Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σας παρακαλώ πολύ, αν είναι εύκολο να ανεβάσετε κάποια samples από την camera του κινητού σε διάφορες συνθήκες!! Το είχα ξεγραμμένο μέχρι σήμερα, λόγω οθόνης και κάμερας, αλλά όταν το είδα σήμερα η οθόνη μου φάνηκε μια χαρά. Ευχαριστώ!:)

 

H οθονη του ειναι πολυ καλη με πολυ ωραια χρωματα! και γενικα το τηλεφωνο ειναι πυραυλος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν βρω χρόνο θα το ανεβάσω κάποιες. Παιδιά στο προηγούμενο κινητό (xperia mini pro) είχα καταφέρει να περιορίσω τα δεδομένα που δέχομαι όταν βρίσκομαι σε 3G . Εδώ το έκανα αλλά πάλι δέχομαι δεδομένα πχ από facebook. Τι κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Σε απόλυτα νούμερα δεν υστερεί το SP. Ίσως το Nexus έχει λίγο καλύτερη οθόνη αλλά μέχρι εκεί. Το εξαιρετικά δυνατό του σημείο είναι το γεγονός ότι τρέχει pure android!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε απόλυτα νούμερα δεν υστερεί το SP. Ίσως το Nexus έχει λίγο καλύτερη οθόνη αλλά μέχρι εκεί. Το εξαιρετικά δυνατό του σημείο είναι το γεγονός ότι τρέχει pure android!

 

φιλε μοου επειδη ειχα το nexus 4 εμενα μου αρεσει καλυτερα η οθονη απο το sp.εχει καλυτερα χρωματα!(το sp) και antutu μου βγαζει 21.700 και το nexus 4 17.200! το τηλεφωνο πεταει πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μοου επειδη ειχα το nexus 4 εμενα μου αρεσει καλυτερα η οθονη απο το sp.εχει καλυτερα χρωματα!(το sp) και antutu μου βγαζει 21.700 και το nexus 4 17.200! το τηλεφωνο πεταει πραγματικα!

 

Συμφωνώ και εγώ .Το sp έχει πολύ καλή οθόνη με πεντακάθαρη εικόνα, ζωντανά χρώματα και βελτιωμένη αντίθεση . και βέβαια δν το βαριέσε ποτέ γιατί έχει πολύ δυνατό design

Link to comment
Share on other sites

Κ από θέμα gps;έχει καλή ακρίβεια;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κ από θέμα gps;έχει καλή ακρίβεια;

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του GPS. Βρίσκει πολύ γρήγορα το στίγμα σου, και επίσης αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο είναι ότι σε βρίσκει ακόμα και όταν είσαι μέσα σε κτήριο (με καθυστέρηση όμως).

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

στο power management εκεί που αναφέρεται ο εκτιμώμενος χρόνος αναμονής γράφει 7 ώρες, ενώ η μπαταρία είναι στο 99%. :confused: ξέρει κανείς γιατί;;;; παλιά έγγραφε Χ μέρες κλπ. Τι θα μπορούσα να κάνω για να διορθωθεί;;; :S

με το wi-fi είδα βελτίωση μόνο όταν επέλεξε από τις ρυθμίσεις του το "Auto IP support", αλλά και πάλι όχι τρομερά πράγματα! μήπως να κάνω κανένα reset;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ πολύ, αν είναι εύκολο να ανεβάσετε κάποια samples από την camera του κινητού σε διάφορες συνθήκες!! Το είχα ξεγραμμένο μέχρι σήμερα, λόγω οθόνης και κάμερας, αλλά όταν το είδα σήμερα η οθόνη μου φάνηκε μια χαρά. Ευχαριστώ!:)

Full review του κινητού και samples κάμερας! http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924p8.php

 

Καλημέρα!

στο power management εκεί που αναφέρεται ο εκτιμώμενος χρόνος αναμονής γράφει 7 ώρες, ενώ η μπαταρία είναι στο 99%. :confused: ξέρει κανείς γιατί;;;; παλιά έγγραφε Χ μέρες κλπ. Τι θα μπορούσα να κάνω για να διορθωθεί;;; :S

με το wi-fi είδα βελτίωση μόνο όταν επέλεξε από τις ρυθμίσεις του το "Auto IP support", αλλά και πάλι όχι τρομερά πράγματα! μήπως να κάνω κανένα reset;

1) Μην του δίνεις πολύ σημασία. Προφανώς κατά την χρήση του κινητού, του άλλαξες τα φώτα και τέλειωσε πολύ γρήγορα η μπαταρία. Αυτό είναι μια απλή εκτίμηση που βασίζεται στην χρήση που του κάνεις, αν δεν το λειτουργείς συνέχεια στο full θα ρυθμιστεί μόνο του.

2) Τί είδους βελτίωση είδες δλδ; το Auto IP Support λογικά έχει να κάνει με το DHCP του router και όχι με την ταχύτητα κατεβάσματος ή τπτ τέτοιο.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Full review του κινητού και samples κάμερας! http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924p8.php

 

 

1) Μην του δίνεις πολύ σημασία. Προφανώς κατά την χρήση του κινητού, του άλλαξες τα φώτα και τέλειωσε πολύ γρήγορα η μπαταρία. Αυτό είναι μια απλή εκτίμηση που βασίζεται στην χρήση που του κάνεις, αν δεν το λειτουργείς συνέχεια στο full θα ρυθμιστεί μόνο του.

2) Τί είδους βελτίωση είδες δλδ; το Auto IP Support λογικά έχει να κάνει με το DHCP του router και όχι με την ταχύτητα κατεβάσματος ή τπτ τέτοιο.

1) Την λάθος εκτιμήση την παρατήρησα μετά από την προτελευταία φόρτιση, αλλά δεν έδωσα σημασία. Γενικά η μπαταρία μου κρατάει 2-3 μέρες συνήθως, με εξαίρεση μόνο μια φορά τελείωσε η μπαταρία μεσα στη μέρα. Με restart πάντως δεν επανήλθε :( Ελπίζω να επανέλθει από μόνο του:(

2) Το θέμα που έχω με το wi-fi είναι ότι πρέπει να είμαι πολύ κοντά στο ρουτερ για να έχω σήμα. στο διπλανό δωμάτιο με το ζόρι είναι μια γραμμη, ενώ με άλλα κινητά δεν υπάρχει τέτοιο θέμα! σε απόσταση 5 μέτρων με πετάει συνέχεια :( έστειλα στη sony care και μου πρότειναν να δοκιμάσω κάποια πράγματα κ ένα από αυτά ήταν το auto ip support. είδα κάποια βελτίωση, αλλά όχι τρομερά πράγματα :( αν μου πρότεινατε τπτ άλλο θα το εκτιμούσα αφάνταστα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Full review του κινητού και samples κάμερας! http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924p8.php

Δυστυχώς δεν έχει νυχτερινές για να δω απόδοση flash και night mode, γι αυτό και ζήτησα διαφορετικές συνθήκες!!

2) Το θέμα που έχω με το wi-fi είναι ότι πρέπει να είμαι πολύ κοντά στο ρουτερ για να έχω σήμα. στο διπλανό δωμάτιο με το ζόρι είναι μια γραμμη, ενώ με άλλα κινητά δεν υπάρχει τέτοιο θέμα! σε απόσταση 5 μέτρων με πετάει συνέχεια :( έστειλα στη sony care και μου πρότειναν να δοκιμάσω κάποια πράγματα κ ένα από αυτά ήταν το auto ip support. είδα κάποια βελτίωση, αλλά όχι τρομερά πράγματα :( αν μου πρότεινατε τπτ άλλο θα το εκτιμούσα αφάνταστα!!! :D

 

Μπορείς να μου πεις πότε πήρες τη συσκευή? Καθώς οι παλαιότερες παρτίδες είχαν ένα θέμα με το wifi, κάτι που θεωρητικά έχει λυθεί με τις μεταγενέστερες, σύμφωνα και με μηνύματα των παιδιών στο νήμα!

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει νυχτερινές για να δω απόδοση flash και night mode, γι αυτό και ζήτησα διαφορετικές συνθήκες!!

 

 

Μπορείς να μου πεις πότε πήρες τη συσκευή? Καθώς οι παλαιότερες παρτίδες είχαν ένα θέμα με το wifi, κάτι που θεωρητικά έχει λυθεί με τις μεταγενέστερες, σύμφωνα και με μηνύματα των παιδιών στο νήμα!

δεν έχει ούτε 1 μήνα που το πήρα (από το πλαίσιο) :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο προηγούμενο κινητό (xperia mini pro) είχα καταφέρει να περιορίσω τα δεδομένα που δέχομαι όταν βρίσκομαι σε 3G . Εδώ το έκανα αλλά πάλι δέχομαι δεδομένα πχ από facebook. Τι κάνω λάθος?

 

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει εδώ; Είχα βρει κάποια apps όπως τα AFWall+ και LBE Privacy Guard .. αλλά δεν το έχω κάνει root. Το κινητό μέσα στο Ρυθμίσεις > Χρήση δεδομένων έχει κάποιες επιλογές για να θέτεις όριο στη κίνηση δεδομένων. Το επέλεξα και απο κάτω στις εφαρμογές πχ Facebook έκανα Περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου.. αλλά δεν λειτούργησε, ακόμα έρχονται notifications κτλπ. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; :worry:

Link to comment
Share on other sites

phonegr.blogspot.gr/2013/11/android-44-kitkat.html?m=1

 

Για δείτε εδώ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μη επιβεβαιωμένα στοιχεί δίνει το blog. Λίγη υπομονή κι όταν επιβεβαιωθούν τους κράζουμε όλοι μαζί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι πανισχυρο πιο γρηγορο απο πολλα τετραπυρινα ...και ειναι και καινουργιο μοντελο...τραγικο λαθος αν δεν του δωσουν κιτκατ .
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει ούτε 1 μήνα που το πήρα (από το πλαίσιο) :(

Για δες και πες την κατασκευή του κινητού. Κάτω από το καπάκι πρέπει να έχει έναν κωδικό εκεί που είναι όλα τα νούμερα της συσκευής, του στύλ: **w** που είναι στην ουσία: "ΕΤΟΣ"w"ΕΒΔΟΜΑΔΑ"

Αυτό το λέω γιατί απλά όσο πρόσφατα και αν την αγόρασες, αν είχε ξεμείνει του πωλητή από παλιά η συσκευή μπορεί να είναι από τις παλιές παρτίδες.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτόμαστε την αγορά του SP για την κοπελα μου. Μου έχουν πει για καποιο πρόβλημα με το wifi αλλα δεν ξερω λεπτομερειες, μπορειτε να με διαφωτισετε;

Υπαρχουν άλλα προβληματα που θα επρεπε να ξερω; είναι εύκολο το ρουταρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτόμαστε την αγορά του SP για την κοπελα μου. Μου έχουν πει για καποιο πρόβλημα με το wifi αλλα δεν ξερω λεπτομερειες, μπορειτε να με διαφωτισετε;

Υπαρχουν άλλα προβληματα που θα επρεπε να ξερω; είναι εύκολο το ρουταρισμα;

 

κανενα προβλημα με το wifi στισ καινουργιες παρτιδες.το ροοτ ειναι ευκολο και το τηλεφωνο γενικα ειναι ταχυτατο και πανεμορφο

προβληματα εγω δεν εχω δει πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους τους γκρινιαριδες:):)ριξτε μια ματια στο σαιτ της σονυ,υποστηριξη-sp,κατω,κατω επισκοπηση εκδοσης.....με γεια σας οποτε μας ερθει:)

Απλα τωρα υπομονη....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτόμαστε την αγορά του SP για την κοπελα μου. Μου έχουν πει για καποιο πρόβλημα με το wifi αλλα δεν ξερω λεπτομερειες, μπορειτε να με διαφωτισετε;

Υπαρχουν άλλα προβληματα που θα επρεπε να ξερω; είναι εύκολο το ρουταρισμα;

 

Το xperia sp είναι καινούργιο κινητό και γενικώς τα τελευταία μοντέλα που έχουν βγει δείχνει ότι δεν έχει κανενά πρόβλημα . Είναι πολύ ωραίο και βολικό κινητό και σίγουρα θα αρέσει στην κοπέλα σου . Επίσης δέχεται και τις νεές αναβαθμίσεις και είναι πανεύκολο στο root

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους τους γκρινιαριδες:):)ριξτε μια ματια στο σαιτ της σονυ,υποστηριξη-sp,κατω,κατω επισκοπηση εκδοσης.....με γεια σας οποτε μας ερθει:)

Απλα τωρα υπομονη....

 

Ωραιααααααααα.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...