Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πρόβλημα με το Viber λύθηκε ;

 

Καλημέρα...ναι λύθηκε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω το ίδιο πρόβλημα. Πάω να ανοίξω κάποιες εφαρμογές και μου λέει η εφαρμογή έχει σταματήσει. Μάλλον πρέπει να κάνω clean install ε? Και ποιός έχει όρεξη να ξαναβάζει τα δεδομένα και τις εφαρμογές μια μια πίσω. (είναι εργοτασιακό,δεν το έχει πειράξει).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, konstantinoslp, ακολουθώ τα ίδια βήματα με την προηγουμενη φορα? Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Ναι... Να 'σαι καλά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω αναβαθμιση, αλαγες ειδα στα μυνηματα οπου η φωτογραφιες επαφων φενονται, αλλα και τα V των κλικ δεν ειναι μεσα στο πλαισιο των μυνηματων, στην φωτογραφικη πλεον και στο μανιουαλ βγαζει φωτογραφιες 8mp, ενω πριν ηταν μεχρι 7mp, διαφορα στην ποιοτητα δεν ειδα, οπως δεν ειδα ουτε στην ταχυτητα του τηλεφωνου, αλλα και η χρηση μνημης ειναι ιδια με πριν, το φως της μπαρας δουλευει οπως και πριν με την αναβαθμιση σε 4.3, συνεχεια αναμενο στην κληση, και τελος ο ηχος κλησης πλεον ακουγετε ποιο δυνατα.
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα έχει κολλήματα μόνο όταν έχω ενεργοποιημένες τις ρυθμίσεις για εξοικονόμηση ενέργειας.. στην ουσία απ ότι καταλαβαίνω με αυτές τις ρυθμίσεις θέλει ένα χρόνο περίπου 10-20 δεύτερα για να αρχίσει να δουλεύει σωστά μετά το standby.. τις απενεργοποίησα και δεν κολλάει. φυσικά τελειώνει στον μισό χρόνο η μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, ανέβασα εδώ μία ελληνική pre-rooted 12.1.A.1.201 που έκανα με αυτόν τον οδηγό.

Περιλαμβάνει και το be2_album για το Bravia Engine fix.

Χρειάζεται rootαρισμένο κινητό με ClockWorkMod περασμένο.

 

Για root --> Οδηγίες.

 

Για CWM --> Οδηγίες.

 

Για να περαστεί:

================

1. Boot σε CWM.

2. Clear dalvik cache and wipe cache. (Optional: wipe data)

3. Flash the zip you just made.

4. Flash SuperSU 1.93.

5. Power off.

6. Flash .201 kernel using flashtool.

 

(Για τους αρχάριους οι παραπάνω αντίστοιχες διαδικασίες παρουσιάζονται πιο αναλυτικά εδώ για άλλη όμως rom)

Edited by SubWrc
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το ίδιο πρόβλημα. Πάω να ανοίξω κάποιες εφαρμογές και μου λέει η εφαρμογή έχει σταματήσει. Μάλλον πρέπει να κάνω clean install ε? Και ποιός έχει όρεξη να ξαναβάζει τα δεδομένα και τις εφαρμογές μια μια πίσω. (είναι εργοτασιακό,δεν το έχει πειράξει).

Ένας σίγουρος 100% λόγος που έχω δει προσωπικά να προκαλεί αυτό το φαινόμενο "κρασαρίσματος" εφαρμογών είναι το γεγονός ότι πέρναγα δεδομένα εφαρμογών χειροκίνητα (για restore) και δεν έφτιαχνα τα permissions των αρχείων που μετέφερα. Την τελευταία φορά που το έπαθα, δεν είχα αλλάξει τα permissions στην database των sms και "κράσαρε" συνεχώς η stock εφαρμογή των sms... Οπότε ρίξε μια ματιά στα αρχεία των εφαρμογών που "κρασάρουν" μήπως δεν έχουν σωστά permissions. :cool:

Για όποιον ενδιαφέρεται, ανέβασα εδώ μία ελληνική pre-rooted 12.1.A.1.201 που έκανα με αυτόν τον οδηγό.

 

Για root --> Οδηγίες.

 

Για CWM --> Οδηγίες.

 

Για να περαστεί:

================

1. Boot σε CWM.

2. Clear dalvik cache and wipe cache. (Optional: wipe data)

3. Flash the zip you just made.

4. Flash SuperSU.

5. Power off.

6. Flash .201 kernel using flashtool.

 

(Για τους αρχάριους οι παραπάνω αντίστοιχες διαδικασίες παρουσιάζονται πιο αναλυτικά εδώ για άλλη όμως rom)

Θα το δοκιμάσω σύντομα στο υπόσχομαι! :shifty: Δεν έχεις πειράξει τίποτα φαντάζομαι από εφαρμογές; Είναι η κλασσική official rom με μόνη διαφορά το root;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

.....

Θα το δοκιμάσω σύντομα στο υπόσχομαι! :shifty: Δεν έχεις πειράξει τίποτα φαντάζομαι από εφαρμογές; Είναι η κλασσική official rom με μόνη διαφορά το root;

 

Ναι, οι διαφορές είναι ότι έχει τα su και busybox binaries για το root και το be2_album για το Bravia Engine fix.

Ανεβάζω και την απείραχτη unrooted έκδοση.

Edited by SubWrc
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρώτη φορά ένα bluetooth (plantronics m55) κι έχω το εξής πρόβλημα με το Τ.

Όταν είναι ενεργό το bluetooth στο τηλέφωνο δεν έχω wifi. Μόλις το κλείσω το bluetooth το wifi επανέρχεται.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος; Είναι θέμα ρυθμίσεων ή πάει για service;

Link to comment
Share on other sites

Οταν μια rom ειναι στη μορφη αυτη (πχ..pre-rooted.C5303_12.1.A.1.201_Generic GR_1272-4887.zip) σε zip δηλαδη και φλασαρεις με CWM.....μπορω απο αυτο το zip να φτιαξω ftf kαι να φλασαρω με flashtool ?
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, ανέβασα εδώ μία ελληνική pre-rooted 12.1.A.1.201 που έκανα με αυτόν τον οδηγό.

Περιλαμβάνει και το be2_album για το Bravia Engine fix.

 

Για root --> Οδηγίες.

 

Για CWM --> Οδηγίες.

 

Για να περαστεί:

================

1. Boot σε CWM.

2. Clear dalvik cache and wipe cache. (Optional: wipe data)

3. Flash the zip you just made.

4. Flash SuperSU.

5. Power off.

6. Flash .201 kernel using flashtool.

 

(Για τους αρχάριους οι παραπάνω αντίστοιχες διαδικασίες παρουσιάζονται πιο αναλυτικά εδώ για άλλη όμως rom)

φιλε αμα φλασαρω αυτην τη ρομ με flashtool θα ειναι ροοταρισμενο χωρις να κανω τιποτα αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Οταν μια rom ειναι στη μορφη αυτη (πχ..pre-rooted.C5303_12.1.A.1.201_Generic GR_1272-4887.zip) σε zip δηλαδη και φλασαρεις με CWM.....μπορω απο αυτο το zip να φτιαξω ftf kαι να φλασαρω με flashtool ?

 

Δε νομίζω γιατί το cwm zip περιλαμβάνει μόνο system.sin κι όχι τα υπόλοιπα .sins όπως του kernel το οποίο περνάς μετά. Έχει επίσης ένα script που καθοδηγεί το cwm. Δε ξέρω όμως αν όντως γίνεται. Δες κι εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε αμα φλασαρω αυτην τη ρομ με flashtool θα ειναι ροοταρισμενο χωρις να κανω τιποτα αλλο;

 

Όχι δε φλασάρεις με flashtool, χρειάζεται ήδη rootαρισμένο κινητό με ClockWorkMod εγκατεστημένο. Μέσα από το cwm την περνάς.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω γιατί το cwm zip περιλαμβάνει μόνο system.sin κι όχι τα υπόλοιπα .sins όπως του kernel το οποίο περνάς μετά. Έχει επίσης ένα script που καθοδηγεί το cwm. Δε ξέρω όμως αν όντως γίνεται. Δες κι εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι δε φλασάρεις με flashtool, χρειάζεται ήδη rootαρισμένο κινητό με ClockWorkMod εγκατεστημένο. Μέσα από το cwm την περνάς.

υπαρχει τροπος να εγκαταστησω cwm σε 4.1 ροοταρισμενη χωρις να ξεκλειδωσω bootloader;

αν ναι στειλε μου οσο αναλυτικοτερες οδηγιες μπορεις γιατι ειμαι σχετικα αρχαριος.. :)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να εγκαταστησω cwm σε 4.1 ροοταρισμενη χωρις να ξεκλειδωσω bootloader;

αν ναι στειλε μου οσο αναλυτικοτερες οδηγιες μπορεις γιατι ειμαι σχετικα αρχαριος.. :)

 

Βέβαια, αφού ήδη στο προηγούμενο post μου το έχω βάλει το link .

 

.....

Για CWM --> Οδηγίες.

......

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, αφού ήδη στο προηγούμενο post μου το έχω βάλει το link .

 

ναι αλλα απο οτι καταλαβα ειναι για 4.3 η μηπως κανω λαθος;

θα το δοκιμασω και θα σου πω:)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα απο οτι καταλαβα ειναι για 4.3 η μηπως κανω λαθος;

θα το δοκιμασω και θα σου πω:)

 

Όχι το έχω περάσει σε 4.1.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχω περάσει σε 4.1.

 

το δοκιμασα και την πρωτη φορα εγραφε daemon not started succesfully και μετα ακριβως απο κατω daemon started succesfully και μετα δεν συνεχισε και οταν το ξαναπορσπαθησα δεν εβγαλε τιποτα απο τα δυο απλα you have selected xperia sp.let's go!

απο κει και περα δεν προχωραει η διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και την πρωτη φορα εγραφε daemon not started succesfully και μετα ακριβως απο κατω daemon started succesfully και μετα δεν συνεχισε και οταν το ξαναπορσπαθησα δεν εβγαλε τιποτα απο τα δυο απλα you have selected xperia sp.let's go!

απο κει και περα δεν προχωραει η διαδικασια

 

έχεις κλειστά τα seus, pc companion και flashtool ?

έχεις ενεργοποιήσει την εγκατάσταση από άγνωστες πηγές? Συνδεσιμότητα Usb σε Msc ? Εντοπισμός σφαλμάτων ενεργοποιημένος?

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω ενεργοποιησει ολα αλλα και παλι τιποτα

μηπως χρειαζεται να το τρεξω το αρχειο ως διαχειρηστης;

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω ενεργοποιησει ολα αλλα και παλι τιποτα

μηπως χρειαζεται να το τρεξω το αρχειο ως διαχειρηστης;

 

Δε νομίζω. Κάνε restart pc και κινητό. Κι επιβεβαίωσε το root σου.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Κάνε restart pc και κινητό. Κι επιβεβαίωσε το root σου.

 

το δοκιμασα και αυτο αλλα παλι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και αυτο αλλα παλι τιποτα

 

Για δοκίμασε και την προηγούμενη έκδοση. Αυτήν έχω τεσταρει.

 

Υπάρχει κι αυτή η επιλογή.

Edited by SubWrc
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και την προηγούμενη έκδοση. Αυτήν έχω τεσταρει.

 

Υπάρχει κι αυτή η επιλογή.

 

***************************************************************

** CWM, CWM Touch and TWRP Installer for Xperia SP (LB) **

** v4.3 by dssmex **

** **

** Xperia models supported: **

** **

** 1. CWM, CWM Touch and TWRP for Xperia SP C530X **

** 2. Uninstall CWM, CWM touch and TWRP **

** 3. Reboot Phone **

** 4. Exit **

** **

***************************************************************

 

Choose your option :1

You have selected Xperia SP, let's go!

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

ακριβως αυτα μου βγαζει..δεν εγινε τιποτα και με την εκδοση που μου εστειλες..ευχαριστω πολυ φιλε παντως για την βοηθεια εως τωρα:)

Link to comment
Share on other sites

***************************************************************

** CWM, CWM Touch and TWRP Installer for Xperia SP (LB) **

** v4.3 by dssmex **

** **

** Xperia models supported: **

** **

** 1. CWM, CWM Touch and TWRP for Xperia SP C530X **

** 2. Uninstall CWM, CWM touch and TWRP **

** 3. Reboot Phone **

** 4. Exit **

** **

***************************************************************

 

Choose your option :1

You have selected Xperia SP, let's go!

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

ακριβως αυτα μου βγαζει..δεν εγινε τιποτα και με την εκδοση που μου εστειλες..ευχαριστω πολυ φιλε παντως για την βοηθεια εως τωρα:)

 

Μάλλον δεν έχεις εγκαταστήσει κάποιους drivers. Την 4.1 με ποιά μέθοδο τη rootαρες?

Τρέξε το flashtool\drivers\Flashtool-drivers.exe κι εγκατέστησε το common drivers Viskan board.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις εγκαταστήσει κάποιους drivers. Την 4.1 με ποιά μέθοδο τη rootαρες?

Τρέξε το flashtool\drivers\Flashtool-drivers.exe κι εγκατέστησε το common drivers Viskan board.

 

με τη μεθοδο του doomlord

θα το δοκιμασω το βραδακι γιατι εχω μια δουλιτσα τωρα και θα σου πω αν πετυχε;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...