Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα στη Νοκια σημερα και τους ειπα για την μπαταρια οτι ζεσταινετε αρκετα οταν μιλαω ή οταν παιζω για λιγο και μου ειπαν να το αφησω να παω για αλλαγη μπαταριας..το θεμα ειναι οτι μου ζητησαν αποδειξη αγορας για να ισχυσει η εγγυηση αλλα εγω το πηρα απο ebay το κιν πριν 3 μηνες......αν δεν εχω αποδειξη πρεπει να πληρωσω?

και κατι ασχετο.....εχει βρει κανενας εφαργογη παρομοια του iMovie??

 

Εχω παρει και εγω απο ebay κινητο απο αγγλικο μαγαζι και αφου ειδα με την παραλαβη οτι δεν ειχε αποδειξη αγορας, τους εστειλα mail και μου στειλανε σε pdf και ολα κομπλε μετα.

Πρεπει ο πωλητης να εχει αρχειο και πεστου να σου γραψει και το imei διοτι ειναι βλακες καμια φορα στο service και ζητανε και αυτο επιπλεον.

Δεν φτανει δηλαδη σκετο αποδειξη,αλλα βεβαια ειναι αναλογα και με τον τυπο που θα πεσεις στο αναλογο καταστημα του service που θα πας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω μαζέψει μερικές χιλιάδες χιλιόμετρα με το endomondo , γιαυτό δεν ήθελα να αλλάξω πρόγραμμα. Το sports tracker υποστηρίζει υψομετρικά;(κάπου είχα διαβάσει ότι δεν...) Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το θάψιμο που πέφτει για πολλές εφαρμογές των WP. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάτι που να με κάνει να επιστρέψω σε android (εκτός απο το AutoCAD).

 

Πάντα όρθιος φίλε Montoya -42

 

Υψομετρικά όχι. Δεν υποστηρίζει.

 

 

Απο κατανάλωση πως τα πας? Πόσο σου βγαζει και με τι χρήση?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υψομετρικά όχι. Δεν υποστηρίζει.

 

 

Απο κατανάλωση πως τα πας? Πόσο σου βγαζει και με τι χρήση?

 

Σε προπόνηση (ερασιτέχνης) των 2-2.5 ωρών με αναμμένη την οθόνη πέφτει στο 50%. Συγχρόνως ακούω και μουσική μέσω του mw600. Για τις μεγάλες βόλτες του ΣΚ συνδέω το κινητό με έξτρα μπαταρία στο τσαντάκι της σέλας. Θα δοκιμάσω όμως τα όριά του με σβηστή και αναμμένη οθόνη. Γενικά μου φαίνεται λίγο καλύτερο απο το προηγούμενο μου κινητό (arc-s). Εντύπωση μου έκανε και η ταχύτατη εύρεση δορυφόρων, πιο γρήγορα και από το Garmin...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και εγω απο ebay κινητο απο αγγλικο μαγαζι και αφου ειδα με την παραλαβη οτι δεν ειχε αποδειξη αγορας, τους εστειλα mail και μου στειλανε σε pdf και ολα κομπλε μετα.

Πρεπει ο πωλητης να εχει αρχειο και πεστου να σου γραψει και το imei διοτι ειναι βλακες καμια φορα στο service και ζητανε και αυτο επιπλεον.

Δεν φτανει δηλαδη σκετο αποδειξη,αλλα βεβαια ειναι αναλογα και με τον τυπο που θα πεσεις στο αναλογο καταστημα του service που θα πας.

 

ωχ...και εγω το έχω πάρει απο ιδιώτη και σιγά μην έχει ακομα την απόδειξη....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες...

1.εκτος απο tunein radio, πως αλλιως ακουτε red 96.3?

2.οταν παιζει ενα τραγουδι, δεν μπορουμε να μετακινησουμε σε ενα σημειο που θελουμε?? (καπου,κατι γραψατε ,αλλα δεν το βρισκω.. :X )

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

και επισης... 2φορες στις 10, δεν συνδέεται στο modem μου, την τελευταια φορα εκανα restart στο modem, για να συνδεθει πάλι :confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να φορτιζει ενω ειναι κλειστο;το συνδεω με τον φορτιστη και ανοιγει αυτοματα :wacko:

 

Ειναι θεμα λειτουργικου.

Δε γινεται να φορτιζει κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,κατοχος και εγω εδω και 2 εβδομαδων ενος λευκου 920 και προερχομενος απο c7 symbian , εχω να παρατηρησω πως τα wp8 εχουν ακομα δρομο για να γινουν ενα πληρες λειτουργικο συστημα. Θα ηθελα να σας ρωτησω πως κανετε αγορες απο το store? Με χρηση πιστωτικης και paypal ή υπαρχει η δυνατοτητα να χρεωνετε το λογαριασμο σας?ειμαι στο εξωτερικο σε παροχο Orange και οταν θελω να κανω αγορα εχω τρεις δυνατοτητες: πιστωτικη,paypal και καρτα δωρου microsoft(δεν εχω ιδεα πως δουλευει και που την βρισκω).μηπως μπορειτε να με βοηθησετε εαν υπαρχει αλλος τροπος για αγορες apps απο το store.

Κατα την αποψη μου βασικες ελλειψεις του λειτουργικου βρισκω τη μη υπαρξη led notification ,data counter . Απο την αλλη λατρευω τα tiles και την χρησιμοτητα τους καθως και την φανταστικη ποιοτητα και το τελειο design της συσκευης.

Ευχαριστω πολυ και να χαιρομαστε το διαμαντι μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς με χρέωση λογαριασμού.

Πραγματικά μεγάλη έλλειψη η απουσια led notification.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς με χρέωση λογαριασμού.

Πραγματικά μεγάλη έλλειψη η απουσια led notification.

 

Καλησπέρα. Επειδή ακούω συνέχεια για το led. Έτσι κι αλλιώς δεν το είχαν πότε όλες οι συσκευές στην αγορά. Προσωπικά, σε 15 συσκευές, οι 2 το έχουν και μόνο στη μία είναι χρήσιμο και δουλεύει σωστά. Τέλος, από αυτα που έχω δει μόνο τα HTC και τα Blackberry έχουν "σωστό" notification led. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν είναι τόσο πρόβλημα software, όσο hardware, και αυτό λόγω αφηρημάδας/άρνησης ( ? ) της Nokia να το τοποθετήσει. Δε νομίζω ότι θα ήταν μεγάλο πρόβλημα άλλο ένα άνοιγμα στη συσκευή για το led ή να κάνει το λογότυπο των Windows να αναβοσβήνει, τώρα που είναι και capacitive.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το είχα σε όλα τα Nokia (Symbian) και δούλευαν πάντα άψογα. Δεν ξέρω τι παίζει με τις υπόλοιπες συσκευές (το 4s της γυναίκας μου δεν έχει) αλλα εμένα μου λείπει πολύ. Με είχε καλομάθει η Νόκια. Το ότι δεν το έχει το 920 πιστεύω πως είναι θέμα λειτουργικού και όχι θέμα Nokia. Τα αλλα lumia με τα 7ρια είχαν?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα λειτουργικού σε συσκευη της HTC με 7.5 έχει κανονικα κάποιο παιδί το ανέφερε κάπου μέσα στο forum.

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο να μπει από τη Nokia είναι θέμα επιλογής θα έλεγα ή τουλάχιστον να υπάρχει μια επιλογη με κάποιο τροπο να υπάρχει κάποια είδους ειδοποίηση όπως αναφέρθηκε πάνω πχ να αναβοσβηνει σαν screensaver το λογότυπο πχ της Nokia η κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Και εμένα μου λείπει να σου πω .

Τέλος πάντων ας μην επεκτείνουμε περαιτέρω,αλλα καλό είναι να μπει τέτοια πρακτική υλοποίηση και ας μην είναι led αλλα κάτι άλλο με παρόμοια λειτουργία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχετε και καινουριο facebook παιδια αλλα ios/android.... αντε μεγεια :)

 

http://www.wpcentral.com/microsoft-announces-new-facebook-beta-app-windows-phone-8

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά: δεν γίνεται κάπως η οθόνη να σβήνει, χωρίς να κλειδώνει; Θέλω δλδ να μην είναι αναμμένη η οθόνη αλλά να μην είναι ανάγκη κάθε λίγο και λιγάκι να πατάω το κουμπί ξεκλειδώματος για να δω αν έχω μήνυμα/κλήση;

 

Μάλλον θα πρέπει να περιμένω για το double tap, ε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι στο καλό ούτε με το facebook for wp8 ούτε με το beta μπορώ να κάνω κοινοποίηση ενός άλλου ποστ, βγαζει πάντα σφάλμα. Πρέπει να μπω μέσω Ίντερνετ και έτσι να το κάνω, έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα λειτουργικού σε συσκευη της HTC με 7.5 έχει κανονικα κάποιο παιδί το ανέφερε κάπου μέσα στο forum.

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο να μπει από τη Nokia είναι θέμα επιλογής θα έλεγα ή τουλάχιστον να υπάρχει μια επιλογη με κάποιο τροπο να υπάρχει κάποια είδους ειδοποίηση όπως αναφέρθηκε πάνω πχ να αναβοσβηνει σαν screensaver το λογότυπο πχ της Nokia η κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Και εμένα μου λείπει να σου πω .

Τέλος πάντων ας μην επεκτείνουμε περαιτέρω,αλλα καλό είναι να μπει τέτοια πρακτική υλοποίηση και ας μην είναι led αλλα κάτι άλλο με παρόμοια λειτουργία.

 

Νομίζω πως η Νόκια δεν αφαιρεί ανευ λόγου χαρακτηριστικά που την συνοδεύουν μια ζωή.....

 

Μάλλον θα πρέπει να περιμένω για το double tap, ε;

 

Ναι.... Ή ακομα καλύτερα να βρει κάποιο τρόπο ώστε να έχουμε ειδοποιήσεις με κλειστή οθόνη...;)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι στο καλό ούτε με το facebook for wp8 ούτε με το beta μπορώ να κάνω κοινοποίηση ενός άλλου ποστ, βγαζει πάντα σφάλμα. Πρέπει να μπω μέσω Ίντερνετ και έτσι να το κάνω, έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα;

 

facebook pro ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον θα μεταβω απο note 2 και android πρωτη φορα σε wm και στο nokia 920 θα ηθελα να ρωτησω....το κινητο φορτιζει ασυρματα η οχι...; συμπεριλαμβανετε στην συσκευασια....; και κατι ακομα στο μαρκετ εχει κανα παιχνιδι να περναει η ωρα...; Οχι τιποτα σπουδαιο επειδη εχω και tablet.....Με το bt ειναι ολα συμβατα....;
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον θα μεταβω απο note 2 και android πρωτη φορα σε wm και στο nokia 920 θα ηθελα να ρωτησω....το κινητο φορτιζει ασυρματα η οχι...; συμπεριλαμβανετε στην συσκευασια....; και κατι ακομα στο μαρκετ εχει κανα παιχνιδι να περναει η ωρα...; Οχι τιποτα σπουδαιο επειδη εχω και tablet.....Με το bt ειναι ολα συμβατα....;

 

Φορτίζει, αλλά θα πρέπει να πάρεις εσύ το εξάρτημα. Βρίσκεις με 40-70 ευρώ.

 

Παιχνίδια έχει αρκετά, και δωρεάν.

 

Με το bt δεν έχω διαπιστώσει κάποια ασυμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

εχετε και καινουριο facebook παιδια αλλα ios/android.... αντε μεγεια :)

 

http://www.wpcentral.com/microsoft-announces-new-facebook-beta-app-windows-phone-8

Σωστός αλλα έπρεπε να βάλεις ένα λάμδα στο "αλά" γιατι με μπέρδεψες......χαχαχα

Δείχνει ίδια με του μήλου αν και δεν την δούλεψα πολυ....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

απορια.γιατι το #instawithlove μου κάνει μόνο του απντειντ?εννοώ πως τα δυο πχ τελευταία που πρόσθεσαν (τα καινούργια φίλτρα) δεν ήρθε απντειντ αλλα έγινε μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό που πρέπει ΑΜΕΣΑ... ΑΜΕΣΑ!!!!!! ΑΜΕΣΑ να βάλει στο επόμενο update του λειτουργικού, είναι τα :X...ημενα τα βελακια να μπορείς να κινηθείς όπους θες, όπως θες μεσα σε κειμενο... Είτε μηνυμα ειναι αυτό, είτε ανάρτηση στο facebook, είτε οτιδήποτε κείμενο!! Πραγματικά ήμαρτον... Αναγκάζεσαι να σβήσεις ολόκληρη λέξη για να συμπληρώσεις ένα γράμμα...

 

Απο την άλλη, βρίσκω πολύ μπάνικη τη λειτουργία που πατάς μια λέξη και ακομα και λάθος να την έχεις γράψει, τη διορθώνει μονο του.. Άσχετα οτι γίνεται ένα μπέρδεμα με τους τόνους καμια φορά... :O

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό που πρέπει ΑΜΕΣΑ... ΑΜΕΣΑ!!!!!! ΑΜΕΣΑ να βάλει στο επόμενο update του λειτουργικού, είναι τα :X...ημενα τα βελακια να μπορείς να κινηθείς όπους θες, όπως θες μεσα σε κειμενο... Είτε μηνυμα ειναι αυτό, είτε ανάρτηση στο facebook, είτε οτιδήποτε κείμενο!! Πραγματικά ήμαρτον... Αναγκάζεσαι να σβήσεις ολόκληρη λέξη για να συμπληρώσεις ένα γράμμα...

 

Απο την άλλη, βρίσκω πολύ μπάνικη τη λειτουργία που πατάς μια λέξη και ακομα και λάθος να την έχεις γράψει, τη διορθώνει μονο του.. Άσχετα οτι γίνεται ένα μπέρδεμα με τους τόνους καμια φορά... :O

 

Όταν λες βελάκια τι εννοείς;

Τον κέρσορα;

 

Πατώντας πάνω του παρατεταμένα τον πας όπου θες εσύ.

Γιατί να σβήνεις ολόκληρη λέξη;

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το δάχτυλο στη λέξη, εμφανίζεται ο κέρσορας λίγο πιο ψηλά και μετά σύρεις πιο κάτω το δάχτυλο σου μέχρι ο κέρσορας να πάει στη λέξη και τον τοποθετείς όπου θέλεις εσύ. Να ρωτήσω λίγο με τη σειρά μου κι εγώ, σε κάποια βιντεο μου βγαζει το σήμα της Adobe και μετά ξεκινάει κανονικά και σε αλλα μου λέει ότι χρειάζεται να έχω εγκατεστημένο τον flash player και δεν παίζουν, αν μπω για να κατεβάσω flash player δεν βλεπω κάτι παρόλο που είμαι στο site tis Adobe. Ξέρει κανεις τι παίζει μ' αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό που πρέπει ΑΜΕΣΑ... ΑΜΕΣΑ!!!!!! ΑΜΕΣΑ να βάλει στο επόμενο update του λειτουργικού, είναι τα :X...ημενα τα βελακια να μπορείς να κινηθείς όπους θες, όπως θες μεσα σε κειμενο... Είτε μηνυμα ειναι αυτό, είτε ανάρτηση στο facebook, είτε οτιδήποτε κείμενο!! Πραγματικά ήμαρτον... Αναγκάζεσαι να σβήσεις ολόκληρη λέξη για να συμπληρώσεις ένα γράμμα...

 

Απο την άλλη, βρίσκω πολύ μπάνικη τη λειτουργία που πατάς μια λέξη και ακομα και λάθος να την έχεις γράψει, τη διορθώνει μονο του.. Άσχετα οτι γίνεται ένα μπέρδεμα με τους τόνους καμια φορά... :O

 

- Ακουμπάς παρατεταμένα το δάχτυλο σου στην οθόνη και εμφανίζεται ο κέρσορας. Μετά τον πας όπου θες και γράφεις η σβήνεις.

- Υπάρχουν ρυθμίσεις για αυτόματη διόρθωση του κειμένου. Μπορείς να την απενοργοποιήσεις για να μην αλλάζει μόνο του τις λέξεις.

 

φιλικά,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...