Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μια βοηθεια.Πως κανω Install την 205?Προσπαθω με το flashtool και δεν μπορω..

 

παίρνεις το ftf και το βάζεις στον φάκελο που έχει δημιουργήσει το flashtool και μετά στο firmware μετά κλείνεις τον φάκελο ανοίγεις το flashtool πατάς τον κεραυνό που έχει και flashmode,εκεί επιλεγεις την 205 και πατάς flash ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι με όλο αυτό.αλλά στο τέλος μου βγάζει σφάλμα.κάτι για 2011 device line και να μην είμαι σε mtp Mode..

 

περιεργο γιατι το δοκιμασα το ftf πριν το ανεβασω και μου εγινε μια χαρα η ενημερωση :/

mtp = Media Transfer Protocol (Πρωτόκολλο μεταφοράς μέσων) δοκίμασε να κανεις την διαδικασία σε άλλη θύρα usb

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες,

Μια και αύριο μάλλον παραλαμβάνω την καινούρια μου συσκευή από σέρβις, είναι εύκολο να ποστάρετε πως τα πάτε με διάρκεια μπαταρίας και τι έκδοση φοράτε;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ την εγκατεστησα αλλα μολις ειδα τα "καλουδια" της κοσμοτε την ξαποστειλα και ξαναγυριζω στην 199.Γενικοτερα ομως αυτο που προσεξα με την 4.3 ειναι οτι ενα λαγκαρισματακι το εχει.Ειδικα στο ανοιγμα της καμερας που χρειαζεται 1-2 δευτερολεπτα.Και στην διαχειριση της ram οπου ελευθερη μενει απο 350 και κατω.Αρκετα βαρια κατα την γνωμη μου..
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ την εγκατεστησα αλλα μολις ειδα τα "καλουδια" της κοσμοτε την ξαποστειλα και ξαναγυριζω στην 199.Γενικοτερα ομως αυτο που προσεξα με την 4.3 ειναι οτι ενα λαγκαρισματακι το εχει.Ειδικα στο ανοιγμα της καμερας που χρειαζεται 1-2 δευτερολεπτα.Και στην διαχειριση της ram οπου ελευθερη μενει απο 350 και κατω.Αρκετα βαρια κατα την γνωμη μου..

 

Ισχυει οτι το κινητο με την 4.3 βαρυνε αρκετα, μιας και δειχνει μια κοπωση σε διαφορες ενεργειες.. Δεν το λες αργο, αλλα αν εχεις κανα Ζ/Ζ1 σου κακοφαινεται..ή αν απλα αναβαθμισες και το φορτωσες με εφαρμογες..

απο την αλλη, τα καλουδια της καμερας του Ζ1 τα εχει παρει ολα και ειναι πολυ ανετο (πχ δεν περιμενα τοση ανεση στο timeshift) οποτε θεωρω πως αξιζει να εχεις την 4.3 αλλα με λιγο προσεκτικη διαχειριση.

Οσο για τη ραμ, οντως αφηνει λιγοτερη σε σχεση με πρωτα, αλλα οχι κατω απο 200ΜΒ (οσο ασχοληθηκα στην βεβαια μιας και το εχω δωσει στην μανα μου η οποια εχει ολες τις εφαρμογες σχεδον που εχω και εγω) και σε σχεση με το S3 ειναι πολυ πολυ πιο ανετο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι το κινητο με την 4.3 βαρυνε αρκετα, μιας και δειχνει μια κοπωση σε διαφορες ενεργειες.. Δεν το λες αργο, αλλα αν εχεις κανα Ζ/Ζ1 σου κακοφαινεται..ή αν απλα αναβαθμισες και το φορτωσες με εφαρμογες..

απο την αλλη, τα καλουδια της καμερας του Ζ1 τα εχει παρει ολα και ειναι πολυ ανετο (πχ δεν περιμενα τοση ανεση στο timeshift) οποτε θεωρω πως αξιζει να εχεις την 4.3 αλλα με λιγο προσεκτικη διαχειριση.

Οσο για τη ραμ, οντως αφηνει λιγοτερη σε σχεση με πρωτα, αλλα οχι κατω απο 200ΜΒ (οσο ασχοληθηκα στην βεβαια μιας και το εχω δωσει στην μανα μου η οποια εχει ολες τις εφαρμογες σχεδον που εχω και εγω) και σε σχεση με το S3 ειναι πολυ πολυ πιο ανετο.

 

περιμένετε μέχρι να βγει η undranded να την ανεβάσω ;) αν και δεν βλέπω να έρχεται έγκαιρα γιατί πολύ έχει αργήσει

Link to comment
Share on other sites

περιμένετε μέχρι να βγει η undranded να την ανεβάσω ;) αν και δεν βλέπω να έρχεται έγκαιρα γιατί πολύ έχει αργήσει

 

Παίζει να μπορέσεις να ανεβάσεις την unbranded .205 rooted όταν βγει;; Έχει βγει γενικά root για .199 ή .205;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν έχει επαναληφθεί η ερώτηση. ξανα ποστάρω στο φόρουμ μετά από πολύ καιρό.

χθες πέρασα την πιο πρόσφατη αναβάθμιση σε 4.3 και παρατηρώ σημαντικά μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

δεν έκανα clean install αλλά το πέρασα με το PC Companion.

θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής

ισχύει όντως κάτι τέτοιο στην έκδοση αυτή?

υπάρχει λύση?

θα το γλιτώσω το clean install?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μπορέσεις να ανεβάσεις την unbranded .205 rooted όταν βγει;; Έχει βγει γενικά root για .199 ή .205;;

Πρέπει να κάνεις αναβάθμιση από rooted ρομ και πριν το ανοιξεις για πρώτη φορά να τρέξεις update και για το SU. Έτσι έχω ρουτ την .199. Στο xda έχει και τις δύο ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις αναβάθμιση από rooted ρομ και πριν το ανοιξεις για πρώτη φορά να τρέξεις update και για το SU. Έτσι έχω ρουτ την .199. Στο xda έχει και τις δύο ρομ.

 

εδώ είχε φτιάξει ο darklord από τους xda την ελληνική unbranded 199 Rooted&Deodexed για οποιος θέλει να την βάλει ;)

https://docs.google.com/uc?id=0B73ECIGjL6BDWS1KM01OZGhvY0U&export=download

Link to comment
Share on other sites

εδώ είχε φτιάξει ο darklord από τους xda την ελληνική unbranded 199 Rooted&Deodexed για οποιος θέλει να την βάλει ;)

https://docs.google.com/uc?id=0B73ECIGjL6BDWS1KM01OZGhvY0U&export=download

 

Ευχαριστώ πολύ θα την φλασάρω.

 

EDIT: Την έχει βάλει κανένας άλλος;; Εντυπώσεις;; Επίσης τι κάρτες μνήμης χρησιμοποιείτε;;

EDIT 2: Χρησιμοποιεί κανείς cwm;; Αν ναι, ποια;

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρα πολυ μεγαλη χρηση ram ενω δεν εχω και τοσο πολλες εφαρμογες.. Καμια βοηθεια για περιορισω τη χρηση της; Συμφωνα με το clean master ειναι γυρω στο 77% Ευχαριστω εκ των προτέρων :-)
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρα πολυ μεγαλη χρηση ram ενω δεν εχω και τοσο πολλες εφαρμογες.. Καμια βοηθεια για περιορισω τη χρηση της; Συμφωνα με το clean master ειναι γυρω στο 77% Ευχαριστω εκ των προτέρων :-)

 

Για αρχη θα σου ελεγα να σβησεις το clean master. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορω να περάσω αυτη την ρομ; Την πρωτη φορα που το εκανα με την 4.1.2. υπηρχε αναλυτικος οδηγος κ το ειχα καταφέρει...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ θα την φλασάρω.

 

EDIT: Την έχει βάλει κανένας άλλος;; Εντυπώσεις;; Επίσης τι κάρτες μνήμης χρησιμοποιείτε;;

EDIT 2: Χρησιμοποιεί κανείς cwm;; Αν ναι, ποια;

 

την έβαλα την Ελληνική .199 απο το XDA. Είναι τόσο σταθερά τα πράγματα που θα το σκεφτώ για άλλη αναβάθμιση. Πολύ ικανοποιημένος. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορω να περάσω αυτη την ρομ; Την πρωτη φορα που το εκανα με την 4.1.2. υπηρχε αναλυτικος οδηγος κ το ειχα καταφέρει...

 

για να περάσεις την ελληνική root που είχα δημοσίευσει ακολουθείς αυτόν τον οδηγό ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2681208

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την έβαλα την Ελληνική .199 απο το XDA. Είναι τόσο σταθερά τα πράγματα που θα το σκεφτώ για άλλη αναβάθμιση. Πολύ ικανοποιημένος. :)

 

μόλις βγει η 205 unbranded έχουμε πει με τον darklord να φτιάξει την ελληνική 205 Rooted&Deodexed που όπως λέει η sony είναι καλύτερα τα πράγματα εκεί οποτε αναμονή ;)

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

ακομη καλύτερα.

Εχει βγεί Γερμανική .205 έκδοση στο XDA . Ξέρουμε αν υποστηρίζει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα; η Ιταλική που είχα βάλει δεν υποστήριζε.

Link to comment
Share on other sites

ακομη καλύτερα.

Εχει βγεί Γερμανική .205 έκδοση στο XDA . Ξέρουμε αν υποστηρίζει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα; η Ιταλική που είχα βάλει δεν υποστήριζε.

 

Όλες υποστηρίζουν ελληνικά κ 160 χαρακτήρες: διαβαστε εδώ τις οδηγίες του zxr με ποιό τρόπο...:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...