Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παρέλαβα... είναι πανέμορφο το κόκκινο... αν και με ξανέρωσε, το ανοιξα και το "πλήκτρο" του search είναι κίτρινο ρε παιδιά ενώ τα άλλα 2 άσπρα... Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τωρα εχω 059Q9H4.

και παω να βαλω αυτή: 059R0H0

Βασικα δεν με νοιαζει πια να βαλω. θελω να εχει datasence κ 4g και ας ειναι και απο το ουζμεκισταν. ετσι κι αλλιώς στα ελληνικά θα το γυρίσω

 

Και εγω το ιδιο προβλημα ειχα και εβαλα μια γαλλικη CV ... με το care suite ...

Πρεπει να πατησεις Vol Down kai Power μεχρι να νοιωσεις τη δονηση ...

και μετα πατας vol up με το κινητο συνδεμενο (ισως να μην το πετυχεις με την πρωτη ..ξανακαντο)

 

Μόλις το παρέλαβα... είναι πανέμορφο το κόκκινο... αν και με ξανέρωσε, το ανοιξα και το "πλήκτρο" του search είναι κίτρινο ρε παιδιά ενώ τα άλλα 2 άσπρα... Τι μπορεί να φταίει?

 

Κιτρινο .... ???? μην το κρατησεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σαν να φωτίζεται λιγότερο και φαίνεται σαν να κιτρινίζει...

είναι CV CZ SK .... δεν έχω ιδέα από που δλδ...

προτείνεις να το στείλω πίσω για αντικατάσταση αν είναι κάτι που δεν γίνεται δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σαν να φωτίζεται λιγότερο και φαίνεται σαν να κιτρινίζει...

είναι CV CZ SK .... δεν έχω ιδέα από που δλδ...

προτείνεις να το στείλω πίσω για αντικατάσταση αν είναι κάτι που δεν γίνεται δλδ?

 

Φίλε ουσιαστικά δεν έχει προβλημα το κινητό..Εξαρτάται από σενα.

Αν θεωρείς ότι έδωσες πόσα λεφτά και θες να έχεις μια τέλεια συσκευή που να μη σε ξενερώνει, το πας για αλλαγή!

Απ την αλλη, αν βαριέσαι να μπλέκεις σε διαδικασίες κουραστικές και δεν έχεις υπομονή να περιμένεις να ρθει η καινούρια, τότε δε δίνεις σημασία και την κρατάς..

Make your choice που έλεγε και ο Jigsaw!;)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα ειχα και εβαλα μια γαλλικη CV ... με το care suite ...

Πρεπει να πατησεις Vol Down kai Power μεχρι να νοιωσεις τη δονηση ...

και μετα πατας vol up με το κινητο συνδεμενο (ισως να μην το πετυχεις με την πρωτη ..ξανακαντο)

 

ποια εβαλες;

Edited by evagelos
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ποια εβαλες;

 

Αυτην και απο χθες που το εχω ζαλισει το τηλ δεν βλεπω καποιο θεμα (εχεις και 4g + datasense)

059R0H0 RM-821 VAR EU FR CV WHITE

Link to comment
Share on other sites

Αυτην και απο χθες που το εχω ζαλισει το τηλ δεν βλεπω καποιο θεμα (εχεις και 4g + datasense)

059R0H0 RM-821 VAR EU FR CV WHITE

 

μπααα, το ιδιο μου κανει

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ενω οι ειδοποιησεις του viber λειτουργούσαν τελεία τόσο σε κλήσεις όσο και μηνύματα ξαφνικα σταμάτησαν και αν δεν ανοιξω την εφαρμογή δεν παιρνει τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το S/N της συσκευής που το λέει?

 

το ΙΜΕΙ εννοεις ? Ρυθμισεις/Πληροφοριες/ Περισσοτερες Πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

το ΙΜΕΙ εννοεις ? Ρυθμισεις/Πληροφοριες/ Περισσοτερες Πληροφοριες

 

οχι, το IMEI το βρήκα, έχει κάπου το serial number? η λέγεται αλλιώς στη Nokia?

Γράφω αναφορά για να το στείλω πίσω.

Θεωρώ απαράδεκτο καινούρια συσκευή και να έχει έστω και αυτό το θεματάκι. Εχει και ένα μικρό γδάρσιματάκι πίσω που φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

οχι, το IMEI το βρήκα, έχει κάπου το serial number? η λέγεται αλλιώς στη Nokia?

Γράφω αναφορά για να το στείλω πίσω.

Θεωρώ απαράδεκτο καινούρια συσκευή και να έχει έστω και αυτό το θεματάκι. Εχει και ένα μικρό γδάρσιματάκι πίσω που φαίνεται.

 

Δες αν εχει κατι στο κουτι ..αν και στα τηλ παντα το ΙΜΕΙ ειναι που μετραει !!!

Καλα κανεις και το στελνεις ...απο που το πηρες ?

Link to comment
Share on other sites

Δες αν εχει κατι στο κουτι ..αν και στα τηλ παντα το ΙΜΕΙ ειναι που μετραει !!!

Καλα κανεις και το στελνεις ...απο που το πηρες ?

 

α ok... thank you! πρέπει να είναι το material που γράφει γιατί S/N δεν έχει.

το ξέρω απλά το ζητάει κι αυτό η αναφορά. ;)

Αλλα μια βδομάδα αναμονή τώρα λογικά....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γράφει στο κουτί;

 

Στο κουτί δεν γράφει πουθενά S/N . Αλλά γράφει MATERIAL: 0023P16, αυτό είναι λογικά...

 

Απ την άλλη σκέφτομαι μήπως είμαι υπερβολικός και όπως είπε και ένα φίλος πιο πάνω δεν είναι κατι σοβαρό αυτό με τον φωτισμό στο πλήκτρο, αλλά θέλω το κινητό να το κρατήσω 1,5 χρόνο σίγουρα και όταν τα σκας θέλεις να είναι όλα ok...

Αν ήταν έδινα 200+ να το πάρω μεταχειρισμένο...

Link to comment
Share on other sites

κατι εγινε τωρα.

 

υπαρχει περίπτωση να γινουν restore τα πρπγραμματα καθώς κ η διαταξη που ειχα;

Edited by evagelos
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η ατυχία συνεχίζεται...Παρατήρησα ότι εντελώς ξαφνικά το κινητό έμεινε κολλημένο σε portrait mode. Ούτε στα μηνύματα, ούτε στις φωτογραφίες, ούτε πουθενά δεν περιστρέφετε η οθόνη. Επιχείρησα hard reset και έχει κολλήσει στα γρανάζια εδώ και κανά 20λεπτο. Τι κάνουμε. Είναι περίπου 2 εβδομάδων και δούλευε τέλεια. Είχε πάρει και amber OTA...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι ψαχνετε μια εφαρμογη για το fb στην οποια να ερχονται ειδοποιησεις ακαριαια και οχι οποτε θυμηθουν, τοτε δοκιμαστε τη "JDB For Facebook". Με το που ερχετε ειδοποιηση πεταγεται κατευθειαν το push notification. Το μονο μειονεκτημα της ειναι οτι δε μπορεις να στειλεις περιεχομενο (π.χ φωτογραφιες) μεσω της συνομιλιας...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. γενικότερα είστε ευχάριστημένοι με την κάμερα. σκέπτομαι να αφήσω το Αντροιντ και ψάχνομαι για nokia καθώς έχω και το παλιό ποια Ν8. από τα Αντροιντ δεν είμαι ευχάριστημένος με την κάμερα , ειδικά στο βίντεο και ήχο . στο 920 τι παίζει από κάμερα. έχει κάνει κάποιος συγκρίσεις ?:rolleyes:

 

Αν σε ενδιαφέρει ΜΟΝΟ η camera, κοίταξε αυτά τα δύο sites για αντικειμενικότητα:

 

1) Connect DPReview

 

2) DxOMark

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε κόκκινο το πήρα τελικά και εγώ... σήμερα το περιμένω... από ποια χώρα είναι εσένα? το έκανες το update?

επέλεξα ήδη και το Avatar :)

 

απο σουηδεια είναι το δικό μου.το update το πήρα ανήμερα 15αυγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Περνούσα σήμερα το πρωί έξω από ένα nokia care και μπήκα να ρωτήσω πόσο είχε τη βάση για την ασύρματη φόρτιση (την DT-900 την ξαπλωτή). 70 ευρώ μου είπε και την είχε και ετοιμοπαράδοτη σε κίτρινο χρώμα που ταιριάζει και με το κίτρινο 920 που έχω! Την τσίμπησα και πλέον η συσκευή μου απέκτησε ένα ωραιότατο κίτρινο "κρεβατάκι" για να αναπαύεται και να γεμίζει τις μπαταρίες της! ;)
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το προβλημα για το touch μου montoya....Καθε φορα που το βαζω να φορτισει και ανοιγω ταυτοχρονα το 3g και ζεσταινεται,στο 5λεπτο-10λεπτο κολλαει το touch και μονο με reset φτιαχνει..... Αν καποιος το δοκιμασει και ειναι ετσι ας μου πει,αλλιως παω για επαναφορα...
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το προβλημα για το touch μου montoya....Καθε φορα που το βαζω να φορτισει και ανοιγω ταυτοχρονα το 3g και ζεσταινεται,στο 5λεπτο-10λεπτο κολλαει το touch και μονο με reset φτιαχνει..... Αν καποιος το δοκιμασει και ειναι ετσι ας μου πει,αλλιως παω για επαναφορα...

 

το έχω κάνει πολλές φορές στο παρελθόν και δεν είχα θέμα ποτέ!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Περνούσα σήμερα το πρωί έξω από ένα nokia care και μπήκα να ρωτήσω πόσο είχε τη βάση για την ασύρματη φόρτιση (την DT-900 την ξαπλωτή). 70 ευρώ μου είπε και την είχε και ετοιμοπαράδοτη σε κίτρινο χρώμα που ταιριάζει και με το κίτρινο 920 που έχω! Την τσίμπησα και πλέον η συσκευή μου απέκτησε ένα ωραιότατο κίτρινο "κρεβατάκι" για να αναπαύεται και να γεμίζει τις μπαταρίες της! ;)

 

Καλοφορτιστο !!!!

Θελω να παρω το αλλο που ειναι και σταντ για το γραφειο

http://www.amazon.co.uk/Nokia-DT-910-Wireless-Charging-Stand/dp/B009WKGQL6

 

Βρηκα το προβλημα για το touch μου montoya....Καθε φορα που το βαζω να φορτισει και ανοιγω ταυτοχρονα το 3g και ζεσταινεται,στο 5λεπτο-10λεπτο κολλαει το touch και μονο με reset φτιαχνει..... Αν καποιος το δοκιμασει και ειναι ετσι ας μου πει,αλλιως παω για επαναφορα...

 

Δεν νομιζω οτι εχει σχεση αυτο .. το δικο μου ειναι μονιμα ανοιχτο το 3g και οταν το φορτιζω !!!

Ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το προβλημα για το touch μου montoya....Καθε φορα που το βαζω να φορτισει και ανοιγω ταυτοχρονα το 3g και ζεσταινεται,στο 5λεπτο-10λεπτο κολλαει το touch και μονο με reset φτιαχνει..... Αν καποιος το δοκιμασει και ειναι ετσι ας μου πει,αλλιως παω για επαναφορα...

 

Φίλε, καλησπέρα, εγώ είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που αναφέρεις, ακριβώς όπως το λες και τελικά έφταιγε ο φορτιστής μου. εγώ το είχα αυτό ακριβώς το Θέμα στο Lumia 800 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...