Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενα προβλημα που μου εγινε δυο φορες,το εβαλα να φορτιση σβηστο οταν αναψε πρασινο το λαμπακι το ενεργοποιησα ειχε περιπου 90 με 95 % το αφησα ακομα λιγο να παει 100%και το κινητο εσβησε μονο του.κατα τα αλλα στην μπαταρια δεν ειδα μεγαλη διαφορα σιγουρα καλυτερο το wi fi θετικη η status bar,απλα νομιζω πως αφηνει λιγοτερη διαθεσιμη ram χωρις μεχρη τωρα να ειναι προβλημα αυτο

 

Νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις δεν είναι bug, ή τουλάχιστον δεν εμφανίζεται τώρα για πρώτη φορά. Και σε μένα με την 4.1.2 το λαμπάκι γίνεται πράσινο όταν έχει φτάσει η φόρτιση στο 91-92% περίπου. Απλώς το αφήνεις λίγο ακόμα και φτάνει στο 100%. Προσωπικά το αφήνω στον φορτιστή τη νύχτα και το πρωι είναι 99-100%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτελους rooted 4.3! Να δουμε τελικα θα παει αρβατο το κινητο? Μιλαω για το προβλημα που ειχα απο την αρχη με το να γραφει οτι ναναι ποσοστα η μπαταρια και μετα απο reboot να δειχνει το σωστο. Μεχρι τωρα παει πολυ καλα το κινητο με τις εφαρμογες που επανεφερα απο την 4.1 rom. Περασα την σημερινη rom που εχει και recovery μεσα. Εχω δει οτι παιζουν διαφορα θεματα με το recovery αλλα δεν με πολυπειραζει καθως αν δουλευει καλα το κινητο ειμαι κομπλε...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις δεν είναι bug, ή τουλάχιστον δεν εμφανίζεται τώρα για πρώτη φορά. Και σε μένα με την 4.1.2 το λαμπάκι γίνεται πράσινο όταν έχει φτάσει η φόρτιση στο 91-92% περίπου. Απλώς το αφήνεις λίγο ακόμα και φτάνει στο 100%. Προσωπικά το αφήνω στον φορτιστή τη νύχτα και το πρωι είναι 99-100%

 

το προβλημα δεν ειναι το λαμπακι το προβλημα ειναι οτι το κινητο εσβησε 2 φορες διαβασε παλι αυτο που εγραψα.επισης η μπαταρια τελικα κραταει λιγοτερο και η ram ειναι αρκετα μικροτερη.ειδικα η μπαταρια απογοητευση ως τωρα

Link to comment
Share on other sites

απο εκει και περα, εγω θελω μια ρομ που να δουλευει σωστα και οταν θα την ριξω μεσα να εχω 160 χαρακτηρες. και να μην ειναι φορτωμενη με τυχον αηδιες..

Τα ίδια θέλουμε για αυτό και το επόμενο κινητό θα είναι Nexus... ;):whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια θέλουμε για αυτό και το επόμενο κινητό θα είναι Nexus... ;):whistle:

 

χαχαχ,αν και φθηνα, δε μαρεσουν. και δεν θεωρω ποιοτικα τα LG, επομενως και το 5..

τωρα για καλη ρομ, εγω απο το Τ και μετα δεν ειχα θεμα, κανενα. ειδικα το Ζ και Ζ1 ειναι σταθεροτατα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια θέλουμε για αυτό και το επόμενο κινητό θα είναι Nexus... ;):whistle:

 

Αυτο και αν ειναι δηλωση!

Βεβαια μεχρι να παρεις τωρα νεο κινητο ισως εχει κλεισει η Google..:p

Φλασαρε στο SPακι μια καθαρη ρομ βρε συ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία με φυσιολογική χρήση. Το κινητό συνδέθηκε μια-δυο φορές στον υπολογιστή για ολιγόλεπτη μεταφορά αρχείων οπότε θεωρώ ότι είχε ασήμαντη επίδραση στην επίδοση της μπαταρίας.

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/Screenshot_2014-02-18-18-17-37.png

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου κάνω Κωνσταντίνε που είμαι πνιγμένος με τη δουλειά και ο χρόνος μου είναι περιορισμένος. Με το ζόρι φέρνω βόλτα κάποια πράγματα αλλιώς θα είχα στήσει δικιά μου rom.

Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας όμως γιατί ξεφύγαμε λίγο. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί το είχε αναφέρει αυτό αν θυμάμαι καλά. Πρέπει να πας σε Win 7.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε μάλλον όχι! Όλο κ κάποιο φίλο θα έχεις που να μην φοράει τα 8αρια!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδια με αυτη που ειχε προτεινει ο φιλος παραπανω και αναφερει οτι εχει προβληματακια..

 

τελικά είχε κανείς προβλήματα με την ROM της Central Europe; Ενας χρήστης ανέφερε πρόβλημα με την μπαταρία και ένας άλλος με την θολούρα στην κάμερα.

Εχει κανείς άλλος παρόμοια εμπείρια ;

Επίσης γιατι δεν έχει εμφανιστεί ακόμη το update το κάνουν τμηματικά;

 

Με την μπαταρια προς το παρον δεν εχω θεμα αλλα με την καμερα τωρα που το λετε μπορει και να μην εχει την ποιοτητα που ειχε σε προηγουμενες εκδοσεις.Μπορει να ειναι και η ιδεα μου βεβαια γιατι εχω μαθει με το Ζ1 τωρα..

 

Επιτελους rooted 4.3! Να δουμε τελικα θα παει αρβατο το κινητο? Μιλαω για το προβλημα που ειχα απο την αρχη με το να γραφει οτι ναναι ποσοστα η μπαταρια και μετα απο reboot να δειχνει το σωστο. Μεχρι τωρα παει πολυ καλα το κινητο με τις εφαρμογες που επανεφερα απο την 4.1 rom. Περασα την σημερινη rom που εχει και recovery μεσα. Εχω δει οτι παιζουν διαφορα θεματα με το recovery αλλα δεν με πολυπειραζει καθως αν δουλευει καλα το κινητο ειμαι κομπλε...

 

Ποια ρομ περασες με recovery?Λινκ?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2647459

 

Αυτην περασα αλλα το θεμα ειναι οτι μου εκανε και εμενα το προβλημα που εκανε στο παληκαρι παραπανω που περασε official: Το αφησα το βραδυ να φορτιζει και σημερα το πρωι το βρηκα κλειστο με 92%. Πρεπει να ειναι bug κατι αυτο γιατι το εχω και εγω με την deodexed rooted και το αλλο παιδι με την official.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα τη Sony Update Service σε Windows 8.1 και δεν εχει καθολου στη λιστα της το SP...τι κουφο ειναι αυτο παλι?

 

Θα κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο --->αντιμετώπιση προβλημάτων συμβατότητας---> θα κάνει εντοπισμό ζητημάτων και θα πατήσεις "Δοκιμάστε τις προτεινόμενες ρυθμίσεις".Θα σου αναφέρει οτι η λειτουργία συμβατότητας θα είναι σε windows XP (SP3),πάτησε εκεί που λέει "δοκιμή προγράμματος" και μετά κλείσε τον οδηγό.Και είσαι έτοιμος!

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

σε καμία απο τις θύρες δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό ή φλασάκι μου πετάει ερρορ στους driver. win 7 έχω. στο λάπτοπ συνδέεται κανονικά αλλά εδώ στο σταθερό όχι..

 

edit: αυτό εδώ μου βγάζει..

Αυτή η φωτό το μόνο που μου λέει είναι ότι δεν μπόρεσε να εγκαταστήσει αυτόματα τους drivers μέσω Windows Update. Δοκίμασε να κατεβάσεις το πρόγραμμα εγκατάστασης των οδηγών και να το κάνεις χειροκίνητα. Κάπου κυκλοφορεί αλλά δεν ξέρω που... Επίσης αν δεν το βρείς δοκίμασε να απεγκαταστήσεις ότι έχει σχέση με Sony (SUS, Sony PC Companion, etc) κάνε μια επανεκκίνηση, και μετά κάνε ξανά την εγκατάσταση μήπως και έχει δημιουργηθεί κανένα conflict.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Άρα καλό είναι να περιμένουμε λίγο κ να μην βιαστούμε, μέχρι να Ξεπεραστούν οποία προβληματάκια!

 

Εγω που του εκανα update απο το pc companion μια χαρα δουλευει παντως απο προχθες το βραδυ!

βεβαια η μανα μου το εχει το κινητο την περισσοτερη ωρα, αλλα ασχοληθηκα μαζι του αρκετα και ειδα οτι ειναι οκ! παιζει και να μην του φλασαρω αλλη ρομ αν δεν βρεθει μια αξιοπιστη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση και εχω να πω τα καλυτερα! για να μην ειμαστε μονιμως νεο-Ελληνες γκρινιαρηδες με τα παντα, να πουμε και ενα μπραβο στην σονυ. μπορει να μας το αργησε λιγο αλλα το κινητο πεταει! σαφως πιο γρηγορο - smouth το wifi κλασεις καλυτερο φωτογραφικη τιμια. μπαταρια δεν εχω ακομα αποψη αλλα μοιαζει τουλαχιστον στα προηγουμενα ικανοποιητικα επιπεδα. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. α και κατι ακομα παιδια ΠΑΝΤΑ clean install για να λειτουργει απροβληματιστα το κινητο μετα την αναβαθμιση. ( ειμαι παθων στην προηγουμενη αναβαθμιση που την περασα απο πανω και ειχα επανεκκινησεις αλλα ηξερα οτι φταιω εγω). τωρα ολα κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων της σονη. Για τα κοληματα με τη 4,3

Μου ειπαν να σβυσω τα δυο τρια παιχνιδια που ειχα κ να εγκαταστησω το advanced task kiler.

Εχει εγκαταστηση κανεις τη συγκεκριμενη εφαρμογη,??

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων της σονη. Για τα κοληματα με τη 4,3

Μου ειπαν να σβυσω τα δυο τρια παιχνιδια που ειχα κ να εγκαταστησω το advanced task kiler.

Εχει εγκαταστηση κανεις τη συγκεκριμενη εφαρμογη,??

 

Το advance task killer δηλαδή τι θα προσφέρει; Τίποτα, θα κλείνει μεν τις εφαρμογές αλλά μετά από λίγο θα τις ανοίγει... Τι παιχνίδια έχεις βάλει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φωτό το μόνο που μου λέει είναι ότι δεν μπόρεσε να εγκαταστήσει αυτόματα τους drivers μέσω Windows Update. Δοκίμασε να κατεβάσεις το πρόγραμμα εγκατάστασης των οδηγών και να το κάνεις χειροκίνητα. Κάπου κυκλοφορεί αλλά δεν ξέρω που... Επίσης αν δεν το βρείς δοκίμασε να απεγκαταστήσεις ότι έχει σχέση με Sony (SUS, Sony PC Companion, etc) κάνε μια επανεκκίνηση, και μετά κάνε ξανά την εγκατάσταση μήπως και έχει δημιουργηθεί κανένα conflict.

 

ευχαριστώ θα το δοκιμάσω . Btw ότι να ναι σταμάτησε να δουλεύει το εσωτερικό ηχείο ****το.. μάπα η 4.3.. ξανακάνω κλιν ινσταλλ..

 

 

edit: έκανα πάλι clean install και το εσωτερικό ηχείο για κλήσεις δεν δουλεύει τι μπορώ να κάνω; :(

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

και τώρα όταν βάζω μουσική δεν δουλεύει και το κανονικό ηχείο! ε ρε γλέντια..

 

εντιτ: σύνδεσα τα ακουστικά και τα βγάλα και μετά δούλευαν όλα.. ότι να ναι...

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

α και κατι ακομα παιδια ΠΑΝΤΑ clean install για να λειτουργει απροβληματιστα το κινητο μετα την αναβαθμιση. ( ειμαι παθων στην προηγουμενη αναβαθμιση που την περασα απο πανω και ειχα επανεκκινησεις αλλα ηξερα οτι φταιω εγω). τωρα ολα κομπλε!

 

+100000 ....βασικο σε ολες τις αναβαθμισεις.και format καρτα μνημης ωστε να ειναι σαν καινουργιο, γιατι ολο και κατι μενει απο απεγκαταστασεις προγραμματων και κολλανε ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...