Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα κινητο που το παιρνεις 265€, τι μεταπωλητικη αξια περιμενεις να εχεις? Δηλαδη αν δωσεις 550-600€ τωρα, θα μπορεις να πουλησεις το κινητο 300€ σε δυο χρονια, θα εχεις χασει 250€ τουλαχιστον. Ε αυτα τα λεφτα κανει η ιδια η συσκευη και στα δυο χρονια και αμα θες την πετας μετα...

 

Και οχι, εγω δν σκεφτομαι την μεταπωλητικη αξια, σκεφτηκα να κανω το καλυτερο deal οσων αφορα το Value for Money να εχω μια συσκευη για τα επομενα 1,5-2 χρονια που να με βολευει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συγνωμη παιδια αλλα ιδια αξια εχει το S4 που μετα απο 2 χρονια το πουλας 250-300 ευρω και ιδια το Xperia T που το δινεις 100-150 το πολυ?

και ευχαριστιεσαι το τουμπανο περισσοτερο και βαζεις περισσοτερα χρηματα στην τσεπη αν το πουλησεις.

τελοσπαντων ολα αυτα στηριζονται στο αν της μεταπωλησης. προσωπικα αν μου αρεσει σε ολα το κινητο θα το κρατησω μεχρι να παραδωσει πνευμα ωστε να παει στην ανακυκλωση. οπως δεν προκειται να πουλησω και το Nokia N8 που εχω απο τα τελη του '10.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιδια αλλα ιδια αξια εχει το S4 που μετα απο 2 χρονια το πουλας 250-300 ευρω και ιδια το Xperia T που το δινεις 100-150 το πολυ?

και ευχαριστιεσαι το τουμπανο περισσοτερο και βαζεις περισσοτερα χρηματα στην τσεπη αν το πουλησεις.

τελοσπαντων ολα αυτα στηριζονται στο αν της μεταπωλησης. προσωπικα αν μου αρεσει σε ολα το κινητο θα το κρατησω μεχρι να παραδωσει πνευμα ωστε να παει στην ανακυκλωση. οπως δεν προκειται να πουλησω και το Nokia N8 που εχω απο τα τελη του '10.

 

Ναι αλλα δν θα δωσεις τα ιδια λεφτα. Για το Τ δινεις 250 και το δινεις 100-150 πες. Για το S4 θα δωσεις 500 και βαλε και θα το πουλησεις 250-300.

Link to comment
Share on other sites

Ενα κινητο που το παιρνεις 265€, τι μεταπωλητικη αξια περιμενεις να εχεις? Δηλαδη αν δωσεις 550-600€ τωρα, θα μπορεις να πουλησεις το κινητο 300€ σε δυο χρονια, θα εχεις χασει 250€ τουλαχιστον. Ε αυτα τα λεφτα κανει η ιδια η συσκευη και στα δυο χρονια και αμα θες την πετας μετα...

 

Και οχι, εγω δν σκεφτομαι την μεταπωλητικη αξια, σκεφτηκα να κανω το καλυτερο deal οσων αφορα το Value for Money να εχω μια συσκευη για τα επομενα 1,5-2 χρονια που να με βολευει...

 

το Τ εκανε 600 πριν 7 μηνες... τωρα θα επρεπε να το πουλαω 300? αφου καινουριο κανει 260.

το ιδιο το Σ4 ή το Ζ, μεχρι να το πουλησεις θα εχει πεσει τοσο η τιμη τους σαν καινουρια που δε θα παιρνεις τιποτα πισω, αρα γιατι να σκασεις 450 και οχι 260? ειδικα αν θες να το πουλησεις (δινεις 450, και ακομα και 200 να το πουλησεις εχουν φυγει συνολο 600. δινεις για το Τ 260 και ακομα και 100 να το σκοτωσεις μετα εχεις δωσει συνολο 360.. εχεις δηλαδη 240 ευρω διαφορα στο συνολο σαν εξοδο)

αυτο σου εξηγουσα πριν, οτι χανουν τοσο πολυ την αξια που αυτο που ειπες δεν ισχυει..

μετα απο 2χρονια η συσκευη δε θα υπαρχει καν!! εδω το Ρ κλεινει χρονο και εχει εξαφανιστει..

και οκ, θα υπαρχει, αλλα δε θα πας να το παρεις μετα απο 2χρονια..

για μενα, αν σκεφτεσαι 2 χρονια δεν ξερω αν θα αντεχει το Τ σε περιπτωση που αλλαξουν πολυ τα πραγματα!

θεωρω οτι η ραμ που ηταν το αδυνατο σημειο, με το 1gb στο Τ θα σε καλυψει, αλλα σιγουρα με το Ζ θασαι ανετοτατος.. αλλα αν το βαρεθεις ή δε σε βολεψει το μεγεθος, θα τοχεις πληρωσει ακριβα..

Εγω θα παω πχ για το ZR ή για το επομενο που ερχεται στα 20ΜΡ με τον νεο αισθητηρα.. μολις πεσει στα 400 περιπου. μεχρι τοτε δε νομιζω οτι θα μου κωλωσει σε κατι το Τ, για την κανονικη χρηση που κανω. games και ενα καρο εφαρμογες δεν βαζω ομως.

Αυτη ειναι η γνωμη μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το Τ εκανε 600 πριν 7 μηνες... τωρα θα επρεπε να το πουλαω 300? αφου καινουριο κανει 260.

το ιδιο το Σ4 ή το Ζ, μεχρι να το πουλησεις θα εχει πεσει τοσο η τιμη τους σαν καινουρια που δε θα παιρνεις τιποτα πισω, αρα γιατι να σκασεις 450 και οχι 260? ειδικα αν θες να το πουλησεις (δινεις 450, και ακομα και 200 να το πουλησεις εχουν φυγει συνολο 600. δινεις για το Τ 260 και ακομα και 100 να το σκοτωσεις μετα εχεις δωσει συνολο 360.. εχεις δηλαδη 240 ευρω διαφορα στο συνολο σαν εξοδο)

αυτο σου εξηγουσα πριν, οτι χανουν τοσο πολυ την αξια που αυτο που ειπες δεν ισχυει..

μετα απο 2χρονια η συσκευη δε θα υπαρχει καν!! εδω το Ρ κλεινει χρονο και εχει εξαφανιστει..

και οκ, θα υπαρχει, αλλα δε θα πας να το παρεις μετα απο 2χρονια..

για μενα, αν σκεφτεσαι 2 χρονια δεν ξερω αν θα αντεχει το Τ σε περιπτωση που αλλαξουν πολυ τα πραγματα!

θεωρω οτι η ραμ που ηταν το αδυνατο σημειο, με το 1gb στο Τ θα σε καλυψει, αλλα σιγουρα με το Ζ θασαι ανετοτατος.. αλλα αν το βαρεθεις ή δε σε βολεψει το μεγεθος, θα τοχεις πληρωσει ακριβα..

Εγω θα παω πχ για το ZR ή για το επομενο που ερχεται στα 20ΜΡ με τον νεο αισθητηρα.. μολις πεσει στα 400 περιπου. μεχρι τοτε δε νομιζω οτι θα μου κωλωσει σε κατι το Τ, για την κανονικη χρηση που κανω. games και ενα καρο εφαρμογες δεν βαζω ομως.

Αυτη ειναι η γνωμη μου.

 

Πρακτικα μονο το iPhone κραταει την μεταπωλητικη του αξια. Περισυ το Σ3 εκανε 600€, τωρα καινουριο 350€ και το ενος ετους 250€ το πολυ. Του χρονου θα κανει οσο κανει τωρα ενα Ace. Για αυτο ειναι κατα την αποψη μου αρνητικο να παιρνεις ενα κινητο αμεσως οταν βγαινει

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικα μονο το iPhone κραταει την μεταπωλητικη του αξια. Περισυ το Σ3 εκανε 600€, τωρα καινουριο 350€ και το ενος ετους 250€ το πολυ. Του χρονου θα κανει οσο κανει τωρα ενα Ace. Για αυτο ειναι κατα την αποψη μου αρνητικο να παιρνεις ενα κινητο αμεσως οταν βγαινει

 

ετσι ειναι. εγω το Τ το πηρα με επιδοτηση και εβαλα 100 ευρω, αλλα δεν υπηρχε κατι που να μαρεσε τα χριστουγεννα. ομως ναι, τωρα ανεπαιρνα δε θα εσκαγα πχ 600,ουτε καν 400!

υπαρχουν πολυ καλα κινητα που σε υπερκαλυπτουν και κανουν 300 ευρω περιπου

 

συγνωμη παιδια αλλα ιδια αξια εχει το S4 που μετα απο 2 χρονια το πουλας 250-300 ευρω και ιδια το Xperia T που το δινεις 100-150 το πολυ?

και ευχαριστιεσαι το τουμπανο περισσοτερο και βαζεις περισσοτερα χρηματα στην τσεπη αν το πουλησεις.

τελοσπαντων ολα αυτα στηριζονται στο αν της μεταπωλησης. προσωπικα αν μου αρεσει σε ολα το κινητο θα το κρατησω μεχρι να παραδωσει πνευμα ωστε να παει στην ανακυκλωση. οπως δεν προκειται να πουλησω και το Nokia N8 που εχω απο τα τελη του '10.

 

φιλε μου σιγα μην το πουλησεις και 400! δηλαδη ενα Σ3 τωρα ποσο το πουλας? οταν κανει 350 καινουριο ποιος θα το παρει 2 ετων 300?ουτε 200!

ενω το Τ το παιρνεις 260 και το πουλας 100 αλλα σα συνολο εχεις δωσει λιγοτερα λεφτα. αυτο αναλυω. και οπως το λες ομως, παλι σκας πολυ περισσοτερα! οκ παρε ο,τι τελευταιο, αλλα σα λεφτα σκας πολυ περισσοτερα που εχοντας πλεον ζησει την εξελιξη της τεχνολογιας βλεπω οτι δεν αξιζει.. σε 6 μηνες θα θεωρεις οτι ειναι ξεπερασμενο το Σ4 και θα λες τσαμπα τα εσκασα

 

μαλλον δε με διαβαζετε:

 

φιλε μου ισα ισα, εδω στο Myphone ΠΟυ βλεπουμε την εξελιξη κτλ πρεπει ναμαστε πιο εξυπνοι.

Να στο πω αλλιως, οταν πηρα το Τ τα χριστουγεννα, ειχε 600.. τωρα δεν αξιζει να το πουλησω. Γενικα αν δεν παρεις αι φον το να σκεφτεσαι μεταπωλητικη αξια ειναι ανουσιο, εκτος αν το θες για 2 μηνες.....

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια ο καθενας με την δικη του αποψη. προσωπικα ειμαι της γνωμης αγοραζω κινητο λιγο αργοτερα [2-4 μηνες] απο την ημερομηνια κυκλοφοριας του.

με αυτον τον τροπο γινεται μια μικρη εξοικονομηση χρηματων χωρις να μενεις πισω σε τεχνολογια.

ας πουμε τωρα ειναι καλη εποχη να παρει κανεις το Σ4 που το βρισκει 490+. οκ, ειναι ακριβο και παλι αλλα τι να κανουμε ετσι παει.

 

το καλυτερο θα ηταν η καθε εταιρεια να επαιρνε πισω τα κινητα της με αποσυρση ωστε να διευκολυνουν τους πελατες τους με καποιο μικρο οφελος προς τον αγοραστη, ανακυκλωση σε ενα μικρο βαθμο για το περιβαλλον και την εκαστοτε εταιρεια αλλα και γρηγοροτερη εξελιξη των συσκευων.

 

αυτο ομως ειναι αλλη κουβεντα...

 

Εγω θα παω πχ για το ZR ή για το επομενο που ερχεται στα 20ΜΡ με τον νεο αισθητηρα.. μολις πεσει στα 400 περιπου. μεχρι τοτε δε νομιζω οτι θα μου κωλωσει σε κατι το Τ, για την κανονικη χρηση που κανω. games και ενα καρο εφαρμογες δεν βαζω ομως.

Αυτη ειναι η γνωμη μου.

 

Το επομενο που ερχεται ποιο ειναι? Με ενδιαφερει και μπορω να περιμενω. Μια χαρα ειμαι και με το N8 για λιγους μηνες ακομα.

 

edit: το βρηκα μαλλον λες το Honami. http://www.gizbot.com/mobile/sony-xperia-i1-honami-with-20-mp-camera-coming-by-q3-012802.html

οντως δειχνει πολυ εντυπωσιακο. θα περιμενω και εγω πληροφοριες.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου εκανε κατι κουλαμαρες (παλι με την μπαταρια). Το ειχαμε ανοιχτο 2 μερες παρα κατι και ειχε παει 25%. Το φορτιζω λιγο παει 30-32. Γυρναμε σπιτι το βαζω πανω 20 λεπτα και παει 90? Τι γινεται? Με δουλευει η μπαταρια?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το επομενο που ερχεται ποιο ειναι? Με ενδιαφερει και μπορω να περιμενω. Μια χαρα ειμαι και με το N8 για λιγους μηνες ακομα.

 

edit: το βρηκα μαλλον λες το Honami. http://www.gizbot.com/mobile/sony-xperia-i1-honami-with-20-mp-camera-coming-by-q3-012802.html

οντως δειχνει πολυ εντυπωσιακο. θα περιμενω και εγω πληροφοριες.

 

δεν ξερω αν θα αργησει να βγει αλλα ειναι κινηταρα..

Σκεψου τωρα να παρεις το Ζ ή το Σ4 450 και να βγει αυτο σε λιγους μηνες και μεχρι τα χριστουγεννα ή φεβρουαριο να κανει αυτο 450..δε θα ξενερωσεις? ενω με το Τ δε θα σε νοιαξει να το αλλαξεις πχ το πασχα, γιατι θαναι ακομα καινουριο στα χερια σου, και ακομα και 100 να πιανει θα εχεις χασει λιγα.

Απλα το συμπερασμα ειναι οτι θα βγαινουν συνεχεια νεα..

Εγω σκεφτομαι και το EOS της Nokia, αν και wp8 λεω να το ρισκαρω (θα κρατησω και Τ βεβαια), γιατι μαρεσει παρα πολυ και κρινοντας απο το 808 εχει τρελο φακο.. Εδω το Ν8 ειναι ακομα αξεπεραστο, θεωρω οτι τραβαει καλυτερες φωτο απο Τ και Ζ πχ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βασικα φτανει μεχρι 42Mbps. Δν ξερω βεβαια αν σε καλυπτει...

 

To 4G δεν το θέλουμε για τα 40 ή 100 Mbps άλλα για τη μεγαλύτερη χωρητικότητα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To 4G δεν το θέλουμε για τα 40 ή 100 Mbps άλλα για τη μεγαλύτερη χωρητικότητα.

 

δηλαδη? αν θες εξηγησε το λιγο γιατι δεν εχω ασχοληθει περεταιρω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δυο μέρες και η πρώτη εντύπωση είναι αρκετά καλή.Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή,αν και απέκτησε δυο σημαδάκια στις δυο γωνίες του μεταλλικού bezel μετά απο πτώση σε πλακάκια απο ύψος 50 εκ. περίπου.Το περίεργο είναι ότι στο σημείο που έφυγε το χρώμα, το bezel είναι μαύρο αντί για ασημί και αν και τα σημαδάκια είναι μικρά κάνουν αρκετά μεγάλη αντίθεση. (Αλήθεια γιατί όλες οι εταιρείες βάφουν το μεταλλικό bezel;Θα μπορούσαν να το αφήσουν άβαφτο / ακατέργαστο για να δείχνει και στην όψη ποιοτικό αλλά και να αποφεύγονται τα προβλήματα της βαφής μετά από πτώση.Η καλύτερη υλοποίηση για μένα ήταν του iphone 4 - 4s.Μετά από 3-4 γερές πτώσεις, δεν είχε ούτε ένα σημαδάκι).Με το wifi δεν έχει κανένα πρόβλημα , και τολμάω να πω ότι είναι πιο smooth και από το s3 που έχω.

Την μπαταρία επίσης την βρήκα πολύ καλή και στην σκληρή χρήση που το έκανα μέχρι να το στήσω και σε αναμονή. Στο θέμα της θερμοκρασίας που πολύς λόγος γίνεται τώρα τελευταία τα πάει άριστα. Το led ειδοποιήσεων δίνει μια ευχάριστη νότα στην ήδη πολύ όμορφη συσκευή. Τα μόνα αρνητικά που βρήκα είναι η κάμερα , που είναι μέτρια και οι μικρές γωνίες θέασης στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ένας φίλος. Πραγματικά είναι πολύ στιβαρό όμορφο και ποιοτικό device. Πολύ γρήγορα κανένα κόλλημα γενικά τούμπανο που λένε. Η μπαταρία πολύ καλή, ενώ δεν έχει θέμα με το wifi.

Ο ίδιος μου λέει πως η camera είναι γενικά μέτρια ειδικά στο video και τραγική γωνία θέασης και φωτεινότητα της οθόνης στο φως της ημέρας. Συνεχώς παίζει με τη φωτεινότητα καθώς στο αυτόματο δε παίζει καλά και αποτέλεσμα να την έχει μόνιμα στο φουλ με ότι σημαίνει αυτό για τα χρώματα...

 

Για τα λεφτά του πολύ καλό σε γενικές γράμμές.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως βλεπω οτι ολο και περισσοτεροι ΔΕΝ εχουν προβλημα με το wifi.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό διαπιστώνω κι εγώ κάτι που επιβεβαιώνει για ακόμη μια φορά αυτό που λέμε πάντα: μην αγοράζετε κινητό αμέσως μόλις βγει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα !!!

 

Είμαι για αγορά κινητού αυτήν την περίοδο και μου έχει μπει στο μάτι το sp. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα να πέσει η τιμή του s3 αλλά όταν το έπιασα στα χέρια μου το sp έπαθα πλάκα με την ποιότητα κατασκευής και την ομορφιά του. Απαιτήσεις ιδιαίτερες δεν έχω (ούτε και χρήματα) για να ξεφύγω σε ακριβότερα μοντέλα. Το κινητό θέλω να τρέχει άνετα κάποιες εφαρμογές (τις “απαραίτητες” όχι τρελά πράγματα), να έχει καλή οθόνη (έχω το wave s8500), μια κάμερα στον μέσο όρο και το σημαντικότερο, κάνω χρήση τού wifi αρκετά (στο σπίτι το βράδυ) βλέποντας στο youtube βίντεο σε hd ποιότητα (reviews – games – trailers). Τι λέτε αξίζει η αγορά του ; το αρκετά φθηνότερο xperia T (265 ευρώ) διαφέρει ελάχιστα (σε κάποια σημεία μάλιστα μοιάζει καλύτερο) και κάτι τελευταίο το Birdphone είναι αξιόπιστο κατάστημα ; έχει δυο μοντέλα μαύρου χρώματος C5303 Black και C5303 Black GR στην ίδια τιμή, αυτονόητο δεν είναι κάποιος να πάει στο GR ;

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας τα ζάλισα :)

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Για αυτά που το θες όντως αξίζει. Το κατάστημα που αναφέρεις είναι αξιόπιστο. Τώρα όσον αφορά το GR μάλλον ψυχολογικό είναι παρά ουσιαστικό.

 

Υ.Γ.: Και το Τ που αναφέρεις σε βολεύει άνετα οπότε είναι καθαρά θέμα προσωπικής επιλογής και γούστου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι από αυτά που διαβάζω το T “πρέπει” να είναι η επιλογή μου, αφού έχει καλύτερη οθόνη, κάμερα και δεν υπάρχει ρίσκο για το wi-fi. Δεν είναι τόσο όμορφο ρε γαμ:Xτο όσο το άλλο. Απορρίπτοντας το s3 (το οποίο μέχρι στιγμής είναι αρκετά ακριβότερο από το xperia T), χάνω αρκετά σε χαρακτηριστικά αλλά και μελλοντικές αναβαθμίσεις ; (πόσα update να πάρει το Τ (ακόμα) και το SP ; ).
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το θέμα των updates κανείς δεν μπορεί να το προδιαγράψει με σιγουριά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι σχετικά νέος με το Xperia T, ούτε 2 βδομάδες δε το χω! Μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλό κινητό! Έχω παρατηρήσει ένα μικρό θεματάκι όμως. Όταν βάζω ακουστικά να ακούσω μουσική, ενώ μου δείχνει ότι το volume είναι τέρμα, δεν ακούγεται τόσο δυνατά. Πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις ήχων, να μειώσω και μετά να αυξήσω πάλι στο τέρμα το volume του ringtone, και έτσι η μουσική στα ακουστικά δυναμώνει πραγματικά τέρμα. Το χει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Υπάρχει κάποιο workaround? Έχω περασμένη τη τελευταία έκδοση 9.1.Α.1.141

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι σχετικά νέος με το Xperia T, ούτε 2 βδομάδες δε το χω! Μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλό κινητό! Έχω παρατηρήσει ένα μικρό θεματάκι όμως. Όταν βάζω ακουστικά να ακούσω μουσική, ενώ μου δείχνει ότι το volume είναι τέρμα, δεν ακούγεται τόσο δυνατά. Πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις ήχων, να μειώσω και μετά να αυξήσω πάλι στο τέρμα το volume του ringtone, και έτσι η μουσική στα ακουστικά δυναμώνει πραγματικά τέρμα. Το χει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Υπάρχει κάποιο workaround? Έχω περασμένη τη τελευταία έκδοση 9.1.Α.1.141

Ευχαριστώ!

το κανει και σε μενα και στα ακουστικα και στο bt και σε δυο τρεις που γνωριζω κατι εχει να κανει με τον media player τις σονυ και την εμονη οταν εχεις τερμα την ενταση ,θελει στις ρυθμισεις ενα κλικ κατω την ενταση .προσωπικα εχω ρουτ τη συσκευη και εχω [[παγωσει ]] τον media player τις σονυ αφου δουλευω αλλον ,και δεν εχω θεμα
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά τους πάντως (αν σε ενδιαφέρει αυτό) είναι ότι το SP είναι και 4G
Link to comment
Share on other sites

με τη ραμ δεν εχετε θεμα? εχω το arc s 6 μηνων πριν λιγες μέρες πήρα και το Galaxy tab 1g ram για καμιά ταινία αλλα και για να δω πως είναι τα διπύρηνα με 1g απογοήτευση μου έφτασε μέχρι και 100 από καθαρη 770 περιπου αρα μάλλον τα ίδια θα παθαίνει και το τ οπότε τον άλλο μήνα πάω για nexus 4 τώρα που έπεσε... Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω βαλει στο ματι το Τ και το SP.Και τα 2 πολυ ομορφα και δυνατα σε επεξεργαστικη ισχυ.Το Τ απτην μια εχει καλυτερη οθονη και καμερα αλλα το SP εχει καλυτερο ηχειο και led notification bar η οποια μου αρεσε αρκετα.Εχει κανεις να προτεινει κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...