Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εχω cosmote.

παροτι δεν το βλεπω μεσα στα settings;

 

Δεν το υποστηρίζει το firmware που έχεις. Πρέπει να φλασάρεις με firmware άλλης χώρας.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το υποστηρίζει το firmware που έχεις. Πρέπει να φλασάρεις με firmware άλλης χώρας.

 

υπαρχει κατι σε ελληνικο;

θα στρωσει με το update?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες ..

Περιμένω και εγώ το δικό μου Lumia 920 Black (από e-shop) το οποίο πιθανότατα θα μου παραδοθεί αύριο, για αυτό το λόγο θα ήθελα να μου απαντήσετε σε μερικές ερωτήσεις.

1) Όταν πάρω τη συσκευή στα χέρια μου αρχικά πρέπει να "παίξω" μαζί της μέχρι να αποφορτιστεί εντελώς ή πρέπει να την βάλω κατευθείαν για φόρτηση μέχρι να γεμίσει η μπαταρία;

2) Διάβασα παραπάνω ότι μπορούμε να κάνουμε ένα update (εν ονόματι Amber) το οποίο θα ήταν καλό να το κάνουμε μέσω ota γιατί έτσι δεν θα χαθούν τα αρχεία της συσκευής. Πως γίνεται αυτό ? Αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει τα βήματα ονομαστικά.

Αυτά προς το παρόν, είμαι πολύ χαρούμενος για την επιλογή μου και θεωρώ τα windows phone 8 το καλύτερο λογισμικό από άποψη ευχρηστίας και ομορφιάς. Για τη συσκευή ούτε λόγος, απλά κορυφαία στα 300e

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας !

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι σε ελληνικο;

θα στρωσει με το update?

 

Ελληνικό της cosmote η unbranded γερμανικό, ισπανικό και ιταλικό (αν δεν κάνω λάθος)

 

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες ..

Περιμένω και εγώ το δικό μου Lumia 920 Black (από e-shop) το οποίο πιθανότατα θα μου παραδοθεί αύριο, για αυτό το λόγο θα ήθελα να μου απαντήσετε σε μερικές ερωτήσεις.

1) Όταν πάρω τη συσκευή στα χέρια μου αρχικά πρέπει να "παίξω" μαζί της μέχρι να αποφορτιστεί εντελώς ή πρέπει να την βάλω κατευθείαν για φόρτηση μέχρι να γεμίσει η μπαταρία;

2) Διάβασα παραπάνω ότι μπορούμε να κάνουμε ένα update (εν ονόματι Amber) το οποίο θα ήταν καλό να το κάνουμε μέσω ota γιατί έτσι δεν θα χαθούν τα αρχεία της συσκευής. Πως γίνεται αυτό ? Αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει τα βήματα ονομαστικά.

Αυτά προς το παρόν, είμαι πολύ χαρούμενος για την επιλογή μου και θεωρώ τα windows phone 8 το καλύτερο λογισμικό από άποψη ευχρηστίας και ομορφιάς. Για τη συσκευή ούτε λόγος, απλά κορυφαία στα 300e

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας !

 

1) Για λίγες φορτίσεις θα το αφήνεις να αδειάζει και μετά θα το αφήνεις να γεμίζει φουλ.

2) Απλά θα πας στις ρυθμίσεις -> ενημέρωση τηλεφώνου. Όταν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση θα την βάλεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό της cosmote η unbranded γερμανικό, ισπανικό και ιταλικό (αν δεν κάνω λάθος)

 

Μα υποτίθετε οτι εχω ελληνική !!!

τεσπα

που μπορώ να την βρω αυτή;

Μπορώ να παρω πριν backup και να κανω restore

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μα υποτίθετε οτι εχω ελληνική !!!

τεσπα

που μπορώ να την βρω αυτή;

Μπορώ να παρω πριν backup και να κανω restore

Και εγώ φίλε είχα ελληνικό λογισμικό και δεν το υποστήριζε παρόλο που το κινητό είναι από δανία νομίζω!Το έβαλα χθες για αναβάθμιση μέσω του NSU for retail και μου πέρασε την αναβάθμιση της χώρας που ήταν το κινητό και μου άνοιξε το 4G!!Διαφορετικά είχα σκεφτεί να πάω σε ένα κατάστημα ΝΟΚΙΑ να μου το περνούσαν!Αλλού δεν ξέρω που μπορείς να το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό της cosmote η unbranded γερμανικό, ισπανικό και ιταλικό (αν δεν κάνω λάθος)

 

 

 

1) Για λίγες φορτίσεις θα το αφήνεις να αδειάζει και μετά θα το αφήνεις να γεμίζει φουλ.

2) Απλά θα πας στις ρυθμίσεις -> ενημέρωση τηλεφώνου. Όταν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση θα την βάλεις.

 

 

Και της δανιας εχει 4G!!! Τουλαχιστον το δικο μου εχει επιλογη 2G 3G 4G!

Link to comment
Share on other sites

Και της δανιας εχει 4G!!! Τουλαχιστον το δικο μου εχει επιλογη 2G 3G 4G!

 

Ναι έχει της Δανίας σίγουρα γιατί το δικό μου έχει!Απλά πριν είχα ελληνικό λογισμικό και δεν το έβγαζε σαν επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να καταλάβω ποιας χώρας είναι;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Λέει:

CV se mobiltelefon white

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς τον φθηνό (γύρω στα 15€) ασύρματο φορτιστή (QI) από το ebay; Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω cosmote.

παροτι δεν το βλεπω μεσα στα settings;

 

Δεν υπαρχει στα settings ... cosmote εχεις ενταξει ..αν εχεις ενεργοποιησει το 4g απο την cosmote ρωτησα

Εγω με την βονταφον επρεπε να παρω τηλ να το ενεργοποιησουν και μετα απο 1 μερα αρχισα να το βλεπω

 

Πως μπορώ να καταλάβω ποιας χώρας είναι;

 

για δες στις Ρυθμισεις/πληροφοριες/ περισσοτερες

ο αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου που εχεις σε ποια χωρα αντιστοιχει απο αυτην την λιστα

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στα settings ... cosmote εχεις ενταξει ..αν εχεις ενεργοποιησει το 4g απο την cosmote ρωτησα

Εγω με την βονταφον επρεπε να παρω τηλ να το ενεργοποιησουν και μετα απο 1 μερα αρχισα να το βλεπω

 

για δες στις Ρυθμισεις/πληροφοριες/ περισσοτερες

ο αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου που εχεις σε ποια χωρα αντιστοιχει απο αυτην την λιστα

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

 

Austria

T-Mobile

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

παιδια, στο eshop η τιμη πηγε 388 ευρω. εμεις που παραγγειλαμε με 299, να αναμενουμε παραλαβη ή χλωμό ?

 

με βλεπω να αναμενω εως το φθηνοπωρο ίσως...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Τα γερμανικα και τα αγγλικα η Νοκια τα εκανε πριν λιγο Coming soon ....

αρα ετοιμαζομαστε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα γερμανικα και τα αγγλικα η Νοκια τα εκανε πριν λιγο Coming soon ....

αρα ετοιμαζομαστε !!!!

 

και τα ελληνικά εκτός από Cosmote

Link to comment
Share on other sites

και τα ελληνικά εκτός από Cosmote

 

Εγώ που έχω Cosmote μπορώ να βάλω το Country variant?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω Cosmote μπορώ να βάλω το Country variant?

 

Ναι αλλά θα χάσεις όσα δεδομένα έχεις στο τηλέφωνο που δεν γίνονται backup.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα χάσεις όσα δεδομένα έχεις στο τηλέφωνο που δεν γίνονται backup.

 

Υπαρχoyn οδηγίες για το πως θα βαλει καποιος το Country variant?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω Cosmote μπορώ να βάλω το Country variant?

 

Ναι αλλά θα χάσεις όσα δεδομένα έχεις στο τηλέφωνο που δεν γίνονται backup.

 

Αν εννοουσες να βαλεις το update οχι δεν μπορεις ... δεν θα στο δειχνει ...

Η απαντηση του cruster ηταν για να φλασαρεις νεα ΡΟΜ ...

Θα σου ελεγα να περιμενεις αφου ειναι θεμα 2-3 ημερων πια

Link to comment
Share on other sites

αμ αειναι να περιμενω 2-3 μερες ή και παραπάνω και μετά να μου δειχνει και να παιζει το 4g να περιμενω οκ
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

αμ αειναι να περιμενω 2-3 μερες ή και παραπάνω και μετά να μου δειχνει και να παιζει το 4g να περιμενω οκ

 

Η country variant μέχρι τώρα δεν είχε 4G. Μπορείς να περιμένεις μέχρι το amber update μήπως το ενεργοποιήσουν αλλιώς περνάς firmware από χώρα που είναι ενεργοποιημένο το 4G

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν επαναλαμβανω ερωτησεις που εχουν γινει αλλα το θεμα εχει εκτοξευθει απο τοτε που ξεκινησε η σηζητηση με την αναβαθμιση.

Λευκο κινητο, ελβετικο (απο birdphone) θα παρει κανονικα την αναβαθμιση και θα υποστηριζει και το 4G ή μετα την αναβαθμιση πρεπει να κανω κατι εγω? (πχ νσ αλλαξω το firmware).

Τα μηνυματα παιζουν κανονικα με 160 χαρακτηρες ε?

και μια τελευταια ερωτηση, το θεμα με την υπερθερμανση παιζει σε ελβατικα?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...