Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι φυσιολογικό να παραπονιουνται και να ακούγονται όσοι έχουν πρόβλημα. Άρα όλο το θέμα προβλήματα θα έχει. Εγω τί να βγω να πώ; Ότι όλα είναι καλά, ότι δε μου κολλάει όσα wifi, gps, 3g κλπ κιαν ανοίξω, ότι απλώς του κάνω ένα restart κάθε 100-200 ώρες χρήσης;;; Και ποιός θα με πιστέψει;

 

Άντε να κάνω και εγώ ένα παράπονο: Έχει μία βδομάδα που έχει χειροτερέψει το σήμα του. Δείχνει ότι πιάνει με 3-4 γραμμές αλλά μπα... Πώς μπορεί να εξηγηθεί αυτο;

 

Το ξαναλεω ακομα μια φορα! Το 2012 ειχα ενα t το οποιο ηταν τελειο σε ολα του! Φετος λοιπόν το καλοκαίρι αρχες πέφτει στα χερια μου ενα t ευκαιρια... και με αφορμή... το παλιό t το πηρα! Βασικά δεν με ενόχλησαν περισσότερο αυτά που μου έκανε..., οσο η συμπεριφορά γενικότερα της Sony που το πήγαινα και μετα μια εβδομαδα το πολύ ξανα τα ίδια!

Ναι κινητο είναι δε λεω και ναι θα υπάρχει και κανα πρόβλημα reboot κ.α πολλα, αλλά και εσύ σαν Sony που βλέπεις οτι έχεις θέματα κανε κάτι για αυτά και αμεσα! Οταν τους είπα οτι λεφτα πανω κατω για arvato δεν εχω να δινω για βενζίνη μου λένε μην στεναχωριέσαι θα το παραλάβεις με courier! Χωρις λοιπόν να με ειδοποιήσουν έρχεται η courier και ευτυχώς που τον ακουσε η γυναίκα μου να φωνάζει το επιθετο μου κατα μέσης του δρόμου και ρώταγε περαστικούς αν ξερουν που μένω! Ρεζιλικια πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκτος απο μενα το Τ το εχουν και δυο γνωστοι μου και εχουμε περασει και οι τρεις τουλαχιστον δυο φορες απο το σερβις. Μικρο δειγμα, αλλα ξερω γω, και οι τρεις να πεσαμε σε μεμονωμενα περιστατικα; Τι να πω. Παντως για τα πιο καινουρια Sony ακουγονται καλα λογια αλλα λογω της προσφατης εμπειριας μου με το τηλεφωνο, ειμαι πολυ επιφυλακτικος να αγορασω ξανα sony στο μελλον :cool:
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να παραπονιουνται και να ακούγονται όσοι έχουν πρόβλημα. Άρα όλο το θέμα προβλήματα θα έχει. Εγω τί να βγω να πώ; Ότι όλα είναι καλά, ότι δε μου κολλάει όσα wifi, gps, 3g κλπ κιαν ανοίξω, ότι απλώς του κάνω ένα restart κάθε 100-200 ώρες χρήσης;;; Και ποιός θα με πιστέψει;

 

Άντε να κάνω και εγώ ένα παράπονο: Έχει μία βδομάδα που έχει χειροτερέψει το σήμα του. Δείχνει ότι πιάνει με 3-4 γραμμές αλλά μπα... Πώς μπορεί να εξηγηθεί αυτο;

 

Δεν κατηγορώ φυσικά αυτους ππυ το κάνουν και εγώ μέσα σε αυτούς ήμουν. Κατηγορώ την συσκευή, τη Sony και την arvato που μιλάνε για φυσιολογική λειτουργία της συσκευής.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχετε δικιο να κραζετε τη σονυ γιατι ειναι βλακεια ενα κινητο που εχει μια τοσο ασταθη ρομ να το αφηνεις ετσι, χωρις καν ενα fix update..το πιο πιθανο ειναι οτι δεν εχουν πορους για κατι τετοιο, μιας και η ταση τους να βγαζουν πολλες ναυαρχιδες τους εξαντλησε ισως..

Εγω θα πω 2 πραγματα..

1ον οτι ειναι κριμα να καταδικαζουμε μια εταιρεια απο ενα κακο τηλεφωνο, και 2 και 3..μπειτε στην samsung να δειτε τι κραξιμο πεφτει..Πηρα το galaxy tab S το ταμπλετ, 570 ευρω, απο δωρο (δεν ειχα σκοπο να παω σε samsung) και μολις μπηκα στο νημα τους δεν ειδα μια καλη κουβεντα..

Το θεμα ειναι να τσιμπαμε συσκευες που μας αρεσουν, δουλευουν σωστα, και ειναι αυτο που θελουμε..

Πχ το Ζ1c ειναι μια σχεδον τελεια συσκευη. Θεωρω πως αν ειχε καλυτερο ηχο θα ηταν η τελεια και ας εχει μικροτερη οθονη απο αυτο που θα μπορουσε κτλ κτλ..

 

2ον οταν εχουμε μια συσκευη που μας παιδευει, ειτε την βγαζουμε αγγελια απο νωρις ειτε αφου παιξει αντικατασταση και αφου βλεπουμε οτι στο φορουμ πεφτει πολυ κραξιμο, την βγαζουμε ως καινουρια να κερδισουμε και τιποτα..Εγω αυτο θα εκανα και θα επαιρνα ειτε ενα κινεζικο των 200-250 ευρω που υπαρχουν δυνατες ποιοτικες επιλογες ή αν ειχα παραπανω λεφτα οποιαδηποτε σιγουρη επιλογη απο αυτα που ξερουμε εδω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εγώ ευτυχώς κατάφερα και το πούλησα σε πολύ καλή ομολογουμένως τιμή (140€). Παρέλαβα χτες nexus 5 και ησύχασα. Το compact πάντως είναι από τα κινητά που θα πρότεινα (προσωπικά δεν μου κάνει λόγω μικρής οθόνης και κλειδωμένου bootloader).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ευχαριστήσω τον memostrikas για τον χρόνο που αφιέρωσε προκειμένου να με βοηθήσει...

 

Τελικά αποφάσισα και πούλησα το κινητό στα 120€. Δεν άντεχα άλλο τις επανεκκινήσεις. Νομίζω ότι έχετε δοκιμάσει πολλές ρομ και θεώρησα ότι είμαι πολύ "νέος" στο άθλημα για να ανακαλύψω κάτι καλύτερο. Ήταν η πολλοστή φορά που απογοητεύτηκα από την Sony στη ζωή μου. Τέρμα η Sony για εμένα στον τομέα των ηλεκτρονικών (ευτυχώς δεν παίζω video games γιατί μάλλον το PS4 κυριαρχεί στην αγορά).

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το να περάσω το Android kit kat στο xperia t. Να σημειώσω πως το κινητό δεν είναι καθόλου πειραγμένο σε σχέση με λογισμικό. Ότι αναβάθμιση έχει πάρει την έχει πάρει με OTA. Θα ήθελα αν υπάρχει κάτι να με βοηθήσει... Μόνο να είναι αναλυτικό στο τι ακριβώς να κάνω βήμα βημα καθώς δηλώνω άσχετος... Ευχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το να περάσω το Android kit kat στο xperia t. Να σημειώσω πως το κινητό δεν είναι καθόλου πειραγμένο σε σχέση με λογισμικό. Ότι αναβάθμιση έχει πάρει την έχει πάρει με OTA. Θα ήθελα αν υπάρχει κάτι να με βοηθήσει... Μόνο να είναι αναλυτικό στο τι ακριβώς να κάνω βήμα βημα καθώς δηλώνω άσχετος... Ευχαριστώ....

 

Eννοεις custom rom? Π.χ cm11? Διοτι KK δεν θα παρει το t! Σταματησε σε JB.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι δεν το αναβαθμίζει περαιτέρω η Sony.δεν ξέρω τι εννοείς με την έννοια custom γτ όπως είπα είμαι ασχετος. Γενικότερα με ενδιαφέρει να πάρω kit kat και ας κάνω φλασαρισμα και τα λοιπά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τώρα κατάλαβα που είδα στο YouTube τι είναι.. Απ'οτι κατάλαβα είναι η έκδοση kit kat χωρίς τα πολλά τις sony. Nexus φάση δλδ... Ναι δεν έχω πρόβλημα σε κάτι τέτοια

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τώρα κατάλαβα που είδα στο YouTube τι είναι.. Απ'οτι κατάλαβα είναι η έκδοση kit kat χωρίς τα πολλά τις sony. Nexus φάση δλδ... Ναι δεν έχω πρόβλημα σε κάτι τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι δεν το αναβαθμίζει περαιτέρω η Sony.δεν ξέρω τι εννοείς με την έννοια custom γτ όπως είπα είμαι ασχετος. Γενικότερα με ενδιαφέρει να πάρω kit kat και ας κάνω φλασαρισμα και τα λοιπά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τώρα κατάλαβα που είδα στο YouTube τι είναι.. Απ'οτι κατάλαβα είναι η έκδοση kit kat χωρίς τα πολλά τις sony. Nexus φάση δλδ... Ναι δεν έχω πρόβλημα σε κάτι τέτοια

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----τότε COLOR]Από τώρα κατάλαβα που είδα στο YouTube τι είναι.. Απ'οτι κατάλαβα είναι η έκδοση kit kat χωρίς τα πολλά τις sony. Nexus φάση δλδ... Ναι δεν έχω πρόβλημα σε κάτι τέτοια

 

τοτε ξεκινάς με ξεκλείδωμα του bootloader από την σελίδα της Sony και μετα όταν είσαι έτοιμος εδώ είμαστε!:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με την εργοστασιακη JB με χαμηλη ενταση σε bluetooth handsfree?

Εχω βρει απειρες αναφορες και για SP αλλα και αλλα xperia με jb με το ιδιο προβλημα το οποιο δε λυνεται ουτε με επανεγκατασταση λογισμικου

Εντωμεταξυ εχω κολλησει και στην 9.2.Α.1.199 εδω και μισο χρονο ενω υπαρχει και η .205 αν δε κανω λαθος αλλα το PC companion επιμενει οτι εχω την τελευταια εκδοση.Σκεφτομαι απελπισμενος να κανω μια επιδιορθωση λογισμικου αν και ξερω οτι δε θα αλλαξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με την εργοστασιακη JB με χαμηλη ενταση σε bluetooth handsfree?

Εχω βρει απειρες αναφορες και για SP αλλα και αλλα xperia με jb με το ιδιο προβλημα το οποιο δε λυνεται ουτε με επανεγκατασταση λογισμικου

Εντωμεταξυ εχω κολλησει και στην 9.2.Α.1.199 εδω και μισο χρονο ενω υπαρχει και η .205 αν δε κανω λαθος αλλα το PC companion επιμενει οτι εχω την τελευταια εκδοση.Σκεφτομαι απελπισμενος να κανω μια επιδιορθωση λογισμικου αν και ξερω οτι δε θα αλλαξει κατι.

 

Φίλε Don_VitοCorleone,

Είχα γράψει παλαιότερα το πρόβλημά μου με το Bluetooth στο αυτοκίνητο όπου κάνοντας μία κλήση ξεκινάει συνήθως με δυνατή φωνή και ξαφνικά (συχνά πριν το σηκώσουν) πέφτει η ένταση στο μισό θα έλεγα, άλλες φορές πάλι (σπανιότερα) η ένταση παραμένει δυνατή.

Το πρόβλημα είναι πολύ ενοχλητικό γιατί συχνά μέσα στο αυτοκίνητο δεν ακούω καθαρά τον συνομιλητή.

Να αναφέρω μόνο ότι δεν είχα πρόβλημα με τη αρχική έκδοση πριν από σχεδόν 2 χρόνια, τώρα έχω την έκδοση 9.2.Α.1.205 και πιθανολογώ ότι φταίει κάποια εξωτερική εφαρμογή γιατί μετά από format και επαναφορά της ίδιας έκδοσης στην αρχή δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ ανάλογα φαινόμενα κάνει και το δικό μου. θα κάνω ξανά εγκατάσταση λογισμικού κι εγώ κι ελπίζω να γίνει κάτι. παλιότερα ούτε γω είχα θέμα με την 4.1 και από τότε που βγήκε η 4.3 δε χρησιμοποιουσα hands free και δε παρατήρησα κάτι. πάντως πρώτη φορά κι εμένα καυτά τη διάρκεια μιας κλήσης μου το παρουσίασε (όπως λες κι εσύ πήγε η ένταση στο μισό ξαφνικά). από τότε κάνει κάτι αναλαμπές που και που και ακούγεται σωστά αλλά πλέον σπάνια. μέχρι και συσκευή bluetooth άλλαξα και τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και από μένα!!! Έχω το Xperia T εδώ και σχεδόν 2 χρόνια, το μόνο πρόβλημα είναι ότι τελειώνει η φόρτιση στο τέλος σβήνει και το κινητό, το κάνει μερικές φορές όχι πάντα. Επίσης τελευταία παρατηρώ ότι με λίγο 3G κάτι τηλέφωνα κανά μήνυμα και κανά παιχνιδάκι αδειάζει γρήγορα η μπαταρία, σήμερα το πρωί ήταν στο 100% και μέχρι το απόγευμα είχε πάει στο 30%. Παίζει να τα έχει παίξει η μπαταρία? Να αλλάξω μπαταρία? πάντως το φορτίζω συνέχεια. άλλες φορές παίζω κανά παιχνιδάκι και το έχω στη φόρτιση συνέχεια....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και από μένα!!! Έχω το Xperia T εδώ και σχεδόν 2 χρόνια, το μόνο πρόβλημα είναι ότι τελειώνει η φόρτιση στο τέλος σβήνει και το κινητό, το κάνει μερικές φορές όχι πάντα. Επίσης τελευταία παρατηρώ ότι με λίγο 3G κάτι τηλέφωνα κανά μήνυμα και κανά παιχνιδάκι αδειάζει γρήγορα η μπαταρία, σήμερα το πρωί ήταν στο 100% και μέχρι το απόγευμα είχε πάει στο 30%. Παίζει να τα έχει παίξει η μπαταρία? Να αλλάξω μπαταρία? πάντως το φορτίζω συνέχεια. άλλες φορές παίζω κανά παιχνιδάκι και το έχω στη φόρτιση συνέχεια....

 

εγω θα εκανα μια καθαρη εγκατασταση του λειτουργικου, μηπως φταιει καποια εφαρμογη..και θα το εστηνα απο την αρχη μια μια τις εφαρμογες με τις βασικες πρωτα να δω αν φταιει κατι εκει..αν δεν εβλεπα φως θα του αλλαζα μπαταρια. Το να βγαλεις το καπακι και να την αλλαξεις ειναι πανευκολο, μην πας σερβις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω θα εκανα μια καθαρη εγκατασταση του λειτουργικου, μηπως φταιει καποια εφαρμογη..και θα το εστηνα απο την αρχη μια μια τις εφαρμογες με τις βασικες πρωτα να δω αν φταιει κατι εκει..αν δεν εβλεπα φως θα του αλλαζα μπαταρια. Το να βγαλεις το καπακι και να την αλλαξεις ειναι πανευκολο, μην πας σερβις

 

Βασικά δεν θέλω να κάνω εγκατάσταση από την αρχή γιατί απ' όσο ξέρω τα παιχνίδια και να τα κάνεις back up δεν επανέρχονται εκεί που τα έχεις φτάσει, και η αλήθεια είναι ότι έχω πολλές εφαρμογές μέσα. Μάλλον λέω να αλλάξω μπαταρία, από ebay λέω να αγοράσω καλές δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με την εργοστασιακη JB με χαμηλη ενταση σε bluetooth handsfree?

Εχω βρει απειρες αναφορες και για SP αλλα και αλλα xperia με jb με το ιδιο προβλημα το οποιο δε λυνεται ουτε με επανεγκατασταση λογισμικου

Εντωμεταξυ εχω κολλησει και στην 9.2.Α.1.199 εδω και μισο χρονο ενω υπαρχει και η .205 αν δε κανω λαθος αλλα το PC companion επιμενει οτι εχω την τελευταια εκδοση.Σκεφτομαι απελπισμενος να κανω μια επιδιορθωση λογισμικου αν και ξερω οτι δε θα αλλαξει κατι.

 

Δοκιμασε αυτο στην φωτο! Εγω σωθηκα σε κινητα με χαμηλη ένταση!;)

 

Καλησπέρα παίδες και από μένα!!! Έχω το Xperia T εδώ και σχεδόν 2 χρόνια, το μόνο πρόβλημα είναι ότι τελειώνει η φόρτιση στο τέλος σβήνει και το κινητό, το κάνει μερικές φορές όχι πάντα. Επίσης τελευταία παρατηρώ ότι με λίγο 3G κάτι τηλέφωνα κανά μήνυμα και κανά παιχνιδάκι αδειάζει γρήγορα η μπαταρία, σήμερα το πρωί ήταν στο 100% και μέχρι το απόγευμα είχε πάει στο 30%. Παίζει να τα έχει παίξει η μπαταρία? Να αλλάξω μπαταρία? πάντως το φορτίζω συνέχεια. άλλες φορές παίζω κανά παιχνιδάκι και το έχω στη φόρτιση συνέχεια....

 

Η λυση ειναι το safe charge. Το βαζεις σε λειτουργία και δεν σβήνει οταν τελειώσει η φόρτιση!;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο στην φωτο! Εγω σωθηκα σε κινητα με χαμηλη ένταση!;)

 

ποια φωτο?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ποια φωτο?:wacko:

 

Σορυ λαθος! Κοιτα την φωτο απο πανω! Για εσενα πήγαινε και μπερδευτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... Να ρωτήσω κάτι... Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει βγάλει την ζελατίνα που έχει πάνω από το εργοστάσιο και πως το έκανε καθώς εμένα έχει πλέον πολλά σημάδια... Γενικά ποια είναι η άποψη σας να την βγάλω???? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσε την και βαλε καινούρια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά... Να ρωτήσω κάτι... Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει βγάλει την ζελατίνα που έχει πάνω από το εργοστάσιο και πως το έκανε καθώς εμένα έχει πλέον πολλά σημάδια... Γενικά ποια είναι η άποψη σας να την βγάλω???? Ευχαριστώ

 

Εγω με μια καρφιτσα την σηκωσα ελάχιστα και μετα μόλις πηρε αερα την τράβηξα και βγήκε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... Να ρωτήσω κάτι... Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει βγάλει την ζελατίνα που έχει πάνω από το εργοστάσιο και πως το έκανε καθώς εμένα έχει πλέον πολλά σημάδια... Γενικά ποια είναι η άποψη σας να την βγάλω???? Ευχαριστώ

 

φιλε μου εγω δεν την εχω βγαλει ακομα, ομως αν εισαι κοντα στη ληξη της εγγυησης πετα τη..ειδικα στο Τ δεν χανεις και το λογοτυπο οπως στα Ζ1, αφου ειναι πανω στην οθονη και οχι στην μεμβρανη..

Απλα θα σου ελεγα να αγορασεις ενα καλο tempered glass ή εστω screen protector..

Εγω βαρεθηκα τις ζελατινες και αγορασα tempered για ολα τα κινητα, στο Τ ακομα δεν εχω βαλει αλλα θα βαλω αν βρω, δεν το εχω ψαξει. Γενικα αξιζει να την πεταξεις και να εχεις την αισθηση του τζαμιου, αλλα αν εχεις σκοπο να κρατησεις καιρο το κινητο, μια προστασια θα ηταν καλη..εγω αν ειχα το Τ για βασικο και σκοπευα να παρω αλλο μολις τα φτυσει χωρις να το πουλησω (πχ να μπει ντουλαπι για καταβατζα) θα το αφηνα σκετο για να το ευχαριστηθω απο εδω και περα..

αγοραζουμε κινητα και με τις θηκες και τις βλακειες δεν τα ευχαριστιομαστε..απο την αλλη αν θες να το πουλησεις και εχει χτυπηματα δεν πουλιεται ή χανεις πολλα λεφτα, και σιγουρα το ξενερωμα του χτυπηματος ειναι μεγαλο.

Επομενως, σκεψου τι θα κανεις και αναλογως πραξε..παντως μην το φοβασαι να το βγαλεις, αρκει να μην πιεσεις πολυ την οθονη και κανεις ζημια. με καρφιτσα απο καποια γωνια ξεκινα, αλλα με προσοχη να μην γρατζουνισεις οθονη..δες utube..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην αρχή είχα ψιλοχεστει πριν μάθω ότι είναι ζελατίνα γτ έβλεπα σημάδια από τον πρώτο μήνα. Και εγώ θα σου πρότεινα να τη βγάλεις απλά πρόσεχε το
Link to comment
Share on other sites

Νίκο όταν το είχα είχα ψάξει για tempered glass και δεν είχα βρει τίποτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για το forum. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω το κινητό από πέρυσι το καλοκαίρι. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Σήμερα σύνδεσα το τηλ. με ηχεία υπολογιστή για να ακούσω ράδιο, κάτι που το έχω κάνει αρκετές φορές. Σε κάποια στιγμή με κάλεσε κάποιος και αφού έβγαλα το ακουστικό και πήγα να απαντήσω προς μεγάλη μου έκπληξη δεν άκουγα από το ηχείο.Αφού δοκίμασα τα πάντα και hard reset το πρόβλημα δυστυχώς παραμένει. Όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση ακούω κανονικά. Το τηλέφωνο όταν με καλούν χτυπάει κανονικά αλλά όταν βάζω κάποιο βίντεο δεν ακούγεται ήχος. Συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο μήνυμα αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό. Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...