Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα! έχω ένα πρόβλημα με την υπογραφή. έχω διαβάσει τους όρους και το πως βάζω ένα signature banner αλλά μου βγάζει αυτό το error "BB code img is not allowed" ακόμα και όταν κάνω copy paste το έτοιμο banner του myphone. είδα οτι για να έχεις δικαίωμα για bb code πρέπει να είσαι gsm phase 1, εγώ είμαι gprs και πάλι δεν μπορώ να προσθέσω εικόνα

 

ελπίζω να μην είμαι off topic, μετά έιδα το thread!

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xmmm.

Ημερομηνία εγγραφής έχεις 29 Μαρτίου. Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι και 20 Ιουνίου και αν δεν έχει αλλάξει, κάνε μου ένα PM.

 

Πιστεύω ότι ο λόγος είναι ότι πέφτεις στον περιορισμό των 75 ημερών από την εγγραφή.

 

Δες και αυτό http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

 

Εχεις κάνει τα μηνύματα σε μικρότερο χρόνο από τις 75 ημέρες.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Xmmm.

Ημερομηνία εγγραφής έχεις 29 Μαρτίου. Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι και 20 Ιουνίου και αν δεν έχει αλλάξει, κάνε μου ένα PM.

 

Πιστεύω ότι ο λόγος είναι ότι πέφτεις στον περιορισμό των 75 ημερών από την εγγραφή.

 

Δες και αυτό http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

 

Εχεις κάνει τα μηνύματα σε μικρότερο χρόνο από τις 75 ημέρες.

 

ok αυτο πρέπει να είναι. το είχα δει αυτό στους τίτλους μέλων. απλά στο faq αναγράφεται μόνο οτι πρέπει να είσαι gsm phase 1 member και άνω και δεν αναφέρει τίποτα για τις ημέρες.

 

ευχαριστώ πολυ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα παιδια....διαβαζα το φορουμ σαν επισκεπτης και αποφασισα να εγγραφω για να μπορω και να συμμετεχω και να λυνω τις αποριες μου(ειμαι εεντελως ασχετος σ'οτι εχει να κανει με τα hi-end κινητα)

ηρθε η ωρα να απαλλαγω απο το παλιο μου κινητο και εχοντας καταληξει σε 2-3 συγκεκριμενες συσκευες,αρχισα να ψαχνω,να βρω αγγελειες και εδω...αλλα δεν εχω προσβαση...ειναι κατι το οποιο μου διαφευεγει?Ή τα νεα μελη δεν εχουν αμεσα προσβαση σ'ολους τους χωρους του φορουμ??:O

Σας ευχαριστω για την υπομονη...και τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις πρόσβαση στην ενότητα "Buy 'n Sell" θα πρέπει να έχεις κάνει 75 μηνύματα και να έχουν περάσει 75 ημέρες από την εγγραφή σου στο MyPhone.:)
Link to comment
Share on other sites

Κοιτω τις ρυθμισεις του controlpanel, δεν βρισκω τροπο.

 

Στο "Προκαθορισμένος Τύπος Παρακολούθησης" εχω επιλεξει 'παρακολουθηση χωρις ειδοποιησεις'.

 

Πως μπορω να απενεργοποοιησω να μου ερχεται mail για καθε νεο post στα μηνυματα που παρακολουθω?

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι σχετικές πληροφορίες υπάρχουν σε αυτό το topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι το buy & sell ειναι μια επιπλεον δυνατοτητα

για τα μονιμα & ενεργα μελη του myphone.

 

Yπαρχουν αναλογες σελιδες στο διαδυκτιο ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα αλλα ακομη δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να σταματησω να λαμβανω mail για καθε θεμα που παρακολουθω.

Οπως ειπα και πιο πανω, εχω επιλεξει παρακολουθηση χωρις ειδοποιησεις. Τι αλλο να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ λοιπον με την υπογραφη σου ,εκτος απο αυτο:

 

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευτεά έχω παρατηρήσει ότι στους διαξιφισμους κλειδωνται συνεχώς θέματα...τώρα θα μου πείτε ότι αυτό πρέπει να γινέτε συμφωνα με(.....) αλλά με αυτό το τρόπο πιθανόν να δημιουργούνται περισσότερα θέματα καθώς κάποιο κάνει συνεχως καινούργια και δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τα πιο παλία και για την δικές του απορίες...ακόμα όποιος ενδιαφέρετε για να μαθεί για ένα θέμα δεν το βρίσκει εύκολα καθώς υπάρχουν πολλά παρόμοια και δεν μπορεί να έχει μια ολοκληρωμένη άποξη σε ένα θέμα από πολλά μέλη,σε αρκετό χρονικό διάστημα..

 

ευχαριστώ,

φιλικά Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ το παρατήρησα όμως ίσως να είναι και για καλό αυτό. Εξάλλου εαν κάποιος θέλει να ξανανοίξει το θέμα ή θέλει να συγκρίνει τις ίδιες συσκευές κάποιος άλλος πολύ απλά στέλνει πμ στον mod και το ανοίγει. Αυτό με το ψάξιμο είναι όντως ένα θέμα. Το Search του forum που είμαστε ποτέ δεν το κατάλαβα πως λειτουργεί και ποτέ δεν βρήκα αυτό που ήθελα. Είσαι αναγκασμένος δηλαδή ή να ψάξεις ολόκληρο το θέμα των διαξιφισμών ή να ψάξεις από το Google. Τότε σίγουρα θα το βρεις. Θα έλεγα όμως ότι το φόρουμ των διαξιφισμών είναι καλά έτσι όπως είναι, γιατί μην ξεχνάμε υπάρχουν χιλιάδες συσκευές και οι συγκρίσεις είναι και αυτές σίγουρα αρκετά πολλές. Δηλαδή θελω να πω ότι δεν γίνεται να οργανωθεί καλύτερα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Οπως έχουμε γράψει στα εξής links:

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=34&a=74

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=94940

 

υπάρχουν ορισμένοι κανόνες οι οποίοι πρέπει να ακολουθούνται για την ομαλή ροή του συγκεκριμένου forum. Οι κανόνες αυτοί υπάρχουν εδώ και χρόνια, θεσπίστηκαν αρχικά από εμένα και με τα χρόνια εξελίχθηκαν.

 

Τα θέματα τα οποία «συνεχώς κλειδώνονται» είναι θέματα «Επιλογή Συσκευής» τα οποία όπως έχουμε ΤΟΝΙΣΕΙ είναι «προσωπικά», ανήκουν δηλαδή στο Χ μέλος το οποίο ζητάει την γνώμη των υπόλοιπων μελών. Όταν το μέλος καταλήξει, κλειδώνονται αφού επετέλεσαν τον σκοπό τους. Συνεπώς δεν βρίσκω που είναι το πρόβλημα και γιατί δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα παλιά θέματα για απορίες, όπως λέτε μιας και τα θέματα «Σύγκριση» παραμένουν στην διάθεσή σας.

 

Όσον αφορά την αναζήτηση, εμείς οι ίδιοι καθαρογράφουμε τους τίτλους που βάζετε στα θέματά σας και βάζουμε και προθέματα για να βρίσκετε αμέσως ό,τι θέλετε.

 

Αυτά εν ολίγοις.

 

Υ.Γ. Είθισται εάν θέλουμε να παρατηρήσουμε κάτι να στέλνουμε ΠΜ στους αρμόδιους Mods. Το λένε και οι ΟΠΧ τους οποίους αποδεχτήκατε όταν γραφτήκατε.

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα αλλα ακομη δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να σταματησω να λαμβανω mail για καθε θεμα που παρακολουθω.

Οπως ειπα και πιο πανω, εχω επιλεξει παρακολουθηση χωρις ειδοποιησεις. Τι αλλο να κανω?

 

Σε κάθε email με ειδοποίηση που λαμβάνεις, υπάρχει στο κάτω μέρος ένα link το οποίο επιτρέπει τη διακοπή όλων των ειδοποιήσεων. Αν το ακολουθήσεις με τη μία θα σταματήσουν να έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος γνώστης από HTML/CSS/Javascript να μας φτιάξει ένα widget για το Nokia N97 ή το Samsung i8910 HD να γίνονται parsed τα τελευταία posts από τη My News ενότητα του forum στην οθόνη του κινητού μας; Ένα ερασιτεχνικό εργαλείο, χωρίς φρουρού και αρώματα, απλά για να έχουμε πάντα την επικαιρότητα μπροστά μας! :mobile:

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος γνώστης από HTML/CSS/Javascript να μας φτιάξει ένα widget για το Nokia N97 ή το Samsung i8910 HD να γίνονται parsed τα τελευταία posts από τη My News ενότητα του forum στην οθόνη του κινητού μας; Ένα ερασιτεχνικό εργαλείο, χωρίς φρουρού και αρώματα, απλά για να έχουμε πάντα την επικαιρότητα μπροστά μας! :mobile:

 

Ευχαριστώ!

 

Μπορεις να κοιταξεις το functionality για να αποφυγω να φορτωσω το SDK; :p

Αγνοησε το λογκο και τα χρωματα προς στιγμη, απλα πες μου αν εμφανιζονται τα RSS feeds. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μου φαίνεται είσαι στο σωστό δρόμο! :up:

 

Αν έχεις όρεξη και χρόνο να ασχοληθείς και με την εμφάνισή του widget σου, θα σου πρότεινα όταν το ολοκληρώσεις να το καταθέσεις και στον διαγωνισμό Samsung Innovation Quest που έχει για φέτος θέματα στα widgets του i8910 HD ή στο Calling All Innovators της Nokia που έχει αντίστοιχα ενότητα για web widgets.

 

Ανεξάρτητα απ'το αν κερδίσεις (μιας και μοιράζουν και αρκετά λεφτά!!) θα έχεις δημιουργήσει ένα εκπληκτικό εργαλείο για αυτήν την κοινότητα. Δε νομίζω να είμαι μόνο εγώ που θα σ'ευγνωμονώ. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μου φαίνεται είσαι στο σωστό δρόμο! :up:

 

Αν έχεις όρεξη και χρόνο να ασχοληθείς και με την εμφάνισή του widget σου, θα σου πρότεινα όταν το ολοκληρώσεις να το καταθέσεις και στον διαγωνισμό Samsung Innovation Quest που έχει για φέτος θέματα στα widgets του i8910 HD ή στο Calling All Innovators της Nokia που έχει αντίστοιχα ενότητα για web widgets.

 

Ανεξάρτητα απ'το αν κερδίσεις (μιας και μοιράζουν και αρκετά λεφτά!!) θα έχεις δημιουργήσει ένα εκπληκτικό εργαλείο για αυτήν την κοινότητα. Δε νομίζω να είμαι μόνο εγώ που θα σ'ευγνωμονώ. :happy:

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου αλλά πρέπει να είμαι ειλικρινής.. :O

To widget δεν το εφτιαξα εγώ... απλά αφιέρωσα χρόνο να τo φέρω στα μέτρα του myphone. :p

 

Παρόλο που δεν ξέρω ποιος το έφτιαξε - δεν έχει κάποιο είδος copyright πουθενά - δε νομίζω πως θα ήταν σωστό να το καταθέσω σε διαγωνισμό έστω και όταν αλλάξω την εμφάνιση (πάει τα χάσαμε τα λεφτάκια μας :cry:).

Αν κρίνω πάντως από τα σχόλια στον κώδικα... δεν είναι 100% δημιούργημα ούτε αυτού του τύπου.

 

Σχετικά με την εμφάνιση, αφού όλα δουλεύουν οπως περίμενα :D... θα είναι έτοιμη στις επόμενες ημέρες.

Επίσης, πρόσθεσα και τα τρια τελευταία feeds. Θα φορτωθούν την επόμενη φορά που θα ανοίξεις το widget.

 

Θα μπορούσε κάποιος από τη διοίκηση να με προμηθεύσει με ένα λόγκο διαστάσεων περίπου 124x40;

Προορίζεται για το πάνω μέρος με διάσταση 230x55 maximum και ίσως να χρειαστεί να αλλάξω πάλι το μέγεθος ώστε να φαίνεται καλύτερο το λόγκο αισθητικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά..Έχω βάλει το αυτοκίνητο μου για πώληση στο Buy & Sell και τώρα θελω να κάνω επεξεργασία για να αλλάξω τη τιμή. Απότι είδα γίνεται, αλλά πως;Τα μόνα κουπμιά που υπάρχουν είναι απαντηση, αναφορα, παραθεση.. Κι όταν πατήσω απαντηση πχ μου λεει δεν εχω δικαιωμα προσβασης!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Αν πας επιλογες θεματος ,τι επιλογες εχεις ?

Εχεις την επιλογη τροποποιηση θεματος?

Ποσες μερες ειναι δημοσιευμενη η αγγελια σου ?

 

Επισης ,

Αυτα που μπορεις να κανεις ειναι τα εξης:

1. Στελνεις προσωπικο μηνυμα στον αρμοδιο moderator

2. Κλειδωνεις την αγγελια ως ολοκληρωμενη και ανοιγεις αλλη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...