Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάσατε με το nokia updater;

 

Και σε 'μενα όταν κλείσω και ανοίξω το κινητό το στέλνει στο 13. Πιθανόν να γίνεται αυτό για προστασία των αυτιών, μιας και οι περισσότεροι ακούνε ραδιόφωνο μουσική απο το κινητό τους.

 

δεν έχω δοκιμάσει με updater περιμένω OTA

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω μολις τωρα που προσπαθησα μεσω NSU for retail να αναβαθμισω,μου εβγαζε μονο αυτη που εχω ηδη και οχι την Amber και με προετρεπε για εκατασταση!!Τι γινεται?Φυσικα χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση NSU την 3.08 Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο αναβαθμιση σε μενα....Το εβαλα να φορτισει τελειως,επεσα για υπνο και για πρωτη φορα το πρωι που ξυπνησα δεν ειχα χασει ουτε 1% οπως παλια που εχανα 10 σιγουρα..χαρηκα στην αρχη λεω ωραια,το φτιαξανε.... Αυτο ομως που δεν λυθηκε σε μενα ειναι οτι ζεσταθηκε παλι χωρις λογο,πεφτει μετα απο χρηση δικια μου στο 95%,το αφηνω και μετα απο 5 λεπτα το πιανω,ζεστο και εχει πεσει στο 85, κλεινω ανοιγω και ολα οκ.....

 

Υποτιθεται θα το εφτιαχναν αυτο με την υπερθεμανση χωρις λογο.....εγω δεν εχω δει κατι τετοιο περαν απο τα νεα πραγματα που βαλανε που ειναι τελεια... αυτα.... Τωρα αν αλλοι δεν εχουν το προβλημα δε ξερω....για την ωρα αυτο εχω παρατηρησει...θα δω και τις επομενες φορτισεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Προσπαθώντας να συνδέσω το κινητό με το Pc μου εμφανίζει μύνημα ότι είναι συνδεδεμένο σε μη συμβατή κατάσταση λειτουργίας και μου προτείνει να επιλέξω

τροπο λειτουργίας Usb μεταξή pc suite, Ovi suite, nokia ή προεπιλογή. Από που αλλάζε αυτό?

Έχω αλλάξει όλες τις θύρες usb, άλλαξα και καλώδιο αλλά τίποτα

Δείχνει να το αναγνωρίζει καθώς το εμφανίζει σαν 920 αλλά δεν με αφήνει να αποθηκευσω εικόνες και ούτε να κάνω ενημέρωση αν υπάρχει καθως μου πετάει το ίδιο πάντα μήνημα με το usb

 

To Nokia pc suite δεν μπορεί να καταλάβει το κινητό. Δεν ξέρω για πιο λόγο. αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση χρησιμοποίησε το nokia updater for retail, αλλά μετά θα πρέπει να ξανακάνεις εγκατάσταση τις εφαρμογές που είχες.

 

Οι σουίτες της Nokia δεν υποστηρίζουν WP, είναι μόνο για symbian. Για μεταφορά δεδομένων απλά πέρνα δεδομένα μέσα σαν να είναι εξωτερική μονάδα αποθήκευσης. Έτσι το βλέπει ο υπολογιστής.

Και update Μόνο μέσω ΟΤΑ. Οποιαδήποτε άλλη περίπτωση διαγράφει τα πάντα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολα τα λειτουργικα εχουν μια σουϊτα υποστηριξης και αυτο τιποτα...

file manager τιποτα , backgrounds τιποτα...πραγματα που θελει ο κοσμος και ειναι παιχνιδακι να τα φτιαξουν....

ειναι απαραδεκτη ακομα και σε απλα πραγματα η Microsoft...μην απορει που ειναι μολις στο 3% τα windows παντως...

και αντε η microsoft η nokia τι κανει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολα τα λειτουργικα εχουν μια σουϊτα υποστηριξης και αυτο τιποτα...

file manager τιποτα , backgrounds τιποτα...πραγματα που θελει ο κοσμος και ειναι παιχνιδακι να τα φτιαξουν....

ειναι απαραδεκτη ακομα και σε απλα πραγματα η Microsoft...μην απορει που ειναι μολις στο 3% τα windows παντως...

και αντε η microsoft η nokia τι κανει?

 

Μα αφού δεν χρειάζεται η σουϊτα υποστήριξης! Σον και καλά να έχει; :)

Είχανε το zune τα wp7, το κράζαμε. Και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα χωρίς το zune, και το ένα και το άλλο!

Το βγάζουν τελείως το zune και μας λένε ότι για να περάσουμε αρχεία από τον υπολογιστή απλά συνδέουμε τη συσκευή σε μία θύρα usb και το βλέπει σαν εξωτερική μονάδα δίσκου και ότι όλες οι αναβαθμίσεις θα γίνονται ΟΤΑ για την δικιά μας ευκολία (και γιατί άκουσαν όσα άκουσαν από εμάς τους καταναλωτές για την σουϊτα τους το zune)! Πάλι δεν μας αρέσει και δεν το βρίσκουμε λογικό! Κάπου πρέπει να αποφασίσουμε και εμείς τι θέλουμε!

Η Nokia έχει το nokia care suite για τα wp8. Κυρίως σουϊτα για service και τα σχετικά αλλά αναβαθμίσεις στο λογισμικό της συσκευής μπορείς να κάνεις.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολα τα λειτουργικα εχουν μια σουϊτα υποστηριξης και αυτο τιποτα...

file manager τιποτα , backgrounds τιποτα...πραγματα που θελει ο κοσμος και ειναι παιχνιδακι να τα φτιαξουν....

ειναι απαραδεκτη ακομα και σε απλα πραγματα η Microsoft...μην απορει που ειναι μολις στο 3% τα windows παντως...

και αντε η microsoft η nokia τι κανει?

 

Εφαρμογή υπάρχει για να μεταφέρεις αρχεία στην συσκευή αν και δεν χρειάζεται γιατί το κινητό το βρίσκει σαν αφαιρούμενο δίσκο και με μια αντιγραφή επικόλληση γίνετε κατευθείαν αλλιώς κατεβάζεις από εδώ και τα κανεις όλα μέσα από εκεί

http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/get-the-sync-apps

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού δεν χρειάζεται η σουϊτα υποστήριξης! Σον και καλά να έχει; :)

Είχανε το zune τα wp7, το κράζαμε. Και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα χωρίς το zune, και το ένα και το άλλο!

Το βγάζουν τελείως το zune και μας λένε ότι για να περάσουμε αρχεία από τον υπολογιστή απλά συνδέουμε τη συσκευή σε μία θύρα usb και το βλέπει σαν εξωτερική μονάδα δίσκου και ότι όλες οι αναβαθμίσεις θα γίνονται ΟΤΑ για την δικιά μας ευκολία (και γιατί άκουσαν όσα άκουσαν από εμάς τους καταναλωτές για την σουϊτα τους το zune)! Πάλι δεν μας αρέσει και δεν το βρίσκουμε λογικό! Κάπου πρέπει να αποφασίσουμε και εμείς τι θέλουμε!

Η Nokia έχει το nokia care suite για τα wp8. Κυρίως σουϊτα για service και τα σχετικά αλλά αναβαθμίσεις στο λογισμικό της συσκευής μπορείς να κάνεις.

 

Κάπου εδώ σηκώνουμε τα χέρια ψηλά.....:)

Τι πιο απλό και βολικό απο το να συνδέσεις το κινητό με το pc και να τα βλέπεις/διαχειρίζεσαι όλα. Κι όμως, ούτε αυτό ειναι ικανοποιητικό.... Όλα ειναι στραβά στα wp. Όλα όμως.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πέρσυ λειτουργουσα ενα nokia lumia 710. καπου ειχα διαβασα οτι αυτο συμβαινει οταν οι εγκατεστημενες εφαρμογες ξεπερασουν καποιον συγκεκριμενο αριθμο. δε ξερω αν απενεργοποιειται καπως, παντωε εγω το βρισκω εξαιρετικα χρησιμο.

 

Γενικα ρε παιδια, θεωρείτε οτι αξιζει ως αγορα στα 300 ευρω? ενταξει λογικα προς Σεπτεμβρη/ Οκτωβρη θα εχει φτασει προς τα 250 ευρω, ειδικα οταν εμφανιστει και το nokia 1020 (που ομως εχει υψηλο sar και αρα το αποκλειω).θεματα που διαβαζω για πολυ υψηλες θερμοκρασιες, χαλια μπαταρια κτλ, ε λογικα αν ειναι τοσο εμφανη κ ενοχλητικα, η εγγυηση δε θα τα αναγνωρισει/ καλυψει ?

 

 

Εγω το αγορασα απο skroutz στα 307,00 ευρω και 5 μερες που τωρα που το εχω το καραευχαριστεμαι και πιστευω οτι εκανα μια εξαιρετικη επιλογη!!

 

Βεβαια πριν το αγορασω το εψαξα πολυ να δω τι εχει τι δεν εχει αν μου κανει το ιδιο μπορεις να κανεις κ εσυ και αν σου αρεση το περνεις αν δεν σου αρεση οχι,...

 

Οι υψηλες θερμοκρασιες αν και δεν μου εχουν τυχη νομιζω πως αναγνωριζονται απο την εγγυηση, αν ξερει καποιος κατι παραπανω στο θεμα ας το προσθεσει!!

 

Καλησπέρα παιδιά κ από μένα.

 

Ευτυχής κάτοχος του συγκεριμένου κινητού (σε μαύρο) από την Τρίτη το απόγευμα (μέσω του e-shop). Σουηδικό είναι για όσους ρωτάνε κ έχει Ελληνικά κανονικά (τουλάχιστον το δικό μου :p). Αυτές τις ημέρες ασχολήθηκα αρκετά μαζί του (μιας κ είναι το πρώτο μου smartphone). Πανέμορφο πραγματικά. Οι βραδινές φωτογραφίες απλά δεν παίζονται. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ! Από την άλλη, οι "εξω στον ήλιο" φώτος είναι κανονικές. Τπτ το ιδιαίτερο αν κ από ότι ακούω με την καινούργια αναβάθμιση θα γίνουν κ αυτές σούπερ (δεν έχει έρθει σε μένα ακόμα)!

Το μέγεθος του κινητού μεγάλο αλλά συνηθίζεται. Η μετακίνησή του είναι ένα θέμα μέσω τζιν αλλά για την ώρα έχω βολευτεί με μια απλή θήκη Golla (15 ευρώ περίπου από vodafone). Στην πορεία θα δούμε (Αλήθεια εσείς πως το λύσατε το συγκερκιμένο θέμα?? :P)

 

Την πρώτη μέρα η αλήθεια είναι ότι ζεστάθηκε η συσκευή μου, αλλά αυτό ήταν για λίγο....έκτοτε δεν έχω κανένα παράπονο (κ ελπίζω να μην έχω ούτε στο μέλλον). Η μπατάρια μου βγάζει μια ημέρα αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από αυτήν για την ώρα γιατί η χρήση της δεν είναι κ πολύ δυνατή. Στην πορεία που θα γίνει κ δυνατότερη η χρήση της πιστεύω θα βγάζει μισή μέρα μόνο. Εκτός αν στρώσει μετά από καμμιά 6-7 φορτίσματα (2 της έχω κάνει μέχρι τώρα).

 

Τέσπα δεν θα σας ζαλήσω άλλο για την ώρα αν κ θα επανέλθω σίγουρα με απορίες :P

 

Καλοριζικο με υγεια να το χαρεις!! για την μπαταρια θα πρεπει να περιμενεις λιγες φορτισεις ακομα και μετα μπορεις να εχεις καποια ασφαλη συμπερασματα!!

 

Υ.Γ NFC φανταζομαι εχεις κλεισει ε? Ειναι πανεμορφο το ατιμο!!

Edited by asamoa1
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια κατεβασα το windows phone για τον υπολογιστη για να μεταφερω αρχεια αλλα δεν αναγνωριζει την συσκευη.. τι παιζει??

 

Το βλέπει ο υπολογιστής σαν αφαιρούμενο δίσκο; Αν όχι άλλαξε θύρα usb.

Αν το βλέπει απλά πέρνα τα αρχεία που θες έτσι και παράτα την εφαρμογή.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν το αναγνωριζει καθολου, ενω ειναι συνδεδεμενο εδω και ωρα... ουτε φορτηζει, τι παιζει??

 

Ξανακανε εγκατάσταση την εφαρμογή windows phone. Έτσι έκανε και εμένα και με επανεγκατάσταση διορθώθηκε. Πρέπει να περιμένεις γιατί προσπαθεί να εγκαταστήσει drivers. Όλα αυτά σε windows 7

Link to comment
Share on other sites

Αν το κουμπί check for updates είχε στόμα θα με είχε βρίσει τόσες φορές που το πατάω μήπως δω και εγω αυτο το amber αλλα μπααααααα τίποτα μουλάρι!!!!!:):)
N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την αναβαθμιση στο ελβετικο μου 920 ΟΤΑ!

ωραια η γρηγορη ματια αλλα γιατι οταν επιλεγω να ενεργοποιειται με το περασμα του χεριου μενει παντα ενεργοποιημενη??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την αναβαθμιση στο ελβετικο μου 920 ΟΤΑ!

ωραια η γρηγορη ματια αλλα γιατι οταν επιλεγω να ενεργοποιειται με το περασμα του χεριου μενει παντα ενεργοποιημενη??

 

Ελβετικό και ΟΤΑ? για όλα τα Ελβετικά λέει coming soon. Εμένα Ελβετικό και δεν έχει ενημέρωση. Σίγουρα Ελβετικό είναι? CV CH είναι δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Αν το κουμπί check for updates είχε στόμα θα με είχε βρίσει τόσες φορές που το πατάω μήπως δω και εγω αυτο το amber αλλα μπααααααα τίποτα μουλάρι!!!!!:):)

 

χαχαχαχαχα κατι τετοιο σκεφτομουν και εγω γμτ ....

Και να σκεφτεις οτι με το γερμανικο που εχω νομιζα οτι θα ειναι στα πρωτα που θα δοθουν

οπως και οι υπολοιποι

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την αναβαθμιση στο ελβετικο μου 920 ΟΤΑ!

ωραια η γρηγορη ματια αλλα γιατι οταν επιλεγω να ενεργοποιειται με το περασμα του χεριου μενει παντα ενεργοποιημενη??

 

Ισπανικό firmware δεν είχες περασμένο;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ελβετικό και ΟΤΑ? για όλα τα Ελβετικά λέει coming soon. Εμένα Ελβετικό και δεν έχει ενημέρωση. Σίγουρα Ελβετικό είναι? CV CH είναι δλδ?

 

τι να πω, ναι CH CV ειναι αλλα του εχω βαλει ισπανικο firmware...

λογικα φταιει το χρωμα, εμενα ειναι κοκκινο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

τι να πω, ναι CH CV ειναι αλλα του εχω βαλει ισπανικο firmware...

λογικα φταιει το χρωμα, εμενα ειναι κοκκινο

 

Μάλλον λόγω firmware την πήρες. Αλλού διάβασα ότι όσοι δεν την πήραν μέχρι τώρα θα την πάρουν προς τα τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτέμβρη... ελπίζω να μην ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Αν το κουμπί check for updates είχε στόμα θα με είχε βρίσει τόσες φορές που το πατάω μήπως δω και εγω αυτο το amber αλλα μπααααααα τίποτα μουλάρι!!!!!:):)

 

Απο το πολύ πάτημα στο τέλος θα χαλάσουμε το κινητό, πριν πάρουμε το amber....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...