Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (10 Απρ. 2004 , 09:08)

 

πολυ καλη η προταση σου φιλε μου , αλλα εχε υποψη σου οτι πλεον οι περισσοτερες εταιριες ( κατασκευαστες ) αρχιζουν και βαζουν ενα λινκ στο site τους για αυτες τις ρυθμησεις, αλλα δεν νομιζω να χαλαγε κανεναν να τις εχει σε ενα μερος ;)

 

To 70% αυτών των ρυθμίσεων δυστυχώς είναι λάθος. Είχα τη δυνατότητα να τις δοκιμάσω όλες. Όσο για τη Cosmote...αυτή έχει ξεμέινει στις ρυθμίσεις Νοκια 7110 εποχής... :cry:

Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή η πρόταση σου φίλε μου,γιατί υπάρχουν πολλοί χρήστες που δεν ξέρουν πολλά πράγματα,και είναι η πρώτη φορά που θα αποκτήσουν έγχρωμο κινητό τηλέφωνο.

Αυτή η λύση είναι πολύ πρακτική :)

Link to comment
Share on other sites

Guest andreadakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre ( 8 Απρ. 2004 , 09:38)

 

Στέλνεις ένα PM στον MsK, του γράφεις ακριβώς ποιά φωτογραφία σου είναι και του ζητάς να τη σβήσει.

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένει παρά να ενεργήσουν οι moderators. Είμαι πρόθυμος να βοηθήσω . Έχω ήδη συγκεντρώσει κάποιες ρυθμίσεις.
Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=356201#post356201

 

Ρίχνεις πάντα μια ματιά στα επισημασμένα θέματα πριν δημιουργήσεις νέο θέμα. Θα σε βοηθήσει αρκετά tax_opari91 :).

 

Τροποποίηση:

 

Η απάντηση στο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=26489

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν ανοίγω άσκοπα αυτό το topick αλλά δεν βρήκα τουλάχιστον στις 2 πρώτες σελίδες παρόμοιο.

 

Αν είναι να έχουμε αυτό το topick για να προτείνουμε διάφορα που έχουν σχέση με την λειτουργία του site και όχι συγκεκριμένα του forum.

 

Θα ήθελα να προτείνω να υπάρχει δυνατότητα ψηφοφορίας για το κάρμα και μέσα από το profile. Αν είναι εύκολο, μιας και νομίζω ότι είναι εφικτό, διότι μπορούμε έτσι και από την λίστα να πατήσουμε στο μέλος και να ψηφίσουμε. Δεν χρειάζεται να βρούμε κάποιο post δηλαδή.

 

Επίσης κατά λάθος έγραψα post για αυτό το θέμα στο topick για τις βελτιώσεις του wap.myphone.gr. Αν είναι σβήστε το . Sorry. :o

Link:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=365314#post365314

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Sorry, Σπύρο αλλά θα επέμβω :) Ανοίγεις θέμα αναφέροντας το site, αλλά στη συνέχεια αναφέρεσε στο προφίλ των μελών, στοιχείο που αφορά περισσότερο το forum. Εδώ όμως θα σου θυμίσω, ότι ΟΛΟΣ ο σχολιασμός περιλαμβάνει προτάσεις και έτσι το βρίσκω λίγο άσκοπο να έχουμε ένα και μόνο συγκεκριμένο θέμα γι αυτό το σκοπό :)

 

Ως εκ τούτο λοιπόν, γράψε την πρότασή σου στο thread του κάρματος. Αργά ή γρήγορα θα το λάβω υπόψην μου - όπως πάντα άλλωστε - και θα προχωρήσω στις απαραίτητες αλλαγές εν καιρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ιδού η απορία μου. Δεν γίνεται να κάνω subscribe σε ένα thread αλλά να μην παίρνω e-mail με ειδοποίηση κάθε φορά που κάποιος postαρει μια απάντηση στο thread αυτο???

Σημείωση:Η επιλογή στο cp για το αν θέλω να λαμβάνω ειδοποιήσεις με mail κάθε φορά που κάποιος απαντάει είναι απενεργοποιημένη.

Ελπίζω να γίνεται γιατί έχω τρελαθεί, το mail μου έχει γεμίσει με άχρηστες ειδοποιήσεις. :worry:

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

ama sto user profile einai apenergopoiimeni i eidopoiisi tote ontos yparxei kapoio lathos kai prepei na asholithoun oi admin. pantws an pas sto profil sou mporeis na deis ola ta threads pou parakoloutheis kai na epilekseis poia apo ayta theleis na stamatiseis na parakoloutheis.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα τι ρωτάς. Νομίζω ότι αναφέρεσαι στο "πρόβλημα" των συνεχών ειδοποιήσεων για το ίδιο thread σε περίπτωση που προστίθενται σ'αυτό απαντήσεις κατά τη διάρκεια της παραμονής σου στο forum. Αν είναι αυτό, κοίταξε εδώ. (Έβαλα σε εισαγωγικά τη λέξη "πρόβλημα" γιατί πρόκειται μάλλον για αναγκαίο κακό, δεν είναι δηλαδή bug).
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK (21 Απρ. 2004 , 00:28)

 

Sorry, Σπύρο αλλά θα επέμβω :) Ανοίγεις θέμα αναφέροντας το site, αλλά στη συνέχεια αναφέρεσε στο προφίλ των μελών, στοιχείο που αφορά περισσότερο το forum. Εδώ όμως θα σου θυμίσω, ότι ΟΛΟΣ ο σχολιασμός περιλαμβάνει προτάσεις και έτσι το βρίσκω λίγο άσκοπο να έχουμε ένα και μόνο συγκεκριμένο θέμα γι αυτό το σκοπό :)

 

Ως εκ τούτο λοιπόν, γράψε την πρότασή σου στο thread του κάρματος. Αργά ή γρήγορα θα το λάβω υπόψην μου - όπως πάντα άλλωστε - και θα προχωρήσω στις απαραίτητες αλλαγές εν καιρώ.

 

 

Ok. :)

 

Απλά το έφτιαξα ώστε όταν θέλουμε να προτείνουμε κάτι το οποία δεν χρειάζεται σχολιασμό αλλά απλή αναφορά, να μην ανοίγουμε νέα threads για ένα ή δύο ουσιαστικά post. Δηλαδή τυχών προσθήκες στο FAQ, επιλογές και προσθήκες που θα διευκόλυναν τους χρήστες...

 

 

Όπως επίσης και κάτι άλλο που θα ήθελα. Όταν έχουμε ένα thread στο το οποίο είναι πάνω από 5 σελίδες, τότε εμφανίζονται τα "links" μόνο για τις 5 πρώτες. Κάτω από τον τίτλο του thread. Θα ήταν εύκολο να εμφανίζει π.χ και τις 2 τελευταίες? Όπως δηλαδή το είχες στο unwired. :)

 

Επίσης ευχαριστούμε για την προσοχή που δίνεις στις προτάσεις μας και κάνεις το site όλο και καλύτερο. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Revan με μπέρδευσες. Καταρχήν η επιλογή στο cp έχει να κάνει νομίζω με το αν θα λαμβάνεις ειδοποίηση για κάθε θέμα στο οποίο έχεις κάνει ποστ. Αλλιώς μπορείς να το έχεις απενεργοποιημένο εκεί και να κάνεις χεροκίνητα subscribe σε όποιο θέμα θες να παρακολουθείς.

 

 

Δεν γίνεται να κάνω subscribe σε ένα thread αλλά να μην παίρνω e-mail με ειδοποίηση
γιατί να κάνεις subscribe αν δε θες να παίρνεις μαιλ; :confused:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι καταλαβα τι θελει ο φιλος,ναι μεν να εχει κανει subscribe ενα θεμα ωστε να φαινεται στο cp αλλα να μην του ερχονται συνεχεια οι ειδοποιησεις με mail.Αν ειναι αυτο τοτε δεν γινεται και δεν εχει νοημα να γινεται.

Παντως Revan μπορεις μεσω του mail που σου ερχεται να κανεις unsubscribe για καθε θεμα ξεχωριστα που εχεις διαλεξει ετσι ωστε να σου ερχονται μονο οσα σε ενδιαφερουν.

Link to comment
Share on other sites

Thanx guys. Πάνω κάτω το θέμα είχε όπως το αναφέρει ο Βασίλης. Ουσιαστικά ήθελα να κάνω subscribe απλά και μόνο για να βλέπω τα threads που με ενδιαφέρουν στο cp για να μπορώ να έχω γρήγορη πρόσβαση σε αυτά χωρίς κάθε φορά να πρέπει να ακολουθώ το αντίσοιχο path. Απ'ότι κατάλαβα κάτι τέτοιο δεν γίνεται αφού στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα είχε νόημα.

Πάντως η απορία μου λύθηκε και υποθέτω ότι το thread μπορεί να κλειδωθεί.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Μια και βρήκα ήδη ανοιχτό θέμα σχετικό τις ειδοποιήσεις e-mail θα ρωτήσω εδω.

 

Ειδοποίηση έχω να πάρω απο τις 13.45, παρόλο που δημοσιεύονται νέα μηνύματα σε θέματα που έχω επιλέξει να παρακολουθώ!!!!!!

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τους σερβερς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το forum δεν θα σου στείλει νέο email αν δεν ξαναμπεις στο φόρουμ. Μήπως δεν έχεις μπει στο φόρουμ; (δηλαδή μήπως δεν έχεις κάνει log in ; )

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

νέο θέμα σε επισημασμένο ποστ;;; νέο επισημασμένο θέμα θα εννοείς και ισχύει αυτό που είπε ο Aek21r.

Αν θες κάτι τέτοιο έχεις 2 επιλογές:

- είτε κάνεις το θέμα και αν έχει πέραση γίνεται επισημασμένο

- ή συνενοήσε πρώτα με τον αρμόδιο mod.

 

To θέμα μεταφέρεται στον σχολιασμό ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να μπορουσε να γινει απο εμας. Οχι τιποτα, αλλα ειναι αδικος φορτος εργασιας για τον MsK.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (23 Απρ. 2004 , 19:57)

 

Καλο θα ηταν να μπορουσε να γινει απο εμας. Οχι τιποτα, αλλα ειναι αδικος φορτος εργασιας για τον MsK.

 

 

Μην ανησυχείς... Το ξέρει και δεν θέλει άλλον... Είναι μαζόχας... :blink: :wacko:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είμαι logged in και μάλιστα δημιουργούνται συνεχώς νέα μηνύματα... π.χ. στο επισημασμένο thread του 6600...

 

Πάντως το πρόβλημα λύθηκε μετά απο 2 ώρες και ήρθαν καμιά 15αριά νέα mail-ειδοποιήσεις για το συγκεκριμένο thread!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α οκ τότε μπορεί να είχε κολλήσει οτιδήποτε: mail server του site, mail server του provider κτλ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι?

Στο cp υπαρχει επιλογη "μη ειδοποιησης" με email σε περιπτωση αλλαγης στο thread, ετσι δεν ειναι?

 

Παρολο λοιπον που εχω απενεργοποιησει την συγκεκριμενη επιλογη, μου ερχονται e-mails ειδοποιησης... γιατι?

 

ακομα και αν ηθελα να επιλεξω μεμονομενα για καθε thread να μη λαμβανω e-mail αυτο ειναι αδυνατο καθως παρακολουθω ενα ολοκληρο foroum...

 

υπαρχει κατι που δε ξερω? :confused:

Tech evangelist, python apologist, tog enthusiast.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...