Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok σορρυ ας σβήσει κάποιος το ποστ μου.

 

Σημ.Έχω κάποιο πρόβλημα με το δεξί μου χέρι λόγω του πληκτρολογίου και το ανοίγματος των σχολείων και έτσι ίσως κάνω λίγο καιρό να ξαναμπω στο MyPhone!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Αυτη η εικονα http://www.myphone.gr/forum/image/dot_newhotfolder.gif που δειχνει τα threads που εχεις ποσταρει δεν σε βοηθαει;Δηλαδη με το που μπαινεις να βλεπεις σε ποια εχεις γραψει και σε ποια απο αυτα εχουν μπει νεες απαντησεις;

 

 

Μα δεν βλέπω πουθενά τέτοιο πράγμα. Και δεν μπορώ να κάνω attach το print screen ( γιατί αυτό by the way; )...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις οτι δεν βλεπεις πχ στην κεντρικη σελιδα του Σχολιασμου την παρακατω εικονα;Οπου εχει τετοιο gif http://www.myphone.gr/forum/image/dot_newhotfolder.gif σημαινει οτι σε αυτο το thread εσυ εχεις ποσταρει καποια στιγμη στο παρελθον.Αρα οταν μετα ξαναμπεις και δεις νεα μηνυματα παει να πει καποιος εχει απαντησει.Ειναι και αυτος ενας πλαγιος τροπος για να τσεκαρεις τις νεες απαντησεις.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/vasilis74/9184/157235/0/Screenshot_001.jpg

Link to comment
Share on other sites

ti egine mhpws sas ponese? toso kairo leme oti 8eloume ena gam... KSEXWRISTO forum gia to my-X6 den nomizw na einai kai toso duskolo... kalh h fake pshfoforia alla den mas pei8ei... Eutuxws omws uparxoun kai alla sites pou kanoun thn timh na exoun ksexwristo forum sto kinhtaki mas... exw my-X6 kai 8elw ksexwristo forum alla den 8a skasw ki olas den eiste oi monadikoi...
ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον networkman

 

ti egine mhpws sas ponese? toso kairo leme oti 8eloume ena gam... KSEXWRISTO forum gia to my-X6 den nomizw na einai kai toso duskolo... kalh h fake pshfoforia alla den mas pei8ei... Eutuxws omws uparxoun kai alla sites pou kanoun thn timh na exoun ksexwristo forum sto kinhtaki mas... exw my-X6 kai 8elw ksexwristo forum alla den 8a skasw ki olas den eiste oi monadikoi...

 

 

Και δίκιο να έχεις, με τέτοια συμπεριφορά και εκφράσεις δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι φίλε networkman. Δεν αρμόζει τέτοια αντίδραση σε ένα πολιτισμένο forum ειδικά για ένα θέμα... διαδικαστικό!

 

Έχουμε τόσες μέρες τη δημοσκόπηση online, και τα αποτελέσματα τα είδες. Κανένας δεν μπορεί να επέμβει σε αυτά, μόνο ο Admin. Οπότε... καταλαβαίνεις τι υποθέσεις κάνεις? :worry:

 

Λυπάμαι αλλά πρέπει να σε προειδοποιήσω για πρώτη φορά, να μην ξαναχρησιμοποιήσεις τέτοιες εκφράσεις μέσα στα fora του Myphone.gr. :confused:

 

Είμαι στη διάθεσή σου μέσω PM's. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Θες να πεις οτι δεν βλεπεις πχ στην κεντρικη σελιδα του Σχολιασμου την παρακατω εικονα;Οπου εχει τετοιο gif http://www.myphone.gr/forum/image/dot_newhotfolder.gif σημαινει οτι σε αυτο το thread εσυ εχεις ποσταρει καποια στιγμη στο παρελθον.Αρα οταν μετα ξαναμπεις και δεις νεα μηνυματα παει να πει καποιος εχει απαντησει.Ειναι και αυτος ενας πλαγιος τροπος για να τσεκαρεις τις νεες απαντησεις.

Ώπα, ίσως δεν σε βοήθησα να καταλάβεις καλά. Εγώ λέω να βλέπω από το link «Τα Δικά σας Μηνύματα» που φαίνεται αμέσως μόλις μπείς στο forum. Στο ένδοξο unwired, η λίστα αυτή των μηνυμάτων δεν ήταν απλή παράθεση μηνυμάτων, αλλά λίστα topic που συμμετείχα με επισημασμένα (με πορτοκαλί) αυτά που υπήρχαν απαντήσεις από το τελευταίο μου login. Δεν θεωρώ ό,τι καλύτερο να μπαίνω σε κάθε forum και να ψάχνω για το συγκεκριμένο εικονίδιο γιατί μπορεί να έχω συμμετάσχει σε πολλά forum αλλά και μπορεί να topic στα οποία να συμμετείχα να έχουν παει στον πάτο...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι στους Τεχνολογικούς Προβληματισμούς υπάρχουν θέματα που σχετίζονται μεν με κινητά, αλλά όχι άμεσα με τεχνολογικούς προβληματισμούς...

 

Πχ το bluejaccking μεταφέρθηκε στο chat & fun. Στο chat & fun από την άλλη υπάρχουν αρκετά θέματα που είναι μεν fun, έχουν όμως σχέση και με κινητά. Πχ:

 

- Bluejacking

- Νοκια 6969

- Φωτος με θέμα τα Τηλέφωνα

- Nokiagame

- Κινητομανία (έχει ξεφύγει, αλλά είχε σχέση με κινητά λίιιιγο)

 

και άλλα όπως πχ "Σχέση τεχνολογίας και γυναίκας"

 

Δηλαδή άλλα από αυτά τα θέματα βρίσκονται στο chat & fun και άλλα στους Τεχν. Προβληματισμούς. Νομίζω όμως ότι δε θα έπρεπε να βρίσκονται πουθενά από τα 2, αλλά σε ένα ξεχωριστό sub-forum ή σκέτο forum που θα έχει σχέση με fun αλλά μόνο για κινητά/τεχνολογίες.

 

Πλεονέκτημα: η αποσυμφόρηση του chat & fun , πράγμα καλό για το site, εφόσον είναι καλό σε ένα εξειδικευμένο site το chat & fun που είναι το μόνο άσχετο εντελώς με την υπόλοιπη θεματολογία να καταλαμβάνει το λιγότερο δυνατό χώρο.

 

Γιατί τα υπόλοιπα (Computing, Αγοραπωλησίες). Και μάλιστα πιστεύω ότι οι αγοραπωλησίες (buy & Sell) δε θα έπρεπε για τον ίδιο λόγο να βρίσκονται στο My Playground , αφού κατά 90% αφορούν κινητά, άντε και gadgets/pc. Αλλά κυρίως κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμενως πολυ καλη η προσπαθεια του myphone και θα τολμουσα να πω οτι ειναι μια ευχαριστη εκπληξη για το ελληνικο internet. :)

Αυτα τα καλα λογια ειχα να πω περναω τωρα στα κακα :mad:

 

Ρε παιδια η συμαντικοτερη παραλειψη που πραγματικα δεν μπορω να εξηγησω ειναι οτι

στο mygallery myphones υπαρχουν 7 υποκατηγοριες¨

3(!) για Sony

2(!) για Nokia

1 για Siemens

1 για Panasonic (που εχει μολις 1 φωτογραφια)

0( :!: ) για ολα τα υπολοιπα κινητα

Δεν ειναι παραλογο και δε θα πρεπει να διορθωθει ειτε προσθετωντας αυτη την υποκατηγορια ειτε αν δε φτανει η σελιδα μειωνοντας τις υποκατηγοριες αλλων τηλεφωνων? (Το ιδιο ισχυει και για τα mylogos)

Link to comment
Share on other sites

Παντως οπως στο myforum ετσι και στο mygallery θα πρεπει να διατεθει εστω μια υποκατηγορια αν οχι για τα Sagem τουλαχιστον για ολα τα υπολοιπα κινητα (Sagem, Sharp, Motorola...)

Δες και στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3979

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον networkman

 

ti egine mhpws sas ponese? toso kairo leme oti 8eloume ena gam... KSEXWRISTO forum gia to my-X6 den nomizw na einai kai toso duskolo... kalh h fake pshfoforia alla den mas pei8ei... Eutuxws omws uparxoun kai alla sites pou kanoun thn timh na exoun ksexwristo forum sto kinhtaki mas... exw my-X6 kai 8elw ksexwristo forum alla den 8a skasw ki olas den eiste oi monadikoi...

 

 

Υπήρξαν 40 ψήφοι και μπορώ αν θέλεις να σου στέιλω τη λίστα με όλα τα μέλη, που συμμετείχαν δημοκρατικά στην ψηφοφορία. Τα forum όμορφα και ωραία δημιουργούνται, ωστόσο δεν υπάρχει κανένας λόγος να δημιουργηθεί κάτι που κανείς δεν θα το κοιτάει και μετά από λίγο καιρό θα σβήσει. Στο εγγύς μέλλον θα ξανασυζητήσουμε το συγκεριμένο θέμα και μέχρι τότε ελπίζω να μπορείς να υποστηρίξεις τις απόψεις σου με επιχειρήματα, όπως έπραξαν όλοι οι συνομιλητές σου - που μάλλον με τα λόγια σου τους προσβάλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jteacher

 

Παντως οπως στο myforum ετσι και στο mygallery θα πρεπει να διατεθει εστω μια υποκατηγορια αν οχι για τα Sagem τουλαχιστον για ολα τα υπολοιπα κινητα (Sagem, Sharp, Motorola...)

Δες και στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3979

 

 

Ayto nai, einai mia poly kali protasi... :cool:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η ψηφοφορία έληξε κλείνει το θέμα. Θα παρακαλούσα - αν επιμένετε ακόμη στη δημιουργία Sagem Forum, να επικοινωνήσουν τα άτομα, που πραγματικά θα μπορούσαν να συνεισφέρουν σε αυτό με λόγια και αποδείξεις :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά και σωστά αυτά που λες και παρατηρείς ! :) Ωστόσο, όπως συνέβη και στην περίπτωση της CommuniCam, έπρεπε να μαζευθούν αρκετά άτομα και να δηλώσουν ότι θα υποστηρίξουν ενεργά την εκάστοτε περιοχή. Οπότε, θα σε παρακαλούσα να γίνεις πιο συγκεκριμένος και να μου πεις τι ακριβώς θα ήθελες...

 

My-Phones > Sagem?

 

My-Logos > Sagem ?

 

καθώς φυσικά και την πρόθεσή σου να ανεβάσεις σχετικό υλικό :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Λογικά και σωστά αυτά που λες και παρατηρείς ! :) Ωστόσο, όπως συνέβη και στην περίπτωση της CommuniCam, έπρεπε να μαζευθούν αρκετά άτομα και να δηλώσουν ότι θα υποστηρίξουν ενεργά την εκάστοτε περιοχή. Οπότε, θα σε παρακαλούσα να γίνεις πιο συγκεκριμένος και να μου πεις τι ακριβώς θα ήθελες...

 

My-Phones > Sagem?

 

My-Logos > Sagem ?

 

καθώς φυσικά και την πρόθεσή σου να ανεβάσεις σχετικό υλικό :P

 

Τhanks για το αμεσο ενδιαφερον :)

Ειτε ετσι οπως το γραφεις ειτε αν θεωρειται υπερβoλικο να διατεθει χωρος αποκλειστικα για τα Sagem anti Sagem να βαλουμε Κινητα (Sagem, Sharp, Samsung, Motorola.....)

Προσωπικα εχω photos και logos αλλα δεν εχω που να τα βαλω αφου ο προσωπικος μου χωρος γεμισε.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει και αλλού, το Chat and Fun αποσκοπεί στην ύπαρξη συζητήσεων άσχετες με την κινητή τηλεφωνία.

 

Οι Τεχνολογικοί Προβληματισμοί από την άλλη, είναι ένα forum με προβληματισμούς και συζητήσεις "σοβαρές" που αφορούν την τεχνολογία...

 

Τώρα είναι λογικό κάποιες φορές να υπάρχουν μπερδέματα με το που πρέπει να ανήκει ένα topic.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... ο αρχικός σκοπός των Τεχνολογιών Προβληματισμών κατά εμέ (η ιδέα και το όνομα ανήκει στο Speedy, ο οποίος μπορεί να απαντήσει και αυτός) είναι να περιέχει τις συζητήσεις για κινητά τηλέφωνα, που δεν έχουν σχέση με κανένα από τα υπόλοιπα κινητά forums. Αρα, και κατά τη δική μου κρίση, πιστέυω ότι τα προαναφερθέντα θέματα, μπορούν να μεταφερθούν από το άσχετο Chat & Fun!

 

Ας πουν όμως και τη γνώμη τους οι αρμόδιοι moderators! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το bouncing (έτσι δεν λέγεται αυτό που κάνω; :o), αλλά θα ήθελα μια απάντηση από τους αρμόδιους :blink: (MsK ίσως), αν μπορεί να γίνουν τα «Δικά Μου Μηνύματα» όπως στο unwired (δηλ. όπως περιγράφω παραπάνω, να μπορεί να βλέπει κανείς αν υπάρχει απάντηση στα μηνύματά του); Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ! :)

Ήδη έχω ανεβάσει 4 φωτογραφίες και θα ανέβαζα κι άλλες αν δεν ήταν για επισκευή το τηλέφωνο.

Νομίζω ότι χρειάζεται ένας ιδιαίτερος χώρος για τις φωτο και -γιατί όχι-και για logos του My-X6.

Link to comment
Share on other sites

Your wish is my command λοιπόν και δημιουργώ περιοχή για φωτογραφίες από Sagem my-X6. Θα προσπαθήσω να μεταφέρω τις φωτογραφίες σου jteacher, από το προσωπικό σου άλμπουμ στο σχετικό gallery! Για τα λογότυπα δώσε μου λίγο χρόνο ίσως για να ανά-διοργανώσω αυτού του είδος τις περιοχές για να γλυτώσουμε το μπάχαλο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aimilios,

 

Ακριβώς αυτό που ζητάς υπάρχει! Υπάρχει φυσικά διαφορά, ωστόσο όπως συμβαίνει και σε ανάλογη προαναφερθέν περίπτωση, θα πρέπει να προσέξεις τα εικονίδια που εμφανίζονται.

 

Δες το παράδειγμα αυτής της εικόνας, που έκανα αναζήτηση για τα μηνύματα ενός συγκεκριμένου χρήστη:

 

/temp/searchunread.gif

 

Με το "κίτρινο" φακελάκι - http://www.myphone.gr/forum/image/posticonnew.gif σημειώνονται τα μηνύματα, που έχουν νέες απαντήσεις - και φυσικά είναι αυτά που ζητάς!

 

Με το "λευκό" φακελάκι http://www.myphone.gr/forum/image/posticon.gif

σημειώνονται τα μηνύματα που δεν έχουν νέες απαντήσεις!

 

Το ίδιο "φακελάκι" εμφανίζεται αν παρατηρήσεις και σε όλα τα μηνύματα του κάθε thread, για να ξέρεις εύκολα και γρήγορα που να ψάξεις :p Ελπίζω να κάλυψα τις απορίες σου!

 

Για να αποφευχθούν ανάλογες απορίες στο μέλλον, πρόσθεσα και το απαράιτητο help στην αναζήτηση (π.χ. http://www.myphone.gr/forum/search.php?action=showresults&searchid=27078 )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Bluejacking, υπάρχουν δύο threads. Ένα στους Τεχνολογικούς Προβληματισμούς, το οποίο τιτλοφορείται Bluejacking. Απιστευτο!! όπου γίνεται μια άκρως ενδιαφέρουσα συζήτηση επί του συγκεκριμένου αντικειμένου και ένα στο Chat&Fun με τίτλο Bluejacking. Αστείες ιστορίες!! όπου έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με φάρσες σχετικές με bluejacking.

 

Επίσης, μέσα σε κάθε thread, υπάρχει από ένα post (εδώ και εδώ), το οποίο εξηγεί ακριβώς τι έγινε (γιατί στην πραγματικότητα ήταν ένα thread που κόπηκε στα δύο) όπως επίσης την ουσία και τον ρόλο του κάθε νέου thread.

 

Στράτος Νικολαΐδης (aka SNikolaidis)

Συντονιστής συζητήσεων στην περιοχή Τεχνολογικοί Προβληματισμοί @MyPhone.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Aimilios,

 

Ακριβώς αυτό που ζητάς υπάρχει! Υπάρχει φυσικά διαφορά, ωστόσο όπως συμβαίνει και σε ανάλογη προαναφερθέν περίπτωση, θα πρέπει να προσέξεις τα εικονίδια που εμφανίζονται.

...

Και γιατί εμένα είναι όλα άσπρα μόλις κάνω login; :'( :wacko: Δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά; Παίζεται κάτι με τα cookies μήπως;

Edit: Διόρθωση, μου κάνει κίτρινα τα μηνύματα αλλά αφού κάνω post εγώ :wacko:! Π.χ. τώρα μου έκανε κίτρινο το παρόν θέμα! :blink: Τι κάνω λάθος; :confused:

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση και συγνώμη για το επίμονο της ερώτησής μου..

 

ΥΓ: Γιατί δεν μπορώ να κάνω attach εδώ να βάλω jpg από το τι βλέπω όταν μπαίνω;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρεπονται attachments στον Σχολιασμο.Ανεβασε την φωτογραφια καπου και βαλε το link εδω. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...