WP 7.5 που ειχα μου εδινε τη δυνατοτητα εκτος απο κληση, μηνυμα και email, να στειλω μηνυμα μεσω facebook. Εδω μου λεει να γραψω στον τοιχο του χρηστη.

Αλλαξε κατι ή δε θυμαμαι καλα? Μπορω να στειλω μηνυμα στο facebook της επαφης μου χωρις να παει στον τοιχο?

Κατα τ'αλλα το κινητο πεταει! Δεν κολλαει και η οθονη ειναι εξαιρετικη!!!

Link to comment
Share on other sites

1) οχι

2) έρχεται update

3) οχι

4) μπαίνεις στα μηνύματα και απο εκεί στέλνεις κανονικά inbox στο Facebook

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Okay! Ευχαριστω φιλος!

Οσο για το 4... Ποσο αμπαλος ειμαι ωρες ωρες. Απλα δε μου'κοψε...

Για το 3 λογικα αν δει καποιος τις μνημες στο pc και βρει τα τραγουδια σε καποιο φακελο, μπορει να τα μεταφερει στο music σωστα? Το χει δοκιμασει κανεις?

Ουτε στο σκαιπ κανει rotate σε landscape... Grrrrrr

 

update:

το marketplace γυρνα σε landscape οταν ειμαι στο search απο χθες το βραδυ. :D

δεν ειναι οτι του εκανα κατι :S απλα γυρναει.

βρε μηπως γυρναγε και πριν και δεν το χα παρει χαμπαρι?

Edited by inactiveaccount2234542
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ένα θεματάκι με το κινητό. Όταν ακούω μουσική με hands free (είτε με το music player είτε με το Nokia Music, που πρακτικά είναι το ίδιο πράγμα), κάποιες φορές το κινητό πηδάει μόνο του στο επόμενο κομμάτι. Ακούω με τα hands free του κινητού, και συμβαίνει ακόμα και όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη. Συμβαίνει αυτό σε κανέναν άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά: Πώς αλλάζουμε το όνομα του κινητού που φαίνεται στις άλλες συσκευές μέσω bluetooth;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Παιδια εχω ενα θεμα με το zune.

Εγκατέστησα το zune ενω το κινητο δεν ηταν συνδεδεμενο.

συνδεοντας το κινητο, ο υπολογιστης το αναγνωριζει και μου βγαζει το (μπλε ασπρο) παραθυρο που βλεπετε. Επισης μπορω να δω και να επεξεργαστω τις μνημες (κινητου και micro-sd).

αλλα το zune ποτε δεν αναγνωρισε κινητο...

ειχα και WP 7.5 και απ'οτι θυμαμαι δεν αντιμετοπισα κανενα προβλημα με τη συνδεση ακομα και στο συγκεκριμενο PC.

Κανω κατι λαθος?

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!

:mad::mad::confused::confused::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Τι windows εχει το πισι ?

 

Ξεχασα να το αναφερω... Εχει τα 7 home premium (οχι την N εκδοση, την κανονικη) εκανα φορματ προσφατα, ακομα δεν τα'χω κανει γνησια. Αλλα ακομα δεν περασαν οι 30 μερες

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ένα θεματάκι με το κινητό. Όταν ακούω μουσική με hands free (είτε με το music player είτε με το Nokia Music, που πρακτικά είναι το ίδιο πράγμα), κάποιες φορές το κινητό πηδάει μόνο του στο επόμενο κομμάτι. Ακούω με τα hands free του κινητού, και συμβαίνει ακόμα και όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη. Συμβαίνει αυτό σε κανέναν άλλον;

Καλημέρα. Δες μήπως έχει ελάττωμα το hands free σου και χωρίς να το καταλαβαίνεις δίνει εντολή για αλλαγή κομματιού. Αυτό γίνεται κανονικά πατώντας δυο φορές το κουμπί του μικροφώνου και αλλάζει κομμάτι. Οπότε τσεκάρει το με ένα άλλο hands free.

Μια ερώτηση παιδιά: Πώς αλλάζουμε το όνομα του κινητού που φαίνεται στις άλλες συσκευές μέσω bluetooth;

Νομίζω εκ των υστέρων δεν γίνεται (θα το διπλοτσεκαρω όμως και θα σου πω). Πάντως στο αρχικό setup της συσκευής σου δίνει την δυνατότητα νομίζω να όρισεις το όνομα της συσκευής, το οποίο μετέπειτα χρησιμοποιείται και στο Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με το zune.

Εγκατέστησα το zune ενω το κινητο δεν ηταν συνδεδεμενο.

συνδεοντας το κινητο, ο υπολογιστης το αναγνωριζει και μου βγαζει το (μπλε ασπρο) παραθυρο που βλεπετε. Επισης μπορω να δω και να επεξεργαστω τις μνημες (κινητου και micro-sd).

αλλα το zune ποτε δεν αναγνωρισε κινητο...

ειχα και WP 7.5 και απ'οτι θυμαμαι δεν αντιμετοπισα κανενα προβλημα με τη συνδεση ακομα και στο συγκεκριμενο PC.

Κανω κατι λαθος?

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!

:mad::mad::confused::confused::worry::worry:

στο 820 και γενικα στα wp8 δεν χρειαζεται πια το zune.......γι αυτο και δεν στο αναγνωριζει, το παραθυρο που σου ανοιγει το pc ειναι οτι χρειαζεσαι για να κανεις μεταφορα αρχειων

Link to comment
Share on other sites

οτι εφτασε και το δικο μου απο Τσεχια .

Πρωτες εντυπώσεις αρκετα καλες θελω μονο να συνηθισω λιγο το μεγεθος του .

Θα ηθελε να κανω μερικες ερωτησεις

1. ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμοικου κ γενικα πως γινεται η αναβαθμιση

2. για δικο μου ringtone το μονο που χρειαζεται εινα να ειναι μεχρι ¨30δευτερολεπτα;

3. ειχα δει μια εφαρμογη της νοκια για την καμερα που αφερουσε αντικειμενα αυτη ποια ειναι γιατι δεν ειδα κατι στις ηδη υπαρχουσες

4. στο bluetooth υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε ονομα και απο που

5. υπαρχει η δυνατοττηα το ξυπνιτηρι να χτυπαει με τελειως κλειστο το κινητο

 

αυτα προς το παρον

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δες μήπως έχει ελάττωμα το hands free σου και χωρίς να το καταλαβαίνεις δίνει εντολή για αλλαγή κομματιού. Αυτό γίνεται κανονικά πατώντας δυο φορές το κουμπί του μικροφώνου και αλλάζει κομμάτι. Οπότε τσεκάρει το με ένα άλλο hands free.

 

Καλημέρα. Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Σκεφτόμουν ότι κάτι τέτοιο θα έφταιγε. Μόλις βρω δεύτερο hands free θα δοκιμάσω. Χτες παρατήρησα ότι αυτό συνέβαινε κυρίως όταν πάταγα το play για να συνεχίσει η μουσική, αφού είχα πατήσει pause. Το τραγούδι συνέχιζε, έκανε μια δεύτερη σύντομη παύση, και μετά πέρναγε στο επόμενο. Αλλά θα το τσεκάρω και με ένα άλλο hands free ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
στο 820 και γενικα στα wp8 δεν χρειαζεται πια το zune.......γι αυτο και δεν στο αναγνωριζει, το παραθυρο που σου ανοιγει το pc ειναι οτι χρειαζεσαι για να κανεις μεταφορα αρχειων

 

Βρε ναι. Το συνδεω και κανω τη δουλεια μου. Αλλα μονο και μονο που δε μπορω να το συνδεσω ε μου κανει καπως...

Μια ακομα ερωτηση.

Ειχα την εντύπωση οτι το κινητο συνδεεται στο wi-fi μονο οταν ειναι ενεργη η οθονη. Εδω και 2-3 μερες που το χω μου ερχονται μονο μηνυματα μιας και δεν εχω ακομα ενεργοποιησει καποιο πακετο δεδομενων.

Σημερα και ενω το ειχα αφησει για πανω απο μια ωρα στο τραπεζι αχρησημοποιητο, μου ηρθε ενα mail...

Πως εγινε αυτο?

Αν παω στο μειλ μου στα settings, πατησω sync settings μου λεει download new content every xx minutes.

Αυτο κανει το κινητο να συνδεεται στο wi-fi καθε xx λεπτα?

Βασικα μου ρθε μια αναβαθμηση σημερα. (τουλαχιστον σημερα την ειδα) μετα απ'αυτο παρατηρησα μια ρύθμιση στο wi-fi που λεει (keep wi-fi on when screen times out) μπορει να την ειχε και πριν, απλα δεν το χα παρατηρησει. Αυτο σημενει οτι πλεον και κλειδωμένο το τηλέφωνο παραμενει ονλαιν?

2ον. Με τα δεδομενα του δικτύου (2G-3G) τα mails ερχονται αμεσα η καθε xx λεπτα?

Σορρυ που τα λεω αγγλικα. Απλα ετσι εχω ρυθμησει το κινητο :rolleyes:

Edited by inactiveaccount2234542
Link to comment
Share on other sites

Βρε ναι. Το συνδεω και κανω τη δουλεια μου. Αλλα μονο και μονο που δε μπορω να το συνδεσω ε μου κανει καπως...

Μια ακομα ερωτηση.

Ειχα την εντύπωση οτι το κινητο συνδεεται στο wi-fi μονο οταν ειναι ενεργη η οθονη. Εδω και 2-3 μερες που το χω μου ερχονται μονο μηνυματα μιας και δεν εχω ακομα ενεργοποιησει καποιο πακετο δεδομενων.

Σημερα και ενω το ειχα αφησει για πανω απο μια ωρα στο τραπεζι αχρησημοποιητο, μου ηρθε ενα mail...

Πως εγινε αυτο?

Αν παω στο μειλ μου στα settings, πατησω sync settings μου λεει download new content every xx minutes.

Αυτο κανει το κινητο να συνδεεται στο wi-fi καθε xx λεπτα?

Βασικα μου ρθε μια αναβαθμηση σημερα. (τουλαχιστον σημερα την ειδα) μετα απ'αυτο παρατηρησα μια ρύθμιση στο wi-fi που λεει (keep wi-fi on when screen times out) μπορει να την ειχε και πριν, απλα δεν το χα παρατηρησει. Αυτο σημενει οτι πλεον και κλειδωμένο το τηλέφωνο παραμενει ονλαιν?

2ον. Με τα δεδομενα του δικτύου (2G-3G) τα mails ερχονται αμεσα η καθε xx λεπτα?

Σορρυ που τα λεω αγγλικα. Απλα ετσι εχω ρυθμησει το κινητο :rolleyes:

 

Με το τελευταίο update το WiFi παραμένει συνδεδεμένο ακομη και με σβγστη οθόνη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Με το τελευταίο update το WiFi παραμένει συνδεδεμένο ακομη και με σβγστη οθόνη.

 

Grrrrrr.....

Ηταν το μονο που μ'εκανε να ξενερωνω με το. Κινητο μου. Τωρα?? Με τι να ξενερωνω?

Α!!! Με το tapatalk! Μεχρι να ρθει και αυτο και να ειμαι κομπλε! Αληθεια, δεν υπαρχει κανενα καλο αππ για το μαιφοουν? Εχει το myphone RSS αλλα οπως και να το δεις tapatalk δεν ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη,

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη έαν έχει ερωτηθεί (και ίσως απαντηθεί) το θέμα που θα θίξω, αλλά έχω παρατηρήσει ότι το 820 με ελάχιστη χρήση ανάβει. Και ανάβει αδικαιολόγητα πολύ γι' αυτό που θα κάνω. Πχ, αν μπω λίγο FB ή χαζέψω μερικές ιστοσελίδες, το κινητό ζεσταίνεται. Δεν είχα συνηθίσει σε ζεστό κινητό, αφού με το Lumia 710 που είχα πριν όλα ήταν φυσιολογικά (βέβαια εκείνο είχε και άλλο hw). Αυτό που με παραξενεύει περισσότερο είναι πως το κινητό δε ζεσταίνεται από αριστερά (απ' την πίσω μεριά) που είναι η μπαταρία, αλλά από δεξιά που βρίσκονται CPU, πλακέτα κλπ και το ζέσταμα ανεβαίνει και στην οθόνη. Είχα βάλει να παίξω το Ice Age Village και μετά από ένα 10λεπτο, το κινητό είχε πάρει φωτιά σε σημείο που φοβήθηκα μη πάθει τίποτα. Έψαξα λίγο στο Internet αλλά όλο έβρισκα αποτελέσματα για το Lumia 920 και μερικούς οδηγούς του τύπου να δοκιμάσω να κλείσω όλα τα background processes, να βάλω το κινητό σε airplane mode, να κάνω reboot, να κλείσω το airplane και να δοκιμάσω, αλλά τίποτα απ' αυτά δε πέτυχε. Είχα εγκατεστημένο το Skype (που τρέχει πάντα) και το απεγκατέστησα, αλλά ούτε αυτό δεν ήταν ο λόγος. Να σημειώσω πως απ' τη μεριά της μπαταρίας το κινητό δε ζεσταίνεται. Μήπως να το πάω να το δουν στη Nokia; Το έχει παρατηρήσει κανείς;

 

Περιττό να αναφέρω ότι το κινητό είναι πλήρως ενημερωμένο και έχω μονίμως κλειστά Bluetooth, NFC και Wi-Fi (είμαι με το 3G, αλλά κλείνω τη σύνδεση δεδομένων όταν δε τη χρειάζομαι).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη,

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη έαν έχει ερωτηθεί (και ίσως απαντηθεί) το θέμα που θα θίξω, αλλά έχω παρατηρήσει ότι το 820 με ελάχιστη χρήση ανάβει. Και ανάβει αδικαιολόγητα πολύ γι' αυτό που θα κάνω. Πχ, αν μπω λίγο FB ή χαζέψω μερικές ιστοσελίδες, το κινητό ζεσταίνεται. Δεν είχα συνηθίσει σε ζεστό κινητό, αφού με το Lumia 710 που είχα πριν όλα ήταν φυσιολογικά (βέβαια εκείνο είχε και άλλο hw). Αυτό που με παραξενεύει περισσότερο είναι πως το κινητό δε ζεσταίνεται από αριστερά (απ' την πίσω μεριά) που είναι η μπαταρία, αλλά από δεξιά που βρίσκονται CPU, πλακέτα κλπ και το ζέσταμα ανεβαίνει και στην οθόνη. Είχα βάλει να παίξω το Ice Age Village και μετά από ένα 10λεπτο, το κινητό είχε πάρει φωτιά σε σημείο που φοβήθηκα μη πάθει τίποτα. Έψαξα λίγο στο Internet αλλά όλο έβρισκα αποτελέσματα για το Lumia 920 και μερικούς οδηγούς του τύπου να δοκιμάσω να κλείσω όλα τα background processes, να βάλω το κινητό σε airplane mode, να κάνω reboot, να κλείσω το airplane και να δοκιμάσω, αλλά τίποτα απ' αυτά δε πέτυχε. Είχα εγκατεστημένο το Skype (που τρέχει πάντα) και το απεγκατέστησα, αλλά ούτε αυτό δεν ήταν ο λόγος. Να σημειώσω πως απ' τη μεριά της μπαταρίας το κινητό δε ζεσταίνεται. Μήπως να το πάω να το δουν στη Nokia; Το έχει παρατηρήσει κανείς;

 

Περιττό να αναφέρω ότι το κινητό είναι πλήρως ενημερωμένο και έχω μονίμως κλειστά Bluetooth, NFC και Wi-Fi (είμαι με το 3G, αλλά κλείνω τη σύνδεση δεδομένων όταν δε τη χρειάζομαι).

 

Φιλος δεν το χα πολυπαρατηρησει... Αλλα ναι ζεσταίνεται και αρκετα.

Αρα δεν ειναι προβλημα της δικης σου συσκευης αλλα το παρατηρω και εγω. Αρα μαλλον ετσι λειτουργει. Ζεστενεται πολυ ειδικα εκει που γραφει καρλ ζαις και ζεσταινει και την οθονη.

Προσωπικα αν και το χα παρατηρησει λιγο ποτε δε μ'ενοχλησε και πιθανον αυτος να ναι ο τροπος λειτουργειας του επεξεργαστη.

It's just ok για μενα.

 

Μετα απο κανα 10ημερο που το'χω ετοιμαζω ενα video στο youtube και θ'ανεβασω και εδω link για το τι μ'εχει ενθουσιασει και δεν περιμενα ποτε να βρω σε κινητο (βλεπε here transit)(ok μπορει να το χουν και αλλα OS, δεν ξερω. Απλα εδω μου το ειχαν στο πιατο και free.) και τι με εχει ξενερωσει. κυριως καποιες παραξενιες σε γνωστα apps ( πχ οτι δε γυριζει σε landscape το πληκτρολογιο οταν πας να γραψεις μήνυμα στο skype)

Παντως εδω και κανα 10ημερο ειμαι πολυ πιο social!!! :D:D:D

Edited by inactiveaccount2234542
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τις ρυθμισεις για το ιντερνετ για frog φανταζομαι πρεπει να ειναι οι ιδιες με cosmote
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ξερει κανεις τις ρυθμισεις για το ιντερνετ για frog φανταζομαι πρεπει να ειναι οι ιδιες με cosmote

 

αν δεν εχεις ηδη συνδεθει αυτοματα στο ιντερνετ της frog (εγω δε χρειαστικε να κανω τιποτα για wind) δες τι ψαρεψα απο το site της frog:

Η χρήση του πακέτου Internet Monthly Pass 200 γίνεται είτε ο συνδρομητής επιλέξει στη συσκευή του τη ρύθμιση COSMOTE Internet είτε τη ρύθμιση COSMOTE WAP.

 

οποτε κατα 99.9% περνας τις ρυθμισεις της cosmote ναι.

 

σας ειχα ταξει ενα βιντεακι...

δειξτε επιεικια! ειναι το 1ο μου στο youtube :happy:

 

update: ξεχασα να αναφερω στο video το ποσο ευκολο ειναι να στειλεις ενα μηνυμα στο facebook καποιου ετσι για να δειξω σε καποιους που δεν εχουν χρησημοποιησει ποτε WP το ποσο ευκολη εχει κανει τη ζωη μας η MICROSOFT στον τομεα social!

Edited by inactiveaccount2234542
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις ηδη συνδεθει αυτοματα στο ιντερνετ της frog (εγω δε χρειαστικε να κανω τιποτα για wind) δες τι ψαρεψα απο το site της frog:

Η χρήση του πακέτου Internet Monthly Pass 200 γίνεται είτε ο συνδρομητής επιλέξει στη συσκευή του τη ρύθμιση COSMOTE Internet είτε τη ρύθμιση COSMOTE WAP.

 

οποτε κατα 99.9% περνας τις ρυθμισεις της cosmote ναι.

 

σας ειχα ταξει ενα βιντεακι...

δειξτε επιεικια! ειναι το 1ο μου στο youtube :happy:

 

update: ξεχασα να αναφερω στο video το ποσο ευκολο ειναι να στειλεις ενα μηνυμα στο facebook καποιου ετσι για να δειξω σε καποιους που δεν εχουν χρησημοποιησει ποτε WP το ποσο ευκολη εχει κανει τη ζωη μας η MICROSOFT στον τομεα social!

φίλε καταπληκτική παρουσίαση μπράβο σου να σου κάνω μια ερώτηση όσο αφορά το μάρκετ υπάρχουν εφαρμογές για μουσική όπως να πειράζω το τέμπο ενός κομματιού να το βάζω πιο αργά κλπ .μετρονόμος. κούρδισμα ? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
φίλε καταπληκτική παρουσίαση μπράβο σου να σου κάνω μια ερώτηση όσο αφορά το μάρκετ υπάρχουν εφαρμογές για μουσική όπως να πειράζω το τέμπο ενός κομματιού να το βάζω πιο αργά κλπ .μετρονόμος. κούρδισμα ? ευχαριστώ

 

ευχαριστω φιλε :)

ψαχνωντας για 2-3 λεπτακια βρηκα αυτα:

για το κουρδισμα βρηκα τα guitar tuner και guitarist tuner. το 2ο δειχνει πολυ ολοκληρομενο και δεν αφορα μονο κιθαρα, εχει 18 οργανα, μεχρι και bouzouki! :)

(εχει και αλλα)

 

για μετρονομο εχουμε τα Metronome (UK), Metronomy και MultiMetronome

(εχει και αλλα)

 

για να πειραξεις το τεμπο ας μας βοηθήσει καποιος αλλος ;) εχει αρκετα apps για dj αλλα δεν πολυεψαξα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε :)

ψαχνωντας για 2-3 λεπτακια βρηκα αυτα:

για το κουρδισμα βρηκα τα guitar tuner και guitarist tuner. το 2ο δειχνει πολυ ολοκληρομενο και δεν αφορα μονο κιθαρα, εχει 18 οργανα, μεχρι και bouzouki! :)

(εχει και αλλα)

 

για μετρονομο εχουμε τα Metronome (UK), Metronomy και MultiMetronome

(εχει και αλλα)

 

για να πειραξεις το τεμπο ας μας βοηθήσει καποιος αλλος ;) εχει αρκετα apps για dj αλλα δεν πολυεψαξα

φίλε μου σε ευχαριστώ να κάνω και μια άλλη ερώτηση τις εφαρμογές από το μάρκετ αυτές που είναι με πληρωμή μπορώ να τις πληρώσω μέσου λογαριασμού κινητού ? Από τι θυμάμαι στα συμπιαν αυτό γινόταν Συγγνώμη από όλο το φόρουμ αν ξεφύγα και σας κούρασα άλλα ήθελα να ξαναγυρίσω στην μαμά νοκια ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις ηδη συνδεθει αυτοματα στο ιντερνετ της frog (εγω δε χρειαστικε να κανω τιποτα για wind) δες τι ψαρεψα απο το site της frog:

Η χρήση του πακέτου Internet Monthly Pass 200 γίνεται είτε ο συνδρομητής επιλέξει στη συσκευή του τη ρύθμιση COSMOTE Internet είτε τη ρύθμιση COSMOTE WAP.

 

οποτε κατα 99.9% περνας τις ρυθμισεις της cosmote ναι.

 

σας ειχα ταξει ενα βιντεακι...

δειξτε επιεικια! ειναι το 1ο μου στο youtube :happy:

 

update: ξεχασα να αναφερω στο video το ποσο ευκολο ειναι να στειλεις ενα μηνυμα στο facebook καποιου ετσι για να δειξω σε καποιους που δεν εχουν χρησημοποιησει ποτε WP το ποσο ευκολη εχει κανει τη ζωη μας η MICROSOFT στον τομεα social!

 

το βρηκα τελικα απλως πας κ φτιαχνεις ενα προφιλ το ονομαζεις internet και ολα κομπλε

ωραια η παρουσιαση καλα αυτο με το Skype που δεν γυρναει δεν το ειχα παρατησρησει και το χρησιμοποιω αρκετα

Απο οτι βλεπω εχεις τιμησει κ μια εφαρμογη μου thx :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...