Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την αναβάθμιση, δεν κάνει καθαρή εγκατάσταση, από ΟΤΑ. Έκανε 40 λεπτά περίπου. Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα είναι κάποια κολλήματα. Το διόρθωσα βγάζωντας τις εφαρμογές που ξεκινούσαν αυτόματα (πχ Battery Doctor, Clean Master), δεν το έχω κάνει root, και τις ξαναεγκατέστησα. Από τότε πάει σφαίρα. Καλύτερο σήμα στο Wifi από ότι είχα σε δωμάτια μακριά από τον router.

 

Ερώτηση: το άσπρο φόντο στο Settings πως το αλλάζουμε; Καθώς και που βρίσκεται το Develop Tools????

 

Develop Tools How to enable:

To activate Developer Options you need to navigate to Settings>About Phone. Tap build number about 7 times until you get a popup saying your are a developer. In Android 4.1.2, developer options are already visible.

 

Σε εμένα το παραπάνω έπαιξε και εμφάνισε το Develop Options

Edited by michael1976
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό που ανακάλυψα στην 4.3 σήμερα είναι ότι αν γράψετε στο πληκτρολόγιο *#*#4636#*#* και πατήσετε την επιλογή phone information έχει επιλογή στις ρυθμίσεις δικτύου LTE/3G/2G και επιλογή απενεργοποίηση για το radio :P :P

τώρα δεν ξέρω κατά ποσο δουλεύει το LTE αλλα άμα σας ενδιαφέρει ενεργοποιήστε το ;)

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση, δεν κάνει καθαρή εγκατάσταση, από ΟΤΑ. Έκανε 40 λεπτά περίπου. Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα είναι κάποια κολλήματα. Το διόρθωσα βγάζωντας τις εφαρμογές που ξεκινούσαν αυτόματα (πχ Battery Doctor, Clean Master), δεν το έχω κάνει root, και τις ξαναεγκατέστησα. Από τότε πάει σφαίρα. Καλύτερο σήμα στο Wifi από ότι είχα σε δωμάτια μακριά από τον router.

 

Ερώτηση: το άσπρο φόντο στο Settings πως το αλλάζουμε; Καθώς και που βρίσκεται το Develop Tools????

 

Το ΟΤΑ τι ειναι βρε παιδια:?

Εμενα μου ηρθε μηνυμα στο κινητο κ τη κατεβασα μεσω δεδομενων.

Αυτο πως λεγετε:

Link to comment
Share on other sites

Το ΟΤΑ τι ειναι βρε παιδια:?

Εμενα μου ηρθε μηνυμα στο κινητο κ τη κατεβασα μεσω δεδομενων.

Αυτο πως λεγετε:

 

Over The Air. Είναι το ίδιο με αυτό που έκανες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με την μνήμη ραμ;; Από την ώρα που πέρασα την 4.3 συνέχεια μου την βγάζει σχεδόν φουλ! Τι μου την τρώει τόσο πολύ άραγε;;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με την μνήμη ραμ;; Από την ώρα που πέρασα την 4.3 συνέχεια μου την βγάζει σχεδόν φουλ! Τι μου την τρώει τόσο πολύ άραγε;;

 

Πιστεύω ότι κάποιο πρόγραμμα δημιουργεί leak memory. Πιαθνολογώ δε ότι πρέπει να είναι κάποιο πρόγραμμα πιυ ξεκινάει ταυτόχρονα με το σύστημα. Ξήλωσέ το και ξαναεγκατέστησέ το

Link to comment
Share on other sites

γιατι αναφερουν καποια προβληματα τα παιδια εδω μεσα..και γιατι με κανονικη αναβαθμιση χωρις clean install που εκανα εγω στο Τ της μανας μου παιζει ομαλοτατα μεχρι στιγμης.

Αλλα την ελληνικη τοσο δυσκολο ειναι να τη βρουμε?

 

Νικολα ριξε μια ματια εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2128281

Εχει από τις πρωτες εκδοσεις,αλλα ξερεις,μετα το φλασαρισμα,sus και πηρες την ελληνικη 4.3:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Νικολα ριξε μια ματια εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2128281

Εχει από τις πρωτες εκδοσεις,αλλα ξερεις,μετα το φλασαρισμα,sus και πηρες την ελληνικη 4.3:)

 

Ωραίος. Γιατί όμως τα έχει σε part 1 και part 2 μετά πώς τα επιλέγουμε στο flash tool; Ή είναι τελείως διαφορετικά;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Γιατί όμως τα έχει σε part 1 και part 2 μετά πώς τα επιλέγουμε στο flash tool; Ή είναι τελείως διαφορετικά;

 

Τα κατεβάζεις στον ιδιο φακελο,τα ξεζιπαρεις και γινονται ένα αρχειο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια όμως προσοχη,επειδη από την 7... πηγαινει 9....

Μετα το sus και την 4.3 καντε με το πρωτο ανοιγμα του τηλεφωνου ένα factory reset.....

Σε πiο παλια μου post αναφερω ένα πρόβλημα που μου ειχε παρουσιαστεί κατά την μεταβαση στην 9.1 τοτε,απο τις σπανιες περιπτώσεις βεβαια αλλα μου εκατσε.

Μην το φοβαστε δεν υπαρχει πρόβλημα και να κατσει,απλα ένα factory reset,με το πρωτο ανοιγμα-σημαντικο-και όλα καλα:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

αυτό που ανακάλυψα στην 4.3 σήμερα είναι ότι αν γράψετε στο πληκτρολόγιο *#*#4636#*#* και πατήσετε την επιλογή phone information έχει επιλογή στις ρυθμίσεις δικτύου LTE/3G/2G και επιλογή απενεργοποίηση για το radio :P :P

τώρα δεν ξέρω κατά ποσο δουλεύει το LTE αλλα άμα σας ενδιαφέρει ενεργοποιήστε το ;)

Το lte ειναι το 4g σωστα; Αν κάποιος το,εχει δοκιμάσει ας μας πει αν πιάνει πραγματικές ταχύτητες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Διαπίστωσα οτι το κινητό κολλάει και κάνει επανεκκίνηση,όταν έκανε auto update τις εφαρμογές από το Google Play.

Απενεργοποίησα μέσα από τις ρυθμίσεις του GP την αυτόματη ενημέρωση και το παρακολουθώ.

Από εχθές που το απενεργοποιήσα,κάνοντας σήμερα manual update εφαρμογών δεν κόλλησε.

Έχετε εντοπίσει εσείς τέτοιο πρόβλημα?

 

Καλό είναι αν το κινητό σας κάνει restart να δείτε όταν ανοίξει,αν κάνει update τις εφαρμογές.Αν κάνει, κατά πάσα πιθανότητα θα φταίει αυτό.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Εγώ αυτό που παρατήρησα και είναι πολύ ενοχλητικό, είναι ότι από κλειδωμένη οθόνη, τα μηνύματα και το "Τηλέφωνο" (αρχείο κλήσεων, επαφές) αργούν εκνευριστικά να ανοίξουν. Έκανα κάποιες δοκιμές με απενεργοποιημένη τη λειτουργία stamina, μοιάζουν λίγο καλύτερα τα πράγματα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.. Έχει δει κάποιος κάτι παρόμοιο; Σχετικά με την διαθέσιμη μνήμη, δεν την έχω δει ποτέ πάνω από 180Mb. Είναι χαμηλή, σωστά;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Εγώ αυτό που παρατήρησα και είναι πολύ ενοχλητικό, είναι ότι από κλειδωμένη οθόνη, τα μηνύματα και το "Τηλέφωνο" (αρχείο κλήσεων, επαφές) αργούν εκνευριστικά να ανοίξουν. Έκανα κάποιες δοκιμές με απενεργοποιημένη τη λειτουργία stamina, μοιάζουν λίγο καλύτερα τα πράγματα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.. Έχει δει κάποιος κάτι παρόμοιο; Σχετικά με την διαθέσιμη μνήμη, δεν την έχω δει ποτέ πάνω από 180Mb. Είναι χαμηλή, σωστά;;

 

Έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση φίλε μου εσύ?

 

Εγώ έσβησα όλες τις επαφές και αρχείο κλήσεων, τις εγκατέστησα ξανά και διορθώθηκε η καθυστέρηση.

Πιστεύω ότι πρέπει να σβήσουμε ότι είχαμε πριν βάλουμε τη 4.3. Και να τα ξαναεγκαταστησουμε.

Εγώ δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση φίλε μου εσύ?

 

Εγώ έσβησα όλες τις επαφές και αρχείο κλήσεων, τις εγκατέστησα ξανά και διορθώθηκε η καθυστέρηση.

Πιστεύω ότι πρέπει να σβήσουμε ότι είχαμε πριν βάλουμε τη 4.3. Και να τα ξαναεγκαταστησουμε.

Εγώ δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση.

 

Ναι, έκανα καθαρή εγκατάσταση και στο καπάκι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;) Το θέμα νομίζω ότι είναι γενικότερο. Η αίσθηση που έχω είναι ότι όταν "επιστρέφεις" από standby θέλει κάποιο χρόνο για να αρχίσουν να δουλεύουν σωστά οι εφαρμογές. Μέχρι να κλείσει ξανά η οθόνη, δεν υπάρχει πρόβλημα, όλα ανοίγουν γρήγορα... Θα δοκιμάσω να κλείσω το stamina για μεγάλο διάστημα και να δω πώς θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά!

Αγορασμένο SP από Γερμανό τον Αύγουστο του 13, είναι cosmote branded.... ακόμα δεν έχει έρθει τίποτα ούτε μέσω OTA ούτε μέσω pc companion.

 

Υπάρχει και άλλος στην ίδια κατάσταση ή είμαι μόνο εγώ; :O

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι ενδιαφέρον και το παραθέτω: στη σελίδα της Vodafone Αυστραλίας (από την οποία άρχισαν οι αναβαθμίσεις) υπάρχει αναφορά σε "Xperia SP (Quick Maintence Release)" η οποία είναι σε "Testing scheduled". Λογικά λοιπόν κάτι περιμένουμε τις επόμενες εβδομάδες.....

http://community.vodafone.com.au/t5/Vodafone-Blog/Software-Update-Weekly-Wrap-20th-February-2014/ba-p/319125

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα. σημερα μου ζητησε το κινητο να κανω αναβαθμιση και πατησα ναι. μετα την αναβαθμιση του λειτουργικου μου προτειναι να κανω ενημερωση και στο album. οταν ομως παταω update μου βγαζει "δεν ειναι δυνατη η ληψη".

εχω 2 αποριες. πρωτον τι φταει για το θεμα της ενημερωσης ? και δευτερον το λειτουργικο μου ειναι 4.3 . μπορω να το αναβαθμισω σε 4.4? αν ναι τοτε πως?

Edited by sakafousi
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα στο sp του αδερφού μου, εν τέλει διορθώθηκε με την επιστροφή στην 4.1.2.

 

με ποιο τροπο επεστρεψες φιλε μου στην 4.1.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχω κι εγώ φίλε κάτι ελάχιστα ψιλοκοληματα, ψιλοκαθηστερησεις..που και που,,οχι συνέχεια,

Καθυστερεί καμιά φορά να βγάλει το πληκτρολόγιο, 1_2 δευτερόλεπτα,όχι παντοντε και σκέφτομαι να μην το πειράξω άλλο.

 

Ναι... κι εγώ έτσι λέω...

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση μου ήρθε και στο κινητό και στο PC Companion αλλά επειδή θέλω καθαρό update ανοίγω το SUS. Πάω στην αναζήτηση συσκευής και δεν εντοπίζω πουθενά το T :confused:!!! Τι συμβαίνει;;;:confused:
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το θεμα που ειχα και παλιοτερα με την 4.1. Μαλλον θα πρεπει να το στειλω αρβατο (καλη μου τυχη) ... Θαυμαστε:
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση μου ήρθε και στο κινητό και στο PC Companion αλλά επειδή θέλω καθαρό update ανοίγω το SUS. Πάω στην αναζήτηση συσκευής και δεν εντοπίζω πουθενά το T :confused:!!! Τι συμβαίνει;;;:confused:

 

Αν έχεις windows 8 βάλε το sus να τρέξει σε compatibility για win 7.

Κι εγώ το ίδιο θέμα είχα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...