Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Τ που το έχει ο κολλητός μου είναι απόλυτα ικανοποιημένος με την κάμερα . Μάλλον κάποιο πρόβλημα στις ρυθμίσεις υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα..... Είμαι φοβερός...απεχτος...

καλα ρε φιλε τι εχεις κανει και εχεις τοσο μικρη καταναλωση ραμ;

Πες μας τα κολπα σου;)

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε φιλε τι εχεις κανει και εχεις τοσο μικρη καταναλωση ραμ;

Πες μας τα κολπα σου;)

 

Είναι πολύ απλό...

1. Root

2. Official rom

3. Σβήσιμο την σαβούρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, παρατηρω οτι στο handcent sms δεν εχω 160 χαρακτηρες αλλα 145.. γιατι συμβαινει αυτο?παλια ειχε 160. ειναι καποια ρυθμιση που δεν κανω σωστα?

επισης μια παρατηρηση για το Tango. το εβαλα το ΣΚ και απο τοτε το κινητο οταν το ζοριζα με πολυ σερφαρισμα αναβε λιγο και εκανε επανεκινησεις (χωρις πιν..μαλιστα αν εγγραφα καπου κατι, αυτο εμενε,δεν χανοταν). Δεν μου το ειχε ξανα κανει τοσο καιρο και πιστευω οτι σχετιζεται με το tango.

εχει κανεις να παρατηρησει κατι?

του πατησα ενα hard reset το βραδυ και θα το ζορισω λιγο με chrome,κτλ οπως οταν μου επανεκινουσε να δω αν οντως φταιει αυτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

βγαλαμε φωτο και οχι βιντεο...οι φωτογραφιες ηταν θολες σαν κουνημενες κ εμφανιζαν στο ζουμ εντονο πιξελιαρισμα...τραβηξα με την λειτουργια βελτιωμενο αθτοματα κ μ την λειτουργια κανονικο..το αποτλεμσα ιδιο κ αυτο..
Link to comment
Share on other sites

βγαλαμε φωτο και οχι βιντεο...οι φωτογραφιες ηταν θολες σαν κουνημενες κ εμφανιζαν στο ζουμ εντονο πιξελιαρισμα...τραβηξα με την λειτουργια βελτιωμενο αθτοματα κ μ την λειτουργια κανονικο..το αποτλεμσα ιδιο κ αυτο..

 

χμμ, θες να μου πεις αν ειχατε φλας? επισης στο βελτιωμενο αυτοματα θα εβαζε νυχτερινη σκηνη που σημαινει οτι θελει πολυ σταθερο χερι, και καλο ειναι να χρησιμοποιεις το κουμπι της φωτογραφιας εστιαζοντας πρωτα και μετα τραβωντας την φωτογραφια και οχι κατευθειαν πατημα μεχρι μεσα (οχι ισχυει για τη σωστη εστιαση παντου δηλαδη).

Τωρα για το κανονικο ειναι και θεμα ρυθμισεων. παντως θεωρω οτι δεν εκανες σωστο χειρισμο γιατι μεσα σε κλαμπ και μπουζουκια εχω βγαλει δυνατες φωτογραφιες. ο φιλος σου ισως ηξερε να χρησιμοποιει καλυτερα το 925 ή ειχε βαλει σωστες ρυθμισεις ή ο οπτικος σταθεροποιητης που νομιζω οτι εχει εκανε καλυτερη δουλεια..(και οπως θα πω παλι, η εμπειρια μου απο τα νοκια στη φωτογραφια ειναι οτι δυσκολα θα τους ανταγωνιστει η σονυ. για τιποτα iphone δεν το συζηταω καν, εχω προσωπικη εμπειρια Ν8 vs αι φον 4S..).

 

Αν παλι το χειριζεσαι σωστα, τοτε θα πρεπει να δεις μηπως φταιει η συσκευη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό...

1. Root

2. Official rom

3. Σβήσιμο την σαβούρα...

 

και ποιες ειναι οι κυριοτερες σαβουρες που καταναλωνουν πολυ ραμ;

φοβάμαι μην σβησω καμια εφαρμογη συστήματος!

Link to comment
Share on other sites

και ποιες ειναι οι κυριοτερες σαβουρες που καταναλωνουν πολυ ραμ;

φοβάμαι μην σβησω καμια εφαρμογη συστήματος!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι με φλας...τραβηξα τοσο σε κοντινη αποσταση οσο κ σε μακρινη...την φωτο την εβγαζα πατωντας το δακτυλο μ στην οθονη...δεν ξερω τοσο παιδια εχουν xperia τ ας μ πουν τι ρυθμισεις εχουν...
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

ναι με φλας...τραβηξα τοσο σε κοντινη αποσταση οσο κ σε μακρινη...την φωτο την εβγαζα πατωντας το δακτυλο μ στην οθονη...δεν ξερω τοσο παιδια εχουν xperia τ ας μ πουν τι ρυθμισεις εχουν...

 

ειδικα σε μακρινες το φλας δεν κανει τιποτα, ισα ισα που χαλαει το αποτελεσμα. αλλα και σε κοντινες θα πρεπει να ειναι πολυ δυνατο σε σχεση με τα φωτα που πεφτουν πανω σας (ειδικα σε κλαμπ) για να πεις οτι εχει νοημα..εγω με το Ν8 που ειχε ξενον εβγαζα αψογα με φλας αλλα κοντινες, στο τραπεζι, οχι παραπερα. με το Τ το αποφευγω. απλα σταθερο χερι και ειδικα οταν πατησεις να βγει η φωτογραφια και περιμενεις λιγο ακομα, δεν το παιρνεις αμεσως γιατι δεν βγαινει ακαριαια! Θα σου ελεγα να παιξεις με τις σκηνες, νυχτερινη σκηνη που εχει δυσκολία στο να βγαλεις καθαρη φωτο αλλα βγαζει πολυ φωτεινη κτλ αλλα και με την εστιαση..να διαλεξεις να εστιαζει στο θεμα που θες ή σε πολλα θεματα ταυχρονα..

λιγη εξασκηση θελει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η οποία να τονίσουμε ότι ισχύει 100% για το Neo V. Λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το SP αλλά το post θα εμπλουτιστεί όταν πάρω στα χέρια μου το SP οπότε και θα του πιω το αίμα με δοκιμές!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η οποία να τονίσουμε ότι ισχύει 100% για το Neo V. Λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το SP αλλά το post θα εμπλουτιστεί όταν πάρω στα χέρια μου το SP οπότε και θα του πιω το αίμα με δοκιμές!

 

Είναι άλλοι 2 οι πειρασμοί Γιώργο πλέον.. Moto g,Huawei ascent p6:p

Δύσκολη μάχη θα δώσω με τον εαυτό μου:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μπααααα... Ένας είναι μόνο ο πειρασμός: Nexus!

Κι ελπίζω να μην μου γυρίσει ανάποδα ο εγκέφαλος και με δεις με κανένα Firefox OS με αυτά που κάνει η Sony!

 

Επιστροφή στο θέμα μας!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό...

1. Root

2. Official rom

3. Σβήσιμο την σαβούρα...

 

Root με ποιο τροπο εκανες ?

 

Εχεις reboot και κολληματα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ένα screenshot με Android 4.4:p

Photoshop ίσως για την ώρα;

 

Τα κουμπια κατω δεν ειναι διαφανα...οποτε απλα μια εικονα ειναι λογικα :P

Link to comment
Share on other sites

Root με ποιο τροπο εκανες ?

 

Εχεις reboot και κολληματα ?

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2440375

 

Με αυτόν τον τρόπο...Δεν έχει κανένα πρόβλημα...πάει σφαίρα..

Επίσης έβαλα και κάποια Tweaking

 

 

#Internet Speed Enhancement:

net.tcp.buffersize.default=4096,87380,256960,4096,16384,256960

net.tcp.buffersize.wifi=4096,87380,256960,4096,16384,256960

net.tcp.buffersize.umts=4096,87380,256960,4096,16384,256960

net.tcp.buffersize.gprs=4096,87380,256960,4096,16384,256960

net.tcp.buffersize.edge=4096,87380,256960,4096,16384,256960

 

#No Black-Screen After Ending A Call

ro.lge.proximity.delay=25

mot.proximity.delay=25

 

#3G Signal Optimization Tweaks:

ro.ril.hsxpa=2

ro.ril.gprsclass=10

ro.ril.hep=1

ro.ril.enable.dtm=1

ro.ril.hsdpa.category=10

ro.ril.enable.a53=1

ro.ril.enable.3g.prefix=1

ro.ril.htcmaskw1.bitmask=4294967295

ro.ril.htcmaskw1=14449

ro.ril.hsupa.category=5

 

#Save Battery

wifi.supplicant_scan_interval=180

pm.sleep_mode=1

ro.ril.disable.power.collapse=0

 

 

#Decrease Delay While Dialing A Number:

ro.telephony.call_ring.delay=0

 

 

#Improve Scrolling FPS

ro.max.fling_velocity=4000

 

 

# Smooths out constant disconnects and reconnects. Saves battery life!

ro.mot.eri.losalert.delay=1000

 

 

#Disable sending usage data

ro.config.nocheckin=1

 

#Raise photo and video recording quality

ro.media.dec.jpeg.memcap=8000000

ro.media.enc.hprof.vid.bps=8000000

 

 

#Wi-fi speed increase tweaks

net.ipv4.tcp_ecn=0

net.ipv4.route.flush=1

net.ipv4.tcp_rfc1337=1

net.ipv4.ip_no_pmtu_disc=0

net.ipv4.tcp_sack=1

net.ipv4.tcp_fack=1

net.ipv4.tcp_window_scaling=1

net.ipv4.tcp_timestamps=1

net.ipv4.tcp_rmem=4096 39000 187000

net.ipv4.tcp_wmem=4096 39000 187000

net.ipv4.tcp_mem=187000 187000 187000

net.ipv4.tcp_no_metrics_save=1

net.ipv4.tcp_moderate_rcvbuf=1

 

#Raise JPG quality to 100%

ro.media.enc.jpeg.quality=100

Edited by Nos1453

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

#Internet Speed Enhancement:

#No Black-Screen After Ending A Call

#3G Signal Optimization Tweaks:

#Save Battery

#Decrease Delay While Dialing A Number:

#Improve Scrolling FPS

# Smooths out constant disconnects and reconnects. Saves battery life!

#Disable sending usage data

#Raise photo and video recording quality

#Wi-fi speed increase tweaks

#Raise JPG quality to 100%

Είσαι σίγουρος ότι αυτά τα tweaks δουλεύουν στην 4.1.2; είχα στείλει και ένα μηνυμα στον zxr πάνω σε αυτό αλλά δεν είμασταν σίγουροι κατά πόσο δουλεύουν σε έκδοση πάνω από 4.0.4

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αυτά τα tweaks δουλεύουν στην 4.1.2; είχα στείλει και ένα μηνυμα στον zxr πάνω σε αυτό αλλά δεν είμασταν σίγουροι κατά πόσο δουλεύουν σε έκδοση πάνω από 4.0.4

 

Δοκιμασμένα Ένα ένα...και εδώ το αποτέλεσμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Xperia T rootαρισμενο, stock. Έχω περάσει 4 λογαριαμούς email, στην εφαρμογή μαιλ του τηλεφώνου, 1 gmail, 1 hotmail & 2 yahoo. Πώς μπορώ να κάνω με ένα "κλικ" update και στους 4 λογαριασμούς (στη συνδυασμένη προβολή);

 

Τώρα πρέπει να πηγαίνω σε καθε έναν ξεχωριστά και να πατάω το εικονίδιο "update" ξεχωριστά.

Στο προηγούμενο κινητό μου, (Xperia Neo V, Android 2.3.4) γινόταν ενημέρωση και στη συνδυασμένη προβολή...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι έχετε να μου προτείνετε για εξοικονόμηση μπαταρίας; Γενικά όταν είμαι έξω χρησιμοποιώ αρκετα το 3G. Το πήρα εχτές το κινητό και σήμερα θα το ψαχουλέψω. Ψάχνω κάποιον οδηγό για Launcher. Τρώνε μπαταρία οι Launchers? Τα widgets και τα launcher είναι διαφορετικές κατηγορίες; Έχετε να μου προτείνετε κάτι, ευχαριστώ. Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι έχετε να μου προτείνετε για εξοικονόμηση μπαταρίας; Γενικά όταν είμαι έξω χρησιμοποιώ αρκετα το 3G. Το πήρα εχτές το κινητό και σήμερα θα το ψαχουλέψω. Ψάχνω κάποιον οδηγό για Launcher. Τρώνε μπαταρία οι Launchers? Τα widgets και τα launcher είναι διαφορετικές κατηγορίες; Έχετε να μου προτείνετε κάτι, ευχαριστώ.

 

Οι launchers αλλαζουν το User Interface της συσκεης. Και δινουν περισσοτερη παραμετροποιηση απο τον launcher της καθε ετσιριας. Υπαρχουν ελαφροι και πιο απαιτητικοι launchers. Οι περισσοτεροι ειναι δωρεαν γιαυτο μπορεις να τους δοκιμασεις και οποιος σαρεσει..

Τα widgets ειναι διαφορετικο πραγμα και, για μενα, η πεμπτουσια του αντροιντ.

Ειναι αυταες οι "εφαρμογες" που βαζουμε στις αρχικες οθονες και μας κανουν τη ζωη πιο ευκολη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι launchers αλλαζουν το User Interface της συσκεης. Και δινουν περισσοτερη παραμετροποιηση απο τον launcher της καθε ετσιριας. Υπαρχουν ελαφροι και πιο απαιτητικοι launchers. Οι περισσοτεροι ειναι δωρεαν γιαυτο μπορεις να τους δοκιμασεις και οποιος σαρεσει..

Τα widgets ειναι διαφορετικο πραγμα και, για μενα, η πεμπτουσια του αντροιντ.

Ειναι αυταες οι "εφαρμογες" που βαζουμε στις αρχικες οθονες και μας κανουν τη ζωη πιο ευκολη.

 

Μήπως γνωρίζεις ποιοί είναι οι ελαφροί; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...