Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα θες χιλιες δυο εφαρμογες θα απογοητευτεις.

Δε νομιζω, εχει αρχισει και αλλαζει αυτο εδω και καιρο. Ψαξε καλυτερα! :)

 

Eπισης δε βρηκα γρηγορες ρυθμισεις για wifi, bluetooth και ολα πρεπει να τα κανω αργα και βαρετα μεσα απο το μενου.

Δες στο store το app "Shortcuts". Κανει αυτο που θελεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό μετά το update έχει διακόπτες στο μενού για τα δίκτυα: α) "2G only", β) "3G only" , γ) "4G only", δ) "Αuto" ?

 

Ξέρω ότι τo iPhone δεν έχει καμία δυνατότητα "κλειδώματος" σε 3G ή 4G γιαυτό ρωτάω. Το μόνο που σου δίνει δυνατότητα είναι να επιλέξεις "4G on", που απλά ψάχνει για 4G και μπορεί και να γυρίσει σε 2G όποτε του καπνίσει αν είναι αδύναμο το σήμα του 4G.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά το update έχει διακόπτες στο μενού για τα δίκτυα: α) "2G only", β) "3G only" , γ) "4G only", δ) "Αuto" ?

 

Εμενα εχει οτι ειχε και πριν το update: "2G", "3G", 4G". Αν δεν βρισκει καλυψη για οποιο απο αυτα, θα προσπαθησει για το αμεσως πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω, εχει αρχισει και αλλαζει αυτο εδω και καιρο. Ψαξε καλυτερα! :)

 

 

Δες στο store το app "Shortcuts". Κανει αυτο που θελεις!

 

μαλλον εκφραστηκα λαθος! Εχει εφαρμογες αλλα μου θυμιζουν αυτες του symbian belle ,δηλαδη ανουσιες και οχι καλοφτιαγμενες. Οι εφαρμογες που εχει εξαρχης ομως οπως office και maps ειναι απιστευτες. Τωρα θελω μια καλη για pdf scan απο καμερα και ενα επιστημονικο κομπιουτερακι και ειμαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όντως δεν φορτίζει κλειστό..εκτός αν σβήσει από μπαταρία, που μένει κλειστό για λίγη ώρα..

Είναι πρωτόγνωρο γιατί συνηθίσαμε αλλιώς αλλά τελικά δεν με χάλασε καθόλου.

Όσο για τα κουμπιά είναι κατάλευκα, είτε φωτίζονται είτε όχι..Άρα κάποιο ελάττωμα έχουν αυτά που κιτρινίζουν.. :/

Η αριθμομηχανή όταν γυρίσεις το κινητό στο πλάι γίνεται επιστημονικό κομπιουτεράκι..

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

ωω ωραιος για την αριθμομηχανη :D:D:D

 

EDIT: ποια καμερα app χρησιμποιειται για συνηθισμενες φωτογραφιες; Εχει 3 εγκαταστημενες

Link to comment
Share on other sites

ωω ωραιος για την αριθμομηχανη :D:D:D

 

EDIT: ποια καμερα app χρησιμποιειται για συνηθισμενες φωτογραφιες; Εχει 3 εγκαταστημενες

 

το pro cam για φωτογραφίες και βίντεο. Για PDF scan έχω αγοράσει το handyscan το οποίο είναι άψογο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

το κουτι ηταν ακριβως ετσι

 

Oλα τελεια με τα ελληνικα και με ολα! Η συσκευη απιστευτη. Τα 8αρια εχουν διαφορετικο concept απο το android αλλα θα το συνηθισω. Μου αρεσανε πολυ εκτος του store οπου δεν ειχαν τιποτα!

Εγω την αγορασα γιατι ηθελα συγκεκριμενα πραγματα πχ καμερα που ηξερα πως ειναι κορυφη.

Αμα θες χιλιες δυο εφαρμογες θα απογοητευτεις.

Αμα το θες για "τηλεφωνο" + ραδιο + καμερα + ιντερνετ θα το λατρεψεις!!

Ειναι βαρυ αλλα το λες στιβαρο, οχι τουβλο.

Η οθονη καταπληκτικη και στον ηλιο μερα με νυχτα σε σχεση με το nexus μου.

Ηχος παρα πολυ ωραιος και δυνατος.

Ακουστικα πιο ποιοτικα και απο iphone.

Ο τηλεφωνικος καταλογος με ενοχλησε. Ειναι πιο δυσκολο να βρεις καποιον σε σχεση με android και δε μου περασε σωστα ολα μου τα τηλεφωνα με πολλαπλα πεδια απο google contacts.

Επισης δε φορτιζει κλειστο!!! Δεν ξερω γιατι αλλα ΔΕΝ φορτιζει κλειστο!

Eπισης δε βρηκα γρηγορες ρυθμισεις για wifi, bluetooth και ολα πρεπει να τα κανω αργα και βαρετα μεσα απο το μενου.

 

Θα επανελθω ;)

 

ναι και εγω ηθελα να το ρωτησω αυτο. Και τα 3 ειναι φωτεινα και κιτρινιζουν λιγο και δεν ξερω αν ειναι το lumia ή καποια ρυθμιση

 

Κανονικά τα πλήκτρα αφής και τα 3 πρέπει όταν είναι αναμένα και φωτίζονται να είναι τελείως λευκά και όχι να κιτρινίζουν.

Εμένα είχε το ίδο θέμα, κιτρίνιζε το ένα μόνο ενώ τα άλλα 2 ήταν κατάλευκα, το έστειλα πίσω και πριν λίγο ενημερώθηκα ότι το service που έκανε τον έλεγχο εγκρίνει αντικατάσταση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

thnx niotheros! εβαλα και το Myappfree που σου δινει μια δωρεαν καθε μερα και σου λεει ποτε οι αλλες ειναι σε εκπτωση

 

EDIT : δεν ξερω για το κιτρινισμα. Ισως ειναι λογω φωτισμου θελω να το δω και εξω καλυτερα. Παντως δεν ενοχλει και δεν παιζει να το παω για αλλαγη. Ισως να ειναι και εντελως η ιδεα μου

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

thnx niotheros! εβαλα και το Myappfree που σου δινει μια δωρεαν καθε μερα και σου λεει ποτε οι αλλες ειναι σε εκπτωση

 

EDIT : δεν ξερω για το κιτρινισμα. Ισως ειναι λογω φωτισμου θελω να το δω και εξω καλυτερα. Παντως δεν ενοχλει και δεν παιζει να το παω για αλλαγη. Ισως να ειναι και εντελως η ιδεα μου

 

εμένα στο δικό μου ήταν φανερό γιατί τα 2 ήταν κατάλευκα και το ένα κίτρινο, αλλά για να εγκρίνουν αντικατάσταση απ το service πάει να πει ότι λογικά παραδέχονται ότι έφταιγε η συσκευή. Και εγώ στην αρχή σκέφτηκα να το κρατήσω, αλλά από την άλλη θέλω να μείνω με αυτό το κινητό έναν ολόκληρο χρόνο σίγουρα και δεν ήθελα κάθε φορά που άναβε να έβλεπα αυτή τη διχρωμία στα πλήκτρα.

 

Καλορίζικο πάντως και να το χαρείς εύχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει οτι ειχε και πριν το update: "2G", "3G", 4G". Αν δεν βρισκει καλυψη για οποιο απο αυτα, θα προσπαθησει για το αμεσως πιο κατω.

 

Άρα δεν μπορείς να αναγκάσεις το κινητό να κλειδώσει σε 3G ή 4G. Ακόμα και αν έχει μία παύλα σήμα 3G και 5 παύλες 2G, εγώ θέλω να κλειδώνει στο 3G (ή το 4G).

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμένα στο δικό μου ήταν φανερό γιατί τα 2 ήταν κατάλευκα και το ένα κίτρινο, αλλά για να εγκρίνουν αντικατάσταση απ το service πάει να πει ότι λογικά παραδέχονται ότι έφταιγε η συσκευή. Και εγώ στην αρχή σκέφτηκα να το κρατήσω, αλλά από την άλλη θέλω να μείνω με αυτό το κινητό έναν ολόκληρο χρόνο σίγουρα και δεν ήθελα κάθε φορά που άναβε να έβλεπα αυτή τη διχρωμία στα πλήκτρα.

 

Καλορίζικο πάντως και να το χαρείς εύχομαι :)

 

σωστος και εγω αν ειχα διχρωμια αυτο θα εκανα! σε ευχαριστω πολυ! θα το κρατησω εως οτου βρω το 1020 στα 299 :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν μπορείς να αναγκάσεις το κινητό να κλειδώσει σε 3G ή 4G. Ακόμα και αν έχει μία παύλα σήμα 3G και 5 παύλες 2G, εγώ θέλω να κλειδώνει στο 3G (ή το 4G).

 

Απο τη στιγμη που το τηλ. *πρεπει* να σου εξασφαλιζει σημα (σε οτιδηποτε μπαντα ειναι αυτο), οταν ειναι σε μια γραμμη και η μια βλεπει οτι θα γινει...καμμια, το γυριζει στο πιο κατω. Αν το κλειδωνε μονιμα καπου, ειτε θα ειχες ειτε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που το τηλ. *πρεπει* να σου εξασφαλιζει σημα (σε οτιδηποτε μπαντα ειναι αυτο), οταν ειναι σε μια γραμμη και η μια βλεπει οτι θα γινει...καμμια, το γυριζει στο πιο κατω. Αν το κλειδωνε μονιμα καπου, ειτε θα ειχες ειτε καθολου.

 

Έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις το θέλω. Μέχρι να χαθεί τελείως το σήμα να είναι κλειδωμένο σε 3G-4G και μετά να χάνεται τελείως. Η λέξη "3G only" αυτό το νόημα είχε... ;)

 

Υπάρχουν περιοχές που όλα τα κινητά, όλων των εταιρειών (cosmote, vodafone, wind), γυρνάνε στο 2G αυτόματα γιατί το 3G είναι πολύ αδύναμο. Το αρχαίο μου κινητάκι ευτυχώς κλειδώνει στο 3G και μπορώ να κάνω τα βασικά (browsing, youtube) έστω και με μία παύλα, 10 φορές ταχύτερα από 2G.

 

Απότι έχω δει μερικά Android έχουν την λειτουργία αυτή, αλλά δεν ήξερα για τα WP8 μετά το update, γιαυτό ρώτησα. Ευχαριστώ!

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένο το "γρηγορη ματια" αλλά δεν γινεται τίποτα περνώντας το χέρι μου πάνω απο την οθόνη. Κάτι δεν πάει καλά ή είμαι "ελαφροχέρης"???.....:)

 

καμια λύση βρε παιδες.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καμια λύση βρε παιδες.....

 

Αν ακουμπησεις εκει που ειναι η καμερα και ο αισθητηρας εγγυτητας δεν θα κανει τιποτα; Κανενα σοφτ ρεσετ δοκιμασες;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ένα από τα κούλα που βρήκα μετά από το update κάθε φορα που ανοίγω το κινητό είναι στο 13 ο ήχος με αποτέλεσμα άμα δεν το δυναμώσω να μην ακούγετε ο ήχος

δεύτερον άλλαξαν τους ήχων sms και email με αποτέλεσμα να μην ακούγονται καθόλου γιατί δεν έχουνε εντάσι και γιατί είναι σύντομη

 

καμια λύση βρε παιδες.....

 

όταν το βάζεις στην γρηγορη ματια και μετά κλίντος το τηλέφωνο φαίνεται το ρολοι αφισέτο να σβήσει και μετά περνα το χέρι από πάνω από την κάμερα πρέπει να εμφανιστεί και πάλι το ρολοι

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ένα από τα κούλα που βρήκα μετά από το update κάθε φορα που ανοίγω το κινητό είναι στο 13 ο ήχος με αποτέλεσμα άμα δεν το δυναμώσω να μην ακούγετε ο ήχος

δεύτερον άλλαξαν τους ήχων sms και email με αποτέλεσμα να μην ακούγονται καθόλου γιατί δεν έχουνε εντάσι και γιατί είναι σύντομη

 

 

 

όταν το βάζεις στην γρηγορη ματια και μετά κλίντος το τηλέφωνο φαίνεται το ρολοι αφισέτο να σβήσει και μετά περνα το χέρι από πάνω από την κάμερα πρέπει να εμφανιστεί και πάλι το ρολοι

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Εμένα βασικά οταν το ανοίγω μου βγαζει την ένταση με την οποία το είχα αφήσει. Αλλά αυτό με το 13 το έχω ακούσει σε πολλούς. Στους ήχους επέλεξε για sms και mail τον πιο διαπεραστικό-δυνατό απ αυτούς που έχει.

Link to comment
Share on other sites

όταν το βάζεις στην γρηγορη ματια και μετά κλίντος το τηλέφωνο φαίνεται το ρολοι αφισέτο να σβήσει και μετά περνα το χέρι από πάνω από την κάμερα πρέπει να εμφανιστεί και πάλι το ρολοι

 

Μάλλον παρανόησα. Νόμισα πως η γρήγορη ματια κάνει οτι και το double tap. Ουσιαστικά εμφανίζει μόνο το ρολόι...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρανόησα. Νόμισα πως η γρήγορη ματια κάνει οτι και το double tap. Ουσιαστικά εμφανίζει μόνο το ρολόι...

 

ναι, απλα γλιτώνεις την μπαταρία που θα κατανάλωνε αν ήταν μόνιμα στην οθόνη το ρολοϊ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα βασικά οταν το ανοίγω μου βγαζει την ένταση με την οποία το είχα αφήσει. Αλλά αυτό με το 13 το έχω ακούσει σε πολλούς. Στους ήχους επέλεξε για sms και mail τον πιο διαπεραστικό-δυνατό απ αυτούς που έχει.

 

Καλησπέρα!

Μπορεί κάποιος από εσάς που το 920 δουλεύει όπως πρέπει χωρίς προβλήματα να μας πει από που το αγόρασε και τι προελεύσεως είναι μήπως και γλιτώσουμε την ταλαιπωρία γιατί ειλικρινά παιδιά αρχίσω και φοβάμαι! :wacko: από ότι διαβάζω πολλά 920 έχουν τα προβλήματα τους! :(

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω ταλαιπωρηθεί πολύ στο παρελθόν από διάφορα κινητά και επειδή το lumia το έχω ερωτευτεί θέλω να είναι όλα τέλεια στην σχέση μας! :p

Link to comment
Share on other sites

Εχει ηδη νυχτωσει και αυτη ειναι η φωτο που βγαζει η εφαρμογη procam μετα την Amber

χωρις καμμια ρυθμιση η πειραγμα !!!!!!!!!

Απιστευτες φωτο για τηλ ... Ο αιφονακιας φιλος διπλα μου κλαιει με μαυρο δακρυ...!!!!

 

BS2iGWsIUAAlBzQ.jpg:large

Link to comment
Share on other sites

ναι, απλα γλιτώνεις την μπαταρία που θα κατανάλωνε αν ήταν μόνιμα στην οθόνη το ρολοϊ.

 

Το θεμα ειναι πως το ρολοι παραμενει μονιμα :)

 

Εγω χρησιμοποιω την ρυθμιση "χρονικο οριο" και δεν ειχα παρατηρησει καποιο προβλημα, αλλα τωρα που δοκιμασα το "γρηγορη ματια" εχω το ιδιο θεμα που αναφερουν και τα παιδια. Δηλαδη το ρολοι δεν φευγει απο την οθονη.

 

Θεωρητικα με την συγκεκριμενη ρθυμιση θα επρεπε να μην υπαρχει ρολοι στην οθονη και να επανερχεται μονο οταν περνας το χερι απο πανω.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Εχει ηδη νυχτωσει και αυτη ειναι η φωτο που βγαζει η εφαρμογη procam μετα την Amber

χωρις καμμια ρυθμιση η πειραγμα !!!!!!!!!

Απιστευτες φωτο για τηλ ... Ο αιφονακιας φιλος διπλα μου κλαιει με μαυρο δακρυ...!!!!

 

BS2iGWsIUAAlBzQ.jpg:large

 

Θα συνηθίσει....χαχαχα

Για να φανεί η ικανότητα της συσκευής μας, θα πρέπει να ποσταρεις ίδια φωτο άλλων συσκευών για να φανεί η διαφορά. Μόνο έτσι αποδίδετε η μαγεία.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα συνηθίσει....χαχαχα

Για να φανεί η ικανότητα της συσκευής μας, θα πρέπει να ποσταρεις ίδια φωτο άλλων συσκευών για να φανεί η διαφορά. Μόνο έτσι αποδίδετε η μαγεία.......

 

Δεν φαινεται τιποτα στο αιφονι .. ενα σκοτεινο πραγμα μονο αλλα δεν μου την δινει ο αλητης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...